wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duzy problem z czystoscia wody :(
Autor Wiadomość
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-08, 17:49   

Robbi19 napisał/a:
Eeee no pływa... Brat pojechał do ogrodnika i kupił torf kwaśny, swoją drogą tez wydaje mi się ze powinien leżeć na dnie , no ale jak kupił torf kwaśny to mu wierze ;P


Ale chyba w worku jest ten torf? PH mierzyłeś?

Cytat:

A jeśli chodzi o ten filtr i pompy to dobrze rozumiesz :) droga od pompy do filtra jest ok 3-4m w gorę. Wydaję mi się że to pompy są za słabe pod górkę.



Nie ma szans, żeby tam było 4m wysokości, chyba że dałeś filtr na drzewo, albo postawiłeś grill na kaskadę, dodałeś kilka cegieł i tam postawiłeś filtr.
Różnicę wysokości mierzy się od poziomu wody w oczku do wysokości na którą woda jest pompowana (pewnie szczyt kaskady). Nie myl wysokości z odległością.

Od razu Ci powiem, że przy tak ogromnych pompach węże dałeś o zdecydowanie za małym przekroju.
Swoją drogą to chyba nie podpiąłeś dwóch pomp do jednego filtra?

Znasz nazwy tych pomp?
 
 
marecki11 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 14
Skąd: Wronki
Wysłany: 2013-07-08, 21:37   

Aznar33 lampe uv mam osobno 18W i jest na ok 8000 L.Przedtem miałem filtr ciśnieniowy do 8000L i w zeszłym roku woda doszła do siebie a teraz lipa.Rośliny sadzę w workach z agrowłókniny chyba (one zastępują kosze).Jak widać na fotce lilie jeszcze nie puściły liści na które czekam
_________________
marecki
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-07-08, 22:33   

Aznar pytał, czy torf włożyłeś do oczka w worku, czy po prostu wrzuciłes luzem. Jesli luzem to masz problem. Poza tym sa różne torfy kwaśne. Ten do oczka musi być o PH 3,5-4 i najlepiej żeby był shpangowy a nie mielony( http://www.e-rosa.pl/holl...20l-p-661.html) .Nie może zawierać żadnych dodatków nawozowych. Jeśli brat kupił przypadkiem torf kwaśny pod iglaki np to najprawdopodobniej może zawierać dodatek nawozu pod iglaki i wtedy zamiast poprawy stanu wody nastąpi jej pogorszenie.
Ja ostatnio nie mając torfu kupiłam gotowy preparat "biotorfin"- wyciąg z torfu. Po kilku dniach od wlania w połączeniu z triggerem 3 widoczność w oczku prawie do dna, z tym,że ja nie miałam glonów, ale osad. Ja nie mam lampy, filtr 10 litrowy do mechanicznego oczyszczania- włączany tylko podczas mojej obecności na działce i kilkumetrowy strumyk. Ryb mam prawie 20 w oczku o objętości około 6 tys litrów
 
 
Robbi19 
Początkujący


Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-10, 12:00   

Jedna z pomp jest podobna do tej lecz jest bardziej kanciata byla kupowana w castoramie ok. 3 lat temu. Jest na 11.000l/h

http://images.kangoo.pl/2...pfn_3500_n_.jpg

Pompa niestety przestała działac poprawnie poniewaz lekko przebija prąd kiedy sie zanurzy reke do wody (stojąc na boso) :P
Kupilem drugą pompe za ok. 100zl na 3.700l w castoramie.
 
 
marecki11 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 14
Skąd: Wronki
Wysłany: 2013-07-14, 21:18   

Może mam zmienić wkład oryginalnego filtra żeby wreszcie zobaczyć ryby w moim oczku bo już nie mam pomysłów,może większą lampę kupić a mam chyba nie małą bo przy oczku ok 10 000 L mam 18 W i żarnik kupiłem nowy.Wszystkie pomysły już zrealizowałem i ŻADNEJ poprawy wody nawet jak były chłodniejsze dni. :((
_________________
marecki
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-14, 21:56   

Ta lampa to jednak raczej na to oczko trooochę za słaba.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Robbi19 
Początkujący


Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-14, 21:56   

Ja musze powiedzieć ze kiedy dodalem torf po ok. tygodniu ryby zaczeły padać (3szt.) sa jakby bledsze i pletwy ogonowe maja jakby podciete tak to wyglada PH wody 7 wiec nie popażyłem ryb

A co do nazw pomp to jedna ta na 12000l/h to Pompa kaskadowa FP 200B
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-14, 22:01   

Raz gdzieś czytałem, że dzięki torfowi przynajmniej karasie lepiej się wybarwiają - może ten Twój torf był jakiś nieodpowiedni ?
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
Ostatnio zmieniony przez lasoch 2013-07-14, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robbi19 
Początkujący


Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-14, 22:03   

Byc może ze byl jakis trefny....swoją droga poinformuje sprzedawce jaki torf sprzedaje... dodałem lekarstwo mam nadzieje ze pomoze
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-07-15, 00:52   

Mam oczko juz kilka lat i jak juz pisałam wcześniej praktycznie żadnej filtracjii żadnych lamp. Torf dawniej używałam co roku w różnych formach a mianowicie wkładałam w worku do oczka, ale tez robiłam wyciąg z torfu- zalewałam go w wiadrze wrzątkiem zostawiałam na tydzień często mieszając, a potem zlaną z nad torfu i przecedzona przez pończoche wode wlewałam do oczka oraz kupny wyciąg biotorfin. Nigdy nie miałam problemu z rybami aby mi padły, lub zbladły ich kolory.
Robbi19 napisał/a:
Byc może ze byl jakis trefny....swoją droga poinformuje sprzedawce jaki torf sprzedaje..
Nie podałeś jaki torf wrzuciłeś do oczka. Być może był z nawozami. Sprzedawca sprzedaje torf różny. Zależy kto do czego potrzebuje. Może być pod iglaki, może być jako podłoże do rododendronów. Może wrzuciłeś torf z jakimiś środkami chemicznymi.Podaju nazwę torfu jaki wrzuciłeś to będzie można powiedzieć czy był dobry, czy nie.
 
 
marecki11 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 14
Skąd: Wronki
Wysłany: 2013-07-15, 12:13   

lasoch napisał/a:
Ta lampa to jednak raczej na to oczko trooochę za słaba.

Ale lampa jest na 8 000 L myślę że powinna wystarczyć aleee może masz racje bo oczko wygląda tak....

[ Dodano: 2013-07-15, 12:55 ]
lasoch napisał/a:
Ta lampa to jednak raczej na to oczko trooochę za słaba.

teraz tak to wygląda ale nie potrafię wkleić fotki
_________________
marecki
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-15, 15:33   

Lampa raczej powinna być mocniejsza . Może to Ci pomoże w wklejeniu zdjęć http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=71 .
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
marecki11 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 14
Skąd: Wronki
Wysłany: 2013-08-09, 21:45   


Tak to wygląda
_________________
marecki
Ostatnio zmieniony przez Artur 2013-08-10, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-08-10, 11:58   

No bardzo ładnie to wygląda :good: . Zazdroszczę roślin. Dziwię się, że masz taką wodę... Ja mam o wiele mniej roślin, chociaż mam 6 lilii. A co z twoimi - wypuściły liście? Może spróbujesz z jeszcze jedną jak te już obumarły, chyba, że żyją. Nie wiem czy było już pisane, ale ile godzin dziennie oko jest w słońcu?
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
marecki11 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 14
Skąd: Wronki
Wysłany: 2013-08-10, 21:25   

Witam,dzięki za zainteresowanie.Lilie żyją i chyba mają się dobrze bo kwitną i puszczają nowe liście chociaż na razie mają małe pokrycie wody.Słońce w pełni lata mam przez cały dzień na oczku ale nic nie mogę zrobić.Rośliny w tym roku dosadziłem i myślę że w przyszłym roku będzie lepiej.Ale w tym roku masakra z tą wodą.
_________________
marecki
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny