wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje małe oczko
Autor Wiadomość
barteko 
Bywalec


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 172
Skąd: Hażlach
Wysłany: 2014-03-20, 12:04   

Mam już folie, powoli uzupełniam braki roslin mam już tatarak zwyczajny variegata, kosaćca żółtego, żabieńca babke wodną, manne mielec variegata, pałke wodną, tojeść przeżyła pod ziemia i odbija a obok oczka odrasta nawet ... szczypiorek :-D . Oczko będzie miało wymiary ok 3x4m i ok 1m głebokosci, jeden z karasi wybarwił sie na biało :P .
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-03-20, 15:47   

Ładnie się zapowiada ;) . Będzie o wiele większe od poprzednich ;) .
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
barteko 
Bywalec


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 172
Skąd: Hażlach
Wysłany: 2014-03-22, 19:36   

Dzisiaj wykopałem i napełniłem oczko, teraz bierzemy się wszyscy za okolice oczka, jutro wyruszam po rośliny :) . postaram się dodać za niedługo zdjęcia.
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2014-03-23, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
barteko 
Bywalec


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 172
Skąd: Hażlach
Wysłany: 2014-04-30, 23:31   

Znowu dość długo mnie nie było. ponieważ psuł się komputer i miałem dużo pracy obok oczka, które ma teraz wymiary ok 3mx3,5-4m i ok 60 cm głębokości ale pewnie będzie trochę więcej, bo podwyższałem brzegi, planuje zrobienie jakiegoś filtra roślinnego ponieważ woda wygląda jak wygląda, więc zapodaje zdjęcia z oczka i jego okolic :























w zeszłym tygodniu kupiłem lilie wodną w sklepie zoologicznym pływała przy powierzchni bez korzeni i z podeschniętymi liśćmi kosztowała 15 zł ale dostałem ją za 13zł, teraz wypuszcza korzenie i liście prawdopodobnie pływające, lilia stoi na parapecie południowym w małym ''akwarium'' z dwoma rybkami.







złotokap zamierza kwitnąć







tutaj funkia, która w zeszłym roku miała jeden liść wielkości ok mojej ręki



zrobiłem bagienko dla czermieni może dam tam też bobrka





 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2014-04-30, 23:53   

Długi weekend majowy jest więc przede wszystkim zabierz się za maskowanie brzegów bo ta goła folia nie wygląda najlepiej, no a potem na spacer po roślinki - na pewno masz w okolicy jakieś zbiorniki wodne. No i dlaczego tylko 60cm głębokości?? Trzeba było wykopać przynajmniej ten metr.
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2014-05-05, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maglia 
Bywalec


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 222
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2014-05-01, 09:21   

Nie ucinaj brzegów folii, tylko je zakop. Przy ewentualnej przebudowie będziesz miał zapas folii, to się przyda.
No i głębokość zdecydowanie za mała. Pewnie będziesz chciał wpuścić jakieś rybki, więc pogłęb lepiej od razu, chociaż do 1 metra.
 
 
barteko 
Bywalec


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 172
Skąd: Hażlach
Wysłany: 2014-05-01, 19:32   

Sprawdziłem głębokość to 70cm :lol: .
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-05-01, 19:46   

Ciekawe co to za lilia ta z zoologa? Zazdroszczę złotoklapu - dość duży (wysoki) okaz. Jest trochę roślinek - w i obok oczka, jednak ich nigdy za wiele. Co do całości to głębokość chyba tylko do zimowania karasi. Ja mam płytsze w którym są karpiki, ale będę je zimował w pomieszczeniu. Woda nie za czysta, ale to w najbliższym czasie zmienisz. Ja od razu w wolnym czasie bym poprawił brzegi, bo poprawka całego w tak krótkim czasie od zbudowania to istna katorga dla jego stworzyciela. Powodzenie życzę :) .
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
barteko 
Bywalec


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 172
Skąd: Hażlach
Wysłany: 2014-05-01, 21:49   

W oczku mam już dwie lilie żółta i różowa w kastrze drugą żółtą, która była w doniczce razem z tą większą żółtą, która jest na środku oczka i czwarta w domu, ma przyjść jeszcze lilia aurora, tulejnik, żabiściek, czermień błotna, bobrek, strzałka australijska, strzałka szerokolistna, stroiczka, strzałka pełnokwiatowa (jeśli nie będzie to ta to bę dę miał inną :P ), kotewka, liliowiec, wywłócznik okółkowy. A w oczku są już pałka, manna mielec variegata i zwykła, kosaciec żółty, sitowie, tatarak zwyczajny variegata i zwykły, żabieniec drobnokwiatowy, żabieniec babke wodną, kaczeńca, przetacznika bobowniczka, tułacz pstry, tojeść rozesłana, ziarnopłon wiosenny i roślina na zdjęciu obok żaby po prawej zdj. nr 5. W oczku są już rybki, karasie, może wpuszcze jeszcze lina jak kiedyś kupie. Obok oczka rosną kolczurka, funkia, powojnik, korona cesarska, irysy,liliowce, floksy, lilie konwalie, języczka pomarańczowa, fiołki, hibiskus, dalia, tojeść rozesłana, hortensja ogrodowa, goździki, złotokap, hiacynty, krokusy, łubin i jeszcze coś.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-05-01, 21:58   

Bardzo sporo będzie tych roślinek :) . Ciekawy ten ziarnopłon wiosenny. A ta roślina obok żaby przypomina mi marchwice pospolitą.
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
barteko 
Bywalec


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 172
Skąd: Hażlach
Wysłany: 2014-05-02, 09:47   

Liściowi lili wodnej w akwarium zostało może z 1-2 cm, żeby liść pływał po powierzchni wody.

[ Dodano: 2014-05-02, 19:27 ]
Dziś kupiłem jaszczurca, pontederie, pistie, hiacynta i wywłócznika brazylijskiego.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-05-02, 21:04   

Pistie i hiacynta masz w domu czy już pływają w oczku?
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
barteko 
Bywalec


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 172
Skąd: Hażlach
Wysłany: 2014-05-02, 22:13   

Pływają w oczku.

[ Dodano: 2014-05-03, 11:37 ]
Liść lili ''domowej'' już pływa po powierzchni, jest ciemny z zielonym paskiem pośrodku.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2014-05-03, 14:27   

Słońce ich nie przypaliło?
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
barteko 
Bywalec


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 172
Skąd: Hażlach
Wysłany: 2014-05-03, 14:30   

Nie, obecnie padał deszcz :P .
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny