wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
dziwne objawy
Autor Wiadomość
czaczosz 
Nowy


Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: po
Wysłany: 2013-04-18, 10:14   dziwne objawy

mam problem z moimi rybkami w oczku. od jakiegos czasu co 3-4 dni dziwne chorobsko dopada jednego mojego milusinskiego. objawy : rybki plywaja caly czas przy tafli, ospale, brak koordynacji ruchowej, plywaja bokiem, sa minimalnie wzdete. na skorze nie widac jakichkolwiek ran, bialych nalotow itp. rybka plywa okolo 5 dni i zasypia. czy to choroba gazowa? oczko nie jest az tak silnie naslonecznione. rybki nie sa duze ok 7 cm poniewaz jest to miot wychodowany 2 lata temu i zimowany pierwszy raz w beczce w piwnicy. nigdy wczesniej nie mialem takich problemow. pomocy

[ Dodano: 2013-04-18, 13:45 ]
zaobserwowalem ze na rybkach 2 wystepuja drobne bombelki powietrzne po bokach a rybka nie moze sie zanuzac na glebokosc wieksza
niz 10 cm. ratunku. kto mi moze pomoc. czy jedynym wyjsciem bedzie przeniesienie rybek tymczasowo do akwarium?
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-04-18, 19:39   

czaczosz, czy karmiłeś już rybki ?
jeśli tak to jakim pokarmem ?
jak parametry wody ? mierzyłeś ?
jeśli podejrzewasz chorobę gazową to najlepiej przełóż rybki do akwarium, w którym jest już osiągnięta równowaga biologiczna i poziom związków szkodliwych jest na najniższym możliwym poziomie .
czy podmieniałeś wodę w tej beczce ?
jeśli nie masz ustabilizowanego akwarium to podmieniaj codziennie ok 30 - 40 % wody .
najlepszym wyjściem będzie przełożenie rybek do akwarium i dalsza obserwacja właśnie w baniaczku.
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
czaczosz 
Nowy


Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: po
Wysłany: 2013-04-18, 20:18   

jesli chodzi o pokarm to rybki z tego co wiem sa karmione bez mojej wiedzy przez mame juz od tygodnia. temperatura wody okolo 6-7 stopni. pH w normie. woda w beczce byla tylko raz w czesci wymieniana, ale z rybkami nie bylo problemu, poniewaz zimowanie przezylo 17 z 20 rybek z czego 2 zostaly wylowione przez kota he he. dzisiaj choroba zaatakowala po poludniu ze zdwojona sila i zabila mi 4 karaski. brak objaw tylko babelki osadzajace sie na rybach, chociaz nie na wszystkich.

[ Dodano: 2013-04-18, 21:23 ]
zapomnialem. karmione suchą karmą z witaminami. dodam jescze ze probowalem wymienic czesc wody w oczku. zabeg troszke pomogł ponieważ rybki schodzily juz na glebinę, a nie mogly wczesniej tego robic i zrobily sie jakby troche zywsze. nie plywaly juz bokiem po powierzchni, ale po 4 godzinach te ktore byly wczesniej osabione znow powrocily do poprzedniego, chorego stanu
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-04-18, 21:10   

czaczosz, z tego co piszesz to rybki faktycznie mogą mieć chorobę gazową . lepiej je czym prędzej przenieś do dobrze natlenionego akwarium , tylko pamiętaj , że różnica temperatur nie może być za duża.
Wykluczasz zatrucie amoniakiem / azotynami /azotonami ??
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
czaczosz 
Nowy


Dołączył: 18 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: po
Wysłany: 2013-04-18, 22:15   

nie wiem w jaki sposob mialoby do tego dojsc. czy jest taka mozliwosc, ze moglo dojsc do takiego zatrucia przez slaba cyrkulacje powietrza spowodowana lodem na oczku. gdy zrobilo sie cieplo po zimie oczyscilem oczko i wymienilem prawie cala wode. napowietrzalem ja itp. ale nagle zima powrocila i skula swieza wode lodem na okolo tydzien. robilem przerebel mimo ze nie bylo w nim jeszcze rybek ale moze w wodzie cos sie wtedy stalo? nie wymienialem poźniej wody
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-04-18, 22:49   

czaczosz, miałem na myśli tą wodę w beczce . jakiś napowietrzacz tam był ? lub filtr ?
jeśli nalałeś świeżą wodę i nie długo po tym wpuściłeś ryby mogło dojść do zatrucia .
Filtr biologiczny potrzebuje sporo czasu by dojrzeć .
Rybki na produkowały szkodliwych związków i póki co nie ma ich co ,, wyciągnąć ''. Filtr nie dojrzały a rośliny jeszcze nie ruszyły .
jak duże masz oczko. ?
czy masz możliwość robienia podmianek wody ?
nadal sadzę , że najlepiej byłoby zrobić rybakom kuracje w akwarium .
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-04-23, 08:09   

I jak kolego choroba ustała czy niestety kolejne ofiary ?
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny