wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rośliny do stawu i ich sadzenie!
Autor Wiadomość
Kuszo 
Nowy


Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 2
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2012-05-18, 21:00   Rośliny do stawu i ich sadzenie!

Witam!
Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość.
Zacznę od tego że kolegi ojciec wykupił starą fabrykę na której są trzy stawy, jednak woda jest tylko w jednym (tak około 50cm). W odległości 4m od stawów przepływa rzeczka. Staw nie jest połączony z nią, i nie mamy zamiaru jej łączyć, ponieważ boimy się do do stawu będzie wpadał jakiś syf z pól itp. Woda gruntowa jest na poziomie 1m więc nie ma problemu aby znajdowała się w stawie. Za tydzień ma przyjechać koparka, aby pogłębić i wyczyścić nasz zbiornik ( jak wspominałem jest płytko i pełno trzciny na całym zbiorniku).
Ponoć staw bez przepływu ciężej utrzymać, dlatego chcemy posadzić dużo rośliny, w celu zachowania równowagi biologicznej i dostarczaniu tlenu. Jednak nie chcemy przedobrzyć żeby nie było plagi tych roślinek, ponieważ zbiornik ma służyć do wędkowania, a jak będzie plaga roślin to wędkowanie będzie utrudnione. W pobliżu jest kilka stawów na których wędkuję i pełno w nich rogatka, można na nich łowić tylko wiosną lub jesienią, chyba że ktoś sobie wyczyści stanowisko. Dlatego moje pytanie brzmi, jak sadzić rośliny podwodne żeby kontrolować ich rozwój??
 
 
Agga 
Uczestnik


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2012-05-18, 21:59   

w duzym zbiorniku nie będziesz w stanie tego kontrolować :???:
jesli rogatkowi czy innej roslinie podwodnej przypasują warunki panujące w stawie to będzie się rozrastać i nie ma na to chyba rady
na stawach w mojej miejscowosci czyszczą grabiami wyrzucanymi na sznurku z łódki ....tylko trochę sie trzeba tymi grabkami namachać :oops:
 
 
Kuszo 
Nowy


Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 2
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2012-05-18, 22:05   

Rogatka nie zamierzam sadzić, bo to zielsko, rośnie jak szalone i nie ma korzeni tylko chwyta się gleby. Myślałem nad rdestnicą, żeby ją posadzić w doniczkach, chyba wtedy łatwiej będzie kontrolować jej rozwój. A poza tym on chyba tak błyskawicznie jak rogatek czy moczarka się nie rozrasta.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny