wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o pomoc w doprowadzeniu oczka do ładu ;)
Autor Wiadomość
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-05-30, 09:34   

Na pewno bezpieczne jest zamawianie z tych miejsc:

http://sklep.oczkowodne.net/

http://www.hydroflora.com.pl/

Nie polecam Alle bo różnie z tym bywa, ja się skusiłem 2 czy 3 razy bo nie było akurat tych roślin w wymienionych powyżej sklepach a mi bardzo zależało, żeby mieć już, to raz super, raz :dupa:
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-05-30, 09:56   

Ważne, żeby lampa była dobrze wykonana. Ja przejechałem się na markowej, w końcu zrobiłem samodzielnie. Myślę, że te które Arek ma w swoim esklepie będą dobre - nie sprzedawałby shitu.
Wybierz więc coś u niego: http://sklep.oczkowodne.net/
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
bzq007@o2.pl 
Początkujący


Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 20
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2012-05-30, 10:06   

No i powoli wiem co mam czynić....
Zamówie wszystko u niego w sklepie, od roślin po lampe...
Treaz poczytam trochę o roślinach aby wiedzieć na co się decydować... Byłbym wdzięczny na naprowadzenie roślin które byście polecili....
Będę je sadził jakieś 60cm od lustra wody... wiadomo pałki czy inne rzeczy w innym miejscu....
ontario_ab, Ciężko wykonać samodzielnie lampę? Czy lepiej nie kombinowac i poprostu iść na łatwiznę i kupić w skepie?

Co do pompy zdecydowałem się na tą o wyjdajności 5500l. z tego względu, że pompa będzie stała an kamieniu o wys. 20 cm więc tak naprawdę do góry nie będzie miała za dużo pompowania
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-05-30, 10:11   

Lampę kup, jak ja robiłem to były bardzo drogie teraz to taniocha, nie warto się bawić w rękodzieło.
Co do roślin - polecam te u Arka - zawsze są ładne i zdrowe. Ja mam od niego niemal wszystko, te których nie mam są z pobliskich jezior :)
Przejedź się nad jezioro i przynieś miętę wodną - rozrasta się super szybko i ładnie oczyszcza wodę - pamiętaj, że takie rośliny trzeba bardzo dokładnie przejrzeć i przepłukać. Niektórzy robią kąpiel w nadmanganianie potasu, ale ja tego nigdy nie robiłem. Popytaj tez na forum, czy ktoś z okolicy nie ma nadmiaru roślin: w temacie giełda.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-05-30, 10:13   

bzq007@o2.pl napisał/a:

Co do pompy zdecydowałem się na tą o wyjdajności 5500l. z tego względu, że pompa będzie stała an kamieniu o wys. 20 cm więc tak naprawdę do góry nie będzie miała za dużo pompowania


Wysokość tłoczenia liczy się od powierzchni wody, a nie od miejsca umiejscowienia pompy.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-05-30, 10:34   

bzq007@o2.pl napisał/a:
Byłbym wdzięczny na naprowadzenie roślin które byście polecili....


Przydał by się jakiś szkic oczka z zaznaczeniem stref głębokości i ewentualnych półek. Łatwiej wtedy coś doradzić w wyborze roślin.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
bzq007@o2.pl 
Początkujący


Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 20
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2012-05-30, 10:35   

I co ja bym bez was zrobił...
Czyli powoli gromadzę wszystkie informację w jedną całość i biorę się za robotę...
Wkońcu moje oczko będzie wyglądało tak jak powinno... czekam oczywiście jeszcze na jakieś sugestie...

[ Dodano: 2012-05-30, 10:37 ]
Adalbert, właśnie jest jeden problem bo strefa głębokości jest praktycznie wszędzie taka sama, po całości 70-80cm głębokości z jednej ze ścian mniejszy spadek i tyle...
Dlatego aby sadzić rośliny przy brzegu będe musiał w jakiś sposób mocować donniczki np. delikatnym drucikiem do kamienia...

[ Dodano: 2012-05-30, 10:46 ]
JAREK G, Mam do Ciebie pytanie, mianowicie: Ile szt. mniej wiecej mam zakupić tych biokulek do beczki 120l? bo wszędzie widzę, że kupuje to się w paczkach różnej wielkości, więc nie wiem dokładnie ile mam ich kupić....
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-05-30, 10:50   

Nie widzę dobrze na zdjęciach ale to oczko wykonane jest w technologii siatkobetonu?
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-05-30, 11:16   

bzq007@o2.pl napisał/a:
Dlatego aby sadzić rośliny przy brzegu będe musiał w jakiś sposób mocować donniczki np. delikatnym drucikiem do kamienia...


Ja na Twoim miejscu raczej postawiłbym na lilie (co najmniej ze 4), rośliny pływające i rośliny w pływających doniczkach.
 
 
bzq007@o2.pl 
Początkujący


Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 20
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2012-05-30, 11:45   

Adalbert, Oczko wykonane w taki sposób, że na folię PCV chyba 1mm nałożony beton z kamieniami, nic nie pęka, nie odpada i nie ma żadnej nieszczelności...
Aznar33, No tak chyba zrobię, chociaż chciałbym jeszcze zastosować miętę wodną (czytałem o jej zdolnościach czyszczenia wody)

A które dokładniej roślinki byś mi polecił?

[ Dodano: 2012-05-30, 11:59 ]
Ok więc myślę nad takim zakupem:
rośliny pływające:
Hiacynt wodny 2szt.
Limnobium gąbczaste 2szt.
Osoka aloesowata 1szt.

lilie wodne:

Marliacea Chromatella 1szt.
Attraction 1szt.

To tak na początek, co do lili to myślę, że na początek 2 wystarczą a resztę funduszy musze przecież przeznaczyć na resztę gadżetów ;)

A co do pływających roślin w donniczkach to które to?:)
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-05-30, 12:15   

bzq007@o2.pl napisał/a:
Oczko wykonane w taki sposób, że na folię PCV chyba 1mm nałożony beton z kamieniami, nic nie pęka, nie odpada i nie ma żadnej nieszczelności...


Pytałem dlatego, że sposobem na uzyskanie "półek" z płytszymi strefami może być wykonanie rusztowania z np. prętów zbrojeniowych i ustawienie na nich skrzynek z podłożem. Posadzone w nich rośliny po pewnym czasie przerastają korzeniami do toni i doskonale "odsysają" składniki pokarmowe z wody. Na beronowym podłożu nie ma obawy o spowodowanie przebicia membrany. Trzeba by to robić przy upuszczonej wodzie z gumówką i spawarką na podorędziu bo nieregularny kształt brzegów zmuszał by do przycinania każdego kawałka pręta oddzielnie i dospawywania do konstrukcji.
Jako skrzynki można wykożystać te plastikowe po warzywach-owocach. Można je zdobyć za free w zaprzyjaźnionych sklepach.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
bzq007@o2.pl 
Początkujący


Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 20
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2012-05-30, 12:33   

Adalbert, Dałeś mi do myślenia, właśnie chcę ogarnąć oczko już od podstaw tzn. pompy, filktrów i roślin, aby wkońcu wszytsko miało ręce i nogi ;)
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-05-30, 14:13   

bzq007@o2.pl napisał/a:

A które dokładniej roślinki byś mi polecił?


Nie znam się za bardzo na roślinach wodnych.

Cytat:

A co do pływających roślin w donniczkach to które to?:)


A to już wedle uznania. Co tam do doniczki wsadzisz. Dobrze by było jednak, żeby okryły doniczkę i ją zamaskowały.
Takie doniczki możesz zrobić samemu, albo kupić gotowe wyroby.

Zerknij tu:
http://www.pondandgardenw...ters/Categories
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-05-30, 14:16   

bzq007@o2.pl, pamiętaj, że hiacynt i limnobium nie zimują. Hiacynt jest ładny i ciekawy, szczególnie jak kwitnie (nie zawsze, u mnie tylko raz bo rośliny były przez spory czas pod folią). tak ja Aznar napisał: daj lilie.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
bzq007@o2.pl 
Początkujący


Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 20
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2012-05-30, 14:37   

ontario_ab, lilie też będę dawał, ale chciałem dac też coś z pływających bo chciałbym aby jak najszybciej zaczeły oczyszczać wodę a ich cena nie jest wysoka...
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny