wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jak zasłonic folie w oczku
Autor Wiadomość
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-04-17, 13:25   

Pawlak napisał/a:
czytałem o tym w pewnej książce ,zastanawiam sie czy pod wpływem wody darń nie rozpadnie się i czy nie będzie ciągnąc wody jak gąbka? I jeszcze jedno ,czy można darń położyć na foli?
Jasne ze mozna, ale co dalej. Na foli nie bedzie rosła, a w wodzie zgnije, to tak na chłopski rozum. Obok foli zas jak nie masz przegrody kapilarnej będzie ciagneła jak smok wodę
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-04-17, 19:52   

ja nie pisałam ,ze w wodzie tylko na folii.Darń miała grubości około 15cm,była z ziemią a jaj korzenie4,które wypuściła do wody pieknie zasłoniły folie,a że pije wodę no -cos za cos :)
postaram sie wrzucić zdjęcia jak mi sie uda?
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-04-17, 19:59   



nie wiem tylko czy dobrze widać ,bo ze mnie fotograf jak z....................nie powiem co :yahoo:

brzeg trawa.jpg
Plik ściągnięto 250 raz(y) 29,07 KB

_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-04-18, 18:15   

Pawlak napisał/a:
czytałem o tym w pewnej książce ,zastanawiam sie czy pod wpływem wody darń nie rozpadnie się i czy nie będzie ciągnąc wody jak gąbka? I jeszcze jedno ,czy można darń położyć na foli?

Ja właśnie tak mam .i mogę powiedzieć że darń ciągnie wodę ,ale przynajmniej zawsze ładnie wygląda.A co do trwałości to na kilka lat napewno wystarczy.Pod darń dałem glinę zapobiega to nadmiernemu wypłukiwaniu.A tak na marginesie najlepszym sposobem zamaskowania foli jest jej podkopanie i ułożenie pod odpowiednim kątem,wody nie należy wypuszczać .jest to chyba najprostszy sposób zresztą wielokrotnie prze zemnie stosowany.
 
 
pytek 
Początkujący


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 19
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2008-05-05, 14:30   Czy folię można przykryć kamieniami?

Witam! Jestem w trakcie budowania oczka, wraz z kaskadą.
Mam pytania:
1. Czy folię mogę przykryć piaskowcami? czy duże piaskowce położone na folii nie przebiją mi jej pod ciężarem wody?
2. Czy kaskadę mogę zorbić z usypaiania góry kamieni i przesypanej ubitej ziemii? A kaskadę z płaskich piaskowców umocnionych dodatkowo silikonem lub zaprawą?
 
 
pytek 
Początkujący


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 19
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2008-05-05, 15:02   

Mam tylko piaskowce :-( Tzn że one się wogóle nie nadają do wyłożenia dnia i brzegów????????
 
 
Lapino 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 94
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2008-05-05, 15:06   

Ogólnie to proponuje poprzeglądać forum a na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Co do kamieni w wodzie (szczególnie piaskowców) to weź po uwagę czy ci się nie zamienią za jakiś czas w piasek :P (mi tak się stało z kilkoma piaskowcami). Kamień polny czy inaczej otoczak jest do tego najlepszy. Co do kaskady to na ubitą ziemię dajesz folię (oczywiście taką do oczek a nie budowlaną) na folię idzie podkład z betonu a później to już osadzasz na betonie poszczególne kamyczki (płaskie lub specjalnie profilowane).
Ogólnie tendencję na forum mamy taką:
1. Sprawdzamy czy nie było już podobnych tematów lub ktoś wcześniej tego nie opisywał. :wrr:
2. Jeżeli nic nie znajdziemy (co jest mało prawdopodobne) to piszemy nowy temat (na pewno ktoś pomoże)
Pozdrawiam i powodzenia w budowie oczka :pa:
 
 
 
pytek 
Początkujący


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 19
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2008-05-05, 15:37   

No cóż zamierzam nie używać wcale zaprawy, zobaczymy co to wyjdzie
 
 
Lapino 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 94
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2008-05-05, 16:50   

Myślę że jeden wielki przeciek :-D
A tak serio jak nic pod to nie podłożysz to ci wyjdzie z tego :dupa:
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-05-05, 18:45   

Lapino napisał/a:
oczywiście taką do oczek a nie budowlaną
Lapino napisał/a:
Myślę że jeden wielki przeciek

Szczerze nie rozumie - po co dawac folie do oczek jak zwykla budowlanka pod betonem spokojnie bedzie spelniac swoje zadanie to raz. Dwa dlaczego wielki przeciek :o kaskada ulozona stopniowo - woda splywajaca po kazdym kamieniu - ze spadekiem w dol. Przy dobrym ulozeniu kamieni nawet zaprawa nei potrzebna :P - zawsze mozna uzyc np - gliny :P Jednak folia, nawet zwykla budowlanka polozona pod kamienie skrzetnie zbierze to co ucieknie :P z kamieni :D

Co do piaskowców - sam mam oblozone kilkoma sproymi kamykami z piaskowca nie widzialem zadnych ubytkow czy kruszenia - kran na dzialce tez mam obudowany piaskowcem - pieknie porosł mchem :P
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
pytek 
Początkujący


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 19
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2008-05-06, 08:24   

Ooo... dziękuje Iwosek za podbudowanie bo już zaczynałem się martwić :piwko:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-05-07, 22:17   

Piaskowiec do zamaskowania brzegów na pewna się nadaje i będzie wyglądał :good: sam z chęcią zamieniłbym otoczaki na piaskowiec, ale niestety za piaskowiec musiałbym zapłacić a otoczaki miałem za darmo :P Do środka raczej bym nie polecał a co do kaskady to ja mam z piaskowca już kilka lat dwa lata temu chodziła nawet całą zimą i nic nie przecieka :D i nie mam użyte do jej budowy żadnych foli , betonu kleju czy silikonu tylko same kamienie z piaskowca :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
pytek 
Początkujący


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 19
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2008-05-08, 13:09   

I raz jeszcze wielkie dzięki, bo właśnie tak zamierzam zrobić. A wczoraj przywiozłem dwa stary piaskowca :yahoo:
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-05-08, 20:41   

niektórzy to maja szczeście zbobywac piaskowce,u mnie tez same otoczaki .Za piaskowca trzeba płacic ,a oczko i tak kosztuje sporo kasy,szczególnie na wiosnę.
Ja musze poczekac troche na kaskadę,gdyz szykuje mi sie kupno nowej pompy,bo stara zaczyna fiksować i tak w kólko ,kupujesz i kupujesz.
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-11, 20:12   

iwosek napisał/a:

Szczerze nie rozumie - po co dawac folie do oczek jak zwykla budowlanka pod betonem spokojnie bedzie spelniac swoje zadanie to raz.

Po roku przestanie spełniać to zadanie, po pierwszej zimie pod kamieniami, na osiadjącej kaskadzie popęka i szlag trafi wodę na stopniach kaskady. Ogrodnicza czy budowlana po pierwszym mrosie robi się krucha.
Cytat:
Dwa dlaczego wielki przeciek :o kaskada ulozona stopniowo - woda splywajaca po kazdym kamieniu - ze spadekiem w dol. Przy dobrym ulozeniu kamieni nawet zaprawa nei potrzebna :P

Ciekaw jestem jak ułożysz kamienia tak aby nie przeciekały po bokach, bo woda na ksakdzie rozlewa się również na boki.
Cytat:
- zawsze mozna uzyc np - gliny :P
Dokładnie, takie uszczelnienie jest wbrew pozorom bardzo trwałe, u mnie koryto strumyka ukształtowane żwirem na glinie, wytrzymuje już 14 rok.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny