wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Trigger 3 Biopreparat
Autor Wiadomość
dorotas
Nowy


Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 1
Wysłany: 2006-05-19, 19:50   

Serdecznie witam. Rok temu wraz z mężem założyliśmy oczko i mam teraz piękną zieloną wodę . Przyglądam się Waszej dyskusji i nic ale to nic nie wiem jestem zrozpaczona tą wodą. Gdzie szukać rady ja tak jak i woda mam kolor zielony!
 
 
Joanna 
Początkujący


Dołączyła: 30 Mar 2006
Posty: 49
Skąd: Chełm
Wysłany: 2006-05-19, 21:00   

Przeczytaj całe wątki o torfie, słomie jęczmiennej i pytaj jesli masz nadal wątpliwości.
Opisz jaki stosujesz filtr, ile masz roślin na m2 i jakie, czy oczko jest nasłonecznione, czy stosowałaś już jakieś preparaty przeciwko glonom.
 
 
Jurand 
Nowy


Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
  Wysłany: 2006-06-19, 18:13   

Do zainteresowanych trigerem3 .w moim oczku przes parę lat nie mogłem poradzic z zieloną wodą zastosowałem się do wskazówek Pana Pawła no i mam efekty w postaci pięknej i czystej wody. zastosowałem więcej roslin,torf,no i triger3 ktury w twardej wodzie naprawdę działa wolniej,ale działa i to jak
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-20, 02:31   

Jurand napisał/a:
Do zainteresowanych trigerem3 .w moim oczku przes parę lat nie mogłem poradzic z zieloną wodą zastosowałem się do wskazówek Pana Pawła no i mam efekty w postaci pięknej i czystej wody. zastosowałem więcej roslin,torf,no i triger3 ktury w twardej wodzie naprawdę działa wolniej,ale działa i to jak


Tylko jedno małe ale, Pan Paweł :D nie stosuje żadnych preparatów, a jedynie torf, no i rosliny oczywiście. Po zadaniu torfu wczesną wiosną, powtórzyłem zabieg w połowie maja i obecnie jak już wegetacja ruszyła pełną parą mam czystą wodę, nie stosując żadnych Trigerów czy innych wynalazków.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2006-08-23, 09:12   

trzeba podpatrywac nature
do zbiornikow naturalnych nikt chemii nie sypie
cala zabawa w oczka wodne polega na wytworzeniu jak najszybciej rownowagi bioogicznej
i wszystkie nasze dzialania maja isc w tym kierunku
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-08-23, 10:36   

Zgadzam się z Jackiem w 100% ( podpatrywać nature a nie eksperymentować z chemią) ,
natura nie lubi pośpiechu a w zamian odpłaca nam swoim pięknem .
Widzę jednak ,że dzielimy się na miłujących przyrodę i poprawiających ją chemicznie.
Człowiek więcej szkodzi naturze niż jej pomaga i to myślę powinno dać do myślenia zwolennikom chemii i szybkich zmian.
To jest oczywiście moje zdanie, pozdrawiam wszystkich i niech nasze ogrody poprawiają nas samych .
:pa:
Ot takie przemyślenie poety.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-10-21, 00:16   

Też jestem za naturą, ale no włśnie jest pewne ale natura nie buduje sobie oczka w pełnym nasłonecznieniu i z malo obsadzoną roślinnością, a jak budujesz oczko nie masz szans od razu zasadzić pełną obsadę roślin musi minąć kilka lat zanim rośliny się rozrosną i będą spelniać swoje zadanie i dadzą trochę cienia. Ja w pierwszym roku stosowałem chemie, co zresztą nic nie dało i przy dużym oczku nie jest tanie poprostu wyrzucone pieniądze(także chemi też nie polecam)W następnym roku kupiłem lampe UV i jestem już 3 rok bardzo zadowolony,może za rok albo dwa jak moje oczko zarośnie i złapie pełną równowagę biologiczną to poprost lampę wyłącze.
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-10-21, 07:51   

Moje oczko rozpoczęło 3 rok istnienia i uważam że mam równowage, woda krzyształ, fakt mam dużo roślin ale bez wahania sięgnąłem po porządną chemie i zieloną wode widziałem tylko przez 2 tygodnie.
Mała uwaga jak stosować chemię to naprawdę coś dobrego, nie lej tych środków dostępnych w sklepach, strata pieniędzy i skutek tygodniowy a potem glony są coraz silniejsze, zastosuj środek neutralizujący glony i ich pozostałości, ja zastosowałem 1 raz i jestem przekonmany że to był ostatni raz.
Naturze w pierwszym roku na wiosnę trzeba pomóc by ewolucja nie trwała wieki.
Kto się nie rozwija to się uwstecznia, czekać ja nie potrafię, szkoda cennego czasu, czekać 5 min. mogę w sklepie mięsnym dłużej nie warto wolę zjeść gerosa (albo poczeka osoba która lubi łazić po sklepach :wink: )
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-10-21, 08:20   

Trochę odeszliśmy od sedna tematu Tryggier-3 biopreparat ja nie stosowałem więc nie wiele mogę na ten temat powiedzieć :(
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
marcinek 
Początkujący


Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 12
Skąd: Krasiczyn
Wysłany: 2006-10-21, 09:24   

W tym roku założyłem sobie nowe oczko 4000l mam dużo roślin nie stosuję zadnego filtru ani lampy UV. Na samym początku tj. kwiecień dałem dawke preparatu Trigger-3 oraz ponownie w czerwcu. Woda była cały czas czyściutka widoczność do 1,1 metra. Jestem zadowolony z niego tym bardziej że stosując w starym oczko inne preparaty nie dawaly takich rezultatów. Jestem tylko ciekawy jak będzie za rok.
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-10-21, 17:00   

Cóż, ja też nie stosuję żadnej chemii. Mam za to lampę UV i jestem bardzo zadowolony. przynajmniej na razie. Tyle, że lampę UV mam wbudowaną w filtr. Oczyszczanie wygląda w taki sposób, że najpierw woda jest filtrowana z większych zanieczyszczeń, potem wpada do komory z wkładami, na których rozwijają się bakterie. Potem następuje naświetlenie lampą UV i kolejne złoża filtracyjne, na których osiadają martwe glony. Póki co woda jest krystalicznie czysta.
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-10-22, 09:29   

Maikler napisał/a:
Cóż, ja też nie stosuję żadnej chemii. Mam za to lampę UV i jestem bardzo zadowolony. przynajmniej na razie. Tyle, że lampę UV mam wbudowaną w filtr

Ciekaw jestem Michale jak Twoje oczko zachowa się po zimie bo z tego co pamiętam masz
je 1 rok a więc woda powinna być jeszcze czysta a lampa UV po pewnym czasie traci swoją
moc . :wink: :soczek:
___________
Pozdrawiam
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-10-22, 11:31   

Grzegorz napisał/a:
Ciekaw jestem Michale jak Twoje oczko zachowa się po zimie bo z tego co pamiętam masz
je 1 rok a więc woda powinna być jeszcze czysta a lampa UV po pewnym czasie traci swoją
moc


Dokładnie 5 miesięcy :roll: . Zobaczy się. :) Mówię co jest w tej chwili. Mam nadzieję, że na wiosnę nie będę miał zielonej zupy. Co to żarówek to niestety trzeba zmieniać je co roku. 11W z tej firmy kosztuje ok. 80zł :cry:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-10-22, 12:36   

Maikler napisał/a:
Co to żarówek to niestety trzeba zmieniać je co roku. 11W z tej firmy kosztuje ok. 80zł

Żarówka wytrzymuje 1 rok :( ale ciągłej pracy a woczku pracuje około 6 miesięcy takze spokojnie starczy na dwa lat a może i dłużej :roll:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-10-22, 13:50   

Właściwie żarówka wytrzymuje nawet 4 lata, tyle, że po roku traci właściwości... niestety...
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny