wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
STAW KAPIELOWY monikzi
Autor Wiadomość
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2013-06-05, 19:52   

Chyba masz na imię Monika,tak się domyślam,oczko fajne i duże,teraz poczekamy na roślinki jak się rozrosną,będzie na pewno bombowe :brawo:
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-06-05, 22:12   

Też mnie ciekawi jak to będzie funkcjonowało po roku dwóch......zobaczymy...

Ale za zapał i ogrom prac trzeba pogratulować. Z całą pewnością będzie wiele radości... :brawo:
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
monikzi 
Początkujący



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: mazury
Wysłany: 2013-06-06, 07:22   

lasoch napisał/a:
te dwa duże drzewa to .. ? są niesamowite :) a ile masz już lilii ?


to dzikie mirabelki....kiedy 10 lat temu te dzialke kupilismy nie roslo na niej nic po za sosenkami i trzema mirabelkami ( trzecia w innym miejscu)

dziekuje za wasze odwiedzinki....
musze sie koniecznie pozbierac i opisac cala te nasza prace....zdradze tylko ze juz plywalam i to co dzien....
roslinek wsadzilismy duzo, bo i powierzchnia duza, max glebokos w czesci plywajacej to 150 cm....

poradzcie mi prosze, czy drzewo ( swierk w moim przypadku ) na most i pomost powinnam zaimpregnowac, czy moze zostawic smamu sobie i za kilka lat wymienic....glowimy sie troche z mezem co robic....
pomozecie?


zapomnialabym dodac: za plaze piaskowa dziekuje....ja od 10 lat mam na co dzien tak duzo piachu, ze juz marzy mi sie chodzenie po dzialeczce, gdzie w koncu tego nie ma....ta dzialka to po starej zwirowni...bardzo piaszczysta....i uboga ....

w wolniejszej chwili napisze jakie roslinki wsadzilam, jak dziala filtr.....
mam nadzieje ze juz w przyszlym roku roslinki pieknie porosna a za dwa latka to bedzie juz moj maly eden na ziemi...no moze za trzy....wiem ze roslinki czasu potrzebuja.......

....ps....tak mam na imie Monika ;)
_________________
monikzi
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-06-06, 08:56   

oj za jakis czas bedzie las roslin :brawo:
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-06-06, 10:43   

Mnie się ogromnie podoba :good: Powiedz, czy jak się kąpiesz, to zamieszanie wody nie powoduje spływu osadów dennych, czyli tego bocznego, roślinnego podłoża, do części kąpielowej ?

[ Dodano: 2013-06-06, 10:47 ]
I jeszcze jedno pytanie : Którędy schodzisz do wody?, poza tym BAAAJKA, której ogromnie Ci zazdroszczę :brawo: Za dwa lata będziesz miała idealne kąpielisko osłonięte przez roślinność przed ciekawskimi.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
silpe 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 297
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 2013-06-06, 21:30   

monikzi napisał/a:
czy drzewo ( swierk w moim przypadku ) na most i pomost powinnam zaimpregnowac


Drewno ;) powinnaś zaimpregnowac bo trzech lat nie wytrzyma.

no to chlup :-D -fajny stawik
_________________
oczko 36m³
http://www.youtube.com/wa...feature=mh_lolz
pozdro-- Piotrek
 
 
monikzi 
Początkujący



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: mazury
Wysłany: 2013-06-07, 08:03   

Piotrek dzieki....

Moj satwik to tak na oko ok. 80.000-90.000 litrow......
maz ma dwie pompy: jedna na 10.000 l o mocy 85 watt i druga na 25.000 o mocy 185 watt....jestesmy w trakcie wyprobowywania ktora bardziej pasuje....
na forach w De rozne opinie kraza i my chcemy sami sprawdzic co dla nas lepsze....


to zdjecie przedstawia pierwsza komore....sa to odplywy z czesci kapielowej i skimerow......
w drugiej komorze sa szczotki i mata z tworzywa sztucznego a w trzeciej pompa.....


na tych komorach bedzie pomost i zejscie po drabince do czesci kapielowej....ja na razie wchodze po malutku od strony komor....



z lewej strony widzicie drozke ( ktora w niedalekiej mam nadzieje przyszlosci zostanie wylozona kostka granitowa przez mojego kochanego meza) i tam wlasnie bedzie mostek...ale Taki plaski, bez wielkich szkikimiki.....

a teraz wypisze roslinki jakie wsadzilismy i mam nadzieje ze wszystkie pieknie porosna...
-42 szt. tatarak zwyczajny
-23 szt. jezoglowkowatych
- 20 szt. siedmiopalecznika blotniastego
-33 szt. pontederii
- 20 stz. irysa zoltego
- 32 szt. turzycy
- 34 szt manny ( glyceria)
- 34 szt. bobrek trojlistkowy
- 34 szt. przetacznik bobowiczek
- 30 szt. palki waskiej ( typha)
-34 szt. krwawnicy malej
- 40 szt. sit ( Juncus)
- 24 szt. sit rozpierzchly
- 20 szt. knieci
- 12 szt. krwawnicy pospolitej
- 20 szt. gladioli wodnej
- 30 szt. przestki pospolitej
- 1 kg moczarki
- 33 szt. jaskier wielki
domowie dzis Lilie Gonnere i James Brydon po sztuce.....
i bede sie modlic aby wszystko roslo....
najbardziej obawiam sie tach glonow...ktore Nadejda...bo pewnie Nadejda....
czy one zawsze nadchodza jak zaklada sie stawik?
narazie korzystam i plywam co wieczor...woda po burzy jest taka przyjemnie ani ciepla ani zimna....

zapomnialam chyba wspomniec ze w czesci do plywania woda ma 150 cm a w rosllinnej od 0 do 80 cm....
Gosiu, nie zaobserwowalam na razie splywow o ktore pytalas....musze dodac ze wysypalismy wszysto piaskiem plukanym...za pierwszym razem myslelismy o zwirze, ale tyle roznych i sprzecznych informacji moj mezu sie naczytal, ze w koncu nie wiedzial co robic...ja zdecydowalam na piach..tanszy koszt....


mysle ze skrzynki jakie moj maz zrobil, zatrzymuja przesuwanie sie piachu..takie bylo tez nasze zalozenie....mam nadzieje ze to wystarczy....

chyba troche haotycznie tu opisuje....tak naprawde to chcialam pokazac zdjecia jak zaczelismy roboty w tym roku....oto one....

najpierw wylozylimy wszystko filcem 300g w czesci do plywania podwojnie
potem w Folie oliwkowa 1,5 mm w czesci kapielowej a reszte czarna 1,5 mm firmy Izofrex ( i tu boimy sie troche, bo sami zgrzewalismy....)
na te Folie znow filc i zasypalismy piachem ( ciezarowka duz nie starczyla trzeba bylo jeszcze jakies dwie lychy koparki dowiezc)
i na obrzeza ok poltorej koparki zwiru okraglaka duzego.......
_________________
monikzi
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-06-07, 08:46   

Witaj Moniko :)
Bardzo ładny basen sobie szykujecie :brawo:
Widzę, że Twój mężuś, to nie zły majsterkowicz ;)
Należą się Wam wielkie słowa uznania, za sam pomysł, jak i wykonanie tak ogromnej inwestycji :brawo:
Myślę, że przyjemność kąpieli w ''żywej wodzie'' wynagrodzi Wam wysiłek, jaki włożyliście w ten staw.
Deski zaimpregnuj specjalnym olejem do drewna. Konserwuje się nim pomosty, tarasy, itp.
Drewno wygląda naturalnie i służy wiele lat.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
Ostatnio zmieniony przez Adacho 2013-06-09, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2013-06-07, 12:24   

Rewelacja, będzie pięknie za jakiś czas :) :brawo: :brawo: :brawo:
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-07, 13:03   

monikzi napisał/a:
z lewej strony widzicie drozke ( ktora w niedalekiej mam nadzieje przyszlosci zostanie wylozona kostka granitowa przez mojego kochanego meza

ja wolałbym soczyście zielony trawnik ,
monikzi napisał/a:
a teraz wypisze roslinki jakie wsadzilismy i mam nadzieje ze wszystkie pieknie porosna...
-42 szt. tatarak zwyczajny
-23 szt. jezoglowkowatych
- 20 szt. siedmiopalecznika blotniastego
-33 szt. pontederii
- 20 stz. irysa zoltego
- 32 szt. turzycy
- 34 szt manny ( glyceria)
- 34 szt. bobrek trojlistkowy
- 34 szt. przetacznik bobowiczek
- 30 szt. palki waskiej ( typha)
-34 szt. krwawnicy malej
- 40 szt. sit ( Juncus)
- 24 szt. sit rozpierzchly
- 20 szt. knieci
- 12 szt. krwawnicy pospolitej
- 20 szt. gladioli wodnej
- 30 szt. przestki pospolitej
- 1 kg moczarki
- 33 szt. jaskier wielki
domowie dzis Lilie Gonnere i James Brydon po sztuce.....
i bede sie modlic aby wszystko roslo....
najbardziej obawiam sie tach glonow...ktore Nadejda...bo pewnie Nadejda....
czy one zawsze nadchodza jak zaklada sie stawik?

ale ogrom roślin , dużo ich , niesamowicie , na :-( pewno wszystko będzie rosło jak na drożdżach , a glony zawszę nadchodzą , to tzw. zakwit , to normalne każdego roku , wszystko niesamowite :good: , brawa dla ciebie i twojego męża :brawo:
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-06-07, 14:59   

pomost możesz zakotwiczyć na brzegu i zrobić go jako wiszący nad wodą. Tylko trzeba go fest zakotwiczyć bo na końcu będzie występował duży moment siły.

Pokazałaś tylko jedną komorę z rurami. W trzeciej jest tylko pompa? Czy to znaczy, że filtracja zachodzi tylko w komorze środkowej? Chyba trochę mało...


Wielkie :brawo: za pomysł, realizację i determinację.
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2013-06-07, 17:58   

Adacho napisał/a:
Deski zaimpregnuj specjalnym olejem do drewna. Konserwuje się nim pomosty, tarasy, itp.
Drewno wygląda naturalnie i służy wiele lat.

Rada dobra ale chyba lekko spóźniona bo na wcześniejszych fotkach basen jest już z deskami pod wodą. Myślę że ktoś kto był w stanie wykonać tak duży projekt nie zapomniał o zaimpregnowaniu drzewa.
Jak dla mnie dzieło sztuki. Mam nadzieję że jakieś solary również podgrzewają wodę, bo na Mazurach okres ze słońcem nie tak długi jak na południu Europy. :brawo:
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-06-07, 18:16   

Zdziwiłbym się, gdyby to nie był cedr.

Odnośnie piasku, to się trochę martwię - może pójść do odpływu dennego i do pompy.

Co do glonów, to w fazie początkowej raczej Was nie ominie. Jak będziecie dbali o wodę to może to być zakwit jednorazowy. Ja bym raczej w takim oczko-basenie glonów nie hodował.
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2013-06-07, 22:30   

a czy planujesz tam ryby np. koi w przyszłości
_________________
GÓRAL
 
 
monikzi 
Początkujący



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: mazury
Wysłany: 2013-06-08, 06:59   

bardzo mnie swoimi wpisami ucieszyliscie.... :-D

drewno, ktore jest pod woda to swierk....nie impregnowany i swiezo ciety byl....mokre drzewo w wodzie przetrwa kilka lat, a impregnat to jednak chemia....wiec w moim stawie nie ma co szukac ;)

a deski na mostek i pomostek pomaluje....na kolor tikowy...jak inne dodatki na dzialeczce....

co do komor....pierwsza widac na zdjeciu...druga - wplyw wody na dole i przelewa sie do trzeciej komory na gorze.....caly osad osiada sie na dole w drugiej komorze ......w trzeciej trz duzej stoi pompa...chcemy teraz jednak dokupic maty takie jak gabka i dodatkowo przed pompa zamontowac.....

[ Dodano: 2013-06-08, 07:05 ]
PIOTR.P napisał/a:
a czy planujesz tam ryby np. koi w przyszłości


moze mnie zlinczujecie...ale rybek nie chce....tylko jedna ma tam plywac...jaaaaaaaaaaaa...

[ Dodano: 2013-06-08, 07:15 ]
kordiankw napisał/a:

Jak dla mnie dzieło sztuki. Mam nadzieję że jakieś solary również podgrzewają wodę, bo na Mazurach okres ze słońcem nie tak długi jak na południu Europy. :brawo:

za dzielo sztuki :cmok:
nie...solarow nie planujemy....ja naleze do prawdziwych mazurskich dziewczyn....zahartowana jestem.....i musze ci powiedziec, ze pomimo iz woda dopiero od tygodnia w stawie, to przyjemnie chlodna jest....owszem pierwszy raz byl mocno orzezwiajacy...ale kolejne mozna juz wytrzymac...stawik nie jest dla kogos kto lubi podgrzewana wode z basenu z chlorem....

a co do mojego meza, to zdradze wam tajemnice: to jest najlepszy facet, z glowa pelna pomyslow i do tego cierpliwy i dokladny...i jest najukochanszy....i nie umie plywac.... ;)
uszczesliwia cala nasza rodzinke....
_________________
monikzi
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny