wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Wodne + Kaskada - Budowa
Autor Wiadomość
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-05-28, 09:29   

Niestety :(( Oby latem było ciepło i bezdeszczowo to wtedy wszystko wykończę :-D
Wszystko już mam, nawet rośliny już zamówiłem. :P

[ Dodano: 2013-05-28, 14:29 ]
Mam takie pytanie, jaki filtr polecilibyście do mojego oczka?
W grę wchodzi tylko filtr ciśnieniowy i to najlepiej taki, do którego można w razie potrzeby założyć lampę uv i w każdej chwili zdemontować.
 
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-06, 21:57   

Wybudowałem już strumień i mini oczko, wszystko ładnie, pięknie dopóki nie przyszły te straszne deszcze, wszędzie stoi woda, ale to już nie o to chodzi,
problem w tym, że folia w mini oczku mi się podniosła, wyszła taka jakby buła i moje pytanie tyczy się tego, co teraz mam zrobić??
Rozbierać wszystko? :(( Czekać? Proszę o pomoc.
 
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-06-07, 06:28   

Freakazz,
Folia powinna wrócić do odpowiedniego kształtu gdy woda gruntowa opadnie .
Choć takie zjawisko jest bardzo niebezpieczne .
Jaką folią wyłożyłeś te oczko ? Jakiej pojemności jest ?
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-06-07, 09:55   

Widocznie masz bardzo wysokie wody gruntowe. Jak wody opadną, włóż na dno oczka ( tylko ostrożnie ) duże głazy, ja też mam wysokie wody gruntowe i tak właśnie zrobiłam. Podczas deszczu woda potrafi zalać całe oczko razem z wyspą, ale folii nie podnosi. Pod kamienie najlepiej podłożyć dodatkowo mas folii, tak dla bezpieczeństwa. Teraz nic nie rób, poczekaj jak woda podskórna opadnie.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-07, 12:43   

Freakazz napisał/a:
że folia w mini oczku mi się podniosła, wyszła taka jakby buła i moje pytanie tyczy się tego, co teraz mam zrobić??


Na takie sytuacje dobrze byłoby mieć możliwość nalania do oczka wody do poziomu nieco powyżej poziomu wody (tej niepożądanej) wokół oczka - wtedy jakaś różnica ciśnienia powinna się pojawić na korzyść siły dociskającej folię do jego ścian - zakładając, że woda po zewnętrznej ścianie może w miarę swobodnie migrować.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-07, 19:29   

Narazie wyłożyłem strumień, mini oczko, oraz zrobiłem kaskadę. Zbyt wysoki poziom wód gruntowych żeby ruszyć cokolwiek z oczkiem, a co z tym filtrem?
 
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-06-10, 07:31   

Jeśli chodzi o filtr ciśnieniowy z czystym sumieniem mogę polecić Extreme 8. Jeśli nie będziesz miał więcej niż 5m3 wody to spokojnie da radę. U mnie się sprawował wystarczająco dobrze, teraz mam 2 połączone szeregowo bo miałem okazję za flaszkę łyknąć drugi (nówka) z pękniętą pokrywą. Pokrywę kupiłem bezpośrednio w Aquaelu za ok. 70zł z przesyłką.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-11, 09:53   

Na początku to oczko miało być małe do tego kilka roślin i ze 3 rybki, ale z czasem przyszły pomysły i oczko będzie trochę większe (folia 6x8m),
do tego już wybudowałem strumień ok. 11m + mini oczko (folia 4x3m), kaskadę i jest jeszcze kilka pomysłów :-D

Pierwsze koszty dla tej inwestycji miały być niewielkie a zostały już przekroczone 8 krotnie :P
Więc skoro już tyle kasy wydałem to już nie będę sobie żałował na filtr, tylko chcę wiedzieć jaki będzie odpowiedni dla mnie, a na razie nie mam jak obliczyć objętości oczka.

Roślin nazamawiałem chyba dość dużo ale problem w tym, że nie mam ich gdzie trzymać bo przez te ulewy nie ma możliwości zrobienia oczka, zbyt wysoki poziom wód gruntowych, woda stoi wszędzie :evil: :(( Chyba, że wstawić je do tego mojego dołu z którego powstanie oczko? Co o tym myślicie?

Dziś powinna przyjść paczka od Aurory z dostawą roślin i to nie małą, wcześniej przyszło jeszcze 5 w sumie to będzie ok. 100roślin.

Jak ja się za coś zabieram to chcę żeby to wyglądało jak najlepiej, jak wszystko skończę to założę swój temat w galerii napewno ;) ale na razie mam same problemy niestety przez te ulewy i zbyt wysoki poziom wód gruntowych ehh.
 
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2013-06-11, 13:52   

Jeśli masz jakieś naczynia typu kastra, duże misy, a nawet basen dziecinny, taki za parę złotych to wysyp piaskiem, posadz z rośliny zalej wodą do wysokości piasku lub kilka cm wyżej i na pewno przeżyją, a nawet możesz je podpędzić dodając troszkę jakiegoś nawozu do roślin wodnych.
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-06-11, 15:59   

Strumień i mini oczko masz gotowe, więc możesz przetrzymać roślinki właśnie tam.

W dole na oczko raczej nie, bo podczas robót, znów będziesz je przekładał.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-06-11, 17:12   

Freakazz napisał/a:
Więc skoro już tyle kasy wydałem to już nie będę sobie żałował na filtr, tylko chcę wiedzieć jaki będzie odpowiedni dla mnie, a na razie nie mam jak obliczyć objętości oczka.


Kombinujesz bardzo dobrze. Jeśli nie kupisz filtra ciśnieniowego, to zaoszczędzisz masę pieniędzy. Jak wydasz te pieniądze na zrobienie filtra we własnym zakresie, to powinno być OK.

Objętością oczka się nie przejmuj - ma się nijak do filtracji. Jedno mnie natomiast martwi - nie masz jeszcze oczka, a już wyraźnie widać symptomy złapanego bakcyla. To oznacza duży system filtracyjny. Lepiej sobie go teraz zaplanuj - zaoszczędzisz dużo kłopotu w późniejszym czasie.

Rośliny możesz sobie wstawić do jakichkolwiek pojemników z wodą, żeby nie przeszkadzały przy budowie.

Temat w galerii już dawno powinieneś był założyć.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-15, 00:12   

Aznar33, skoro tak mówisz, że powinienem założyć temat w galerii to może w najbliższym czasie to zrobię, chociaż chciałem założyć go dopiero jak już wszystko ukończę ;)
Powiedzcie mi gdzie mam przetrzymać lilię wodną "Attraction" na razie jest w wannie, ale ona jest za płytka a innego pomysłu nie mam.
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-06-15, 06:28   

Freakazz napisał/a:
chociaż chciałem założyć go dopiero jak już wszystko ukończę ;)


Cała przyjemność przeglądania galerii tkwi w tym, że zawsze można cofnąć się do fazy powstawania oczka i obserwować zmiany. Można szukać inspiracji przy budowie własnego oczka, obserwować wykorzystanie techniki i unikać błędów.

Zakładaj więc swoją galerię czym prędzej :)
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-06-15, 21:01   

Cytat:
Powiedzcie mi gdzie mam przetrzymać lilię wodną "Attraction" na razie jest w wannie, ale ona jest za płytka a innego pomysłu nie mam.

a masz jakąś beczkę wyższą , ja tak przetrzymywałem marliacee rosee 2 dni i było jej dobrze więc nawet dłuższy czas by była ale nie było takiej potrzeby , czekam na galerię :) , chociaż ja też zwlekam , czekam na resztę roślin , to dopiero założę
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2013-06-24, 11:04   

Co do lilii to chodziło mi o dłuższe przechowanie, bo teraz naprawde nie mam jej gdzie trzymać, myślałem że oczko wcześniej wykończę a teraz znów wody dolało i prawie pełne :evil:

Mam problem z roślinami ponieważ zaczynają przysychać tak samo wodne jak i te strefy suchej, np kosaćcom zółkną końcówki, sity tez przysychają, ponikła również, lilia ma takie jakieś brzydkie liście, tak samo sadzona wiosną forsycja, jaśminowiec i wiele innych roślin nie mam pojęcia co jest nie tak, zakupiłem rośliny na dużą kasę i nie chciałbym żeby im sie coś stało :???:
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny