wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak pozbyć się karasia ze stawiku?
Autor Wiadomość
rombi 
Początkujący


Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 24
Skąd: Wojcieszyn/Warszawa
Wysłany: 2013-05-30, 17:12   

Dziś łowiłem na wędkę na kawałek czerwonego robaka. Efekt: 1 karpik koi, 1 linek i 3 niechciane karasie. Kolejne trzy sztuki mniej w stawie.
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2013-05-30, 19:05   

I tak do celu, innego sposobu nie ma chyba, że drapieżna ryba, ale w tym przypadku wszystkie ryby są zagrożone :P
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
rombi 
Początkujący


Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 24
Skąd: Wojcieszyn/Warszawa
Wysłany: 2013-05-30, 20:23   

I tak będę chyba musiał robić chociaż szkoda mi że kaleczę też inne ryby
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2013-05-31, 07:05   

Jeśli chodzi o tego karasia(japońca) to dopiero zabawa się zacznie.Żeby wytępic ten gat naprawdę trzeba sie nawysilac,ale najlepszym lekarstwem jest drapieżnik.Jeśli pływają już takie ok 10cm to po wakacjach bedziesz miał już niezła gromadkę.One potrafią sie wycierac kilka razy do roku.U mnie z niewiadomych okoliczności dostały sie do stawu i sam z nimi walcze już od dwóch lat,chociaż mam sporo sandacza.Ten drapieżnik akurat kosi tylko drobnice,większe są juz dla niego za szerokie.Najlepszym lekarstwem jest szczupak lub sum,ale one potrafią zrobic pustkę ze stawu.Ja także wkładam spory żak do którego wchodzi wszystko a pózniej segreguje.

Powodzenia
_________________
Życ w zgodzie z naturą:)
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-31, 08:38   

TOMY napisał/a:
U mnie z niewiadomych okoliczności dostały sie do stawu
kaczka potrafi przynieść. Więc pewnie co jakiś czas znowu się pojawią. Plus sytuacji - świeża ryba na stole :)
Bajbas
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2013-06-01, 10:11   

Bajbas napisał/a:
TOMY napisał/a:
U mnie z niewiadomych okoliczności dostały sie do stawu
kaczka potrafi przynieść. Więc pewnie co jakiś czas znowu się pojawią. Plus sytuacji - świeża ryba na stole :)
Bajbas


Z tą kaczką to racja,a w tym roku kaczka zrobiła sobie u mnie gniazdo i wysiaduje 10 jaj.Zobaczymy co z tego wyjdzie :?: Fajnie było by gdyby została z małymi do końca lata
_________________
Życ w zgodzie z naturą:)
 
 
eldorado82010 
Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 54
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2013-07-02, 21:32   miałem ten sam problrm

Ja miałem ten sam problem bo znajomy wpuœcił mi kilka sztuk. Po kilku latach miałem setki skarłowaciałych karasi. Zeby się ich pozbyć musiałem wypompować wodę.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-02, 21:42   

czasami nawet wypompowanie wody nie przynosi efektów tzn. mój znajomy miał kilkanaście zwykłych karasi i jak oczko czyścił to wszystkie wyłapał , ale zostało trochę mułu , na wiosnę okazało się , że w oku pływają karaski , prawdopodobnie wtedy w oczku w tym mule co został została ikra , więc wodę trzeba spuścić w odpowiednim czasie
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
eldorado82010 
Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 54
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2013-07-03, 18:02   trudno to wytępić

Karasia strasznie trudno wytępić słyszałem, że potrafi przeżyć nawet w zbiornikach czasowo wysychających w mule w stanie jakby śpiączki twardy jest :)
 
 
rombi 
Początkujący


Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 24
Skąd: Wojcieszyn/Warszawa
Wysłany: 2013-07-27, 11:34   

Chyba będę miał w przyszłym tygodniu sporo ryb ze swojego stawiku do sprzedania... Niestety urzędnicy czepili się mojego stawiku i prawdopodobnie będę zasypywał :-( bo opcja zalegalizowania nie wchodzi w rachubę (wyliczyli to na około 250 tyś!!)
We wtorek mam wizję lokalną i wtedy będę wiedział co dalej :-( :-(
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2013-07-27, 12:28   

rombi napisał/a:
Chyba będę miał w przyszłym tygodniu sporo ryb ze swojego stawiku do sprzedania... Niestety urzędnicy czepili się mojego stawiku i prawdopodobnie będę zasypywał :-( bo opcja zalegalizowania nie wchodzi w rachubę (wyliczyli to na około 250 tyś!!)
We wtorek mam wizję lokalną i wtedy będę wiedział co dalej :-( :-(


Takie są właśnie skutki jak ktoś sobie wykopie staw bez zezwoleń.Ciesz się ze jeszcze oprucz zasypania nie płacisz żadnej kary,znajomy dostał 10tys i jeszcze dodatkowe koszty zasypania stawu-a nie był mały 0,5h.

:(( :-( współczuje,ale trzymam kciuki moze cos sie jeszcze uda załatwic.

Widocznie masz bardzo życzliwych sąsiadów,
_________________
Życ w zgodzie z naturą:)
 
 
rombi 
Początkujący


Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 24
Skąd: Wojcieszyn/Warszawa
Wysłany: 2013-07-27, 13:08   

Chciał bym żeby dało się coś załatwić bo nie małe koszta ponieśliśmy...
Wykopanie,zafoliowanie,ogrodzenie,budowa filtra GK,pompy,ryby itd... Sporo to wszystko kosztowało.
Wszystko to wina inspektora budowy który przekonywał nas kilkakrotnie że jeśli wyłożymy stawik folią to będzie ok i nikt się czepiał nie będzie.
Teraz pan inspektor siedzi we Francji i nie zamierza przyjechać i być przy wizji lokalnej.
Rozważam ewentualnie założenie mu sprawy za wprowadzenie w błąd przez co ponieśliśmy takie koszta i poniesiemy kolejne przy zasypywaniu
 
 
DyzioMierzyciel 
Nowy



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Mińsk Maz. -Okolice
Wysłany: 2013-07-28, 17:19   Re: Jak pozbyć się karasia ze stawiku?

Witam

Nie zrób tylko takiego błędu jak ja. Nie pakuj wielu drapieżników. Proponuję dwa / trzy szczupaki. – takie ok. 30-40cm –One zaprowadzą porządek.

Dobrze byłoby, aby nie było tam „parki” (ja wyłowiłem samice co miała 1,5 kg ikry.L
A teraz łapią się nawet takie po 10 / 20 / 30 cm....L -Znaczy ze to juz moja produkcja...

Ja jestem nowy i sugeruję Ci jedynie to co TU fachowcy piszą do mnie. ( no i swoim stawem, który zniszczyłem przez wpuszczanie drapieżników).

Pozdrawiam.
 
 
rombi 
Początkujący


Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 24
Skąd: Wojcieszyn/Warszawa
Wysłany: 2013-07-29, 00:08   

Teraz już mnie ten temat nie dotyczy (problem z karasiem) bo pewnie i tak w najlepszym wypadku będę musiał wylać całą wodę ze stawiku żeby go zmniejszyć o co najmniej połowę,więc pozbędę się wszystkich nie chcianych ryb. Zobaczymy co powiedzą we wtorek... Około 10.00 mam mieć tą nieszczęsną wizję lokalną i wtedy zapadnie decyzja.
 
 
choina79 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 191
Skąd: Wołów
Wysłany: 2013-07-31, 11:23   

rombi napisał/a:
Teraz już mnie ten temat nie dotyczy (problem z karasiem) bo pewnie i tak w najlepszym wypadku będę musiał wylać całą wodę ze stawiku żeby go zmniejszyć o co najmniej połowę,więc pozbędę się wszystkich nie chcianych ryb. Zobaczymy co powiedzą we wtorek... Około 10.00 mam mieć tą nieszczęsną wizję lokalną i wtedy zapadnie decyzja.


i jak tam sprawy sie mają??
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny