wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
YOSHIKIGOI FARM - Polskie KOI
Autor Wiadomość
Falconer 
Nowy


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-16, 20:11   Re: koi

Kolega ma rację. Tylko koi wytarte w Japonii można nazywać Japońskimi- reszta to euroki. U psów jet inaczej. Alu u koi jest tak od zawsze i tak już będzie. Fakt jeśli Eurokoi jest ładne to można się na nie skusić, ale tym o których się pisze to moim zdaniem dużo brakuję do wysokiej jakości japończyków- nie ta czerwień niestety, ie ten układ barw. Mieszanie japońskich koi i euro jest raczej bez sensu, ale nie pogryzą się. Każdy kupi sobie co mu pasuje, ale podział między japończykami i euro jest jednoznaczny. Ceny też oczywiście, japończyki będą droższe bo tak jak wspomniano wcześniej są raczej wyższej jakości i dochodzą spore koszty transportu. Eurokoi po japończykach można kupić taniej, nawet po 100 zł/kg. Życzę wszystkim powodzenia, Tym z japończykami, Tym z euro, Tym co mają same karasie - też są bardzo sympatyczne, a także Tym co mają samą żabę w oczku. Pozdrawiam :)
_________________
Falconer
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2013-03-16, 21:56   

Adacho napisał/a:
Ludzie - spokojnie !
Nakręcacie się na te ceny.
Jest oferta i jest klient - wszystko gra.
Jest oferta i nie ma klienta - trzeba dopasować ofertę.


Potwierdzam, ja oczekuje tańszej oferty, nie koniecznie duże ryby :P
Moje warunki w oczku (głównie głębokość) nie pozwalają mi na ryzyko kupna drogich egzemplarzy, chociaż jak do tej pory nie wiele ryb mi padło, ale wolę nie ryzykować.
Ryby z "niższej półki" też są piękne i cieszą ;)
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-03-16, 23:54   

To jest tak jak z inseminacją u koni. Pierwsze tego typu zabiegi przeprowadzano właśnie na koniach ale tradycja zwyciężyła i żaden koń urodzony po zastosowaniu tej metody papierów nie dostanie. Jest to tylko uwarunkowane zwyczajowo bo żadnych genetycznych podstaw nie ma, żeby takiego np. "araba" uznać za rasowego. Podobnie jest zapewne z "japończykami". A jeżeli warunki środowiskowe (żywienie, wodo itp) miały by o tym decydować to żadnego japońca wpuszczonego do stawu poza Japonią już nie należało by nazywać koi japońskim. Genetyka to genetyka. Po powrocie do Japonii taki "ogier" znów płodził by "prawdziwe japończyki" czy już nie?
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2013-03-17, 12:07   

Bolekso Masz racje najważniejsze są cechy genetyczne jeśli chodzi o Koi Jap. Powtórzę się Nazwę Euro Koi wprowadzono już dawno temu i dokładnie dotyczyła potomków Koi japońskich nie poddawanych selekcji i krzyżowanych ze sobą w rezultacie dochodziło do osłabienia cech pożądanych typu wybarwienia kształtu itp.

Adalbert Jeśli chodzi o konie odmiana "araba" to jedne z najlepszych na Świecie i cenionych pochodzą z Janowa Podlaskiego wszyscy hodowcy przybywają do Polski aby kupić najlepszego "araba" za duże pieniądze! Wytłumaczcie tym hodowcą, że kupili „Euro-Araba”” Polskiego-Araba” nie ma to znaczenia liczy się osobnik, który spełnia cechy wybranego odmiany, gatunku i zostaje kupiony za setki tysięcy dolarów nie ważne czy urodził się w Polsce po inseminacji czy w sposób naturalny!

Podam prosty przykład kupując samochód np. Toyota koncernu Japońskiego wyprodukowany w Europie mówimy, że mamy Euro-Toyota , że to już nie jest Toyota ?
Może, faktycznie wyprodukowana w Japonii być lepsza ale nie koniecznie może się okazać , że ta w Europie jest lepsza od produktu Japońskiego ?

[ Dodano: 2013-03-17, 12:42 ]
Innym tematem jest, że pewne odmiany Koi jest ciężko wyhodować poza Japonią ale wynika to wyłącznie z tajemnicy prac hodowlanych; ponoć niektóre odmiany i sztuki Koi są sterylizowane chemicznie! by dana odmiana nie rozmnożyła się poza Japonią ?
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
andrzej44 
Nowy


Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 8
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2013-03-17, 13:10   koi

wiolettaxx jezeli by były sterylizowane chemicznie to chiny izrael tajlandia i yoshikigoi w życiu by takich ryb nie mieli dlatego powtarzam każdy szanujący sie diler informuje czy koi jest japoński czy izraelski czy z singapuru mieszkałem 10 lat w holandi koło największego dilera japońskich koi i opisze ci na czym polega tajemnica japan koi pare tygodni po wylęgu z ikry rozpoczyna sie 1 selekcja i około 80 procent ryb jest odrzuconych z powodu złego koloru kształtu lub innych wad pozostałe 20 procent wraca spowrotem do wzrostu mają wtedy około 1,25 cm wzrostu końcem czerwa ryby mają około 2,5 cm wzrostu występuje kolejna selekcja tym razem około 50 procent zostaje odrzuconych koniec sierpnia następuje 3 selekcja tym razem 60 ryb jest już prawidłowo ubarwionych te zostają do dalszej hodowli pod koniec października nastepuje jeszcze jedna selekcja ktura wyławia tylko najlepsze sztuki przeznaczone do przezimowania w ciepłej wodzie i dalszego wzrostu reszte ryb odrzuconych jest sprzedawana za tansze pieniądze jako niższej jakości to tłumaczy dlaczego tylko japońskie hodowle mają najwyższą jakość gdyż każda ryba poddawana jest 4 krotnej selekci dlatego nie rozumiem dlaczego tak wszyscy obużyli sie że napisałem że to jest euro koi przecierz sam właściciel tej fermy yoshikigoi informuje że nie jest to japonski koi

:wrr: Tego się nie da czytać. Szanuj ojczysty język !
_________________
koi to moja pasja
Ostatnio zmieniony przez ontario_ab 2013-03-25, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-03-17, 13:36   

violettaxx, i andrzej44, wszystko co napisaliście to prawda ale oboje podaliście przykłady, które tylko potwierdzają tezę, że są to w dalszym ciągu te same ryby a tylko czynnik ludzki powoduje, że fenotypowo mogą się między sobą różnić lecz genetycznie w dalszym ciągu to te same ryby. Podobnie z samochodem - śrubki i blachy te same ale kto i jak je poskręca to już inna bajka. Uważam, że jeśli ktoś w Europie będzie potrafił włożyć w hodowlę tyle serca, rzetelności i wiedzy co Japończycy to efekt powinien być taki sam. Genetyka to genetyka a środowisko, w tej profesji najważniejszy jego składnik- człowiek, to inna bajka.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2013-03-17, 13:40   

andrzej44 masz rację ale nie czytasz mnie dokładnie 2-3posty wyżej właśnie o tym napisałam i Czym się różni Euro od Jap. Sama posiadam od 5lat i hoduje Japońskie, które rozmnożyły mi się dwukrotnie!

Sterylizowane poczytaj literaturę o Koi niestety dostępną tylko w obcych językach !

Ja się nie burze :-D i powiem tak dla mnie nie ma to znaczenie; tylko piękno danego osobnika jest istotnym czynnikiemi nie interesuje mnie czy przywędrował z Japonii, Polski, USA

Adalbert dokładnie tak jak mówisz :piwko:
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
Yoshikigoi 
Początkujący



Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 47
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-03-17, 17:40   

Widze ze dyskusja na temat koi jest interesujaca, wiec ja moge dodac ze my jako farma posiadamy JAPONSKIE KOI nie sa to zadne euro koi jedna roznica to tylko to ze sa hodowane poprostu w Polsce a nie w Japoni oczywiscie nasza inspiracja byli Japonce ale w tym momencie moge powiedziec (nie chwalac sie) ze jestesmy na tym samym poziomie co oni o czym swiadcza nasze nagrody z miedzynarodowych wystaw ryb KOI. Wystawiamy ryby we wszystkich panstwach europy i moge zagwarantowac ze wygrywamy najwieksze nagrody konkurujac z "prawdziwymi" rybami sciagnietymi z Japoni !! Naszym celem ktory osiagnelismy bylo wyhodowac tej samej klasy i tu powtorze TEJ SAMEJ KLASY (JAKOSCI) ryby co japoncy tylko ze w nizszych cenach co oni, ograniczyc stres podczas tak dlugiej podrozy z tamtad do europy oraz pokazac ze i w naszych warunkach mozna i jest to w miare latwe hodowac, trzymac i cieszyc sie ze zdrowych rybek.

Te rybki co wystawilem watpie ze z japoni dacie rade kupic i przywiezc taka rybe juz w tej cenie. Nasze maja certyfikaty jakosci wydawane przez nasza firme oczywiscie. Co do cen mamy rowniez nizszej klasy ryby w nizszych cenach lecz narazie takowych nie posiadam, postaram sie w najblizyszm czasie namowic na selekcje ze zdjeciami takich ryb lecz musicie zrozumiec ze sezon sie zbliza i jest duzo innej pracy ale cierpliwosci znajdzie sie wszsytko dla kazdego.
Pozdrawiam Yoshikigoi
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2013-03-17, 18:28   

Potwierdza to moje wywody na temat koi. Czy to Wasza firma podarowała te piękne koi palmiarni w Poznaniu ?
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2013-03-17, 19:31   

andrzej44 napisał/a:
opisze ci na czym polega tajemnica japan koi pare tygodni po wylęgu z ikry rozpoczyna sie 1 selekcja i około 80 procent ryb jest odrzuconych z powodu złego koloru kształtu lub innych wad pozostałe 20 procent wraca spowrotem do wzrostu mają wtedy około 1,25 cm wzrostu końcem czerwa ryby mają około 2,5 cm wzrostu występuje kolejna selekcja tym razem około 50 procent zostaje odrzuconych koniec sierpnia następuje 3 selekcja tym razem 60 ryb jest już prawidłowo ubarwionych te zostają do dalszej hodowli pod koniec października nastepuje jeszcze jedna selekcja ktura wyławia tylko najlepsze sztuki przeznaczone do przezimowania w ciepłej wodzie i dalszego wzrostu reszte ryb odrzuconych jest sprzedawana za tansze pieniądze jako niższej jakości to tłumaczy dlaczego tylko japońskie hodowle mają najwyższą jakość gdyż każda ryba poddawana jest 4 krotnej selekci dlatego nie rozumiem dlaczego tak wszyscy obużyli sie że napisałem że to jest euro koi przecierz sam właściciel tej fermy yoshikigoi informuje że nie jest to japonski koi



W fermie yoshikigoi selekcjonują KOI w ten sam sposób, o jakim piszesz.

Wiem o co Ci chodzi ,o jakie euro koi ,kupiłem ze 2 szt na targu zoologicznym przy ul. Karmelkowej we Wrocławiu. Mieli tam różne gat . ryb w tym "karpie koi."
Wyglądają nieciekawie jeśli chodzi o kolorystykę (rozmazane kolory w ciapki),hodują je jak popadnie w stawach hodowlanych są tanie ,trochę droższe od zwykłego karpia (mam je do dziś) :piwko:
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
Yoshikigoi 
Początkujący



Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 47
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-03-17, 19:46   

Bolekso napisał/a:
Czy to Wasza firma podarowała te piękne koi palmiarni w Poznaniu ?
Pozdrawiam ! Bolek


Nie to nie my z tego co wiem w palmiarni rybki plywaja dosyc dluzej niz my istniejemy :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2013-03-18, 00:05   

Akurat z tymi samochodami violettaxx, to zły przykład, bo te z Europy to coraz większy szmelc ;)
A co do karpi to bardzo ładne, ale drogie to fakt. Poza tym trzeba mieć odpowiednie warunki aby hodować takie ryby a to też kosztuje i to sporo. Do większości naszych oczek pasują tak ja "arab" z Janowa do M4 w blokach ;) A że YOSHIKIGOI nie sprzedaje tańszych sztuk trudno się dziwić biznes jest biznes. Wiec pozostają targ i euro koi w "ciapki" :P też ładne :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Yoshikigoi 
Początkujący



Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 47
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-03-19, 14:30   

Oferta Yoshikigoi jest duza tak jak pisalem wyzej mamy rowniez ryby z nizszej polki cenowej jak i rowniez posiadamy te naj naj naj za kilkadziesiat tys euro lecz tych na polske raczej nie bede oferowal wiadomo chyba "cena".

Moze lepiej bedzie jak napiszecie w jakiej cenowo kwocie wszyscy by oscylowali i jaka wielkosc ryby wtedy bedzie nam duzo latwiej:)
Pozdrawiam Yoshikigoi
 
 
Adacho 
Moderator



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 785
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-03-19, 14:50   

Chętnie kupię maluchy - 12~15cm ... i max do 20cm kilka sztuk.
_________________
Adam pozdrawia
MOJE OCZKO WODNE
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2013-03-19, 20:38   

Ja tez był bym zainteresowany koi do 20cm i tak do 120zł za sztuke :soczek:
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny