wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
trochę z innej beczki wodę leje
Autor Wiadomość
joll 
Nowy



Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: warszawa
  Wysłany: 2013-07-04, 12:04   trochę z innej beczki wodę leje

Witam serdecznie
Na początku chcę wszystkim i każdemu z osobna podziękować za wszystkie rady, o które jestem bogatsza w budowie oczka. To dzięki Wam i temu forum, jakże pomocnym wybuduję oczko. Zanim postanowiłam dołączyć to forum przesiedziałam tu dobre dwa tygodnie, czytając o wszystkim mi pomocnym w budowie oczka. Pewnie pomyślicie "warszawianka ona nawet nie wiem co czego służy szpadel".. Działkę którą odziedziczyłam po dziadkach leżała i kwiczała od dobrych 10 lat, prosząc się - zrób coś ze mną! (człowiek musi dojrzeć). Działką zajmuję się od 3 lat i wkładam w nią chęci, bo to jest najważniejsze. Krzewy, drzewka, kwiaty itp. Przyszedł czas na oczko. Na tyłach działki zostały stare fundamenty i pomyślałam, że to tam zrobię oczko. Jak pomyślałam, tak też zrobiłam. Wzięłam młot do ręki i poszłam kuć... sama, bo nikt we mnie nie wierzył :( Siła argumentów nokautuje, wykopałam 5m szerokości i 3m długości o głębokości 160cm, czyli małe tak jak ja :) Fundamenty zostawiłam i wybetonowałam je, wygładziłam wraz z dwiema górnymi półkami (nie wiem czy dobrze zrobiłam), boki dna i dno zostawiłam. Sąsiedzi widząc wyłaniającą się wykopalisko, sami przychodzą służyć pomocą. Dostałam dobrą tone kamieni za "serdeczne dziękuję" nawet mój mąż z bratem zaoferowali się przywieść mi żwir. Teraz zaczęła się przygoda z Wami. Wielkie dzięki z radę wyborze folii, roślin i wszystkich innych rad... Jutro jadę na działkę na całe dwa tyg. Wrócę, wrzucę zdjęcia. Pozdrawiam
_________________
nie od razu Rzym zbudowano...
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-07-04, 12:33   

Brawo i jeszcze raz brawo za włożoną ciężką pracę :brawo: :brawo: :brawo: Z niecierpliwością czekamy na fotorelację Twojego pięknego oka. Witamy nowego oczkomaniaka :pa:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-07-04, 12:53   

Witamy następną kobietę na forum :piwko: , jest nas tu naprawdę mało, więc każda następna oczkomaniaczka na wagę złota :pa: Czekamy na fotorelację.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-04, 14:13   

kobiety czasami są silniejsze od mężczyzn , ja np. raczej nie kuł bym betonu ... ostatnio doszło kilka nowych oczkomaniaczek :) na fotorelację trochę poczekamy , ale na pewno będzie warto , czekanie się opłaca , po głębokości mogę stwierdzić , że będziesz hodowała koi , z całej opowieści wynika , że oczko wykończone będzie naprawdę piękne :brawo:
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
joll 
Nowy



Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-07-22, 15:39   

...po dwóch tygodniach ciężkiej pracy jestem :) Skoda tylko, że telefon z całym albumem zdjęciowym utopiłam. Szkoda mi najbardziej zdjęć robionych pod wodą w rzece Wieprz, gdzie nurkowałam po rośliny. Pewnie pomyślicie... zwariowała!!! Wrzucam Wam tylko zdjęcia z pracy końcowej. Nikt we mnie nie wierzył a oczko jest i ma się dobrze. Wróciłam tylko na chwile do blokowiska i za kilka dni wracam z powrotem, z koi i może innymi rybkami. Jestem z siebie dumna, w końcu mam swoje oczko, zaciszne miejsce na książkę i zimne piwo w upalne dni ;)
_________________
nie od razu Rzym zbudowano...
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-07-22, 17:33   

Super :good: Efekt jest teraz tylko czekać, aż zarośnie :)
Cytat:
Pewnie pomyślicie... zwariowała!!!

Nikt tak nie pomyśli, prawie każdy tak robi :yahoo:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
joll 
Nowy



Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-07-22, 18:52   

Dzięki Ewciu ;)
Obawiam się, że roślin jest mało i chyba skoczę na główkę jeszcze do tego Wieprza :)
_________________
nie od razu Rzym zbudowano...
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-23, 09:24   

No bardzo ładnie Ci wyszło :good: , muszę bardzo pogratulować :) .No roślin jeszcze trochę mało, a co z tego wieprza wyciągałaś ?
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-07-23, 11:50   

joll, poszukaj w innych miejscach podmokłe łąki, jakieś rowy. Ba weekendzie wybrałam się w takie miejsce przywiozłam mnóstwo roślin żabiściek, bobrki, mięte itp. Żabiścieku było tyle, że starczyło by dla całego forum w życiu tyle nie widziałam po prostu zarośnięte tak, że wyglądało to jak dywan. :-D
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-23, 14:57   

rewi napisał/a:
Ba weekendzie wybrałam się w takie miejsce przywiozłam mnóstwo roślin żabiściek, bobrki, mięte itp.

To masz fajne miejsca z roślinami . U mnie o bobrkach czy żabiściekach to można tylko śnić .
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
joll 
Nowy



Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-07-23, 22:12   

a co z tego wieprza wyciągałaś ?
Tak w ogóle dla słabych pływaków... Rzeka Wieprz jest nieprzewidywalna. Mnóstwo wirów i miejscami prąd tak silny, że dobry pływak sobie nie radzi. Poza tym podwójne dna i spady, dosłownie dwa kroki od brzegu i spad na trzy metry ale sama w sobie jest piękna, dzika eh i tego lata bardzo czysta, na dwóch metrach widoczne dno :-o
Wyrwałam lilie, z którą łatwo nie było. Roślina wygląda na mocną a w rzeczywistości bardzo delikatna, żeby ją wyrwać z korzeniem musiałam trochę się podkopać, oczywiście rękoma, bo szpadel jest zbędny na tej głębokości. Z dna rzeki coś co przypomina sałatę (nie wiem jak się nazywa, ma piękne duże liście) i coś podobne do wodorostu. Moczarka, rogatek, mięta, żabiściek, strzałka i trochę trzciny. "Tej" sałacie i wodorostowi po paru dniach zgniły liście. Obcięłam zgniluchy i roślinki puściły nowe pędy :yahoo: co oznacza, że się pewnie przyjmą. Więc wycieczka znów po rośliny eh sami mówicie, że mało ;) Dobrze, że upalny weekend się zapowiada ;)

[ Dodano: 2013-07-23, 22:21 ]
rewi napisał/a:
joll, poszukaj w innych miejscach podmokłe łąki, jakieś rowy. Ba weekendzie wybrałam się w takie miejsce przywiozłam mnóstwo roślin żabiściek, bobrki, mięte itp. Żabiścieku było tyle, że starczyło by dla całego forum w życiu tyle nie widziałam po prostu zarośnięte tak, że wyglądało to jak dywan. :-D
[b]
Ewuś dzięki za radę. Poszuka, może gdzieś na obrzeżach znajdę jakiś strumyk :? w sumie to tylko 10km do tego Wieprza ;) ach i muszę się nauczyć nazw roślin i ich rozpoznania...[/u]
_________________
nie od razu Rzym zbudowano...
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-23, 22:28   

joll napisał/a:
Z dna rzeki coś co przypomina sałatę (nie wiem jak się nazywa, ma piękne duże liście) i coś podobne do wodorostu.

To pewnie Grążel żółty (Nuphar lutea), a te liście przypominające wodorosty, to jego liście podwodne, są właśnie jak liście sałaty, ma też liście pływające po powierzchni . No fajne rośliny przytargałaś :good: .
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
joll 
Nowy



Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-07-23, 22:34   

lasoch napisał/a:
joll napisał/a:
Z dna rzeki coś co przypomina sałatę (nie wiem jak się nazywa, ma piękne duże liście) i coś podobne do wodorostu.

To pewnie Grążel żółty (Nuphar lutea), a te liście przypominające wodorosty, to jego liście podwodne, są właśnie jak liście sałaty, ma też liście pływające po powierzchni . No fajne rośliny przytargałaś :good: .

Grążel wiem jak wygląda i na pewno to nie to :-( szukam w google jak znajdę wrzucę zdjęcie ;)
coś podobne do tego na zdjęciu
_________________
nie od razu Rzym zbudowano...
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-24, 20:08   

Ale to może były tylko jego podwodne liście . To na zdjęciu to chyba lotos tygrysi . A może to jest grążel drobny . Czy mogłabyś dać zdjęcia, to by pomogło .
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
joll 
Nowy



Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-07-24, 20:34   

To zdjęcie z google. Wrzucę zdjęcie w weekend ;)

Mam pytanie. Kupiłam pompę solarną, dziś przyjechała. To jakieś plastikowe g... do mieszania wody... kupiłam z względu takiego, że sama nie dam rady bawić się z prądem, poza tym oczko od domu jest jakieś dobre 60 metrów, więc co muszę kupić, zrobić żeby przeciągnąć prąd i czy jest konieczność przeprowadzenia kabla w ziemi? Obawiam się o krety, a może jest coś, jakaś powłoka na ten kabel żeby krety nie gryzły. Z doświadczenia wiem jak to jest z królikiem
_________________
nie od razu Rzym zbudowano...
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny