wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko pod magnolia
Autor Wiadomość
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-05-17, 21:18   

fantastyczne koi ! a szczególnie te żółte , pewnie dlatego , że takich nie mam , a szkoda, ogólnie wszystkie śliczne
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
twister47 
Entuzjasta



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 632
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2013-05-17, 21:29   

Super jest ten z długimi płetwami też się chyba błyszczy. Mnie tez się udało w tym roku kupić takie z połyskiem w słońcu pięknie wyglądają. Będziesz zadowolony jak podrosną i będą połyskiwać się w oczku.
_________________
Życie jest piękniejsze gdy choć jedna ściana jest zielona.
 
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-05-20, 14:21   

Maglia napisał/a:
Piękne koi :) Mi najbardziej się podoba ten biało-żółty motylek. Drogi był ?

wg opisu to: Mix Hariwake, yamabuki butterfly gin-rin. cena 79zl
twister47 napisał/a:
Super jest ten z długimi płetwami też się chyba błyszczy. Mnie tez się udało w tym roku kupić takie z połyskiem w słońcu pięknie wyglądają. Będziesz zadowolony jak podrosną i będą połyskiwać się w oczku.


jestem szczerze zadaowolony i nie zaluje zakupu. koi japonskie zachowuja sie zupelnie inaczej od pozostalch rybek. zdecydowanie podplywaja do karmienia, a w oczku kazdy jeden wyroznia sie wygladem z daleka od pozostalych rybek. radosci nie ma konca :-D


Bartosz_n napisał/a:

Jeśli będziesz miał lampę bezpośrednio przed kaskadą to wszystkie martwe glony itp.będą wracały do oczka. Będziesz wspomagał nowe glony.

to czyli musi pozostac tak jak bylo

Bartosz_n napisał/a:
jeśli jest taka możliwość to nową pompę podłączył bym do filtra i do lampy . a tą starą bezpośrednio na kaskadę jeśli zależy Ci tylko na efekcie wizualnym .

tyle ze stara pompa jest do wody brudnej, lezy na samym dnie. nowa pompa ma o wiele mniejsze otwory i bedzie czesciej sie zapychac - tak mysle :???:


Aznar33 napisał/a:


To zależy jak wysoko jest kaskada nad powierzchnią wody. Na pudełku od pompy powinieneś mieć krzywe przepływów. Sprawdź sobie.

kaskada bedzie max 2m od lustra wody, ale sprawdze jeszcze krzywe.

Aznar33 napisał/a:
Wszystko u Ciebie jest wzorcowo.

...poza tą pompą Karchera. Ona ciągnie 450W. Już Ci Jarek o tym pisał, ale nie posłuchałeś.

ja tez to juz pislem, ze glownym powodem zakupu satrej pompy bylo/jest wyciaganie nieczystosci z oczka. magnolia ma to do siebie ze dosc duzo jest po niej nieczystosci (trzy razy w roku dosc mocno zasypuje trawnik i oczko - "łuski po pakach, płatki kwiatu, liscie - skimmer przy tych opadach nie daje rady) i dla ciekawosci sprawdze jak radzi sobie z tym pompa typowo do oczek vs do wody brudnej. roznica w mocy narazie nie jest dla mnie najwazniejsza.

Aznar33 napisał/a:
Ja bym dał FTP-UV-Filtr-kaskada (ale zobacz, czy przepływ nie będzie za duży dla bioklara).
Karcher do szopy.

jedna pompa wydaje sie byc za mala dla takiej kasady. jezeli sie okaze ze nowa pompa bedzie sobie radzila ze wszystkim co wpadnie do oczka to zrobie tak jak piszesz, tyle ze stara pompa bedzie wlaczana tylko w dzien na poprawe efektu wodospadu.
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-05-20, 16:00   

czester 1 napisał/a:
koi japonskie zachowuja sie zupelnie inaczej od pozostalch rybek. zdecydowanie podplywaja do karmienia, a w oczku kazdy jeden wyroznia sie wygladem z daleka od pozostalych rybek.


Takie zachowanie to nie jest domena wyłącznie koi japońskich.



Cytat:
kaskada bedzie max 2m od lustra wody, ale sprawdze jeszcze krzywe.


2m??? Nie pomyliłeś czasem wysokości z odległością?

Cytat:
roznica w mocy narazie nie jest dla mnie najwazniejsza.


Jebabao 10000l/h (120W) to koszt trzech stówek. Różnica w poborze to 330W.
Na oczko nie żałowałeś czasu, wysiłku, ani pieniędzy. Ten Karcher to jak zgrzyt żelaza po szkle.

A wracając do Twojego problemu - system filtracyjny masz źle przemyślany. U Ciebie najlepiej sprawdziłby się grawitacyjny ze spustem dennym. Teraz pompa mieli wszystko na papkę i filtr się męczy.
Ta magnolia jest w rogu i jest niewielka. Może siatka rozpinana nad częścią oczka w odpowiednim okresie by pomogła?

Na zbieranie dużych zanieczyszczeń z dna od pompy lepszy jest odkurzacz.

Myślałeś o liściach sałaty na pompę?
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-20, 16:29   

czester 1 napisał/a:
nstepnie aeracja wgłebna.



Jakim narzędziem to robiłeś?
 
 
Maglia 
Bywalec


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 222
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2013-05-20, 18:14   

czester 1 napisał/a:

wg opisu to: Mix Hariwake, yamabuki butterfly gin-rin. cena 79zl


Ja kupiłam swojego koi chyba z tego samego sklepu, bo opis i cena identyczne ! Tylko mój nie ma takich biało-żółtych łatek, a cały jest taki jasno złoty, mieniący.
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-05-22, 00:39   

Piotrek.P. napisał/a:
czester 1 napisał/a:
nstepnie aeracja wgłebna.

Jakim narzędziem to robiłeś?

walec z kolkami fiskarsa :good:

Maglia napisał/a:

Ja kupiłam swojego koi chyba z tego samego sklepu, bo opis i cena identyczne ! Tylko mój nie ma takich biało-żółtych łatek, a cały jest taki jasno złoty, mieniący.

jak kupujesz malenstwa (tak ja kupilem) dostajesz losowo z tego "modelu". przy wiekszych osobnikach dostaniesz dokladnie to co na foto.

Aznar33 napisał/a:

Cytat:
kaskada bedzie max 2m od lustra wody, ale sprawdze jeszcze krzywe.


2m??? Nie pomyliłeś czasem wysokości z odległością?
fakt moze mnie ponioslo, odlegosc od oczka bedzie z 2m, a wysokosc od lustra ok.1,5m.

Aznar33 napisał/a:

Jebabao 10000l/h (120W) to koszt trzech stówek. Różnica w poborze to 330W.
Na oczko nie żałowałeś czasu, wysiłku, ani pieniędzy. Ten Karcher to jak zgrzyt żelaza po szkle.

juz pisalem, ona ma spelniac swoje zadanie: wyciagac wszystko co wpadnie wody. nie uwierze ze pompa do wody brudnej (karcher) bedzie gorsza (mniej wydajna) od pompy typowo do oczek (jebao i inne) - zobacz foto (na wczesniejszych fotkach) co wciaga pompa karcher

dobra, ale moc moca, dzis zrobilem maly eksperyment, kercher vs jebao:
zalewanie pierwszej komory filtru (bioklar30) w tych samych warunkach (pompa na dnie, na tym samym wezu/peszlu, przez lampe uv, i do filtra) i wynik:
- pompa JEBAO FTP12000 (12000l/h) - 4,00 min.
- pompa KARCHER SDP9500 (9500l/h) - 3,55 min.

wiec o co chodzi? wydajnosc wydajnoscia. ale moc robi swoje. wiem ze krzywe, ale mi zalezy na efekcie w moich warunkuch.

Aznar33 napisał/a:

A wracając do Twojego problemu - system filtracyjny masz źle przemyślany. U Ciebie najlepiej sprawdziłby się grawitacyjny ze spustem dennym. Teraz pompa mieli wszystko na papkę i filtr się męczy.

przy wkopaniu filtra w ziemie, nie wyobrazam sobie lepszego czyszczenia filtra niz mam obecnie.

Aznar33 napisał/a:

Ta magnolia jest w rogu i jest niewielka.

teraz pojechales po bandzie, ona ma conajmniej 50 wiosen, jak zrzuca platki kwiatu to jakby zima wrocila :hehe:

Aznar33 napisał/a:
Może siatka rozpinana nad częścią oczka w odpowiednim okresie by pomogła?

pewnie tak, ale jak to wyglada? myslalem o tym i powiedzialem nie!

Aznar33 napisał/a:

Na zbieranie dużych zanieczyszczeń z dna od pompy lepszy jest odkurzacz.
wbrew pozorom dno jest czyste, ale przyjdzie czas i na to.

Aznar33 napisał/a:


Myślałeś o liściach sałaty na pompę?

mozna jasniej? :oops:


foto szpiegowskie kaskady:


mam i ja, pierwszy kwiat:


konczymy dookola oczka:


nowy mieszkaniec:

i pozostale:


i takie tam:
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-05-22, 06:08   

czester 1 napisał/a:
Aznar33 napisał/a:


Myślałeś o liściach sałaty na pompę?

mozna jasniej? :oops:


takie coś -> http://sklep.oczkowodne.n...-pondplant.html
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-05-22, 23:21   

dzieki ;)

nie moglem sie powstrzymac od zakupu jak je zobaczylem. najwiekszy ok. 35-40cm ;)

 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-05-23, 07:52   

Ładne rybki - gdzie kupowane? :P
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2013-05-23, 09:28   

czester 1, Rybki b.łande ten duby bardzo mi się podoba masz w tej misce także shusui nie wiem czy wiesz ?? :brawo: :brawo:
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2013-05-23, 11:08   

czester 1 napisał/a:
nie moglem sie powstrzymac od zakupu jak je zobaczylem

to jest wirus -choroba a nazywa się KOI -zakupy

Bardzo fajne oczko :brawo: ale jak nie posadzisz roślin oczyszczających jak najwięcej i jak najszybciej , bo żaden filtr i chemia nie pomorze Ci zobaczyć dno i ryby w twoim oczku ,zapomnisz tego widoku na wiele wiele tygodni jak słonko przyświeci mocniej.

nawet odpuść sobie robotę przy kaskadzie a na sadz roślin szybko :pa: powodzenia
_________________
GÓRAL
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-05-23, 17:43   

PIOTR.P napisał/a:

... ale jak nie posadzisz roślin oczyszczających jak najwięcej i jak najszybciej , bo żaden filtr i chemia nie pomorze Ci zobaczyć dno i ryby ...
Faktycznie nic bez roślin nie pomoże.

nawet odpuść sobie robotę przy kaskadzie a na sadz roślin szybko :pa: powodzenia
Nasadź roślin jak najwięcej.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-05-23, 19:01   

czester 1 napisał/a:
nie uwierze ze pompa do wody brudnej (karcher) bedzie gorsza (mniej wydajna) od pompy typowo do oczek (jebao i inne)


To zależy, co masz na myśli pisząc o wydajności. Czy chodzi o przepływ wody, czy o transport śmieci z oczka. Każda pompa w parametrach ma również rozmiar maksymalny drobin, które może pompować.

Cytat:

dobra, ale moc moca, dzis zrobilem maly eksperyment, kercher vs jebao:
zalewanie pierwszej komory filtru (bioklar30) w tych samych warunkach (pompa na dnie, na tym samym wezu/peszlu, przez lampe uv, i do filtra) i wynik:
- pompa JEBAO FTP12000 (12000l/h) - 4,00 min.
- pompa KARCHER SDP9500 (9500l/h) - 3,55 min.


+- zgodnie z przewidywaniami. Gdybyś podniósł poprzeczkę (wysokość na którą pompują wodę), to różnica byłaby jeszcze większa na korzyść Karchera.

Jak dla mnie Jebao wygrywa zdecydowanie ze względu na wielokrotnie mniejszy pobór prądu. Rozumiem, że Ty masz inne priorytety.

Cytat:
przy wkopaniu filtra w ziemie, nie wyobrazam sobie lepszego czyszczenia filtra niz mam obecnie.


Czyszczenie to akurat najmniejszy problem. Przy filtrach grawitacyjnych może niewiele się różnić od takiego jak Ty masz, albo nawet może być prostsze. Prawdziwy ból głowy jest z instalacją takiego systemu.

Cytat:
jak zrzuca platki kwiatu to jakby zima wrocila :hehe:

No popatrz... a na zdjęciu taka malusia :) Zawsze chciałem mieć magnolię, ale jakoś nigdy się na nią miejsce nie znalazło :(
Będę pamiętać, żeby nie sadzić przy oczku.

Cytat:
[liście sałaty]
mozna jasniej? :oops:


Przepraszam, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Na szczęście Elendil szybko skorygował.
Ja pomogłem swojej pompie przez rozwiercenie otworów w obudowie.

...a nowe nabytki całkiem przyjemne. Gratuluję zakupu.
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-05-23, 22:15   

Adacho napisał/a:
Ładne rybki - gdzie kupowane? :P

Centrumkoi z Opola. maja tam piekne okazy (wszystkie > 25cm), wlascicel bardzo sluzy pomoca i poradami. polecam.

shiftman napisał/a:
czester 1, Rybki b.łande ten duby bardzo mi się podoba masz w tej misce także shusui nie wiem czy wiesz ?? :brawo: :brawo:

pomalu bede znal wszystkie nazwy na pamiec swoich ryb :oops: :)

PIOTR.P napisał/a:

Bardzo fajne oczko :brawo: ale jak nie posadzisz roślin oczyszczających jak najwięcej i jak najszybciej , bo żaden filtr i chemia nie pomorze Ci zobaczyć dno i ryby w twoim oczku ,zapomnisz tego widoku na wiele wiele tygodni jak słonko przyświeci mocniej.

nawet odpuść sobie robotę przy kaskadzie a na sadz roślin szybko :pa: powodzenia

wiem, dzis kupione kolejne 3szt.

Aznar33 napisał/a:
czester 1 napisał/a:
nie uwierze ze pompa do wody brudnej (karcher) bedzie gorsza (mniej wydajna) od pompy typowo do oczek (jebao i inne)


To zależy, co masz na myśli pisząc o wydajności. Czy chodzi o przepływ wody, czy o transport śmieci z oczka.

wlasnie chcialem to pogodzic, karchera kupilem pod filtr aby bylo jak nalepiej efektywnie

Aznar33 napisał/a:
Prawdziwy ból głowy jest z instalacją takiego systemu.

nawet teraz nie wyobrazam sobie budowy takiej instalcji (glownie odplywy do kanalizacji). ze wzgledu, ze teren posesji jest ze spadem to musialem w oczku podniesc brzeg z jednej strony. a robiac odplyw przelewowy do kanalizacji z oczka, to udalo mi sie praktytycznie z nim wyjsc na styk. ale wiadomo wszystko sie da, tylko jakim kosztem.



Aznar33 napisał/a:
Będę pamiętać, żeby nie sadzić przy oczku.

w moim przypadku na oczko nie bylo innego miejsca, a magnolia byla duzo wczesniej niz oczko. :)


ostatnio padl mi karas (opisany w chorobach ryb) i dzis zauwazylem ze karpie ocieraja sie kamienie/folie/dno - prawdopodobnie jakies pasozyty. upuscilem wode do polowy i zalalem FMC. zobaczymy czy to pomoze.

zawalilem z tym zbiornikiem na zywce (niektore zywce byly w bardzo zlym stanie). odgradzam zagrode tak aby woda sie nie wymieniala
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny