wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak obliczyć pojemność oczka??
Autor Wiadomość
Przemo 
Początkujący


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 26
Skąd: Bełk(okręg Rybnicki)
Wysłany: 2006-07-19, 13:32   Jak obliczyć pojemność oczka??

A więc tak jak w temacie mógłby mi ktoś podać wzór według liczy się pojemność oczka??
Wymiary 10m dł/ 4 m szer /i ok 1,5 głębokości.Mi wyszło ze ok 60 tyś litrow ale to chyba bzdura.A chciałbym kupić jakiś filtr zeby oczyścic wode
 
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-07-19, 15:15   

Jeśli masz takie wymiary to pojemność twojego oczka wynosi 60m3 - 60000 L
:pa:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-19, 15:20   

Z tych wymiarów własnie tyle wychodzi, ale jak pisałeś maksymalna szerokośc to 4 m. To samo dotyczy długości i głębokości - musisz uśrednić wymiary

np. jeśli na 5 metrach jest szerokość 4 m a na dalszych 5m szerokość 2 m to przyjmujesz 3 m. Musisz oczywiście trochę zaokrąglić - dokładny wynik dostaniesz tylko z wodomierza.

Raczej nie kupisz gotowego filtra na tak duże oczko ( są w sprzedaży, ale wyglada to jak potwór). Spróbuj zrobić sam filtr - na forum znajdziesz dużo praktycznych wskazówek. No i postaw na rośliny. W dużym oczku łatwo uzyskać równowagę i wówczas filtracja nie jest konieczna. :D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Przemo 
Początkujący


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 26
Skąd: Bełk(okręg Rybnicki)
Wysłany: 2006-07-19, 17:37   

Tak też zrobie ponieważ zamowiłem juz kilkanaście roślinek róznego gatunku do stawu naradzie sa to rosliny szybko rozrastajace sie i odpowiedzialne głownie za oczyszczanie wody.A jeśli zakupił bym filtr na 10 tyś litrów poprawiłby on choc troszke przejzystośc wody??Czy lepiej kupić jakąs lampe uv??
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-19, 20:47   

lampa aby dała odpowiedni efekt powinna pracować razem z filtrem inaczej obumarłe glony trafią z powrotem do oczka, a z nich powstana nowe glony i tak w kółko.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-19, 22:18   

Jeśli już koniecznie chcesz mieć lampę, to na poczatek wstrzymaj się z jej uruchonieniem na okres kilku tygodni. Filtr biologiczny musi zacząć żyć własnym życiem. Co znaczy, że jesli nie dasz do filtra szczepionki bakterii stratyfikacyjnych, muszą one wejść do filtra z wnętrza oczka gdzie żyją rozproszone w całym oczku. Jeśli włączysz wcześniej lampę, promieniowanie UV je zabije. Niestety nie działo ono wybiórczo jedynie na glony, to najzwyklejszy sterelizator UV, takie same używa się w szpitalach na sepsie i zabija wszystkie bakterie i drobnoustroje.
Osobiście jestem przeciwnikiem lamp UV w oczkach. W zupełności wystarczą rośliny wspomagane filtrem biologicznym, nawet takim wykonanym własnoręcznie.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-07-20, 18:53   

Pewnie się narażę ale co tam, jeśli chcesz mieć czystą wodę z widocznością do dna kup,,,,FADEN ALGEN'' kosztuje 99 zł na 10 000 litrów.
Preparat osobiście sprawdziłem już miesiąc minął od zastosowania, kilka razy dolewałem wodę(nie wskazane dolewanie) mimo to mam wodę jak ze źródełka, rybki się mnożą, roślinki rosną. Jedyny skutek uboczny to liście grążela/grążla * zmarniały ale nie jestem pewien czy od tego preparatu.Natomiast wprowadzają się zielone żabki mam już 6.
Teraz to i ja mogę mówić o równowadze biologicznej bo ją mam ale pomógł mi ,FADEN ALGEN''.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-23, 19:17   

Roman napisał/a:
Pewnie się narażę ale co tam, jeśli chcesz mieć czystą wodę z widocznością do dna kup,,,,FADEN ALGEN'' kosztuje 99 zł na 10 000 litrów.
Preparat osobiście sprawdziłem już miesiąc minął od zastosowania, kilka razy dolewałem wodę(nie wskazane dolewanie) mimo to mam wodę jak ze źródełka, rybki się mnożą, roślinki rosną. Jedyny skutek uboczny to liście grążela/grążla * zmarniały ale nie jestem pewien czy od tego preparatu.Natomiast wprowadzają się zielone żabki mam już 6.
Teraz to i ja mogę mówić o równowadze biologicznej bo ją mam ale pomógł mi ,FADEN ALGEN''.


Nie mów o równowadze bilogicznej chyba że "równowaga bilogiczna". Jeżeli używasz do jej osiągnięcia wynalazków w typie"Faden Algen". Równowaga biologiczna to taki idealny stan oczka osiągany przez samą przyrodę, bez jej wspomagania za pomocą wynalazków tego typu. Do jej osiągnięcia wystarczają w zasadzie rośliny w oczku i ew. wspomagajacy oczyszczanie fililtr biologiczny, a i ten ostatni nie jest niezbędny. :D
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-07-23, 19:47   

[quote="Paweł"]
Roman napisał/a:
Nie mów o równowadze bilogicznej chyba że "równowaga bilogiczna". . :D


Wiesz ja jestem techniczny i nie mam czasu ani ochoty na na wyszukiwanie poprawności pisowni biligiczna czy biologiczna, mi jest gancy gal i tak wszyscy wiedzą o co chodzi.
Wolałbym rywalizować na siłę argumentu a nie argument siły.
Ty preferujesz jedną metodę bo masz czas na czekanie ja wolę metodę szybszą, już zaraz, natychmiast.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-24, 23:58   

Roman napisał/a:
Wiesz ja jestem techniczny i nie mam czasu ani ochoty na na wyszukiwanie poprawności pisowni biligiczna czy biologiczna, mi jest gancy gal i tak wszyscy wiedzą o co chodzi.

Ależ mnie nie chodziło o tę literówkę, którą zresztą sam zrobiłem, nawet jej nie zauważyłem, teraz dopiero, zwróciłeś mi na to uwagę.

Cytat:
Wolałbym rywalizować na siłę argumentu a nie argument siły.
Ty preferujesz jedną metodę bo masz czas na czekanie ja wolę metodę szybszą, już zaraz, natychmiast.


Chodzi mi jedynie o cudzysłów w "równowadze biologicznej", jako że taka wspomagana chemią równowaga, to pseudo równowaga biologiczna, dlatego ją wstawiłem w cudzysłów. Ot i wszystko.
Trzeba czytać ze zrozumieniem, a nie śpieszyć się, okazuje się, że nie zawsze pośpiech popłaca, szczególnie w ogrodnictwie, że nie wspomnę o oczkach wodnych :D
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-07-25, 17:28   

Nie ma sprawy, jak widzisz taki już raptus jestem, ale zapewne to wina znaku zodiaku (zawsze na coś trzeba zwalić :wink: ),,barany'' podobno są w gorącej wodzie kąpane ale ja szybko wybucham i szybko mi przechodzi.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny