wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hodowla zwierzątek w oczku wodnym
Autor Wiadomość
Lukaszenka 
Początkujący


Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 10
Skąd: ząbkowice
Wysłany: 2012-05-13, 22:19   Hodowla zwierzątek w oczku wodnym

witam, chciałem z tatem na działce wykopać oczko wodne rozmiarów nie podam bo na razie ich nie znamy ale postaram się żeby było przynajmniej 5MetrówX5Metrów, Chciałbym w nim hodować Raki i różne ryby np węgorze, i pływaki żółtobrzeżki i jakieś żaby, wszystko to na pokarm do jedzenia. Czy w takim oczku wodnym np 7 metrów długości i 4szerokości dały by rade przeżyć wyżej wymienione zwierzaki? Niestety nie mogę zamontować tam filtra do wody ani też nie mogę jej napowietrzać ponieważ nie mamy tam na działce prądu, Jest jeszcze opcja filtracij i napowietrzania roślinami wodnymi czy one by się sprawdziły? tato mówił że raki nie przeżyją w oczku wodnym bo potrzebują dużej ilości tlenu w wodzie.

Co miałbym zrobić?

z góry dzięki.
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-05-13, 22:24   Re: Hodowla zwierzątek w oczku wodnym

Lukaszenka napisał/a:
Chciałbym w nim hodować Raki i różne ryby np węgorze, i pływaki żółtobrzeżki i jakieś żaby, wszystko to na pokarm do jedzenia.


smacznego.... :-o sorry, ale nie wytrzymałem... :bum:

poczytaj forum o filtrach naturalnych i roślinach oczyszczających
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-05-13, 23:12   

No z węgorzem raczej problem, ale jak starczy Ci na pokarm do jedzenia trochę żab i żółtobrzeżków to dadzą rade . Jakieś ryby tez np karasie, liny - a to już dużo jedzenia. Kupa innych zwierzaków jak pluskolce i pijawki czy nartniki, ważki pojawi się sama, ale nimi się trudno najeść bo małe strasznie. Z rakami to nie wiem.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Yahilles 
Przyjaciel forum
bez oczka wodnego



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 920
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-15, 00:43   

AurorA napisał/a:
ale jak starczy Ci na pokarm do jedzenia trochę żab i żółtobrzeżków to dadzą rade

Żaby są chronione, więc nie można ich zjadać :)
_________________
Pozdrawiam

Amphibia
>> Moja strona <<
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-05-16, 18:43   Re: Hodowla zwierzątek w oczku wodnym

Lukaszenka napisał/a:
Chciałbym w nim hodować Raki i różne ryby np węgorze, i pływaki żółtobrzeżki i jakieś żaby, wszystko to na pokarm do jedzenia.


Ty chcesz jeść żaby i tego robala żółtobrzeżka ? :???:

Albo ja się źle doczytałam :crazy:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Lukaszenka 
Początkujący


Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 10
Skąd: ząbkowice
Wysłany: 2012-05-17, 19:31   

Tak chce je jeść, po za tym pływaki żółtobrzeżki maja sterydy anaboliczne w sobie ale muszę jeszcze poczytać o nich i nie tylko, i z tego co wiem to w chinach sie je jeda i może kilku innych krajach a żaby to normalka nie wiem co w tym dziwnego kompletnie :-D kiedyś w polsce jadano takie rzeczy niby (owady insekty itp) tylko potem ludzie zaczęli sie nie wiadomo czego brzydzić .

AurorA napisał/a:
No z węgorzem raczej problem, ale jak starczy Ci na pokarm do jedzenia trochę żab i żółtobrzeżków to dadzą rade . Jakieś ryby tez np karasie, liny - a to już dużo jedzenia. Kupa innych zwierzaków jak pluskolce i pijawki czy nartniki, ważki pojawi się sama, ale nimi się trudno najeść bo małe strasznie. Z rakami to nie wiem.

A po co mam rybki i żaby i pływaki dokarmiać? przecież jak pisałeś że same pojawia sie też inne zwierzatka a np ryby jedza jakieś larwy w wodzie np ochotki czy jetki itd a żóltobrzeżki znowuż jedze kijanki i słabe rybki, a muchy benda pewnie to żaby sie najedza :P wiesz ja bym wolał rybek itd nie dokarmiać paszami itp ja wszystko chcę ekologicznie dla zdrowia :-)

Raki potrzebują niby dobrze natlenionej wody czyli chyba jak węgorze tato mi mówił że raczej lipa z rakami, ale on się tam też tak bardzo nie kuma ale coś tam wie.
Co do naturalnych filtrów to chodzi wam o wylewanie wody z oczka?? no tato mi coś mówił że to chodzi o to że woda się z oczka trochę ma wylewać wtedy to jest naturalny filtr ale mówi że nie zbyt da rade na działce to robić bo zaleje niby innych ale przecież można dać jakaś miseczke czy coś nie? nawet nie wiem jak to wygląda :D

To jak miałbym hodować jakieś małe węgorze i kilka raków w oczku wodnym?? rośliny są chyba za słabe żeby natlenić aż tak wodę aby wystarczył tlen np rakom, i czystość chyba też w miare by się przydała roślinki sie tym chyba zajmą nie?

I jak pisałem nie ma prądu na działce więc sztuczne filtry itd odpadaja chyba że jakieś bezprzewodowe, ale nie mam zbyt kasy na jakieś sprzęty.

I niestety działka jest dość daleko więc będe tam góra 1-2 razy w tyg i to MOŻE.

i folia do oczka wodnego jest konieczna żeby było ok tak? jest coś zastępczego?

i jeszcze poczytam sobie chyba.

Pozdrawiam :pa:
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-05-17, 19:50   

Nie chyba, ale po prostu poczytaj sobie.
Czytaj dużo, będzie mniej błędów w twoich postach - momentami trudno zrozumieć o co ci chodzi.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
rider 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 73
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2012-05-17, 20:00   

Z węgorzem i rakiem w oczku to trochę tak jak byś hodował w klatce kota z myszami, jak rak będzie miał wylinkę, a będzie miał na pewno jeśli urośnie troszkę to będzie podany jak na tacy. Nie od wczoraj łapie się węgorze na odwłok raka. Rak pręgowany (pewnie innego nie spotkasz) ma mniejsze wymagania środowiskowe, jak to nam mówił profesorek może żyć w szambie. Tak czy inaczej powodzenia ;)
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2012-05-17, 21:29   

Dobrałeś sobie właściwy login do tego co wypisujesz
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-05-18, 01:26   

Żółtobrzezki podobno smażone smakują jak kurczak, ja nie jadłem ale bym spróbował - widziałem film o facecie który to je i nie jest z Chin tylko z Polski- napisał nawet o tym książkę i zrobił doktorat. To zdrowe żarcie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Lukaszenka 
Początkujący


Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 10
Skąd: ząbkowice
Wysłany: 2012-05-18, 10:47   

AurorA napisał/a:
Żółtobrzezki podobno smażone smakują jak kurczak, ja nie jadłem ale bym spróbował - widziałem film o facecie który to je i nie jest z Chin tylko z Polski- napisał nawet o tym książkę i zrobił doktorat. To zdrowe żarcie.


Heh, czy mówi pan o Łukaszu Łuczaju? jeśli tak to właśnie mam jego książke ''podręcznik robakożercy'' tutaj też trochę o tym piszę http://www.food-insects.com/Vol7%20no1.htm.
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-05-18, 14:45   

oooo fujjjjjjjjjjjjjjjjj nigdy nigdy nigdy w życiu :bum:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-05-18, 15:30   

Mój piesio przynosi czasem całkiem wypasione kleszcze. Reflektuje ktoś? :P
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-05-18, 17:23   

Adalbert napisał/a:
Mój piesio przynosi czasem całkiem wypasione kleszcze. Reflektuje ktoś? :P

Hahahaha dla mnie wygrałeś :)

Co do pomysłu to tak jak było wspomniane, węgorze zjedzą raki, same zapewne też gdzieś wypełzną do innego cieku lub jeziora, do tego raki pręgowane są okropne w smaku, żaby są pod ochroną (wszystkie!) także są nietykalne, możesz spróbować z linami/karasiami/karpiami, ale ja w tym sensu nie widzę. Lepiej już skoczyć do sklepu lub nad wodę i złapać.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-18, 17:39   

Lub rozpocząć hodowlę pływaków na dużą skalę :P :D
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny