wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
*Oczko Wodne* - Freakazz
Autor Wiadomość
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2013-06-24, 19:00   

Aznar33 napisał/a:

Freakazz napisał/a:
miałem pomagiera, moją przyszłą narzeczoną


Może jestem staroświecki, ale uważam, że o tym to ona się powinna dowiedzieć jako pierwsza.

oj tam, kto by się kobiety o zdanie pytał. (takie tam szowinistyczne żarty ;) )

Podziwiam ogrom pracy i życzę powodzenia w dalszych pracach :)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-24, 19:03   

Aznar33, Ja mówię przyszłą bo narazie jest moją dziewczyną a jesteśmy ze sobą ponad 3 lata, ale kiedy będzie narzeczoną tego nie wie nikt oprucz mnie :-D

Pawlak, Oj kto Kocha ten pyta ;) Dzięki ;)
 
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2013-06-24, 19:08   

Freakazz, Kolejne piękne oczko się na forum szykuje trzymam kciuki za ciebie żeby starczyło ci sił do dalszej pracy SZACUN :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-24, 19:12   

shiftman, Witam Cię u siebie, wielkie dzięki, będę się starał żeby wszystko wyglądało jak najlepiej ;) dziś tyle pochwał zbiorę, że od początku od nikogo tyle nie zebrałem :-D :piwko: :piwko:

Jak skończę wszystko to zapraszam wszystkich chętnych do obejżenia na zimne :piwko:

Ale teraz wróćmy do dalszego pisania chociaż brakło mi transferu i muszę chyba dokupić, oby się tylko dało bo inaczej :bum:
 
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-24, 19:45   

Wszystko szło zgodnie z planem dopóki nie przyszły te ulewne deszcze ten rok jest naprawdę tragiczny, myślałem że mój ogród wodny wykończę wiosną a tu koniec czerwca i prawie nic nie ruszone. Szczerze wam powiem że od kąd tu mieszkam to takiego roku nie pamiętam, niedawno nawet grad przeszedł... :x :((




[ Dodano: 2013-06-24, 21:02 ]
Przyszłą pora i na rośliny w sumie przyszło ich na pewno grubo ponad 100 od 5 sprzedawców min. od Aurory. Na początek wsadziłem wszystko do doniczek,
bo było tak mokro że sadząc w grunt trzeba by pływać w pontonie a takowego nie posiadam :P :evil:
Wszystko sadziliśmy na 2 razy. Dobrze, że pomagała mi moja dziewczyna, sam na pewno nie dałbym sobie z tym rady.
 
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-24, 20:12   

w momencie gdy rozmyły się półki aż mi się smutno zrobiło , ale skalniako-kaskada mi humor poprawiła :) fajne pergole zrobiłeś , a jaki strumień , że ho-ho , no i ależ ci wody nalało , z roślinami jak mi przyszły z kilku sklepów to też tak robiłem ;) a z jakich to sklepów?
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-24, 20:38   

Goście i mieszkańcy mojego przyszłego ogrodu wodnego ;)

Kiedyś były widywane bociany, niedaleko miały gniazdo ale niestety już któryś rok nie przylatują :? Pamiętam jak były sianokosy na działce obok to chodziły sobie dumnie...

W starym basenie kiedyś było pełno żab, teraz jest ich o wiele mniej ale w przyszłym oczku już je widywałem.

Lisy, choć rzadko widywane 2 razy widziałem je z okna niedaleko na polach.

Sarny to częsty widok w moich okolicach.

Zające też dość często widuję jak jadę samochodem, przed domem ich jeszcze nie widziałem.

Bażanty i kuropatwy najczęściej widywane są zimą w tamtym roku chodziło 5 bażantów po moim podwórku, piękny widok ;)

Jeże, często widywane w okolicy i w moim ogrodzie również. Ostatnio poszliśmy w nocy do mojego lasku i słyszymy, że coś się skrobie, potem patrzę i na pierwszy rzut oka to coś wyglądało jak kret, ale potem po przyglądnięciu się to był mały jeżyk wgl. się nie bał, mam filmik ale coś nie mogę wejść na swoje konto na youtubie bo dodałbym filmik.

Chyba traszka, ale mogę się mylić :P Jest kilka takich w moim przyszłym oczku.


Ważki, tej na 1 fotce trzeba trochę poszukać, a ta co na ostatnim upodobała sobie to miejsce i jest codziennie do tego chyba ma 4 koleżanki ;)


Ślimaki


Pisałem już o moim starym basenie kiedyś był użytkowy a potem był zaniedbany i 2 lata temu miały się w nim kaczki, niestety mimo dokarmiania i pomocy,
1 nocy zginęło wszystkie 9 bodajże, została 1 ale i ona została zabita następnego dnia (do tej pory niewiadomo co je zabiło).
 
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-24, 21:01   

traszka to traszka no i jakie ślimakowisko ;) a o tej kaczce to aż na serio mnie dreszcz przeszedł , ciekawe co to , ale może lepiej nie wiedzieć ...
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
adxan 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 114
Skąd: Okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-06-24, 21:08   

Gdybym miał Ci przyznać ocenę w skali oczko maniactwa :) to by jej brakło :) :brawo:
Podziwiam
_________________
Moje oczko: http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5957
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-24, 21:24   

Moje rośliny wodne przechowywane są w wannie, wiaderkach i misce.
Lecz martwi mnie, że kosaćce, ponikła i wiele innych roślin przysycha. Zresztą nie tylko wodne, ale i te rabatowe. Moja lilia też chyba nie wygląda za ciekawie.

Przecież dałem im odpowiednie podłoże, po glinę pojechałem do Czubrowic, ktoś robił sobie ganek a tam glina i wywoził ją na pole wiec wziąłem sobie z 8 wiaderek, a piasek miał mój wujek wiec też wziąłem z 8 wiaderek dla siebie.

Wydałem na te wszystkie rośliny sporo kasy jak dla mnie i nie chciałbym żeby im się coś stało... :???:
Nawet ostatnio jak pracowaliśmy u takiej miłej Pani to podarowała mi kilka roślin, ale niestety te też więdną, usychają.

Zdjęcia niektórych moich roślin:


To tylko część moich roślin, ale większość wygląda jakby miały niedługo odejść...


Po resztę dobytku też byłem dość daleko od siebie, bo z 50km, 3 razy jeździłem tam po ziemię, torf kwaśny i odkwaszony, korę, grys i żwir.
Tylko po otoczaki byłem gdzie indziej, ale też było ok. 50km.

Chcę stworzyć piękny ogród, w którym naprawdę można wypocząć i się zrelaksować, ale natrafiam na same problemy niestety... Staram się jak mogę uwierzcie mi, ale z roślinami nie mam tak dużej wiedzy. Jeśli ktoś potrafiłby mi pomóc czekam na rady. :piwko:



[ Dodano: 2013-06-24, 22:26 ]
Spis większości moich roślin:
Lilia wodna Attraction 1
Pałka wysmukła (Typha laxmannii ) 1
Przęstka pospolita 1
Kosaciec żółty 4
Niezapominajka wodna "Variegata" 2
Turzyca palmowa Ice Fountains 1
Czermień błotna 2
Kosaciec żółty "Variegata" 2
Tułacz pstry Chameleon 1
Strzałka wodna 1
Mięta wodna 5
Tojeść rozesłana 2
Papirus (Cibora zmienna) - sadzonka 1
Ponikło błotne 4
Sit skupiony 3
Grubosz Helmsa 1
Kosaciec syberyjski Perrys Blue 7
Rogatek sztywny 2
Kostrzewa sina 1
Wydmuchrzyca niebieska 1
Miodunka pstra 1
Kosaciec luizjański News Brief 1
Kosaciec japoński Gusto 1
Kosaciec japoński White Ladies 1
Wywłócznik 1
Tatarak zwyczajny 2
Turzyca Ptasie łapki Variegata 1
Funkia Fire & Ice 1
Sitowie leśne 1
Sit siny 2
Kaczeniec błotny 3
Wełnianka 2
Oroncjum wodne 1
Wietlica japońska 1
Hakonechloa wysmukła 1
Miskant olbrzymi 1
Miskant Gracillimus 1
Konwalnik japoński 2
Kocimiętka fassena 2
Pierwiosnek zwyczajny 1
Funkia Fire Ice 1
Przegorzan pospolity 1
Rudbekia błyskotliwa 1
Lawenda wąskolistna 3
Jaśminowiec wonny 1
forsycja pośrednia 1
Śnieguliczka biała 1
Powojnik – Clematis 2
Bluszcz pospolity - Hedera helix 2
Róża pnąca (czerwona) ‘porthos’ 1
Gunera olbrzymia 1
Metasekwoja chińska 1
Rododendron 1
Astilboides azjatycki 1
Wietlica samicza 1

Więcej roślin nie pamiętam chociaż na pewno jest ich o wiele więcej.



[ Dodano: 2013-06-24, 22:39 ]
Żeby nie było samego lasu tata również zaczął sadzić drzewa owocowe, ale z racji, że u nas gleby są do du.. (zapomniałem powiedzieć o tym wcześniej), większość uschła zresztą nie tylko od gleby ale i od chorób. Teraz ja dosadziłem kilka drzewek owocowych i na razie sad wygląda słabo, ale w przyszłości powinno być lepiej. Rosną w nim jabłonie, czereśnie, śliwy, wiśnie, grusze, morela.




[ Dodano: 2013-06-24, 22:48 ]
Mój ogród leśny i wodny oraz sad to tylko tył domu. Przed domem ogród ma moja mama ale do jej ogrodu się nie wtrącam :P a oczywiście jest jeszcze podwórko. Koszenie trawy w całym ogrodzie zajmuje mi całe 3 dni a więc jest tego trochę :-o

[ Dodano: 2013-06-24, 23:08 ]
Zapomniałem dodać, że przez zimę napisałem własną książkę dot. ogrodów wodnych. :)
Zainspirowałem się tym, że wchodząc do sklepu zobaczyłem książkę, która kosztowała 50zł i nic w niej nie było. (Pisanie książki zajęło mi ok. 7 miesięcy). Chciałbym ją wydać, ale brakuje mi wspólnika, bo akurat w tej dziedzinie nie mam zbyt wiele wiedzy. Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę o pisanie na priv.

Dla wszystkich ujawnię tylko spis treści mojej książki.


[ Dodano: 2013-06-24, 23:33 ]
Tak jak mówiłem wcześniej brakło mi transferu i dokupiłem na pół roku za 30 zł a wszystko po to żebyście mogli od razu oglądać wszystko, co w moim ogrodzie się działo.

Na koniec kilka zdjęć z mojego ogrodu i bliskiej okolicy ;)




 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-06-25, 06:50   

Freakazz napisał/a:
Chcę stworzyć piękny ogród, w którym naprawdę można wypocząć i się zrelaksować, ale natrafiam na same problemy niestety... Staram się jak mogę uwierzcie mi, ale z roślinami nie mam tak dużej wiedzy. Jeśli ktoś potrafiłby mi pomóc czekam na rady. :piwko:


Oczko wodne i ogród uczą cierpliwości i pokory. Nie zawsze wszystko udaje sie tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Pośpieszyłeś się trochę z zakupem roślin, ale się nie przejmuj za bardzo. Kosaćce i lilie powinny odbić. Własciwe to kosaćce rosną jak chwasty. To pancerne rośliny.
Kluczem do uprawy roślin jest poznanie ich wymagań i stworzenie im odpowiednich warunków. Lektura Cię tutaj nie minie.

Komposterium masz? Jak mówią kompost to złoto ogrodnika.
Widać, że nie żałujesz pieniędzy na ogród - możesz sprawdzić ile kosztuje ciężarówka dobrej ziemi. Od tego bym zaczął zakładanie ogrodu.

Ja w oczku nie stosuję gleby, ale poza nim nie żałuję roślinom dobrej ziemi.

Ogród będziesz miał piekny. To nie ulega wątpliwości.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-25, 08:02   

Aznar33 napisał/a:
Oczko wodne i ogród uczą cierpliwości i pokory.

nie doświadczyłem jeszcze pokory , ale na pewno uczy cierpliwości , zazdroszczę Ci gunnery i metasekwoi , piękna masz okolice , dużo masz tych roślin , jak zostaną wsadzone na stałe , to się odbiją , będzie trzeba tylko oberwać tylko zeschłe liście , dopiero teraz możemy dowiedzieć się o Twoim talencie literackim , chyba ,że wcześniej gdzieś pisałeś , to przepraszam , że nie wiedziałem , sądzę tak jak Anzar ,że będziesz miał piękny ogród :good:
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2013-06-25, 10:00   

Frezkazz gratuluję tylu talentów w tak młodym wieku ! ,
Jesteś prawdziwą "złotą rączką" :brawo:
Wszystko wskazuje na to , że jak z dziewczyną zakończycie wszystkie prace i dopieścicie szczególy to będziecie posiadaczami jednego z piękniejszych oczek na forum
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-25, 12:30   

Aznar33, Wiem, że z zakupem roślin wodnych się za bardzo pospieszyłem, ale miałem nadzieję, że w końcu przestanie być tak mokro i wreszcie będzie się dało wykonać oczko. Już od jesieni czekam i czekam i się doczekać nie mogę... :((

Co do kosztów to na początku miało wyjść nie tak wiele ale stwierdziłem że jak coś robić to konkretnie no i budżet przekazany na oczko został przekroczony już 8 krotnie niestety :P
No, ale jak się chce mieć coś dobrze zrobione no to nie ma wyjścia.

Ziemię kupowałem od takiej firmy, co zajmują się właśnie takimi rzeczami.
Zakupiłem około:
30 worków ziemi uniwersalnej (65l)
6 worków torfu odkwaszonego (65l)
3 worki torfu kwaśnego (65l)
Od nich też brałem korę i żwir rzeczny.

O wszystkich roślinach, co mam w moim ogrodzie napisałem sobie własną lekturę, czytając różne fora i strony internetowe. Wypisałem sobie wszystko, co powinienem wiedzieć o danej roślinie. Tak że to schną i się niszczą to nie od złego sadzenia ale od klimatu bo ostatnio było strasznie mokro potem przyszło kilka dni upałów i się ucieszyłem bo już było mniej wody w oczku ale wczoraj i dziś tak dolało że jest znów pełne... :((

Pytałeś o kompostownik, niedawno zakupiłem na alledrogo 3 komorowy o poj. 1200l
Muszę go tylko złożyć, ustawić i zacząć robić kompost, tylko jeszcze trzeba się nauczyć jak ;)

lasoch, Ja ogólnie plac mam duży i te rośliny co zakupiłem zostaną wsadzone tylko w moim leśnym ogrodzie. Dopóki były wszystkie razem to wyglądało że jest ich dużo, niektórzy myśleli że zakładam szkółkę, a jak już je tam pozanosiłem to prawie ich nie widać :P Okolica no jak okolica za domem łąki a z prawej strony od mojego domu pusta działka jeszcze się nikt nie buduje i najlepiej gdyby tak zostało :P Gunnera nie jest taka droga płaciłem za nią coś koło 25 zł Metasekwoja tylko była droższa bo z przesyłką coś koło 60.

ewa535, Witam Cię u siebie ;) Oj jakich tam talentów? Takie rzeczy to przecież każdy potrafi, ale dzięki, pochwały zawsze podnoszą na duchu :-D
Oby tak kiedyś było, że będziemy posiadaczami, na razie to ja jestem posiadaczem heh :P

Co do mojego ogrodu to będę się starał żeby był piękny tak jak mówicie, a z wami na pewno mi się uda ;)
 
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-06-25, 13:39   

Freakazz napisał/a:


1.Kabel ziemny YKY 3x1,5mm (60mb)

Co do prądu to w przyszłości planuje założyć jakieś oświetlenie przy oczku ;)

wydaje mi sie ze za maly przekroj dobrales, urzadzen zawsze bedzie przybywac.

Aznar33 napisał/a:

Różnicówki Ci wujek zainstalował?

?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny