wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko pod magnolia
Autor Wiadomość
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-06-03, 13:37   

wyglada na to ze z karpiami jest juz ok. karpie juz plywaja normalnie, nie widac po nich zadnych niepokojacych oznak choroby - ufff..., podziekowania za porady dla walsciciela z centumkoi :piwko:

dolozylem jeszcze roslin


zagroda tez zamurowana



przy kaskadzie pozostalo uszczelnienie miedzy plytami i zamocowanie zasilania kaskady. niestety aura na to narazie nie pozwala :-(



oraz kolejne klocki:
z uwagi na to, ze zimy u nas rozne, wole sie zabezpieczyc i na dno polacial kabel grzejny (300W). bede chcial aby temperatura przy dnie nie spadla ponizej 4stC.


do tego bedzie sluzyl dwuzakresowy regulator temperatury. jedna sonda umieszczona ok 30cm nad dnem, druga sonda gdzies na srodku oczka. w koncu bede mial rzeczywisty odczyt temperatury w oczku.


doszedl tez nowy napowietrzacz sera air 550r


a wracajac jeszcze do pompy karchera, to taka pompa wydaje sie byc bezpieczniejsza od np. ftp, przez brak plywaka. umieszczenie obu pomp na dnie oczka i rozszczelnienie sie np. ukladu filtracyjnego (moze to byc waz, filtr, lampa) pompa ftp wypompuje wode z oczka do zera, a pompa z plywakiem juz nie.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-03, 14:24   

ale masz otoczaki :) ale te rośliny to w samym żwirze ?
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-06-03, 14:35   

Przygotowujesz się już do zimy :brawo: Sprzęt fajowy.
Jakie przeboje miałeś z KOI ?
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-06-03, 16:29   

czester 1 napisał/a:

a wracajac jeszcze do pompy karchera, to taka pompa wydaje sie byc bezpieczniejsza od np. ftp, przez brak plywaka. umieszczenie obu pomp na dnie oczka i rozszczelnienie sie np. ukladu filtracyjnego (moze to byc waz, filtr, lampa) pompa ftp wypompuje wode z oczka do zera, a pompa z plywakiem juz nie.


Czester - z niezmiennną przyjemnością podziwiam zdjęcia z Twojej galerii. Pozdziwiam pasję, zaangażowanie, ogrom włożonej pracy, ogrom nakładów pieniężnych i uzyskanych efektów.

Naprawdę czapka z głowy i pełen szacunek, ale proszę nie szerz mi tutaj herezji.
Pompa do wody brudnej nadaje się do wody brudnej. Do oczka powinna być zastosowana pompa do oczka. Wydaje się to chyba logiczne.

Jeśli kwestionujesz i chcesz wałkować temat, to mam dla Ciebie zadanie domowe- policz koszty utrzymania na przestrzeni 10 lat przy cenach, które płacisz za energię elektryczną... pompy do wody brudnej (750W) vs pompy do oczka 45W. Przyjmując założenia pracy ciągłej (24/7) przez okres powedzmy... 8 miesięcy w roku.

Owszem, zabezpieczenie pływakowe jest bardzo miłym bonusem, ale możesz to załatwić innym sposobem np: filtr grawitacyjny, albo nieumieszczanie pompy na dnie oczka.
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-06-03, 21:30   

Jak widzę to dla Czestera koszty nie grają roli... może ma prywatną elektrownię, wiatrak albo solary na dachu? Najpierw hardcore pompa, teraz ogrzewanie :-o A może pieniądze to nie problem dla niego?

Pomijając koszty, pompa do brudnej wody w oczku to proszenie się o kłopoty. To nie jest sprzęt do tego typu pracy, choćby to i była pompa Boscha.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-06-04, 08:43   

lasoch napisał/a:
te rośliny to w samym żwirze ?

ziemia, piasek, glina, zwir, wszystkiego po trochu. pod kazda rosline nawoz. ale na efekty bedzie trzeba poczekac.

Adacho napisał/a:

Jakie przeboje miałeś z KOI ?

no bylo z nimi nieciekawie. ocieraly sie (jakby tarlo łososi) o dno, kamienie chcac z siebie cos zrzucic. dowiedzialem sie ze atakuja je pasozyty. teraz juz sporadycznie widze takie zachowanie, wczesniej pratycznie wszystkie caly czas tak szalaly. lub tez staly pod kaskada bez ruchu i daly sie latwo zlapac.

Aznar33 napisał/a:


Pompa do wody brudnej nadaje się do wody brudnej. Do oczka powinna być zastosowana pompa do oczka. Wydaje się to chyba logiczne.

rozumiem, ale ja mam w oczku na dnie brudno, bardzo brudno (liscie)


Aznar33 napisał/a:
ale możesz to załatwić innym sposobem np: filtr grawitacyjny, albo nieumieszczanie pompy na dnie oczka.
ale najwiekszy brud mam na samym dnie wiec jak sie tego pozbyc...?
wiem ze sa odkurzacze, glebokosc oczka 2m i aby sie tam dostac, wode z oczka trzeba upuszczac z 2/3, a tak nie robie nic, pomoa robi swoje, a ze to kosztuje - coz...
to nie jedyne moje takie tanie "hobby".
mam atuo ktore pali 15l/100, a przeciez mozna miec takie co pali 5l/100, ale co z tego skoro efekt (frajde) z jazdy mam przeogromna ;)

zadania nie odrabiam bo ma byc efekt z dzialania takiej pompy, skoro:

Elendil napisał/a:
Jak widzę to dla Czestera koszty nie grają roli... może ma prywatną elektrownię, wiatrak albo solary na dachu? Najpierw hardcore pompa, teraz ogrzewanie :-o A może pieniądze to nie problem dla niego?

solary mam, elektrowni jeszcze nie :-D . czegos tez nie rozumiem. macie w swoich oczkach rybki warte kilka tysiecy (oczywiscie mowa o wlascicielach wiekszych koi japonskich) i nie chcecie sie zabezpieczyc aby mialy odpowiednie warunki dla chocby przezimowania. ja chce im takie zapewnic, a nie wylawiac wiosna z pod lodu padle koi i kupywac co roku nowe. lub martwic sie czy aby przezyja.

Elendil napisał/a:
Pomijając koszty, pompa do brudnej wody w oczku to proszenie się o kłopoty.

tzn.? pompa nie wytrzyma ciglej pracy, kupi sie nowa ;)
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-06-04, 08:51   

Czester, nie przejmuj się i rób dla swoich rybek wszystko co uważasz za potrzebne. Niestety już tak jest i będzie, że jeden woli kawalerkę w bloku, a drugi dąży do willi z ogrodem :piwko: Mnie osobiście gdyby było stać na aż takie cuda w oczku, nie zastanawiałabym się 5 minut, szczególnie kiedy ma się naszą znaną i nieuleczalną chorobę " oczkomaniactwo" :good:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2013-06-04, 09:17   

Nie liczcie sobie na wzajem, stać go niech pompuje, ale czy ta pompa nie chodzi bardzo głośno i rybki przeżywają horror?
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-06-04, 11:04   

Ja najmocniej przepraszam, że się tak czepiam. Wyznam szczerze, że aspekt finansowy ma dla mnie kompletnie marginalne znaczenie. Tym bardziej, jeśli chodzi o czyjeś pieniądze.
Tak naprawdę chodzi mi o wpływ wytwarzanej energii na środowisko. Ktoś widzi zmięty papier rzucony do śmieci, a ja widzę wycięte drzewo w lesie.

Aspekt finansowy poruszam jedynie dlatego, że generalnie ma on dość sporą wagę w przekonywaniu ludzi. Jak widać metoda nie zawsze skuteczna.

Zadanie domowe odrobiłem więc sam. Przy mojej taryfie, 10 latach i ciągłej pracy wyszło mi, że utrzymanie takiej pompy kosztowało by mnie prawie 10 000 funtów, co tłumaczy się +- na 50 000zł. Gdybym miał panele słoneczne, to ta kwota byłaby wielokrotnie większa.
Za te pieniądze mógłbym kupić z 5 samochodów palących 15l/100km. ;)
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-06-04, 13:13   

ILUSION napisał/a:
ale czy ta pompa nie chodzi bardzo głośno i rybki przeżywają horror?

o dziwo pompa ftp jest glosniejsza od karchera na sucho, nie wiem jak sie to ma pod woda :???:

@aznar33
z zadania domowego dwoja na szynach :-D . musisz skorygowac swoja prace domowa bo pompa karcher ma 450W a ftp 130W.
oraz czemu majac solary kwota bedzie wieksza?
a z wyniku jaki wyjdzie przelicz ile kg soli lub zapalek mozna kupic. bedzie to wyrazisciej wygladac ;)
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2013-06-04, 13:14   

Tak jak Aznar33, pisze lepiej kupic pompe przeznaczona do oczka a nie do wody brudnej postawisz na pulke np 50 cm i masz spokuj i jeszcze jedno pompa nie powina byc dana na samy dnie oczka
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-06-04, 13:33   

czester 1 napisał/a:
musisz skorygowac swoja prace domowa bo pompa karcher ma 450W


Faktycznie... nie wiem, skąd sobie ubzdurałem te 750W. Skorygowana wielkość to około 6000 funtów.

Cytat:
oraz czemu majac solary kwota bedzie wieksza?


Nie wiem jak to jest rozwiązane w PL. W UK rząd aby zachęcić ludzi do instalacji paneli daje specjalną taryfę kiedy się oddaje prąd do sieci energetycznej. Ta taryfa jest sporo większa od kosztu prądu czerpanego z sieci przez klientów. Jeśli prądu nie oddasz, tylko go wykorzystasz sam to tracisz, bo go nie sprzedałeś. Zachęca to do oszczędności.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-04, 15:49   

Cytat:
ziemia, piasek, glina, zwir, wszystkiego po trochu. pod kazda rosline nawoz. ale na efekty bedzie trzeba poczekać.

ja wysadziłbym je do samego żwiru , z samej wody będą miały wystarczająco składników odżywczych , a ten nawóz to po jakiego grzyba ? , w takim podłożu będą wspaniale rosły i będą oczyszczać wodę :)
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-06-04, 15:56   

Czester, jeszcze kilka małych uwag (mam nadzieję, że nie pomyślisz, że się czepiam).

-pomp nie powinno się włączać na sucho.
-trzeba się naprawdę nieźle nafiltrować, żeby oczyścić wodę z włożonych do niej nawozów.
-nie zachęcam Cię do kupna odkurzacza, ale nadmieniam, że te do oczek różnią się trochę budową od tych spotykanych w domach. Z takim odkurzaczem przeważnie dostaje się kilkumetrową rurę i wcale nie trzeba spuszczać 2/3 oczka żeby się dostać do dna.
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-06-05, 08:42   

shiftman napisał/a:
i jeszcze jedno pompa nie powina byc dana na samy dnie oczka

dlaczego?

lasoch napisał/a:
a ten nawóz to po jakiego grzyba ?

tak czytam tutaj ze kuleczki cos tam daja, wiec tak zapobiegawczo, to zle ze dalem?

Aznar33 napisał/a:
mam nadzieję, że nie pomyślisz, że się czepiam.

absolutnie, ani przez mysl mi to nie przeszlo :good:

Aznar33 napisał/a:
pomp nie powinno się włączać na sucho.

wiem właczylem tylko na chwile (5sek.) w celu sprawdzenia

Aznar33 napisał/a:
trzeba się naprawdę nieźle nafiltrować, żeby oczyścić wodę z włożonych do niej nawozów

to zle ze dalem nawoz?

Aznar33 napisał/a:
Z takim odkurzaczem przeważnie dostaje się kilkumetrową rurę i wcale nie trzeba spuszczać 2/3 oczka żeby się dostać do dna.

jezeli maja na wyposazeniu przedluzki ok 10m i da sie to stabilnie trzymac i czyscic to trzeba sie nad tym zastanowic

wczoraj sterownik podlaczony, wszystko dziala jak powinno. regulacje mozna nastawic w roznych temperaturach. obecnie temp. przy dnie 15,6 stC, a przy powierzchni o 0,1 wiecej
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny