wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Brudna woda po deszczu jak przefiltrować ??
Autor Wiadomość
yamakasi86 
Nowy


Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 7
Skąd: szczecin
Wysłany: 2013-06-30, 08:10   Brudna woda po deszczu jak przefiltrować ??

Witam byc może już ktoś poruszał ten temat ale jestem nowy i pisze od nowa:) mam taki problem. Mianowicie mam oczko o pojemnosci okolo 5m3 odpowiedni filtr do niego do oczek do 10m3 czyli nawet za duży po ostatniej dosyc dużej ulewie oczko mi wyplynelo po za swoje brzegi rozlalo sie po dzialce na kturej rosnie nowa mloda trawa w wyniku obfitych opadów deszczu do oczka splynelo pelno ziaren trawy oraz ziemi i gliny z dzialki. w oczku powstała zawiesina i praktycznie zerowa widocznosc. Czesć tego osiadlo podmienilem wode w okolo 50 % lecz caly czas utrzymuje sie zawiesina od tej ziemi co splynela filtr nie do konca daje sobie rade poniewaz duzo wody ktura przez niego przeplywa wraca brudna do stawu moze to probl;em wkladu filtracyjnego a moze cos innego potrzebuje jakies dobrej rady jak to wyczyscic moze nalezy wymienic wklady filtracyjny na inne ?? w filtrze mam 2 rodzaje gąbkiwłoknine oraz zeolit czesciowo zatrzymuje to syf ale duzo przepuszcza :(
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2013-06-30, 08:21   

Witaj na forum. Po pierwsze, wklej zdjęcia oczka, być może masz źle ukształtowane brzegi, Napisz lub sfotografuj filtr. Mówisz że jest odpowiedni a może wcale taki nie jest. Fotografia nawet bez słów, potrafi powiedzieć więcej niż same słowa :)
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-30, 08:24   

Witam nowego Maniaka Oczkowego :) a ile czasu czekałeś aż się ustoi , może po prostu za mało , mi jak miałem podobny stan , ale w innych okolicznościach woda ustała się po około 10 dniach , co do filtra to może to być wina jego wkładu , że nie najlepiej oczyszcza wodę , ale te sprawę pozostawiam ekspertom
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
yamakasi86 
Nowy


Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 7
Skąd: szczecin
Wysłany: 2013-06-30, 09:00   

posiadam BIOfiltr Basic Plus - zestaw z pompą 2000 L/h firmy hap-pet a wklad mam wzbogacony od tego producenta o zeolit ktory sam dokupilem co do wody trwa to okolo 14 dni juz zdjecia postaram dorzucic puzniej ogolnie filtr przed chwila czyscilem dosyc sporo tego szlamu zatrzymuje co plywa lecz nie wszystko sporo wraca do oczka
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-06-30, 13:28   

Czy przed ulewą miałeś czystą wodę w oczku ?
Jeśli tak, to wyłów siatką większe elementy pływające na powierzchni oczka i czyść filtr. Poradzi sobie z wodą.
U mnie kiedyś też zalało oczko i wpłynął szlam z ogrodu. Filtr poradził sobie z wodą w ciągu trzech dni.
Jeśli nie miałeś czystej wody, filtr nie pomoże.
Zastanów się nad podniesieniem linii brzegowej o tyle, aby woda z ogrodu nie wlewała się do oczka.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
yamakasi86 
Nowy


Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 7
Skąd: szczecin
Wysłany: 2013-06-30, 14:30   

no czyscilem filterek i teraz widze ze daje juz rade jest lepiej tak wczesniej mialem idealnie czysta wodę niemalze krystalicznie czysta :) co do brzegów raczej sa ok a ta burza byla dosyc spora powiedzmy zadko spotykane oberwanie chmury wystarczy ze powiem iz w garazu mialem 0.5 metra wody wiec nie dziwota ze i oczko wylalo :)
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-06-30, 14:56   

W ub.roku we wrześniu robiłam remont oczka(nowa folia, powiększenie) Fakt,że wlałam 4000 l starej wody oczkowej i dałam 10 torebek tigger3, ale tym roku do czerwca woda jakoś nie mogła się wykrystalizować. Niby była czysta jak się ją wlało do szklanki, ale widoczność była na 20 cm bo unosiła się w niej zawiesina.Ok. 15 czerwca wlałam ponownie dawkę tiggera 3, a za kilka dni wlkałam buteleczkę 250 ml biotorfinu. Po kilku dniach szok woda przejrzysta na około 60-70 cm. Filtr mam własnoręcznie robiony o poj. ok. 10 l, mechaniczny, uruchamiany tylko w momencie mojej obecności na działce, zasilający kilkumetrowy strumyk. Spróbuj, może i u Ciebie pomogą te preparaty biologiczne.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-06-30, 21:56   

Witam nowego oczkomaniaka i proszę o uważniejsze pisanie ( bez błędów ortograficznych jak w pierwszym poście ), bo z racji wpisu nad avatarem, jestem do granic wredna i następnym razem wypunktuję ( błędy) bezlitośnie, i nie ma to tamto, czy zmiłuj, zrobię to, bez dwóch zdań :hehe:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny