wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jak zasłonic folie w oczku
Autor Wiadomość
groszek27 
Początkujący


Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 15
Skąd: Ostrowiec
  Wysłany: 2006-07-26, 12:27   jak zasłonic folie w oczku

Witam jestem nowym użytkownikiem forum;)Oczko wodne założyłem dwa lata temu ale wtedy jakos tego forum nie znalazłem co odbiło sie nieszczesliwie na moim oczku.To znaczy mam teraz taki problem razczej nie mały.Zbudowałem oczko długosci 3.5m i szerokosci max 2m lecz nie wypoziomowałem go tak jak nalezy czego wynikiem jest widoczna folia na wierzchu.Teraz juz mniej niz na fotce ktora zrobiłem po budowie i mozecie ja zobaczyc na www.groszek.startowy.com gdyz teraz oczko jest bardziej zarośniete roslinami i skalniakami.Wiec jesli wiecie moze jak zrobic zeby tej foli nie było widac to dajcie to na forum.Z gory dzieki.Myslale zeby wyłożyc drobnymi kamieniami i troche przepłukanym zwirem.No ale sam nie wiem czekam na inne pomysły.Jakies rady albo fotki.;) :o
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-26, 15:09   

Takie są niestety "uroki" oczek wykańczanych nieumiejętnie kamieniem. Ale, o tym potem, na razie jak wypozomować oczko. W miejscach gdzie masz niżej trzeba odkopać folię na brzegu, podsypać wał brzegowy i powtórnie nałożyć folię. Można też wyłożyć brzeg płaskim kamieniem (łupki, czy płyty z piaskowca gr. 4 - 5 cm. Te ostanie układamy tak aby ok 10 cm płyty wystawało na lustro wody, a reszta opierała się na wale brzegowym i gruncie macierzystym poza oczkiem. Tworzy się coś w rodzaju chodniczka okalającego oczko.
Innym sposobem jest ułożenie kamieni na pólkach w oczki i obcięcie folii tak aby utworzyła przegrodę kapilarną i zakrycie jej kamieniami leżącymi na brzegu.
Zaraz zrobię rysunki obrazujące te sposby.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-26, 16:33   

Możesz też dać kieszenie z juty, powiesić je w miejscach gdzie widac folię i posadzić w nich rośliny. Dobrze maskuje brzeg tojeść rozesłana.

Chyba masz za duże spadki aby przysypać folię zwirem. Można ułożyć duże płaskie kamienie lub płyty chodnikowe ( na betonie) tak aby częściowo tworzy nawis nad oczkiem - powinno to zasłonić. (tak jak pisze Paweł)

ps. Oczko wyglada jakoś pusto i smętnie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-07-26, 19:51   

A może ,tam gdzie masz te mniejsze kamienie ułóż darninę,nie koś trawa urośnie trochę zasłoni,ja zrobiłam taką półkę z 15cm niżej i ułożłam kamienie


nie wiem czy zrobiłam to dobrze,bo pobrałam nowy program :?:

[ Dodano: 2006-07-26, 19:55 ]
ok,zrobiłam to dobrze :) to jest moja propozycja,ja mam folie ,ale jej nie widać trzeba tylko teraz troche popracować ,teraz woda szybko paruje więc nie widzę przeszkód żebyś mógł trochę swój brzeg przerobić .No i posadź trochę roślin,chyba ,że nie lubisz :?:
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
groszek27 
Początkujący


Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 15
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 2006-07-26, 22:45   

:D wielkie dzieki za pomoc od jutra zaczynam poprawki a i oczywiscie jesli mozna zobaczyc ten schemat to poprosze .A jesli chodzi o oczko to juz tak nie wyglada jest duzo roslin itp bo to zdjecie było robione po wybudowaniu.Jeszcze raz wielkie dzieki;)POZDRAWIAM A moze wybuduje nowe oczko;)
:idea:
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-27, 01:40   

To te rysunki:

Wykończenie płytami.

Przegroda kapilarna.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-07-27, 02:13   

Ja mam w ten sposob wykonczone:
Jesli Ci starczy folii to mozesz sprobowac tak zrobic, bo sposobem drugim Pawła bedziesz potrzebowal duzo kamieni :)
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-07-27, 09:27   

ja miałem podobny problem z poziomem jak robiłem oczko to także go nie wypoziomowałem i w jednym końcu woda się przelewała a w drugim brakowało 30 cm wiec przy wymianie foli musiałem zrobić poprawki tam gdzie wody bylo za duzo podniesłem robiąc jakby wał pod folią i tym sposobem wyrównałem poziom teraz wyglada to nawet nieżle bo rośliny zarosły brzeg i nie widać bardzo różnicy na fotkach widać jak to wygląda
 
 
 
groszek27 
Początkujący


Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 15
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 2006-07-27, 23:53   

Witam i na wstepie znow podziekuje za porady.Troszke własnie dzisiaj popracowałem nad oczkiem i zainwestowałem w roslinki wykosztowałem sie kupiłem 6 za 70 zl;) i moczarka kanadyjska była gratis inne to papirus i grązel żólty to tyle sam rozpoznałem a reszty nazw nawet nie znam bo byłem w dwuch centrach ogrodniczych ale w obu sprzedawcy nie mieli pojecia o nawach roslin:) i tylko ruszali ramionami;).Musze "napisac" że u kilera zaszła duza zmiana na + z tego co widac na zdjeciach to napawa mnie optymizmem;)A co do plaskich kamieni to w centrum krzyczą 100zl za m2.;)tak ze raczej podziekuje;)ale cos znajomi mi mowili ze w lesie niedaleko tez jest duzo kamieni (a przynajmniej było bo ci z C ogrodniczych jezdza po lesie i je zbieraja) tak jutro tam sie przejade i zobacze.A co do wypoziomowania to dzisiaj nie dałem rady bo akurat w tym miejscu gdziie trzeba podwyzyc pojawiło sie gigantycznie duzo pszczól.Tak ze załatwie to jutro rano.DZIEKUJE ZA SCHEMATY !!!!Jak skoncze zrobie fotke to sobie zobaczycie i napiszecie troszke krytyki; :yess: Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziekuje za pomoc :pa:

[ Dodano: 2006-07-30, 15:01 ]
Dodałem kilka roslin i ulozyłem kamieni tyle co zebrałem teraz wyglada tak :
www.groszek.startowy.com :peace:
 
 
krzysm 
Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 101
Skąd: Falenty Duże
Wysłany: 2006-09-27, 13:37   Jak zasłonić folię w oczku

Witam!

Czy ktoś zna nazwę handlową separatora wapna dodawanego do zaprawy (np. przy mocowaniu kamieni na brzegu oczka) aby wapno nie było wypłukiwane do wody?
Dzwoniłem do okolicznych hurtowni budowlanych ale sprzedawcy twierdzą, że nic o czymś takim nie słyszeli.

Pozdrowienia
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-09-27, 13:40   

To nie tynk - do mocowania kamieni nie używa się wapna.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
krzysm 
Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 101
Skąd: Falenty Duże
Wysłany: 2006-09-27, 14:30   

AurorA napisał/a:
To nie tynk - do mocowania kamieni nie używa się wapna.

Proszę wybaczyć laikowi :oops:

Czyli wystarczą piasek i cement?

Pozdrowienia
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2006-09-27, 15:43   

ale po co chcesz łapać te kamienie na cement -naturalniej wyglądają bez cementu
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
krzysm 
Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 101
Skąd: Falenty Duże
Wysłany: 2006-09-27, 16:06   

samuraj napisał/a:
ale po co chcesz łapać te kamienie na cement -naturalniej wyglądają bez cementu


Paweł Woynowski tak radzi. Na razie słucham rad fachowców :peace:

Pozdrowienia
_________________
Pozdrowienia
--KM
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-09-27, 17:58   

krzysm napisał/a:
Czyli wystarczą piasek i cement?


3:1

Dodaj jeszcze trochę wody :D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny