wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne z szamba
Autor Wiadomość
tomkus 
Nowy


Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: 2012-08-10, 22:33   Oczko wodne z szamba

Witam wszystkich.
Moi drodzy w tamtym roku założyli mi kanalizacje i wpadłem na pomysł zęby z nieużywanego już szamba zrobić oczko wodne.Moje wątpliwości dotyczą dezynfekcji tzn wsypywałem do środka jakieś specjalne proszki bodajże (septonic) brudna woda wypompowana ,muł wybrany. Moje pytanie brzmi czy to wystarczy żeby wpuścić rybki i jakieś roślinki ,czy jednak sie nie nadaje do tego celu bo niby jest odsyfione ,ale betony przez kilka lat nasiąkały szambem i boje sie że bedą jednak jakies bakterie. Pomóżcie moze ktos ogarniał podobny temat .Może zastosować jakis chlor może wypłukać wapnem? Dziękuje za sugestie i odpowiedzi ;)
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-11, 07:41   

Był już taki temat na forum. Zbiornik wypadało by uszczelnić , żadną chemią już tego nie wyczyścisz
 
 
tomkus 
Nowy


Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: 2012-08-11, 09:31   

Uszczelnić ale po co ,przecież jest beton a minimalny ubytek moge uzupełniać raz na miesiąc.Wyczyścić wiem ze nie wyczyszczę bo jest "zajdzione" a pytam o dezynfekcje ,czy to nie będzie szkodliwe dla zwierząt i ludzi. W sumie w stawach nie taki jest muł i krówki tam robią ;) i rybki żyją .Proszę o podpowiedzi.Dziękuje
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-11, 09:44   

Myślisz że dlaczego powinieneś to uszczelnić ? żeby nic nie przedostało się do wody. Nie zdezynfekujesz tego.

tomkus napisał/a:
W sumie w stawach nie taki jest muł i krówki tam robią ;) i rybki żyją .


Ludzie w obozach pracy też przecież żyli. Weź się za lekturę na forum bo "cienko" stoisz z wiadomościami.
 
 
Zac 
Entuzjasta



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 559
Skąd: DĘBICA,podkarpackie
Wysłany: 2012-08-11, 10:43   

Dezynfekcja nic nie da ona niszczy tylko formy wegetatywne mikroorganizmów, ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe.
A janalejesz wode nową wodę to i tak zrobi się gnojówa a ju nie wspomnę jakie to oczko miał byś zielone glony miały by co jeść przez lata.
Ja bym proponował zdezynfekować 2razy w odstępie dwoch tygodni pierwszy raz mozna by nawet go wyszorować domestosem a na koniec wyłożyć folię.
_________________
Ptaki są moją pasią-golębie to ukoronowanie tej pasji.
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-08-11, 10:49   

Tak jak napisał Ci Zac, zdezynfekować i wyłożyć folią. Poszukaj tego tematu bo już taki był założony. W ogóle warto najpierw szukać, a potem zakładać nowy temat, bo w przeciwnym razie robi się bałagan.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
tomkus 
Nowy


Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: 2012-08-11, 12:36   

Piotrek.P widze ze jestes najmadrzejszy na tym forum, daruj sobie teksty typu poczytaj bo nic na ten temat nie wiesz. Gdybym widział nie prosiłbym was o pomoc.Na dzień dzisiejszy dno jest wysypane piaskiem i żwirem, a sciany wyszorowane woda z chlorem.Nie zalezy mi na tym zeby woda była przejzysta tylko zeby było bezpiecznie dla ludzi i zwierzat, bo moze sie okazac ze ryby pływaja w salmonelli albo coli. Naleje wody niech postoi kilka dni zobacze co sie bedzie działo. Czekam na kolejne uwagi i propozycje ,może ktoś robił coś podobnego. Jeżeli gdzies jest podobny temat do dajcie linka bo ja nie widze.
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2012-08-11, 12:38   

http://forum.oczkowodne.n...ighlight=szambo
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-08-11, 16:22   

tomkus, nie denerwuj się tak, powinieneś dobrze przemyśleć to co chcesz zrobić, Zac dobrze Ci doradził, poczytać też nie zaszkodzi a Piotrek ma dużą wiedzę więc warto jego postom dobrze się przyjrzeć w ogóle innych forumowiczów też którzy chcą Ci pomóc :P
Powtórzę jeszcze raz Zac dobrze Ci radzi ja bym wypróbowała czegoś takiego ;)

A po za tym Witamy nowego Oczkomaniaka :piwko:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
tomkus 
Nowy


Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: 2012-08-12, 09:40   

Biore pod uwagę każdą podpowiedz w tym temacie również i zacka. Co do maniaka to może nie tyle oczkowy, ale mam chyba skrzywienie co do zawartości oczek stawów ;) w tamtym roku zakupiłem raki,jesiotry i węgorze jakies koi to nie za bardzo mnie interesują 8) .Postaram sie podać kilka fotek, a wode z mojego szamba zawioze do sanepidu bo nie daje mi to spokoju.Aha jeszcze chciałem zapytać jeżeli uszczelniać to czym jest sporo środków doradzcie coś takiego co sie czepi średnio odtłuszczonego betonu.
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-08-12, 10:07   

tomkus, ja się nie znam bardzo na takich rzeczach ;)
a kolega widzę ze Stalowej to bliziutko :D
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Bartosz888 
Początkujący


Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 47
Skąd: Waganiec
Wysłany: 2012-08-12, 11:23   

Witam u mnie tez zamontowano kanalize tez zostało szambo 54000 l około w tej chwili zrobiliśmy zbiornik na deszczówkę z dachu . Obecnie chce zrobic poprawne oczko wodne w ogródku , ale w przyszłości marzy mi sie koipond tam . Ja chece wylać wokół murek na metr wysoki do pasa żeby był , zbrojony jak laguny rolnicze .
Co sie tyczy murów szamba , mój brat nie inżynier budownictwa , ale koleś co w budownictwie robi takie cuda , ze ja pier...le doradził że wyszuszy sie mury , oczywiście tylko od słońca.
Pokryje sie gruntem do nawierzchni lazienkowych czy coś . Najstepnie tynk z plastifikatorem żeby nie odpadł . Pózniej całość pokryje sie jakimś uszczelniaczem jak do siatkobetonu .z tylu dorobi sie filtr z węglem na deszczówkę i normalny do oczka . Taki mam plan .
Ale to najszybciej za 3 lata . :-D
_________________
Bartosz888
 
 
silpe 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 297
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 2012-08-15, 10:37   

Bartosz888 napisał/a:
Pokryje sie gruntem do nawierzchni lazienkowych czy coś

nie żartuj sobie to nie bedzie trzymac :-D
Ja widze to tak -zrobic odplyw denny,ten beton to i tak :dupa: nożna go troche wykłuc
dajecie na dno styropian cienki 3cm wystarczy i na to beton 4cm wystarczy oczywiscie z siatką zbrojeniową a co do do reszty to nie obedzie sie bez wyłozenia tego folią, no chyba że pomalujecie farbą do basenów ,ale litr to 50 zeta, a czy to bedzie trzymac gwarancji nikt nie udzieli.
ale do odważnych swiat należy :pa:
_________________
oczko 36m³
http://www.youtube.com/wa...feature=mh_lolz
pozdro-- Piotrek
 
 
tomkus 
Nowy


Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: 2012-08-15, 22:03   

silpe napisał/a:
Bartosz888 napisał/a:
Pokryje sie gruntem do nawierzchni lazienkowych czy coś

nie żartuj sobie to nie bedzie trzymac :-D
Ja widze to tak -zrobic odplyw denny,ten beton to i tak :dupa: nożna go troche wykłuc
dajecie na dno styropian cienki 3cm wystarczy i na to beton 4cm wystarczy oczywiscie z siatką zbrojeniową a co do do reszty to nie obedzie sie bez wyłozenia tego folią, no chyba że pomalujecie farbą do basenów ,ale litr to 50 zeta, a czy to bedzie trzymac gwarancji nikt nie udzieli.
ale do odważnych swiat należy :pa:


jak może nie trzymać jak beton sam w sobie trzyma, w przeciwnym razie wszystkie szamba przenikały by do wód gruntowych. A folia to jest rozwiązanie na 2,3 lata a co potem?
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2012-08-15, 23:23   

moim zdaniem wyłóż to dobrą folią i po kłopocie (dobra folia trzyma latami,a nie 2 lub trzy) :-D
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny