wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko z oknem Adacho
Autor Wiadomość
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-02-04, 22:34   

Witam wszystkich na forum. Jestem tu nowy,choć tutejsze posty czytam od kilku dobrych lat. Na imie mam Adam i mieszkam na Śląsku.Oczko wodne mam 9 lat, ale dopiero po przeczytaniu
setek postów nabrałem odpowiedniego spojżenia na tematy oczkowe,między innymi na temat
przerębla. Temat ten jest bardzo ważny co było poruszane wiele razy na forum. Dla mnie jest o tyle
ważny gdyż mam dwa czterdziesto centymetrowe jesiotry ,które jak wiemy potrzebują odpowiedniej jakości wody.Drugi powód dobrego przerębla u mnie to okno ,ktöre mam w oczku i
moge z boku podziwiać rybki.Woda przy oknie nie może zamarznąć bo pękła by szyba.Obserwuje
też kilka polskich i azjatyckich koi,które są w dobrej kondycji mimo zimy.
Mój sposób na przerębel polega na tym , że w plastikowym wiadrze umieściłem pompę 2000 l/h
i zanużyłem ok. 50 cm pod powierzchnią wody .Do pompy podpięty jest wąż w otulinie takiej od
rur c.o. długości trzech metrów. Wąż jest pod wodą+ otulina więc nie zamarza .
Strumień z pompy skierowałem na szybe z okna na wysokości pięciu centymetrów nad lustrem
wody, co wprowadziło ruch okrężny wody w całym oczku.Dzięki temu przy oknie oczko jest zawsze odmarznięte, a lód na reszcie oczka szybko się topi gdy temp. powietrza lekko wzrośnie powyżej
zera-np. dziś połowy tafli lodu niema a jeszcze kilka dni temu trzymał niezły mróz.
Dodatkowo nad oknem zrobiłem daszek z kilku desek i folii,dzięki któremu śnieg nie sypie na przerębel.Od zewnątrz na szybę założyłem styropian żeby idizolować ją od mrozu.
Jak narazie wszystko hula i jest ok, ale jest to pierwsza zima z oknem i pompą tak że bacznie wszystko obserwuje.Poprawki i wskazówki chętnie wprowadzę do mojego stawiku którego
wymiar to dł.6m szer 4m w najszerszym miejscu gł. 1,5m.
Jest to moj pierwszy post więc masa niedociągnięć ,tym bardziej, że mamy polonistkę forum.
Jeszcze raz wszystich witam i czekam na Wasze opinie iporady co do okna.
Adam.
,
l
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2013-02-05, 00:01   

Cześć Adam,
bardzo lubię witać Nowych , co to najpierw sporo poczytali :) Szacun , bo to bardzo pozytywne acz rzadkie zjawisko ;)
Nawet Gosika-strażnika polszczyzny wypatrzyłeś tu , no,no !
W kwestiach merytorycznych nie mogę wskrzesić żadnej opinii ponieważ za bardzo nie kumam Twojej okiennej instalacji.
Nie przejmuj się, że może chyba niejasno napisałeś , przyjmijmy opcję, że to wina tego, że jestem ze Słupska ;)
A serio to jestem bardzo ciekawa o co chodzi z tym oknem i jeśli jakaś fotka czy szkic mogłyby mi pomóc to ogarnąć to byłabym wdzięczna :)
Fotki tych jesiotrów też mile widziane :)
Powodzenia i zapraszam częściej :)

p.s.
nawet jak nie masz fotki to zachęcam żebyś założył galerię (szkoda takiego powitalnego postu gdzieś zagubić ;) ) Nazwa "galeria" to wszak tylko z nazwy zbiór fotek a tak na prawdę jak się zapewne zorientowałeś nasze prawie blogi tutaj.
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-02-05, 17:19   

Okno w moim oczku zrobiłem by oglądać moje rybki z boku.
Wszystkie chętnie przy nim siedzą bo w tym miejscu je karmię.Szczególnie lubi przy nim pływać jesiotr ( ten ciemniejszy-nie wiem jak się nazywa) który latem całe dnie a szczególnie wieczory paraduje przy oknie.
Ale do ze rzeczy.:Przerębel parę zim utrzymywałem pompką ACO208 lub czymś podobnym,trzymał się dzielnie każdy sezon,lecz przy ok. minus 20 st.robił się bardzo mały.Woda pod lodem robiła się
mętna i miała nieciekawy zapach.
Po ubiegłorocznej przebudowie oczka mam w nim okno i jesienią bałem się że napowietrzacz nie
utrzyma przy oknie odpowiedniej wielkości przerębla, więc zrobiłem patent z pompą
AQUA SZUT 2000l\h.
Dzięki stałej cyrkulacji wody jest ona do tej pory czysta i bez zapachu,przy oknie pod daszkiem
bez lodu jest dość spora tafla wody około 1 m x 1,5m a jesiotry w tym miejscu są prawie bez przerwy.

przykryte daszkiem okno a na szybie z zewnątrz steropian

a to moje jesiotry na gł.1 metra

wypływająca pod daszkiem woda

centrum napowietrzania letnio\zimowego

Tyle udało mi się dziś zrobić,miałem więcej zdjęć ale są za duże i nie chcą się wklejać.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
Grzegosz 
Początkujący



Dołączył: 31 Gru 2012
Posty: 30
Skąd: Kongresówka
Wysłany: 2013-02-05, 17:31   

Cześć
Całkiem przyjemne to oczko ... zdradzisz sekret jaką tam szybę wsadziłeś ? tzn. jaka jest jej wysokość, ile mm grubości ... czy klejona ... itd... no i jak się spisuje...
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-02-05, 18:29   

O! Widzę temat, w którym chyba się zagotuje od pytań. Pierwsze już padło powyżej. Może opowiesz nam coś więcej o jego konstrukcji bo na pewno ona od naszych standardowych dziur zatkanych folią i zalanych wodą ;)
Tu jakaś głębsza myśl techniczna się pojawia.
Intryguje mnie szczelność i jak ją osiągnąłeś.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-02-05, 19:10   

Nie wiem czy temat okna w oczku jest tu dobrym miejscem ???
Tutaj przecież o przeręblu...nie chcę spalić.
Jak się troszkę naumię obsługiwać to forum to założę nowy temat.
Szybciej mi idzie robota w ogrodzie niż pisanie...he he. :pa:
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-02-05, 20:07   

Szyba ma 15mm grubości ,80cm szerokości i 55 cm wysokości. Szyba jest z litego szkła...- klejona się wygina
Zamówiłem ją u pana który robi duże akwaria.Wprawiona jest w betonową ramę na czarnym silikonie akwa....podobno jest mocniejszy i dociśnięta aluminiową ramą.Jak dotąd szczelność stu procentowa
Projekt jest mojego autorstwa, na forum nikt o tym nie mówił więc to jeden wielki aksperyment.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-02-05, 20:12   

Jak już przyciąłeś o tej "polonistce", to poczułam się wywołana do tablicy i tak na pierwszy rzut oka : "spojrzenie", a nie "spojżenie". Poza tym ogromnie interesuje mnie to okno, więc jak możesz, to wstaw zdjęcia.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-02-05, 20:45   

Gosik. "polonistka " to z sympatii, :yahoo: .Zdjęć mam kilka z ubiegłego roku to wstawię. Nie przypyszczałem że opiszę moje oczko na forum ,ale tyle lat nauki o oczkach pobierałem z tego miejsca więc muszę się odwdzięczyć.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2013-02-06, 03:31   

Mnie też temat okna zainteresował, kiedyś chciałem coś takiego u siebie zrobić, ale odpuściłem ze względu na spore ryzyko.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-02-06, 08:25   

te dwa pierwsze zdjecia jesiotra to jakas inna odmiana, jakies pomaranczowe :-o
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-02-06, 08:57   

Witam nowego forumowicza. Nikt się na pewno nie zdziwi jeśli powiem , że temat okna mnie od razu zainteresował . :-) . Bardzo ciekawy pomysł. Gratuluje odwagi bo osobiście na pewno bał bym się stworzyć taką konstrukcję.
Piękne jesiotry, mam podobnej wielkości. Rybki bardzo ciekawe i piękne.
Wielkie :brawo: :brawo: za pięknie wykonane miejsce odpoczynku, super to wszystko wyszło , po prostu bomba. Mam wielką nadzieję, że będziesz rozbudowywał swoją galerię . więcej zdjęć po proszę jakiś wiosennych , letnich. ( jeśli oczywiście posiadasz. /) :piwko:


czester 1, to są albinosy
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2013-02-06, 12:37   

Też chciałbym takie "okno na świat wodny", ale nie ma możliwości na wykonanie :P
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-02-06, 13:44   

Dzięki wszystkim za dobre słowo.
Dwa lata temu też się zastanawiałem czy robić okno. Wiązało się to z przekopaniem całego starego oczka i wywróceniem do góry nogami kaskady z filtrem, altanki, części strumienia i wkopaniem się z nową altanką 50cm pod poziom wody. Roboty kupa, ale jak narazie w efekcie same plusy, chociaż zima jeszcze się nie skończyła.
Powoli razem z nadchodzącą wiosną będę wstawiał nowe zdjęcia budzącego się stawku.
Ps
Piszę temat okno w oczku ,tam opiszę jak i co mam zrobione.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-02-06, 22:04   

Gdzie to okno, bo oglądam, oglądam to zdjęcie i nic nie widzę :(( , czy to to, po lewej str. zdjęcia na samym dole ? Proszę jak prawdziwej blondynce-jasno i wyraźnie paluchem wskazać co i gdzie, bo już się na tym podwórku zgubiłam :?
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny