wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duże oczko wodne i wysokie wody gruntowe
Autor Wiadomość
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-03-26, 13:13   

mam jeszcze pytanie o gramaturę tej siatki ? widzę, że są bardzo różne gramatury ... czy to ma jakieś znaczenie ? bo rozumiem, że materiał zawsze ten sam czyli PVC ? nie ma nic wytrzymalszego i co przeżyje w ziemi jeszcze dłużej ?

[ Dodano: 2012-03-26, 13:14 ]
ILUSION aż tak trwałem to cholerstwo ? :DDDD

[ Dodano: 2012-03-26, 13:15 ]
skoro ta geomembrana ma mnie przeżyć to fakt beton zbędny ...
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-26, 13:22   

saper napisał/a:
mam jeszcze pytanie o gramaturę tej siatki ? widzę, że są bardzo różne gramatury ... czy to ma jakieś znaczenie ? bo rozumiem, że materiał zawsze ten sam czyli PVC ? nie ma nic wytrzymalszego i co przeżyje w ziemi jeszcze dłużej ?



Szykujesz bunkier czekając na koniec świata? :hehe: siatka wystarczy , chcesz tylko zabezpieczyć dno żeby kamieni Ci nie pochłonęło ... oczka 15x15mm wystarczą.
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-03-26, 13:30   

przejrzałeś mnie :) tak znam przecieki o końcu świata, więc się przygotowuje żeby przetrwać pod ziemią :D a poważnie to po prostu jak już się biorę za budowanie czegoś to lubię rzeczy trwałe :) ot po prostu nie wiedziałem, że te wszystkie plastiki, kauczuki, gumy, pcv i inne badziewia mają aż po 100-200 lat trwałości :) teraz kombinuję skąd tutaj materiał do faszynowania brzegów wziąć ale widzę, że są nawet miejsca gdzie gotowe wiązanki wierzby albo wikliny się kupuje + jakieś kołki i szpilki ... hmmm nic tylko mieć kupę kasy i teraz kupić można widać wszystko :)
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-26, 13:40   

Przejedź się po stawach hodowlanych i dowiedz się za ile Ci zrobią gotowe elementy do faszynowania, wyjdzie na 100% taniej ;) niektórzy zajmują się produkcją właśnie tego i są dostępne od ręki.
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-03-26, 17:30   

ok - dzięki :) rozumiem, że jak sobie zbiorę materiały: siatka przeciw kretom do wyłożenia dna pod kamienie, jakieś wiązanki wierzby do faszynowania brzegów, kołki, paliki, otoczaki itd. to i tak w pierwszej kolejności będe musiał wypompować tą breję zamuloną która obecnie stoi w mojej "dziurze" ( bo tak to obecnie można tylko nazwać :D ) ??? jeśli dobrze myślę to prośba o doradzenie w kwestii pompy. rozumiem, że to zapewne musi być pompa do wody brudnej ? pytanie jaka firma, jakie parametry ? wode mam w planach wypompować do rzeki - tak najłatwiej chyba.
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-26, 17:46   

Mówisz o pompie do strumienia czy tylko do wypompowania wody na czas remontu? Jeżeli na czas remontu to taka aby nadążała wypompowywać wodę zanim zacznie znowu się napełniać. Określ ile czasu zajmuje napełnienie zbiornika i wtedy dobieraj moc pompy. Oczywiście do brudnej wody.
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-03-26, 20:48   

oczywiście mówię o tej do wypompowania błocka na czas ułożenia siatki pod kamienie, umocnienia brzegów i ułożenia otoczaków na dnie i wokół ... woda zbiera mi się relatywnie powoli tzn. już po 1-2h widać coś tam na dnie ale totalne wypełnienie tego zbiornika miałem dopiero czekając przez całą noc ...
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-26, 20:51   

Tylko pamiętaj żeby nie kłaść tej pompy na dnie , wiele osób ma takie pomysły :oops:
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-03-26, 21:04   

nigdy nie wypompowywałem jeszcze niczego sam więc może być różnie :DDD ale widzę na alledrogo że wszystkie raczej jakieś do postawienia, więc pewnie bym jej nie położył :D
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-26, 21:12   

saper napisał/a:
wszystkie raczej jakieś do postawienia, więc pewnie bym jej nie położył :D


Może inaczej , zrób tak żeby nie miała styczności z podłożem ;)
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-03-26, 21:24   

ok - nie dam jej dotknąć dna :D ............ a reasumując mój plan to: kupuje siatkę na krety tyle żeby było na zakładkę, żeby można ją było jakimiś kołkami/szpilami przymocować wokół zbiornika, kupuję jakieś wierzbowe wiązki do faszynowania brzegów, gromadzę całą masę otoczaków, kupuję pompę do wody brudnej ... potem wypompowuje wode, układam i mocuję siatkę, faszynuje brzegi, a dno wykładam otoczakami ... potem czekam aż staw znów wypełni się wodą i zabieram się za potok ... rozumiem, że na dzień dobry to muszę na tym nasypie który zrobiłem wydrążyć jakieś koryto dla wody ? potem ułożyć na to geomembranę i dopiero potem wyłożyć to kamieniami ?
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-26, 21:39   

W dużym skrócie to ma tak wyglądać , najpierw bym zaczął robić faszyny i przykrył tą pryzmę ziemi żeby woda podczas deszczu jej nie wypłukała do oczka. Zdajesz sobie sprawę że jeżeli chcesz wyłożyć brzegi oczka kamieniami to muszą one (brzegi) być łagodniejsze?
W sumie te gałęzie (faszyny) możesz sobie darować patrząc na glebę , oceń sam czy łatwo odpada od ścianek. Myślę że siatka + kamienie powinna dać radę. Na dno możesz dać dwie warstwy , zakładając że będziesz układał wzdłuż i w szerz siatkę , mam nadzieję że rozumiesz mnie.



[ Dodano: 2012-03-26, 21:45 ]
Siatkę układaj w ten sposób :





Szczeliny w siatce PVC pozwolą grzybieniom na wypuszczenie korzeni wgłąb bez obawy cięcia siatki i niszczenia konstrukcji. Najpierw układasz dłuższe kawałki , następnie na to krótsze.
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-03-27, 00:19   

wielkie dzięki za poświęcony czas i pomoc : ) zbieram materiały i dam znać jak się uwinę z tym etapem budowy : ) oczywiście zarzucę nowe zdjęcia, by Ci którzy szukają tutaj inspiracji i pomocy też mogli skorzystać, oglądając budowę mojej "dziury z wodą" od podstaw krok po kroku : ) serdeczne pozdrowienia
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-03-27, 16:26   

Saper...na dole przy każdej odpowiedzi masz "pomógł", jest to rodzaj podziękowania za poświęcony Twoim zagadnieniom czas i pomoc. Myślę że Piopilowi to kliknięcie się należy. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ja tylko zwracam uwagę, bo pewnie jako "nowy" nie zauważyłeś tego napisu.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
saper 
Bywalec


Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 274
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-03-27, 16:49   

nie zauważyłem ale już kliknąłem bo rzeczywiście pomógł :) dzięki i pozdrawiam ... idę kopać bardziej łagodne brzegi :DDD
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny