wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duzy problem z czystoscia wody :(
Autor Wiadomość
Robbi19 
Początkujący


Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-05, 17:44   

Teraz gdy woda była wymieniona poczekam 2 tyg zeby flora bakteryjna sie wytworzyla i kupie nowy zarnik 9 badz 11 watt nie pamietam juz teraz :/ Uzywałem go ok. 2 lat wiec pora na niego :)

Znacie jakies sklepy z roslinami w przystepnej cenie?
 
 
Zac 
Entuzjasta



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 559
Skąd: DĘBICA,podkarpackie
Wysłany: 2013-07-05, 17:53   

Jesli uzywałes 2 sezony non stop UV to napewno slabiej sterylizuje.
Jesli chodzi o rosliny i o sprzet techniczny tu masz wszystko w dobrej cenie i dobre :P
http://sklep.oczkowodne.net/
pozdrawiam
_________________
Ptaki są moją pasią-golębie to ukoronowanie tej pasji.
 
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-08, 11:04   

eldorado82010 napisał/a:
te "brzydkie" kamienie" zamaskować i posadzić bluszcz żeby je pokrył i będzie super.

ja wolę winobluszcz , chociaż nie jest zimozielony , powtykać kilka patyków obok murka i jak są w nim jakieś szczeliny to ładnie go obrośnie , no i szybciej rośnie od bluszczu , ładnie by było jakby tak zarósł ten murek , ale nie całkowicie żeby były takie " plamy kamieni " co do sklepu to już Ci Zac poradził , ja też polecam :)
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-08, 14:54   

Robbi19 napisał/a:
Woda jest obecnie wymieniona


Robi - wody w oczku się nie wymienia poza pewnymi bardzo szczególnymi przypadkami. W dobrze prowadzonym oczku nie powinno się jej wymieniać nigdy.
Zalecana jest natomiast podmiana pewnej ilości wody co jakiś czas.

Po wymianie wody problem z glonami jest murowany. Szczególnie przy tak małym filtrze jak Twój.
Nie zdefiniowałeś też co masz na myśli pisząc o problemie z czystością wody. Milcząco zakładam, że chodzi Ci o glony jednokomórkowe dające efekt zielonej wody.

Niestety mając oczko wodne trzeba zgromadzić pewną wiedzę dotyczącą utrzymywania czystej wody w oczku. Zarówno ze względu na walory estetyczne, jak i walory zdrowotne (ze względu na ryby).

To forum będzie kopalnią wiedzy na ten temat.
Pozdrawiam
 
 
marecki11 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 14
Skąd: Wronki
Wysłany: 2013-07-08, 16:02   

Witam.Ja chyba przegrałem walkę z glonami w tym roku.Fakt że kilka lili kupiłem w tym roku ale reszta była od zeszłego.Oczko jest w pełnym słońcu i nic nie mogę z tym zrobić.Pojemność oczka to ok 10 000L, głębokość ok 150cm, pompa 8000L/H,lampa uv do 8000L/H no i filtr zakupiony ok m-c temu o poj, do 20000L/H.Filtr chodzi 24/h i nic.Woda zielona a przejrzystość ok 10 cm.
Ma może ktoś jakiś pomysł? :((
_________________
marecki
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-08, 16:14   

marecki11 napisał/a:
Witam.Ja chyba przegrałem walkę z glonami w tym roku.Fakt że kilka lili kupiłem w tym roku ale reszta była od zeszłego.Oczko jest w pełnym słońcu i nic nie mogę z tym zrobić.Pojemność oczka to ok 10 000L, głębokość ok 150cm, pompa 8000L/H,lampa uv do 8000L/H no i filtr zakupiony ok m-c temu o poj, do 20000L/H.Filtr chodzi 24/h i nic.Woda zielona a przejrzystość ok 10 cm.
Ma może ktoś jakiś pomysł? :((


Idę o zakład, że ten filtr to pierdziawka.

Wątków na ten temat było sporo - poczytaj i zobacz gdzie robisz błędy. Zgaduję, że masz za dużo ryb, za dużo karmisz, za słaby filtr i za mało roślin.

Zrób porządny filtr.

Witaj na forum.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-08, 16:16   

marecki11 napisał/a:
Witam.Ja chyba przegrałem walkę z glonami w tym roku.Fakt że kilka lili kupiłem w tym roku ale reszta była od zeszłego.Oczko jest w pełnym słońcu i nic nie mogę z tym zrobić.Pojemność oczka to ok 10 000L, głębokość ok 150cm, pompa 8000L/H,lampa uv do 8000L/H no i filtr zakupiony ok m-c temu o poj, do 20000L/H.Filtr chodzi 24/h i nic.Woda zielona a przejrzystość ok 10 cm.
Ma może ktoś jakiś pomysł? :((

Może ten filtr jeszcze się nie rozruszał, albo jest coś nie tak z jego instalacją?.
Jak radykalnie, to pół litra AlgoRem'u, ale pod warunkiem, że będziesz w stanie zebrać z dna cały osad powstały wskutek skoagulowania zanieczyszczeń. Wyłącznie pod tym warunkiem.
W przeciwnym razie - stara śpiewka - osad ten powróci do obiegu po rozłożeniu się i odda z powrotem wodzie substancje biogenne. Osobiście nie mam odruchu protestu słysząc "chemia w oczku". Procesy koagulacji stosowane są choćby do uzdatniania wody pitnej, to żadna trucizna.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-07-08, 16:16   

marecki11, musisz trochę poczekać na efekt .
Ile masz ryb ?
Czy system filtracyjny chodzi non-stop ?
Jak dużo masz roślin ?
Mierzyłeś parametry wody ?
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
marecki11 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 14
Skąd: Wronki
Wysłany: 2013-07-08, 16:23   

Ryby karmię co drugi dzień i to co wrzuce zjedzone jest dosłownie w kilkanaście sekund.Co do ilości ryb to jest kilkanaście.Filtr jest spoko tzn.szczotki,2gąbki, mata kokosowa,kulki i kamienie zeonit chyba,dorzuciłem trochę szyszek olchy

[ Dodano: 2013-07-08, 16:27 ]
Aha dodam jeszcze że mam strumień ok 30 metrów długości.PH mam za wysokie i wynosi nawet 9.0
_________________
marecki
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-08, 17:02   

Co to za filtr?
Mierzyłeś poziom azotanów w wodzie?
Ile powierzchni oczka jest zakryte roślinami?
 
 
marecki11 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 14
Skąd: Wronki
Wysłany: 2013-07-08, 17:08   

mam tylko tester do PH,filtr to extrem 20 i na dziehttp://i42.tinypic.com/2wpquzs.jpgń dzisiejszy wygląda to tak...

[ Dodano: 2013-07-08, 17:09 ]
http://i42.tinypic.com/2wpquzs.jpg
_________________
marecki
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-08, 17:15   

Extreme 20 Aquashut? On nie ma lampy UV, prawda?
Przypuszczam, że nie wyrabia.

Ja przy oczku 5m3 mam filtr pojemności prawie 600l. Powierzchnia zakryta to około 60-70%. Oczko masz bardzo ładne - dobrze by zrobić tam porządną filtrację.

Rośliny sadzisz w ziemi, czy kamieniach? Nawozisz?

Testy do wody sobie kup - warto.
 
 
Robbi19 
Początkujący


Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-08, 17:18   

Aznar33 napisał/a:



Niestety mając oczko wodne trzeba zgromadzić pewną wiedzę dotyczącą utrzymywania czystej wody w oczku. Zarówno ze względu na walory estetyczne, jak i walory zdrowotne (ze względu na ryby).

Po wymianie wody problem z glonami jest murowany. Szczególnie przy tak małym filtrze jak Twój.
Nie zdefiniowałeś też co masz na myśli pisząc o problemie z czystością wody. Milcząco zakładam, że chodzi Ci o glony jednokomórkowe dające efekt zielonej wody.


Aznar33 Wymieniłem wode po to aby zacząć wszystko od początku.... teraz został dodany trigger3 i pływa torf kwaśny. Do filtra kupiłem nowe gąbki i nowy zeolit i bio-ceramike. Filtr działa poprawnie bo filtruje dobrze wodę. Wydaje mi się że problem jest z pompami ponieważ mam dwie na 11000L i 3700L a w filtrze kiedy jest wyplukany woda w ogóle nie zostaje tylko przepływa - czy jak filtr nie jest wypełniony wodą to flora bakteryjna się nie rozwinie?
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-08, 17:25   

Robbi19 napisał/a:
pływa torf kwaśny.


Jak to pływa?

Cytat:
Filtr działa poprawnie bo filtruje dobrze wodę.


Cóż... temat wątku wydaje się przeczyć tej tezie. Poza tym skąd wiesz?

Cytat:

Wydaje mi się że problem jest z pompami ponieważ mam dwie na 11000L i 3700L a w filtrze kiedy jest wyplukany woda w ogóle nie zostaje tylko przepływa - czy jak filtr nie jest wypełniony wodą to flora bakteryjna się nie rozwinie?


To znaczy, że wkłady są tylko zraszane? Przy tak kolosalnej mocy pomp i tak małym filterku to bardzo dziwne. Coś tam musi być bardzo nie tak, albo ja coś źle zrozumiałem.
 
 
Robbi19 
Początkujący


Dołączył: 29 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-08, 17:35   

Eeee no pływa... Brat pojechał do ogrodnika i kupił torf kwaśny, swoją drogą tez wydaje mi się ze powinien leżeć na dnie , no ale jak kupił torf kwaśny to mu wierze ;P


A jeśli chodzi o ten filtr i pompy to dobrze rozumiesz :) droga od pompy do filtra jest ok 3-4m w gorę. Wydaję mi się że to pompy są za słabe pod górkę.

Tak...wkłady są zraszane tylko , no chyba ze zabrudzi się filtr to wtedy woda już leci wolniej przez co filtr się zapełnia.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny