wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Reanimacja oczka
Autor Wiadomość
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-06-15, 16:25   

Inwestuj w rośliny. Pompę dokupisz jak budżet Ci pozwoli, a do tego czasu roślinki się rozrosną i już masz darmowych pracusiów, którym nawet kolacji nie musisz robić :P
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Zabaweczka 
Początkujący


Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 14
Skąd: UK
Wysłany: 2013-06-15, 18:38   

Gosik napisał/a:
Inwestuj w rośliny. Pompę dokupisz jak budżet Ci pozwoli, a do tego czasu roślinki się rozrosną i już masz darmowych pracusiów, którym nawet kolacji nie musisz robić :P


Dziekuje za odpowiedz :)

Tak tez myslalam. Teraz jade na krotko do tesciow I po powrocie bedziemy dzialac dalej.

Filtr byl dzisiaj juz do czyszczenia. Zauwazylam na gabce swiezy glon :crazy:

Poza tym liscie lilii zmieniaja kolor z brazowego na zielony. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-15, 20:18   

Zabaweczka napisał/a:
Poza tym liscie lilii zmieniaja kolor z brazowego na zielony. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie

jak są młode to są takie czerwone , a teraz po prostu chlorofil się uaktywnia i zmienia kolor liści na zielone, to całkowicie normalne
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2013-06-15, 23:45   

"Skorupy" z filtrów są :good: tylko wypełnij je wkładami biologicznymi i będzie całkiem dobry filtr. Sprawdź jaki masz waż na zasilaniu może mocno ograniczać przepływ wody choć przy tym przekroju rury na wylocie podejrzewam 75-100mm może być wrażenie że woda lekko ciurka
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Zabaweczka 
Początkujący


Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 14
Skąd: UK
Wysłany: 2013-07-01, 13:33   

Oczko zyje. Polozylam nowy trawnik i wypadalo go porzadnie podlac wiec wymienilismy okolo 1000 litrow wody w oczku. Zrobilo sie przejrzysciej, ale przezywam nowy atak glonow :-( No coz... :crazy:

Dokupilam roslinki i czekam na kuriera. W tygodniu bede dosadzac sporo roslin blotnych w podwieszanych doniczkach.

Planuje tez dokupic moczarke (okolo 200 nitek) i miec nadzieje, ze jakos to zadziala. bede miala juz wtedy obsadzone oczko i moze czekac az zarosnie. Mam nadzieje, ze w przyszlym roku rosliny zadzialaja i obejdzie sie bez zieleniny i bez uzywania filtra.

Zastanawiam sie nad sloma na te glony, ktore sie teraz pojawily. Wydaje mi sie to najnaturalniejszym sposobem na chwile obecna. Co myslicie?
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-07-01, 14:26   

Zabaweczka napisał/a:
Mam nadzieje, ze w przyszlym roku rosliny zadzialaja i obejdzie sie bez zieleniny i bez uzywania filtra.
Jeśli masz dobry filtr, to nie rezygnuj z niego nawet jak nasadzisz dużo roslin choćby po to aby wykorzystać jego właściwości mechaniczne do czyszczenia oczka z osadów i napowietrzania, wprowadzania wody w ruch, bo to też ważne do biosystemu oczka. Zamiast słomy spróbuj tak jak Ewa radzi szyszek olchy, świeże konary brzozy włożone do oczka lub gotowy preparat biotorfin -tylko nie wiem, czy w Uk dostaniesz, Jeśli nie to można go zrobić samemu. Torf wysoki(4-4,5ph) zalać w wiadrze gorącą wodą i zostawić na kilka dni codziennie mieszając, a następnie delikatnie zlać znad torfu wyciąg i wlać do oczka. Woda zyska taki lekko herbaciany kolor no i się zakwasi, jeśli jest za wysokie ph. Na pewno to nie zaszkodzi, a pomóc może.
 
 
Zabaweczka 
Początkujący


Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 14
Skąd: UK
Wysłany: 2013-07-02, 14:28   

Planuje zrezygnowac z filtra bo sa to jednak jakies koszty. Myslalam zeby go wlaczac na miesiac na wiosne i pozniej na jesien jak sie zaczyna opad lisci. pomyslimy jeszcze. na razie filtr chodzi non stop.

co do szyszek, torfu i brzozy to wlasnie z tym moge miec drobny problem. siano jest dostepne w kazdym zoologiku bez problemu. znalezienie odpowiedniego torfu kosztowalo by mnie troche pracy i czasu. Nie mowiac o reszcie.

na razie czekam na roslinki, ktore zamowilam. powinny byc lada dzien. Kupilam:

2 x Aponogeton distachyos
2 x menyanthes trifoliata
2 x saggitaria
10 x Juncus Ensifolius
10 x Mimulus Luteus
6 x Veronica Beccabunga
2 x sisyrincham
 
 
eldorado82010 
Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 54
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2013-07-02, 20:20   sediment minus

Spróbuj sediment minus u mnie w stawie dał rewelacyjne efekty.
pzd
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-02, 20:51   

ale siana do oczka nie dawaj ;) jakby co to słomę jęczmienną , jeżeli będziesz miała baaardzo dużo roślin to filtr mogłabyś włączać tak jak piszesz
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-07-02, 21:03   

lasoch napisał/a:
ale siana do oczka nie dawaj
Też tak uważam, bo będą odwrotne efekty, zacznie gnić i stan wody sie pogorszy.Przypuszczam,że woreczek torfu o bardzo niskim ph też kupisz w każdym sklepie ogrodniczm byle był bez dodatku nawozów, to ważne, albo pytaj może maja np jakieś preparaty typu "wyciąg z torfu"
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-02, 21:20   

co do tego siana to mi raczej chodziło o to , że Zabaweczce się chyba właśnie z słomą jęczmienną pomyliło :)
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-07-02, 22:51   

Moja sugestia jest taka, że skoro nie chcesz mieć włączonego filtra non- stop, to szkoda w niego inwestować.
Kup roślin, zostaw 4 ryby i po sprawie.
Twoje filtry to nie pstryczek elektryczek. Pstryk - działa, pstryk - nie działa.
Te filtry do pełnej sprawności potrzebują czasu.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-07-03, 08:52   

Popieram wypowiedź Adacho, ma rację nie opłaca się inwestować w system filtracyjny jak ma być włączany 2 razy do roku. Można dać sobie radę swobodnie bez filtra podstawa to rośliny i jeszcze raz rośliny. Co za tym idzie zostawić sobie parę sztuk ryb lub stworzyć piękne płazarium. Dodam jeszcze, że w moim oku nie ma żadnego filtra żyją teraz już tylko 3 rybki :evil: , a woda trzyma się dobrze jest klarowna. Na wiosnę oczywiście woda wygląda jak zupa szczawiowa, ale jak rośliny ruszą z wegetacją i te posadzone hydroponicznie wszystko wraca do najlepszego porządku. :pa:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Zabaweczka 
Początkujący


Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 14
Skąd: UK
Wysłany: 2013-07-03, 14:07   

Chodzilo mi o slome nie o siano :crazy: czlowiek nie pomysli i glupoty wypisuje.

Mam dodatkowe 6 osok. wczoraj dostalam. ponoc tez sa dosc zarloczne. Walcze z glonami grabiami i woda sie lekko klaruje. Juz widac dno. Bardzo niewyraznie i trzeba namruzyc oczy zeby dno ujrzec, ale zawsze! Prezjrzystosc wody taka sobie, ale na jakies 60 cm :-D

Z filtrem to nie wiem. W tym roku niech chodzi. W przyszlym zobaczymy jak bedzie wygladac.

Szkoda mi tych ryb. Nie wiem dokladnie ile ich jest bo duzych (tak na 10 cm) jest okolo 10 i kilka malych (okolo 5). Szkoda mi ich bo mam je od malucha i maja dosc dobrze. Jak widze jak ludzie 'dbaja' o swoje ryby to az sie noz w kieszeni otwiera. Nie chcialabym aby ktos je zmarnowal. Dlatego zostaja. Maja u mnie dozywocie, ale nie bede zadnych dokupywac.

Jestem podekscytowana roslinami. Maja przyjsc lada dzien :yahoo: Podobaja mi sie zarosniete oczka wiec wrzucenie ogromnej ilosci roslin mi odpowiada.

Z roslin na razie wyrosla mi palka i widac juz pondeterie. jeszcze 10 cm i bedzie nad powierzchnia. jedna lilia tez wyrosla, ale bez pakow. druga nie wyrosla. zostawie ja tak jak jest. moze w przyszlym roku ruszy.
 
 
eldorado82010 
Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 54
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2013-07-03, 15:25   a może tak

"posadź" rośliny w siatkach żeby korzenie poprzerastały i brały substancje pokarmowe bezpośrednio z wody tak może rosnąć pałka a ona jest biogennożerna :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny