wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Trigger 3 Biopreparat
Autor Wiadomość
diver 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 169
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2010-06-27, 21:08   

Zastanawiam się nad zastosowaniem Triggera u siebie, dlatego że jak do tej pory mój filtr przepływowy i roślinki przegrywają walkę z glonami. W tym miejscu zastanawiam się czy jest jakakolwiek różnica między dostępnymi na rynku Triggerami-3 w tabletkach i w saszetkach. Stosowaliście może w tym sezonie ten preparat? Czy faktycznie dał jakieś efekty (po dłuższym czy krótszym czasie) ?? :)
Serdecznie Pozdrawiam
_________________
Szpadle w dłoń!! Róbcie oczka wodne - naprawdę warto.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-06-27, 21:37   

Z danych producenta wynika ze trigger 3 max działa dłużej aczkolwiek wolniej i przeznaczony jest dużych zbiorników
Cytat:
TRIGGER 3max jest specjalnie skomponowanym zestawem enzymów, wybranych bakterii, aktywatorów biologicznych, nośnika mineralnego o rozwiniętej powierzchni i substancji stabilizujących. Preparat wprowadzony do zbiornika wodnego silnie uaktywnia detrytusowy łańcuch pokarmowy oraz zwiększa udział bakterii autotroficznych w obiegu materii. Oddziaływanie to jest tak silne, że w ciągu 2 lat uzyskuje się następujące efekty:

- przyśpieszenie rozkładu materii organicznej w osadach redukcja ilości osadów dennych zgromadzonych i zwolnienie naturalnego wypłycania się zbiorników,
- likwidacja stref beztlenowych w hypolimnionie i przyśpieszenie utlenienia powierzchni osadów,
- zwiększenie eliminacji z obiegu materii związków biogennych,
- zwalczanie intensywności zakwitu sinic,
- pobudzenie wzrostu roślin wodnych zanurzonych,
- przyrost biomasy ryb.

Wydaje się więc, że wystarczy zastosować TRIGGER 3max, aby uratować wiele stawów i jezior. Tak, sprawa jest zdecydowanie bardziej prosta niż dotąd, jednak nie można zapominać, że aby uzyskać trwałą poprawę stanu zbiornika niezbędny jest czas (nie można tego uzyskać w ciągu np. 1 miesiąca )

Ja zastosowałem u siebie tydzień temu przy czystej wodzie głownie w celu zmniejszenia osadów dennych ( nie mam odkurzacza) i testuje jak będą zachowywały się glony nitkowe. Pierwsze spostrzeżenia są takie że woda w pierwszym dniu była w kolorze herbaty aczkolwiek przezroczysta i klarowna , później przez kilka dni zrobiła się dosłownie czarna, była co prawda klarowna ale przez ten kolor widoczność spadła ( zginęły glony na kaskadzie ), ostatnio wraca do jasnego koloru, widoczność do dna choć trochę mętna. Muszę wyławiać też nitkowe bo wypływają na powierzchnie a te co były na brzegach zielone zrobiły się za przeproszeniem sraczkowate. te co były na kamieniach pod wodą też mi się wydaje że powoli ustępują i przybrały kolor zielony. Tyle spostrzeżeń po tygodniu
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
diver 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 169
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2010-06-27, 22:31   

Śliczne dzięki za odpowiedź :)
To niewątpliwie cenne spostrzeżenia, przybliżające działanie trigerra w praktyce i oczywiście jestem ciekaw co będzie się dalej działo u Ciebie JAREK G na akweniku :-D
Prawdopodobnie skusze sie na zakup jednak dalej jestem ciekaw czy jest różnica w działaniu tego preparatu w postaci saszetek i w postaci tabletek.
Pozdrawiam :pa:
_________________
Szpadle w dłoń!! Róbcie oczka wodne - naprawdę warto.
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-06-28, 01:57   

Ja po tych ulewach zastosowałam w saszetkach, bo miałam wodę niby czystą, ale tyle było w niej zawiesiny,że nie widać było dna. Po 2-3 dniach widziałam bez problemu piasek na dnie oczka. Niestety nie widzę aby w jakiś znaczący sposób podziałał na glony nitkowe. Zastanawiam się, czy nie zaaplikować ponownie. Chyba to nie zaszkodzi.
 
 
Łogrodniczka 
Początkujący



Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-02, 18:42   

Czy teraz - w lipcu, przy tych upałach mogę pierwszy raz wsypac Triggera?
Mam nowe oczko - ma jakieś 3 tygodnie.
_________________
Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób.
Hipokrates
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-07-02, 19:07   

Przy nowy oczku wskazane dla szybszego złapania równowagi
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-07-02, 23:34   

zuzi10 napisał/a:
Po 2-3 dniach widziałam bez problemu piasek na dnie oczka.
JAREK G napisał/a:
te co były na brzegach zielone zrobiły się za przeproszeniem sraczkowate. te co były na kamieniach pod wodą też mi się wydaje że powoli ustępują i przybrały kolor zielony


wg.mnie to zbieg okoliczności, ja nie używam żadnych preparatów i tez obserwuje takie zmiany

Nawet producent podaje że efekt po 2 latach wiec jakieś porównania po tygodniu nie mają sensu.

W nowym oczku tak jak pisze Jarek warto zastosować, ale ja nie używając żadnych preparatów i techniki równowagę uzyskuje miesiąc.

Nie ufajcie do końca temu co padają producenci - ja dziś wyczytałem że pewien preaparat niszczy glony a jednocześnie jest nawozem dla roślin wspomagając ich wzrost.
Bajki i tyle chyba że to jakaś kosmiczna technologia, nawozy inteligentne działające selektywnie :hehe: :piwko:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Teresita 
Początkujący


Dołączyła: 29 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2010-07-05, 21:24   

Od roku,dzięki temu forum moje oczko zyskało wiele roślin,choć oczko istnieje wiele lat,niestety nie ma w nim równowagi biloogicznej.Woda mętna,brązowo-zielona.Po przeczytaniu wielu postów zdecydowałam się zastosować trigger 3,właśnie zamówiłam!
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-07-05, 22:51   

Teresita, ciekawa będę efektu., szczególnie w kontekście tego co pisze Arek,że to zwykła zbieżność i przypadek.
 
 
Teresita 
Początkujący


Dołączyła: 29 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2010-07-06, 19:23   

Zuzi10 też jestem ciekawa efektu po zastosowaniu triggera3.Ważne,że nie zaszkodzi rybkom i roślinom.Zbyt mało forumowiczów dzieli sie uwagami po użyciu tego preparatu.Arek ,moj autorytet,w pierwszych postach wystawił pozytywną opinię.
 
 
diver 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 169
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2010-07-06, 21:07   

HEJ
Ja narobiłem zdjęć oczka tydzień temu, gdy aplikowałem trigger'a licząc że niedługo zamieszczę je wraz ze zdjęciami oczka zmienionego na plus, jednak musze na to jeszcze poczekać. Jestem świadomy że nie jest to żądne cudowne serum i woda mi nie wyklaruje się w minutę, ale jakaś różnica mogłaby już powoli następować :-(
Mam również nadzieję że jedyna skuteczność triggera nie polega na nabijaniu na nim kasy przez producenta i dystrybutorów.
W ciągu 7 dni
- nie karmiłem ryb
- zmniejszyłem ich liczbę z około 23 do 18 (na dobry początek)
- filtr przepływowy z beczki 80l czynny 24h

widoczność przed 5-10cm
widoczność po 5-10cm

Pozdrawiam
_________________
Szpadle w dłoń!! Róbcie oczka wodne - naprawdę warto.
 
 
pudzio 
Początkujący


Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 23
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2010-07-16, 12:52   

co do triggera mam oczko nowe można tak nazwać ok 3 miesięcy wymieniłem w nim wodę powierzchnia jak w opisie i woda brązowo- zielona jak 2 miesiące temu tak i teraz triggera zastosowałem do aktywacji filtra no i oczka, na razie brak reultatów :((
_________________
>>ONLY GOD CAN JUDGE ME<<
oczko o pojemności ok 5m3
myślę na strumykiem;]
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2010-07-16, 13:43   

No i czego się jeszcze dziwisz?
 
 
pudzio 
Początkujący


Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 23
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2010-07-16, 18:59   

z tego że chciałbym mieć już jakiś efekt choć mały
_________________
>>ONLY GOD CAN JUDGE ME<<
oczko o pojemności ok 5m3
myślę na strumykiem;]
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-07-16, 19:38   

Trigger to nie chemia i nie ma efektu z dnia na dzień. Działa powoli i musisz uzbroić się w cierpliwość. On pomaga "tylko" w szybszym osiągnięci równowagi biologicznej w zbiorniku. Na takową niektórzy muszą czekać latami, a co bardziej niecierpliwi wymieniając wodę nigdy jej nie osiągną :???:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny