wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko - prosze o opinię
Autor Wiadomość
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-08-12, 17:23   

Czy to oczko nie jest za blisko drogi?
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-08-12, 19:50   

Zrobisz jak zechcesz, ale ostatnią półkę ( w najgłębszym miejscu ) zlikwiduj. W trakcie układania podkładów pod folię a później samą folię, zrobisz sobie kocioł, nie rozłożysz dobrze folii bo będzie za mało miejsca.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-08-12, 22:11   

Shimer napisał/a:
Ogólnie jak oceniacie moje oko?

Nasze oceny za dużo Ci nie pomogą. Masz, jak zdążyłem się zorientować - czytając powyższe posty, swój konkretny projekt oczka. I dobrze.
Czytaj forum, a znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania. Błędów i tak nie unikniesz. Następne oczko będzie lepsze.
A co do oceny, oceniać jeszcze chyba nie ma czego. Dokończ to co zacząłeś,niech to trochę "pożyje własnym życiem" i wtedy sam ocenisz najlepiej, jak Ci wyszło to, co zaplanowałeś.

Dobrze jest uczyć się na cudzych błędach, ale najbardziej uczą swoje.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-08-12, 23:34   

Ja zanim zacząłem budowę swojego ogrodu wodnego, to najpierw spędziłem długie godziny w internecie. Czytając, oglądając, ucząc się. Na tym forum zanim zacząłem spędziłem ok. 100 godzin teraz to ok. 140 ;) Przejrzałem większość tematów z forum, obejrzałem wszystkie galerie i myślę, że co nie co na temat oczek wiem ;) Ty też najpierw poczytaj, potem na spokojnie wszystko przeanalizuj (ja robiłem to całą zimę) a dopiero potem zaczynaj budowę. Ja całe oczko, strumień, kaskadę i całą resztę wykonałem według planu zrobionego zimą. Zajrzyj do mojego tematu w "Galeria zdjęć oczek wodnych" Dowiesz się jak to wszystko było po kolei i ile problemów z wykonaniem wszystkiego było, teraz wszystko jest na ukończeniu i myślę, że nie wyszło najgorzej ;)
Moje rady:
1. Popraw wykop: wyrównaj brzegi, zlikwiduj tą ostatnią półkę tak jak radzi Ci Gosik, będzie więcej miejsca dla rybek. Oraz zrób półkę na kamienie, chyba że masz inny pomysł na zamaskowanie folii. Wykop zrób głęboki min. na 1m a najlepiej na 1,5m jeśli chcesz mieć karpie koi, dla karasi 1m wystarczy.
Zrób różnej głębokości półki na rośliny, 30cm, 60cm, 90cm. Oczywiście sam możesz sobie dobrać głębokości półek. Potem wszystko dokładnie wyprofiluj.
2 Wyłóż wykop geowłókniną, na to połóż folię. Zalej wodą.
3 Posadź rośliny, Im więcej tym lepiej. Możesz zrobić przy okazji coś w roli strumienia, filtr (G-K) glebowo-korzeniowy, posadź w nim jak najwięcej żarłocznych roślin.
4 Dodatkowo możesz przed strumieniem zamontować filtr, a jeśli nie chcesz strumienia to filtr i tak możesz mieć. Możesz go kupić lub zrobić samemu, wszystko jest opisane na forum.
5 Od razu po zalaniu możesz dodać preparat Trigger 3 dla szybszej stabilizacji oczka.
6 W między czasie powykańczaj wszystko zakryj folię, poukładaj kamienie, korę zrób mostek to już zależy tylko od twojej wyobraźni.
7 Wpuść ryby najlepiej odczekaj z miesiąc, żeby się wszystko ustabilizowało. Pamiętaj żeby nie przesadzać z ilością ;)
8 Nie przejmuj się, jeśli zzielenieje Ci woda, albo będzie brudna. Pamiętaj, że aby nastąpiła pełna równowaga biologiczna to może potrwać nawet kilka lat, a jest to zależne od wielu czynników.
9 Nigdy nie wymieniaj całej wody, jeśli będziesz chciał wyczyścić oczko to zbierz jak największą ilość wody do zbiorników, potem wybierz muł wyczyść folię i wlej tą wodę z powrotem, resztę dolej świeżej.

Mam nadzieję że teraz już wiesz coś więcej na temat zakładania oczka ;)
[/b]
 
 
 
Shimer 
Początkujący


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Wolbrom
Wysłany: 2013-08-14, 22:23   

Witajcie ponownie,

nie miałem czasu odpisywac bo cały czas robiłem, kopałem, myślałem itp...

aktualnie juz 3 godzine napelniam oczko wodą :) idzie dobrze.
Oczko jest około 6 metrów od drogi, lub troszke wiecej. Ostatnią pólkę ściołem do równa z tą wyższą oraz jeszcze podkopałem z 20 cm. Folie rozłożyłem bez problemu :) jeśli chodzi o maskowanie folie, to nie bedzie problemu mam dużo już nawizionych kamienii, poukładam i będzie git. Całe oczko zostało wyłożone: część starym dywanem reszta szmatami. Zamówiłem troche roślin z tego sklepu forumowego, mam nadzieje ze przyślą je "żywe" :) wyszło mi 69zł z przesyłką. Coś może załatwie z okolicznych stawów. Narazie na filtry, fontany i inne pompki mnie nie stać, tak będzie aż do wiosny :) Kupiłbym trigger 3, ale w tym Waszym sklepie nie widziałem.

Aktualnie nie planuję wpuszczać rybek. Może coś za dwa tygodnie aż woda "dojdzie". A potem na zime wpuszcze pare karasków. Zobacze czy przezyją zimę. A dopiero na wiosnę bym planował zarybić coś na powarznie. Wody mi wejdzie jak widzę około 15 tyś litrów.

Oczko zostało zrobione w celach widokowych jak i rybnych. Myślę ze na wiosnę będzie kilkanaście fajnych rybek, albo wi więcej.

Gdzieś tu powinny sie pojawić zdjęcia z dzisiejszych prac :)




 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-08-15, 10:17   

No oczko będzie całkiem spore :) . Na pewno większe od mojego. Myślę, że nie jest za blisko drogi. Moje jest od niej jakieś 8-9 m., ale obok ogrodzenia są posadzone jałowce które mają już o. 3m. , czekam aż się zagęszczą bo czasami i tak ktoś zapuszcza żurawia. Służy to jako szpaler lub żywopłot a także jako ochrona przed zachodnim wiatrem dla mojego ogrodu. Dobrze, że usunąłeś tą ostatnią półkę. Folia bardzo ładnie ułożona :) . Teraz czekać tylko na wykończenie i maskowanie. Co do roślin to nie masz się co martwić ;) . Na pewno będą "żywe". A jakie to rośliny? Na pewno przytargasz coś z okolicy. Ja tak zdobyłem przetacznika, krwawnicę, kaczeńca, psiankę, marka i wiele innych roślin. Myślę, że będziesz miał oko bogate w rośliny a i filtracja będzie wystarczająca, więc będziesz miał wodę krystaliczną. Zostało także czekać na wiosnę - czyli na rybki. Do zbiornika o tej wielkości i pojemności trochę ich wejdzie :) .
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
Ostatnio zmieniony przez Artur 2013-08-15, 13:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Shimer 
Początkujący


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Wolbrom
Wysłany: 2013-08-15, 12:37   

Witajcie :)

już 7 godzin lania wody za mną, zbliżam się do połowy :) przeliczyłem i bedzie ponad 17 tyś litrów.

:)
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-08-15, 12:58   

No to dużo :) ale bardzo długo się leje. Czyli aż 14 godzin.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-08-16, 20:59   

Spore oczko się zapowiada (moje ma ok. 6 tys. litrów), mam też basen ok. 16 tys. litrów ;)
 
 
 
Shimer 
Początkujący


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 11
Skąd: Wolbrom
Wysłany: 2013-08-16, 21:20   

Witajcie,

przesyłam zdjęcia z dzisiejszych prac, mile widziane komentarze i opinie :)







Wodę wlewałem dokładnie 20 godzin wężem ogrodowym :)
Teraz czekam na roślinki :)
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-08-17, 07:34   

No wykończenie to przepiękne :brawo: .Zazdroszczę ;) . Ale tej wody duużo !
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-08-17, 10:00   

Obawiam się,że przy pierwszym gwałtownym deszczu,cześć tej ziemi pomimo kamieni będziesz miał w oczku.Jak widać na zdjęciach trochę już na starcie jej masz bo chyba nie myłeś tych kamieni włożonych do oczka.
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2013-08-17, 12:39   

Też nie ogarniam tego wału ziemnego...boisz ,się ,że woda górą ucieknie i zaleje okoliczne łąki? ;)
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-08-17, 21:03   

Czemu ma służyć ten wał?, nie daj boże ulewy, a cała ziemia znajdzie się w oczku. Nasze rady są pomocne w unikaniu błędów, być może jest to nowatorskie rozwiązanie i chciałeś coś innego, ale będą z tym kłopoty.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
silpe 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 297
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 2013-08-17, 21:12   

studzienka przelewowa potrzebna :P
_________________
oczko 36m³
http://www.youtube.com/wa...feature=mh_lolz
pozdro-- Piotrek
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny