wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Staw ridera
Autor Wiadomość
rider 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 73
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2012-05-13, 23:45   Staw ridera

witam wszystkich, forum śledzę już od jakiegoś czasu i w końcu czas przedstawić efekty swojej pracy. Staw ma 8A i był wykopany niecały rok temu(oprócz kawałka dla próby poziomu wody), jest nieprzepływowy i bazuje tylko na bardzo wysokim poziomie wód gruntowych których poziom jest zmienny i w tej chwili raczej niski, na chwile obecną głębokość ponad metr i wypłycenia dla roślin. Podłoże to torf, roślinność: grążele, pałka, jeżogłówka, tatarak, sitowie, kaczeńce, lilie, kosaćce, rogatek lub wywłócznik, babka, osoka. Obsada ryb to ok 80 kroczka karpia, liny, karasie złote, rak błotny ale z nim chyba problem bo 3 z 20 znalazłem martwe (tak wiem młody staw itp.) ale mam nadzieję że coś się uchowa, kiedyś planuje wpuścić szczupaka. Zimą napowietrzam staw i ciągle pracuje pastuch, foty:
Ostatnio zmieniony przez Artur 2013-06-30, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-05-14, 00:05   

Ładny staw, wcale nie wygląda na młody a na zadbany.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2012-05-14, 08:45   

Staw super,brzegi faszynowe,tylko siedzieć i wędkować dla relaksu popijając
:piwko:
poz.Leszek
-----------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
rider 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 73
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2012-05-14, 18:48   

dzieki za miłe słowa, niestety faszyna jest na niewielkim odcinku który był wykopany ok 3 lata temu, resztę staram się obsadzać roślinami bo podmywa, macie jakieś sprawdzone ogólnie dostępne rośliny które by wzmocniły brzeg? narazie wsadziłem głównie sitowie w tym celu ale nie wiem jak się będzie spisywało
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-05-14, 21:31   

podłączam się do pytania o rośliny które wzmacniają brzegi ... czy ktoś może polecić co sadzić w tym celu ?
 
 
pogezan 
Początkujący


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 17
Skąd: Pogezania
Wysłany: 2012-05-15, 16:57   

AurorA napisał/a:
Ładny staw, wcale nie wygląda na młody a na zadbany.

Jestem ZA i tego się trzymajmy :)

leszek50-57 napisał/a:
tylko siedzieć i wędkować dla relaksu popijając

Tym bardziej jestem ZA ! :)

rider napisał/a:
, resztę staram się obsadzać roślinami bo podmywa, macie jakieś sprawdzone ogólnie dostępne rośliny które by wzmocniły brzeg? narazie wsadziłem głównie sitowie w tym celu ale nie wiem jak się będzie spisywało


Na jednym ze swoich stwików miałem kiedyś podobny problem, rozwiązałem go nie roślinami tylko ponownym bardzo delikatnym i łagodnym kątem skarpowaniem, taka mała (w moim przypadku 4 matrowa =szerokość= ) półka podwodna, na dno półki czarna folia PCV , trochę kamieni i jest już ok. I to była najgorsza praca z tą folią :(
I wyeksmitowałem karpie, woda zrobiła się czyściejsza ( w tym stawie dno miałem gliniaste).
Niestety o roślinkach nic ci nie mogę pomóc, wszystkie jakie mam wyrosły w sposób naturalny, a ja nie znam sie na tym, ale są tu forumowicze którzy zajmują sie tym zawodowo i napewno udzielą ci dokładnych informacji.
Pozdrawiam

edycja:
Strome skarpy mają jedną (i chyba tylką taką) zalete ze czaple nie mają gdzie brodzić. Chociaż z moich obserwacji wynika ze czapla szkód za dużych nie poczynia :!: Mam taką czaple, nazwałem ją Kryśka, która na moich stwikach ma prawa rezydenta i naprawde ona dużo czasu potrzebuje by coś upolować, już więcej narybku brodząc po płyciznach wybiera bociek Wojtek...... ale i on ma u mnie swoje prawa :)

[ Dodano: 2012-05-15, 17:20 ]
saper napisał/a:
czy ktoś może polecić co sadzić ?


............. ziemniaki ............ po 3 pln za kg już są :)

to oczywiście żart :) ... ale nie złośliwy
 
 
rider 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 73
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2012-05-15, 18:41   

prawie na całym obwodzie mam półkę z 1,5m szeroką na rośliny gdzie poziom wody będzie się wahał od 0-50, z folią itp za dużo zabawy, już wolałbym faszynę ale nie wiem czy nie szybciej będzie z roślinami bo w okolicy nie ma faszyny, bynajmniej nie znalazłem a wierzbę bym musiał z rok leżakować, sitowie było dostępne:) i to niewielkim nakładem pracy
 
 
popiz 
Początkujący


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 34
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: 2012-05-16, 22:27   

Piękna robota gratuluje :good:
_________________
czas to ....ryba :)
 
 
Zac 
Entuzjasta



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 559
Skąd: DĘBICA,podkarpackie
Wysłany: 2012-06-02, 13:56   

Ladny staw chodz nie wyglada na 8ar
Ale widac ze zadbany
_________________
Ptaki są moją pasią-golębie to ukoronowanie tej pasji.
 
 
 
rider 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 73
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2012-08-17, 23:31   



kaczeniec zakwitł po raz 2, a pałki niestety wcale:( być może za rok się uda, grążele już mocno zmęczone... lilie w tamtym roku rozdzielałem z 2 sztuk i część wiosną wypłyneła i po raz kolejny je wodowałem więc nie miały wymarzonego startu, na chwile obecną mam problem ze splewką a leki na to nie do dostania u nas, poza dawkami do akwarium.....
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2012-08-18, 22:03   

patrzyłeś tutaj http://oczkowodne.net/strony/chorobyryb.php
u mnie też zauważyłem splewkę na rybach,zastosowałem Sera cyprinopur ,kupiłem na ebay.de, efekt? sam niewiem? na większości rybach znikneła, ale u paru pojedyńcze sztuki także nie działa chyba w 100 % ,piszą żeby powtórzyć zabieg po 3 tygoniach
powtórzę ,ale zastosuję Sera Med Profesjonalne Argulol 100ml (ten lek jest tylko na splewkę).....tylko że ja mam oczko 50 m3 ,a ty masz 8a i tu jest cenowy :bum:
może w twoim przypadku zda egzamin Difluorobenzuron (Dimilin),ale czy jest dostępny i jaki jest jego efekt....sam jestem ciekaw,daj znać jak znajdziesz coś na splewkę skutecznego :piwko:
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
rider 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 73
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2012-08-19, 09:16   

to co proponujesz to do akwarium;) dostałem namiar od ichtiologa na skuteczne leki, powinno wystarczyć żeby się pozbyć tego, a ph mimo wapnowania co tydzień tylko 6,3
 
 
Maglia 
Bywalec


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 222
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2012-08-19, 12:05   

Bardzo ładny staw, lubię takie klimaty. Pomost bardzo mi się podoba ;)
 
 
rider 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 73
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2013-01-03, 22:35   

zimowe foty, robione 14 grudnia jak jeszcze było cały czas zimno, teraz to wszystko pływa....
Napowietrzacz to aco 318 o ile się nie mylę, i dysk napowietrzający jakiś duży, w tamtym roku na kuli 50mm bardziej woda się gotowała ale przerębel podobnej wielkości był.




 
 
woody 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 202
Skąd: łódź
Wysłany: 2013-01-03, 23:12   

ładny kolor wody. U mnie normalnie jakby zmącona gliną, mam nadzieje ,że napowietrzanie wody w lato coś da
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny