wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Będę budował
Autor Wiadomość
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-17, 11:59   

Niestety to trudna sprawa będzie z tą rura. Jeszcze ja widzę taki patent, żeby tą ziemią co ją wydobędziesz podnieść teren i tak jakby oczko wyciągnąć w górę. Ale takie coś jak jest możliwe to ziemia musi poleżeć do przyszłego roku jedynie mógłbyś zrobić wieniec i wykop wstępny bez półek.
 
 
withanight 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 111
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2012-05-17, 13:26   

Lód wypychany jest ku górze więc teoretycznie nic się stać nie powinno.


A z drugiej strony nie życzę Ci żeby ta rura pękła akurat gdzieś pod oczkiem.
_________________
Wędkarstwo jedyny nałóg, który nie zabija.
 
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-05-17, 21:01   

Gosik napisał/a:
Kopiesz, a zapomniałeś o półkach-ta ścianka z prawej strony już za stroma, będzie problem z maskowaniem folii.

Nie zapomniałem, pamiętam o wszystkim, potrzebowałem po prostu jak najwięcej ziemi żyznej do innego pomysłu, a półki będą dosypane z piasku z głębszego pokładu. Tak też będzie ze skosami i maskowaniem folii. Myslę że wkrótce skończę z kopaniem, wtedy zrobię fotki.

[ Dodano: 2012-05-17, 22:03 ]
withanight napisał/a:



A z drugiej strony nie życzę Ci żeby ta rura pękła akurat gdzieś pod oczkiem.

raczej niemożliwe rura jest cały czas pusta i nie ma w niej ciśnienia- to jest tylko odpływ.
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-05-23, 22:05   

Witam, po dłuższej przerwie. Mam pytanie dotyczące filtra g-k, trochę się o tym naczytałem i chciałbym w moim oczku ( 5mx6,5mx1,3m w budowie) zastosować takowy i na nim oprzeć główną filtrację wody, do tego jakiś mechaniczny do oczyszczania z brudu .Dodam, że docelowo planuję zapuścić rybki. Moje obawy dotyczą tego czy przy rybkach i roślinach ( które zasadzę :) , w planie mam ok 1/4 powierzchni oczka ) taki filtr poradzi sobie z oczyszczeniem wody. Rybek będzie może do 10 szt. Jestem jeszcze na etapie budowy - kopania i moge troche pozmieniać jeśli taki filtr miałby nie dać rady. będę wdzięczny za porady.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-05-28, 07:53   

Witam
Zabieram się za wybór folii i po przeczytaniu kilku postów zamówię w muzimerze, zastanawiam sie tylko nag grubością foli. wymiary mojego oka to 6,5x 5 x1,3 głębokosci , ze wzoru na wyliczanie folii wychodzi 80 m2, zastanawiam się nad folią 0,7 albo 1,0 bo takie oferują
chyba jednak bardziej skłonny jestem wybrać 1,0. Może jednak ktoś bardziej doświadczony napisze coś mądrego

[ Dodano: 2012-05-28, 15:41 ]
Ostatnia fotka z ubiegłego tygodnia. Kopanie idzie na całego, nawet " młody " się zaangażował.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
pawelrad 
Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-06-06, 12:47   

Witam

Widzę, że kopiesz ale jakoś wolno ci to idzie. Robisz na folii to radzę się pospieszyć, żeby pocieszyć się troche oczkiem.

Co do rury i mrozu i lodu. W tamtym roku jak zakładałem wodę na działce to hydraulik powiedział mi, że jeden gość po zimie wezwał go do roboty, a tam zajeżdżają na miejsce i szambo leży u sąsiada obok. Takie cuda potrafi mróz. Wyrwało mu szambo z ziemi.

Co do twojej rury to, że ona jest pusta i bez ciśnienia to każdy wie ale to tym gorzej ponieważ ty robisz na folii i jak przyjdzie mróz może ci tą rurkę zmiażdżyć. Niestety taka jest siła lodu. Jak ci rozwali rurę (oby nie ) to masz i po oczku i kłopot z szambem. Środek zimy i bez odpływu wody kiepsko to widzę :(
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-06-17, 21:39   

Czy macie patenty na naciąganie folii, trochę sie martwię, że będzie ciężko 108m2 folii 1,0mm, to waży podobno 190 kg, chyba będę musiał poszukać pomocników. Tak zastanawiam się czy naciągać węższym końcem czy szerszym, ale chyba to nie ma znaczenia.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-06-20, 20:31   

Zanim (naciągniesz???)folię ( folię złożoną na pół rozkłada się najpierw na jedną połowę oczka, a później odkrywa, zakrywając drugą połowę), pamiętaj coś pod nią ułożyć aby zabezpieczyć przed ew. uszkodzeniami.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-06-20, 21:10   

Też zastanawiam się co oznacza słowo naciągać. ?
Folię składamy tak aby umieścić ją po środku oczka i następnie w jedną i drugą stronę rozwijać całość. Nic nie naciągamy tylko układamy. Dlatego ważne jest aby dobrze wymierzyć jej rozmiar zanim się dokona zakupu. ;)
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-06-20, 22:06   

Dzięki za podpowiedzi :good: , tak zrobiłem z tym " naciąganiem " folii położyliśmy ją wczoraj, jako, że folia ważyła prawie 200kg, nie było innej możliwości niż złożenie jej i rozkładanie na wykopie. Folia miała wymiary 12x9m 1,0 i w cztrerech jakoś poradziliśmy sobie. Pod folię połóżyliśmy najpierw stare ciuchy, ale żonka miała radochę z przewietrzenia garderoby :yahoo: , tylko że teraz są puste wieszaki i już zaplanowała uzupełnienie ubytków :P :-D na to wyłożyłem geowłókninę 200 mg. Rozłożyłem folię na słońcu aby zmiękła, bez tego trudno było by ją dopasowywać. Myślałem, że będzie trudniej, ale spoko dali my radę :victory: , . Trochę kłopottliwe było wyrównanie i rozłożenie folii by było jak najmniej fałd, szczególnie przy "głębince", ale co się napracowałem to moje :) . Trochę ruchu i potu nikomu nie zaszkodziło :P . Na folię daję geowłókninę i obkładam kamieniem, aby wszystko przykryć i by jakoś wyglądało. Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie dobry, ale to za parę dni
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-20, 22:53   

Zastanawia mnie jaki będzie ostateczny wygląd w miejscu gdzie przebiega rura :???:
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-06-21, 04:26   

Nie obcinaj nadmiaru folii ! Podłóż, zakop, zwiń ale nie obcinaj ! Ja nie posłuchałem kolegów i do dziś żałuję.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-06-21, 06:51   

krzysztof988 napisał/a:
...
Folia miała wymiary 12x9m 1,0 ....


Witaj w klubie moja miała podobne wymiary i do samochodu widlakiem ją wkładano :-D
Potem musiałem 4 kolegów na browara zaprosić coby pomogli mi ją do oczka zaaplikować. Ale jakoś udało się.

Adalbert terez to juz nie ma znaczenia, bo są fajne metody łączenia ale jeszcze kilka lat temu był to problem. Jednak po co sobie komplikować życie...lepiej nie obcinać tej folii.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-06-21, 10:54   

Wyszło super, jak zalejesz wodą i posadzisz roślinki-będzie pięknie. Później jak parametry wody się ustabilizują biologicznie ( około miesiąca) i wpuścisz rybki-będzie najpiękniejsze miejsce w Waszym ogrodzie :good:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Bartosz_n 
Entuzjasta



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 666
Skąd: W-wa
Wysłany: 2012-06-21, 11:07   

:-o szykuje się ogromniaste oczko. Nie mogę doczekać się wykończenia na pewno będzie pięknie.
Trzymam kciuki za dalszą pracę. :piwko:
I oczywiście czekam na kolejne zdjęcia tego akwenu.
_________________
Pozdrawiam

Bartek
MOJE OKO
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5051
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny