wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o pomoc w doprowadzeniu oczka do ładu ;)
Autor Wiadomość
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-06-27, 10:23   

JAREK G napisał/a:
Wiadomo że jak wkopiesz beczkę to straty będą mniejsze , choć obsługa i czyszczenie takiego filtra jest znacznie trudniejsze


Coś za coś. Kwestia wyboru priorytetów, choć czyszczenie też można sobie odpowiednio zorganizować i ułatwić.

Cytat:
chce kaskadę to nie ma sensu tego robić. Oczywiście że każda kaskada podnosi koszty , ale powtarzając za klasykiem nie da się "zjeść ciastka i mieć ciastko"


Można zjeść połowę ciastka i nadal mieć drugą. Po prostu niepotrzebnie zakładasz, ze kaskada musi działać 24/7. Jej działanie jest tylko i wyłącznie dekoracyjne, więc nie ma sensu, żeby funkcjonowała w nocy, albo gdy właściciel jest w pracy. Jeśli się zaprojektuje całość dając możliwość jej wyłączania, to choć na pewien okres będzie można wykorzystać energię na nią marnotrawioną w inny sposób.

Cytat:
W żadnym stopniu nie wyklucza to kaskady


Faktycznie się zagalopowałem. Nie powinienem był z Tobą dyskutować o 2 w nocy ;)
Podtrzymuję jednak całą resztę.


bzq007@o2.pl napisał/a:

3. Beczka wkopana z czego woda idzie na strumień.
4. Beczka wkopana z czego woda idzie na strumień oraz część bezpośrednio do oczka z obawy, że puszczenie wody tylko na strumień może być zbyt silne.

Coraz poważniej zastanawiam się nad 3 opcją. Bo wkopanie beczki dla mnie to nie problem, a co do czyszczenia to wymyśliłem jeden patent przez który i tak miałbym dojście do korka spustowego....


Wkopanie beczki i czasowe lub stałe odłączenie kaskady może zwiększyć przepływ nawet o 100% w stosunku do tego, co masz teraz (zależy jak bardzo zredukujesz wysokość podnoszenia wody przez pompę).

Jeśli więc zależy Ci na laminarnym, spokojnym przepływie w strumieniu, to raczej proponowałbym opcję 4.
 
 
bzq007@o2.pl 
Początkujący


Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 20
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2012-06-27, 11:59   

Dzisiaj biorę się za mierzenie poszczególnych elementów za oczkiem, aby zobaczyć co tak naprawdę da się tam zrobić...
Ogólnie kaskada była wybudowana sporo czasu temu i to nie jest tak, że chcę ją mieć za wszelką cenę bo gdybym wymyślił coś ciekawszego tzn. strumień filtrujący bez problemu bym się jej pozbył... chociaż wpadłem na jedną myśl czy nie zrobić podwójnego strumienia tzn. strumień który rozchodził by się w 2 strony i tymi 2 stronami wpadałby do oczka... Ale muszę wsyztsko pomierzyć aby jednak mieć pewność...
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-06-27, 12:33   

bzq007@o2.pl napisał/a:
Ogólnie kaskada była wybudowana sporo czasu temu i to nie jest tak, że chcę ją mieć za wszelką cenę bo gdybym wymyślił coś ciekawszego tzn. strumień filtrujący bez problemu bym się jej pozbył...


Gdybyś był skłonny pozbyć się kaskady i zakopać beczkę, to na pewno byłoby to korzystne z punktu wydajności i kosztów.

a) Mógłbyś wtedy kupić mniejszą pompę i ograniczyć zużycie energii, albo
b) Zostawić pompę, która jest i cieszyć się z większego przepływu/większej wydajności systemu filtracyjnego.
 
 
Organ18 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-27, 12:34   

Cześć doradzaliście mi abym założył lampe UV przed filtrem a czy nie lepiej by było za filtrem założył wtedy flory bakteryjnej w filtrze nie zniszcze ;) a co do roślinek to mam zamiar wybrać się nad jakąś gliniankę lub staw i wziąść sobie kilka roślinek :)
_________________
Jestem nowy błagam o pomoc i wyrozumiałość :(
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-06-27, 12:37   

Organ18 napisał/a:
Cześć doradzaliście mi abym założył lampe UV przed filtrem


Tak

Cytat:
a czy nie lepiej by było za filtrem założył


Nie

Cytat:
wtedy flory bakteryjnej w filtrze nie zniszcze


Zakładając lampę przed filtrem nie zniszczysz w nim flory bakteryjnej.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-06-27, 12:37   

Organ18 napisał/a:
a czy nie lepiej by było za filtrem założył wtedy flory bakteryjnej w filtrze nie zniszcze

Promienie uv działają tam gdzie mają dostęp i nie płyną z wodą ;) . Jeśli więc umieścisz lampę przed filtrem to bakterie w filtrze są całkowicie bezpieczne.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-06-27, 19:34   

Lampę można założyć za filtrem i w wielu instalacjach tak się robi. W tej sytuacji jest 1 warunek: oczko musi mieć odpływ denny.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny