wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeczytajcie o moim stawie
Autor Wiadomość
molester
Nowy


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 9
Wysłany: 2006-07-27, 13:31   Przeczytajcie o moim stawie

Witam
Ja budowałem od podstaw czyli mój pomysł i organizacja.Oczko albo jak kto woli staw jest o wym dł 9m szr od 4m do 7. gł od1.5 do 2.3. Całość składa się z ław betonowych zalewanych z gruzem. o szer ok.30 cm opadajacych co 50cm zaizolowanych szklana wodą Podłoga tez lity beton.. Burty rozszerzają sie lekko na boki aby gruby lód ich nie rozsadził.W tym roku miałem ok 40 cm lodu. Staw ma 5 lat i stoi jak stał i nie przepuszcza wody.Koledzy się smieja że na tym stawie to by dom postawił.
Zalety
1 mam stopnie po których moge chodzić swobodnie .po dnie też /czasami sie to przydaje jak grabiami ściagam glony nitkowate itp.
2 stoją na nich duże donice z roślionami
3 burty porośniete są takim małym burtowym glonem i fajnie to wygląda.
4 masa larw na burtach.żerują na nich ryby.
5 podlega cały czas różnym modyfikacjom.
Bzdura jest że ryby sie ocieraja o beton i sa poocierane itp.
To że ktoś pisze że mu beton pęka to pewnie ma ścianke 5 cm i dlatego sie tak dzieje.
Cementu poszło ok 4 ton.
Jeszcze jest nie skończone ponieważ nie mam chwilowo czasu ale mam fajny pomysł aby z jednej strony zbudować stawik o wyższym poziomie i woda będzie wpadać do tego wiekszego.Może w tym roku sie uda z czasem.
Pozdr
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-07-27, 16:10   

Jak jest taki super staw ,to może cyknij pare fotek i nam go pokaż ,chętnie go obejrzymy,prawda koledzy i koleżanki :wink:
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Betty13
Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 52
Wysłany: 2006-07-27, 16:15   

prawda :D
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-27, 17:58   

Wybetonuj jeszcze alejki (następne 4 tony), powsadzaj betonowe krawężniki wokół kląbów, zrób skalniak z betonowego gruzu i masz gotowy ...ogród betonowy. Ludzie!!! miejcie nad sobą litość, nie myślcie, że co betonowe to lepsze, bo trwalsze, bo że trwalsze to nie ulega wątpliwości. Lecz wcale coś takiego nie pasuje do ogrodu z roślinami, owszem w mieście na fontanny czy sadzawk,i na miejskich skerwch może i dobre, ale nie do ogrodu przydomowego. Co jest takiego ładnego w betonowej WANNIE, usytułowanej pośród ozdobnych krzewów, drzew i bylin i trawników. A jak wam się znudzi lub zrobi się za mały, to trzeba będze zamawiać ekipę robotników z młotami pnełmatycznymi, podnająć ładowarkę i kilka samochodów ciężarowych do załadowania i wywiezienia gruzu. Przy okazji totalna demolka ogrodu. :oops:
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
molester
Nowy


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 9
Wysłany: 2006-07-27, 19:50   ok.jak załączyć zdjęcia

Witam
W jaki sposób załącza sie zdjęcia??
Odp co do betonowej pustyni.
To trudno robić staw żeby go później przenosić ? Betonowa opsesja Pana W. to chyba diametralna przesada.Ogrodu mam wystarczająco do dyspozycji.Drzew też. A że robiłem w taki sposób to dlatego ,ze widziałem te wykonane z foli i mnie sie nie podobają.Widok czarnej foli przypomina mnie worki na trupy,jak woda opada to widok zamulonej foli jest okropny. Jak pisałem do małych oczek tak folia może byc ale nie do duzych rzeczy.Co do skalniaków to mam trzy i nie z betonu .
Jak dostane info co do zdjęć to zaraz wyślę.
Pozdr
.ps klikam dodaj załącznik na zdjęcie ale nic z tego.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-27, 20:11   

Na dole każdej stronie forum masz odnośnok do dodawania fotek "ImageShack imege hosting" kliknij na niego a otworzy się stronka gdze podajesz ścieżkę do pliku z fotką na swoim kompie. Zaznaczyć opcję "file"i "remove size/resolution bar from thumbnail?" wtedy fotki będą się wyświetlały w dużym formacie, następnie klikasz "przeglądaj" i znajdujesz plik z fotką, klkasz dwa razy na pliku i automatycznie wracasz do strony "ImageShack". Teraz klkasz na "Host it!" i po chwili masz kilka kodów do wklejenia w tekscie pisanego postu. Ja wybieram "Thumbnail for forums (1)" klikam na kodzie i kopiuję go poprzez "Kopiuj" i na stronie z postem "Wklej" i gotowe. Możesz sprawdzić wynik swojej pracy klikając na "Podgląd" i jak wszystko O.K to "Wyślij"
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
molester
Nowy


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 9
Wysłany: 2006-07-27, 20:54   fotki

Witam o
To troche fotek odnosnie tego nielubianego stawu z betonu.Jutro dam więcej.
Dzisiaj zatopiłem troche małych konarów w wodzie zeby ryby miały kryjówki.
POzdr
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-27, 21:05   Re: fotki

molester napisał/a:
Witam o
To troche fotek odnosnie tego nielubianego stawu z betonu.


A gdzie te fotki :?:
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
molester
Nowy


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 9
Wysłany: 2006-07-27, 21:31   odp

Witam
Mam trudności z serwerem.
Może ktos poda jakieś maila to wyslę foty i wstawi na forum.
Nara
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-27, 21:54   Re: odp

molester napisał/a:
Witam
Mam trudności z serwerem.
Może ktos poda jakieś maila to wyslę foty i wstawi na forum.
Nara


Kliknij na któryś z odnośników niżej tam będzie kontakt do mnie. Pchnij te fotki to je wrzucą na forum:D
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Ala 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-07-27, 22:02   

wejdź na stronę www.fotosik.pl tam jest wszystko napisane ( jak wstawić zdjęcie )po polsku. Dasz sobie radę.
_________________
Pozdrawiam,
Ala
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-28, 00:17   

Co do betonu to lubię go coraz bardziej. Właśnie wymieniam zgniłe rollbordery na murowany kamień i wiem że to wytrzyma dłużej niz 3 lata :P

Co do umieszcania zdjęć to instrukcja jest w tym watku
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=71

Ostatnio Image shack prezentuje bardzo agresywne reklamy więc badziej polecam fotosik (link jest u dołu każdej strony- otwiera się w nowym oknie).
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
molester
Nowy


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 9
Wysłany: 2006-07-28, 06:52   Wysyłam zdjęcia







Staw jeszcze nie wykończony ale juz niedługo.
Pozdr
 
 
BOLEK 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 116
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2006-07-28, 07:24   

Witam

Trzeba było od razu zacząć od pokazania zdjęć. Po opisie jaki zrobiłeś to mi się Twój staw od razu skojarzył ze zbiornikiem p.poż. ( pewnie i Pawłowi też :roll: ). A tu proszę całkiem ładnie zagospodarowany zbiornik. Tylko ta opaska betonowa trochę szpeci, ale cóż nie zawsze wszystko idealnie da się zamaskować ( no chyba, że jest specialnie odsłonięta żeby służyła jako chodnik ).
Wracając do konstrukcji to faktycznie ogron przedsięwzięcia robi wrażenie .... 30 cm betonu, 4 tony cementu a i chyba trochę stali zbrojeniowej "poszło"....

Generalnie jest :good: , a poza tym najważniejsze, że Ty jesteś zadowolony z efektów swojej pracy :victory:
_________________
Pozdrawiam BOLEK
------------------------
 
 
molester
Nowy


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 9
Wysłany: 2006-07-28, 07:31   Odp

Witam
Opaska rzeczywiście służy jako chodniczek żeby mozna było doglądać stawu ale będzie przykryta płytkami kamiennymi ale nie mam wtej chwili kompletnie czasu na te rzeczy.Jak juz wspominałem bedzie jeszce drugi staw wyżej położony ale nie wiem czy w tym roku jeszcze.
Pozdr
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny