wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Wodne + Kaskada - Budowa
Autor Wiadomość
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-06-24, 11:09   

Freakazz,
czy woda w tych pojemnikach jest czysta?
może wszystko zaczyna gnić ?
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-06-24, 11:14   

Rośliny rosnące w gruncie mogą ci marniec z powodu zbyt wysokiego poziomu wód gruntowych i zalania korzeni. Po prostu się duszą.
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-06-24, 13:43   

Spokojnie w beczce lub kaście budowlanej w półcieniu możesz przechowywać lilie ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-25, 12:47   

Założyłem już swoją galerię :-D Zapraszam wszystkich do oglądania :piwko:

Bartosz_n, woda była czysta, czemu rośliny miały by gnić?

zuzi10, bardzo możliwe, więc co robić?

rewi, jak myślisz jak długo można przechowywać lilię w beczce?
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-06-25, 18:00   

Możesz ją trochę potrzymać da radę dość długo tylko, aby nie na słońcu bo się ugotuje. Mam beczkę 70l i stoi na słońcu po południu nie da się włożyć ręki, a w półcieniu jest ok. :)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-06-25, 22:55   

Freakazz napisał/a:
zuzi10, bardzo możliwe, więc co robić?
Trudno mi coś Ci poradzić. bo nie znam sytuacji na Twojej działce. Ja też mam taką działkę gdzie po deszczach poziom wód gruntowych dochodzi do 20-15 cm od powierzchni. W tym roku też wiele roślin, bardziej wrażliwych ma problemy.Z tym,że u mnie jest melioracja i po kilku dniach poziom wody spada nawet ponad pólmetra.Oprócz melioracji mam wzdłuż działki wykopany strumyk z odprowadzeniem do kolektora, który odprowadza nadmiar wody już w trakcie opadów. MUsiałam coś takiego zrobić bo moja działka leży w niecce, do której spływa cała woda z góry i melioracja nie nadążała.Jednego roku tak mi się właśnie udusiło 100 krzaków pomidorów w foliaku. W tym wygniły mi wszystkie ogórki. Jak widzisz nie tylko brak wody jest tragiczny dla roślin, ale długotrwały nadmiar też. Jeśli taki stan wód masz często to będziesz musiał coś pomyśleć, albo o jej odprowadzeniu, albo podniesieniu terenu.
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-26, 09:19   

zuzi10, u mnie nie zawsze jest taki poziom wód gruntowych, szczerze to nie pamiętam tu jeszcze tyle wody, cóż poradzić taki mokry rok mamy. Było zawsze mokro, ale w rogu działki to jak kiedyś nie było lasu i trawę kosił traktor z kosiarką to zawsze tam się topił, potem drugi musiał go wyciągać (ja tam teraz koszę kosą spalinową, bo jest tam strasznie nie równo). Więc to zależy, bo czasem jest nadmiernie mokro a czasem strasznie sucho. Wzdłuż działki znaczy tam gdzie mam ten las i ogród wodny płynie rów melioracyjny a w nim woda płynie z samej góry, bo u mnie w zasadzie się kończy i wypływa na pola tak, więc też mieszkam trochę w dole. A znów na podwórku przed domem nie pamiętam żeby kiedykolwiek stała woda. Tylko widzisz na melioracje i wszystkie inne sposoby odprowadzania wody trzeba mieć kasę, a tego akurat brakuje w końcu mam 19 lat no prawie, 20 więc nie można mieć wszystkiego naraz. ;)





[ Dodano: 2013-06-26, 10:25 ]
Założyłem już swoją galerię, ''*Oczko Wodne* - Freakazz'' więc proszę was teraz o wypowiadanie się tylko tam, według mnie ten temat uważam za zamknięty, Dziękuję wszystkim za pomoc , naprawdę wiele mi pomogliście :piwko:

Proszę moderatora o zamknięcie lub usunięcie tego tematu, no chyba że jeszcze się komuś przyda i będzie pomocą przy budowie oczka, to można zostawić ;)
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny