wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Będę budował
Autor Wiadomość
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
  Wysłany: 2012-04-14, 22:13   Będę budował

Witam wszystkich oczkomaniaków - obserwuję Was od pewnego czasu podgladam
czytam, uczę się i już wiem, że zaczynam budowę oczka. Zdecydowałem, że będzie z siatkobetonu ( psy i korzenie octowca) - a to dzięki Wam, wkrótce zacznę opisywać moją pracę. Zaraziliście mnie :yahoo: :yahoo: :pa:
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-04-15, 10:40   

Bo to jest choroba zakaźna i nieuleczalna :hehe:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-04-15, 12:13   

Najgorsze w tym wszystkim jest to, tyle czasu trzeba poświęcić, aby w końcu móc podziwiać efekty ( przy siatkobetonie).
Ze wględu na pracę zawodową, rozglądałem się też za kimś kto wykonałby naczarniejszą robotę :) , trafilem do czlowieka, który wykonuje takie budowle, ale robi je w technologii betonu z żywicą - podobno na wieki, ale gdy podał cenę, to zwatpiłem 320 zł m2 ( jego materiały)jak dla mnie kosmos, to była chwila zwątpienia. Na szczęście usiadłem, poczekałem
poczytałem :) i mi przeszło - nie poddam się . Będzie trudno bo nie mogę poświęcić całego mojego czasu na budowę ( muszę zarobić na budowę oczka). Może ktoś z forumowiczów ma informację jak kształtują się koszty wykonania oczek, już tylko do porównania z tamtym fachowcem.
Raczej będę robił je sam - wyzwań się nie boję. Tylko mnie nie przestraszcie i proszę o wyrozumiałość każdy kiedyś zaczyna....
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-15, 12:30   

krzysztof988 napisał/a:
Może ktoś z forumowiczów ma informację jak kształtują się koszty wykonania oczek, już tylko do porównania z tamtym fachowcem.


Zależy od materiałów , powierzchni , roślin , ryb , otoczenia oczka i wielu innych czynników w tym cen benzyny ;) nikt Ci tego nie powie przed wykonaniem projektu zagospodarowania i wyliczonego kosztorysu. ;)
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-04-15, 16:24   

To był koszt wykonania niecki bez dalszego zagospodarowania :-(

[ Dodano: 2012-04-15, 17:40 ]
Jednak mam duży problem. Ponieważ w mieiscu gdzie zaplanowaliśmy oczko przechodzi rura kanalizacyjna do szamba na głębokości ok50 cm. Można przesunąć wykop, ale powierzchnia zmniejszy się ok 1/3.
Mój pomysł to przeprowadzenie rury przez oczko w oslonie i odpowiednie zaizolowanie jej, może nie będzie się bardzo rzucała w oczy, będzie co prawda może ją widać, ale może coś wymyślimy by ją zamaskować . Moje pytanie jest takie czy ktoś miał lub słyszał o podobnym rozwiązaniu? ewentualnie jakie są wasze opinie o takim rozwiązaniu.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-04-15, 19:11   

Witaj :)
Ja bym nic nie wpuszczała do środka tylko rurę zostawiła jak idzie a oczko i tak wykopała według planowanego kształtu. Korekty po prostu potrzebuje plan głębokości dna .
W miejscu gdzie idzie rura glębokość będzie miała 45 cm. i mniej jak wolisz. W tym miejscu będzie strefa bagienna i troszkę głębsza na przykład na miniaturowe lilie wodne i jeszcze inne rośliny, które takiej głębokości potrzebują.
Nie mówiąc już o takiej na przykład niby ścieżce przez oko z pojedynczych kamieni wystających z wody. Takie coś chyba Arek pokazywał gdzieś. Rozumiesz ? tak jakbyś miał sobie przeskakać po tych kamieniach przez oczko. Wzdłuż tej rury właśnie ! Widzę, że ta rura (jak jeszcze troszkę pogłówkować ;) ) to może stworzyć możliwości , których wcześniej nie dostrzegałeś ;)
A mniejsze oko- to chyba zły pomysł ;)
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
piotr5875 
Bywalec


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 289
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-04-15, 20:33   

Tak wszystko można zrobić - tylko jak będziesz miała awarię kanalizacji czego nigdy nie można wykluczyć to będziesz oczko rozbierał . Po drugie nie uszczelnisz na styku siatkobeton i plastikowa rura zawsze będzie sączyć
pozdrawiam
_________________
piotr
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-15, 20:38   

ewa535 napisał/a:
Witaj :)

Nie mówiąc już o takiej na przykład niby ścieżce przez oko z pojedynczych kamieni wystających z wody.


A jak zamierzasz zamocować te kamienie ? do tego potrzebna jest ściana np. z bloczków betonowych a na rurze jakoś tego nie widzę. ;)

piotr5875 napisał/a:
Tak wszystko można zrobić - tylko jak będziesz miała awarię kanalizacji czego nigdy nie można wykluczyć to będziesz oczko rozbierał . Po drugie nie uszczelnisz na styku siatkobeton i plastikowa rura zawsze będzie sączyć
pozdrawiam


Polskie realia są proste , zakładasz dwa kolanka przed oczkiem i ciągniesz nową rurę obok, koszt wyrobienia mapki i kupienia kolanek , rury i robocizny :hehe:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-04-15, 21:27   

Ja bym zrobił tak jak mówi Ewa, ale piopil też dobrze mówi, jednak kolana w kanalizie oznaczają kłopoty.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2012-04-16, 00:45   

piopil napisał/a:
Polskie realia są proste , zakładasz dwa kolanka przed oczkiem i ciągniesz nową rurę obok, koszt wyrobienia mapki i kupienia kolanek , rury i robocizny
To nie takie proste , kanalizacja musi mieć odpowiedni spadek a takie kolanka to trzeba uwzględnić podczas projekty całej instalacji a i tak zazwyczaj robi się w takich miejscach studzienki rewizyjne.
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-16, 05:24   

JAREK G napisał/a:
kanalizacja musi mieć odpowiedni spadek a takie kolanka to trzeba uwzględnić podczas projekty całej instalacji


No to chyba podstawa o której każdy powinien wiedzieć , :oops: dlatego wybieramy się do wodociągów czy kogo tam kto robił kanalizacje , robią projekt , Ty płacisz , oni przerabiają i możesz sobie kopać ;)
 
 
Sadownik 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: nowy sacz
Wysłany: 2012-04-16, 08:14   

piopil napisał/a:
dlatego wybieramy się do wodociągów czy kogo tam kto robił kanalizacje , robią projekt , Ty płacisz , oni przerabiają i możesz sobie kopać ;)


jeżeli jest to dom jedno rodzinny i sam robiłeś sobie ta kanalizacje to nie widzę większej potrzeby zgłaszania komukolwiek tego ze chcesz to przerobić... po prostu ja bym przeniósł CAŁA rure obok oczka nie omijał oczko kolankami, bo nie ma nic gorszego najlepiej daj zdjęcie całego terenu zaznacz gdzie masz szambo jak leci rura i gdzie ma być oczko...
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-04-16, 20:06   

Wydaje mi się, że Ewa najciekawiej mi podpowiada, zresztą ja sam idę tym tokiem, boje się jedynie o szczelność połączenia z betonem rury, inną opcją jest wykonanie oczka z folii EPDM -wtedy nie byłoby problemu ze szczelnością. Nie mam możliwości ominięcia oczka rurą , bo muszą być zachowane spadki. A jest to szambo przydomowe wykonane przezemnie więc żadnych zgód nie trzeba, jednak jest nie do ruszenia. Muszę kombinować z oczkiem, żeczywiście jedna część możę być płytka do zasadzenia roślinami. Jak podejść do tematu filtra przy pojemności ok 25-30 m3, jaki może być koszt takiego filtra - ale porządnego, bo niestać mnie na ponowny zakup - jak się nie sprawdzi :-D
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-04-17, 01:48   

krzysztof988 napisał/a:
jaki może być koszt takiego filtra - ale porządnego, bo niestać mnie na ponowny zakup - jak się nie sprawdzi


zobacz ten
http://sklep.oczkowodne.n...ych-stawow.html
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
krzysztof988 
Bywalec



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 217
Skąd: Radzyń Podlaski
Wysłany: 2012-04-22, 20:42   

witam
dzięki za filtr - jasność widzę :) , ale do rzeczy
mam pewne obawy co do wykonania oczka z siatkobetonu że coś z..... i będzie kicha, albo że będę się mordował do us.... zimy :(( i tak myślę i kombinuję , a może taki patent:
wykop -geowłóknina- folia EPDM - geowłóknina-kamień ten kamień to np
łupek albo zwykły wymurowany niecka z kamienia i nie będę martwil się o korzenie octowca i wierzby i inne gryzonie i bez obawy ,że psy jak wejdą do wody to podrą folię, a może panikuje z tymi psami i korzeniami, może ktoś miał podobne rozterki, to jak wybrnął z nich i czy były problemy, a mże tylko Wasze przemyślenia . Pozdrawiam
Ciepłość nadchodzi :piwko: :yahoo:
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
----------------------------------------------------------
Moje Oczko
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=5520
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny