wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne budowa
Autor Wiadomość
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-07-03, 18:37   

crashq3tf, ziemia wywoź taczką w jakąś część ogrodu na leżakowanie :piwko:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-03, 18:45   

Ziemię można użyć do wypoziomowania terenu wokół oczka i nie tylko. Możesz też sobie przy okazji posiać dobrą trawkę. Ja dopiero teraz po wielu wielu latach zaczynam rozumieć co to znaczy dobra trawa.
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2013-07-03, 21:07   

No i dziś była cześć dalsza kopania ale tylko chwilę :( co chwila mam coś do zrobienia innego kolo domu no i bylem na rzece z siostrzeńcem na rybacz. Obiecał mi jutro ze mi pomoże kopać :) muszę wam powiedzie ze motyka to porządna rzecz :) ,zrobiłem polki na 30cm strefa bagienna nie za bardzo głeboka jak dla pałek ? Gosiu jak chcesz to zchecia ci ta ziemie oddam prawie cała :) bo mi jest niepotrzebna jedynie troche zostawie na wodospad. Musze wam powiedziec ze korzenie juz wszystkie wydarlemale te dwa pniaki nie ma szans wykarczowac :/ tak korzonki siedza . No i zaczeło sie najgorsze a cieszyłem sie ze ziemia jest taka sypka a tu nagle na 40cm kamien na kamieniu masakra musze wam powiedziec lopaty nie idzie wogole wbic, co myslicie o tym zeby te dwa pniaki co nie moge wyciagnac obic je wykladzina zeby mi foli nie przedarła ? Jesli macie jakies pytaniato piszcie :)
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-04, 07:24   

crashq3tf napisał/a:
Obiecał mi jutro ze mi pomoże kopać :)

...

a tu nagle na 40cm kamien na kamieniu masakra musze wam powiedziec lopaty nie idzie wogole wbic,


Niech przyniesie kilof :victory:
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
eldorado82010 
Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 54
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2013-07-04, 10:09   gratulacje

gratulacje za wytrwałość po malutku i wykopiesz a radość potem niesamowita :piwko:
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-04, 13:32   

30 cm. dla pałki to nic u znajomego rosną na ok.150cm. , ale zrób też płytszą bagienna tzn. na ok10-15 cm. co do kamieni to Ci się przydadzą :)
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-07-04, 13:55   

Pniaki trzeba niestety wykarczować, bo lubią na nich pojawiać się " odnóżki", a to niestety grozi przebiciem folii. Niech siostrzeniec weźmie ze sobą starszego kolegę, kilof i trzeba to usunąć. Co do pałek, moje rosną na głębokości 50 cm i dobrze im, nie narzekają . Każdy kamień na wagę złota, chuchaj i dmuchaj na nie, bo posłużą Ci do maskowania brzegów oczka, czyli ukrywania folii.
To moje pałki, nie wiem jaka ich wysokość, bo nie sięgam do nich. Ogrodzenie w tym miejscu ma wys. 180 cm
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 14:25   z bagienkiem to uwaga

bagienko to lepiej niech ma z 10 cm wody żeby ryby mogły tam wpływać i zjadać larwy komarów bo nie posiedzisz nad oczkiem.
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2013-07-04, 14:29   

Gosik napisał/a:
Pniaki trzeba niestety wykarczować, bo lubią na nich pojawiać się " odnóżki", a to niestety grozi przebiciem folii.]


A te pniaki cos ponad 10 lat temu byly sciete drzewa i zostaly pniaki Gosik i korzenie nich sa spruchniale i sie sypia dodaje zdjecia z dzisiejszej pracy bardzo goraco 30c u mnie wiec wiecej bylo odpczynku niz kopania :) a siostrzeniec chodzi dopiero do 6 klasy podstawowki :) zawsze cos pomoze prawda :) . Dziekuje wam ze pomagacie piszecie to jest pierwsze takie forum gdzie mozna spotkac tak milych ludzi jak wy naprawde . Prosze zdjecia :)





 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-07-04, 14:35   Re: z bagienkiem to uwaga

Zmieniłabym trochę kształt ( tak, jak zrobiłam obrys na zdjęciu ), bo kładąc folię, będziesz miał duże straty na zakładkach.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2013-07-04, 14:45   Re: z bagienkiem to uwaga

Gosik napisał/a:
Zmieniłabym trochę kształt ( tak, jak zrobiłam obrys na zdjęciu ), bo kładąc folię, będziesz miał duże straty na zakładkach.
]

z przodu moge sciac to na wprost wtedy oczko bedzie mialo ksztalt jajka na boki juz nie pojde za bardzo w lewo bo jest jasmin a obok drzewka choinki.Co myslisz o scieciu tego na wprost
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-04, 15:04   

Pniaki wykarczować już musisz, bo za blisko nich podkopałeś oczko. Jak dokopiesz się głębiej, to będzie dużo łatwiej, bo korzenie będą cieńsze. W zasadzie już prawie je masz na patelni. Dobra siekiera i rach ciach.

Te małe iglaki - co tam posadziłeś? Jeśli to sosny, to bym przesadził i na to miejsce posadził coś z małym systemem korzeniowym na przykład żywotniki.

A jak za rok, czy dwa napiszesz, że żałujesz, że nie wybudowałeś większego oczka, to Cię ugryzę.
;)
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-07-04, 15:37   Re: z bagienkiem to uwaga

crashq3tf napisał/a:
Gosik napisał/a:
Zmieniłabym trochę kształt ( tak, jak zrobiłam obrys na zdjęciu ), bo kładąc folię, będziesz miał duże straty na zakładkach.
]

z przodu moge sciac to na wprost wtedy oczko bedzie mialo ksztalt jajka na boki juz nie pojde za bardzo w lewo bo jest jasmin a obok drzewka choinki.Co myslisz o scieciu tego na wprost

Trochę zaokrąglij ( lepiej układa się folia). Jeżeli stoi krzesło, to znaczy, że jeszcze możesz podkopać :crazy:
Pniaków pozbądź się koniecznie. Oczko ma służyć 40-50 lat, nie żeby za 5 lat zdejmować folię, bo albo spróchniało i się zapadło, albo "odrostki" wyrosły, bo wyjrzały spod głębokiej ziemi. Poza tym wykopanie karczu dobrze zrobi głębokości oczka, od razu się pogłębi

Oj, będziesz Ty żałował, że nie zrobiłeś większego i głębszego :crazy:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
crashq3tf 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 245
Skąd: Szalow,Gorlice,Jasło
Wysłany: 2013-07-04, 16:54   

Te brzegi beda jeszcze zbierane na półokragło :) Aznar33 Gosik Prosze bardzo jeszcze zostalami 2 sztuka



i ten co mnie tak wkurzał :)

 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-04, 18:30   

:brawo:
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny