wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko by customize.com
Autor Wiadomość
customize.com 
Nowy


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-10, 01:02   Oczko by customize.com

Trochę pozno bo mineło jzu kilak miesiecy od lipca 2011 .Niestety nie mam fotek podczas robienia oczka ale juz po.

Oczko jest wyłożone folia 0,2mm ,obłożone kamieniami piaskowca + biały żwirek,kaskada z kamienia łupanego kupionego na skladzie z kamieniami ozdobnymi.

Pompe z filtrem kubelkowym zastosowalem i lampa 7W UV ,filtr ma przepustowość 1400l/h i daje rade bez problemu.

W oczku sa RYBKI:

2 karpie KOI
2 pomarańczowe duże karasie
i 5 małych nakrapianych w różnych kolorach małych karasi

Roślinki które wstawiłem to :

Grążel żólty - 2 szt
Żabisciek -1szt
Pistie jakies 5-6 sztuk
Kotewka orzech wodny -1
oraz 2 Turzyce .




Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-10, 08:31   

Witaj
Bardzo fajnie wygląda . Zastosowałeś filtr akwariowy? Podoba mi się kształt "rabatki" za oczkiem , farbowane ścinki z drzew już nie. Mają też tendencję do puszczania farby i osadza się ona na glebie. Masz strasznie zachwaszczony trawnik a on też składa się na wygląd oczka. na 10 pkt. daję 6,5 ;)
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2012-02-10, 09:35   

Witaj w oczkomaniakach,oczko ładne :brawo: napisz jakie gł. i ile ma pojemności :P
poz.Leszek
---------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-02-10, 14:46   

Ładnie to się prezentuje , widać ze wszystko świeżutkie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
customize.com 
Nowy


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-10, 14:51   

Ciężko mi powiedzieć ile ma pojemności ale głebokość to 1,00m dlugosc okolo 2,5 metra i szerokosc w najszerszym miejscu jakies 1,80 ,w przewężeniu okolo 80cm .

I żyja rybki nawet w tej głebokości bez napowietrzacza tylko przerebel utrzymuje raz na dwa dni go odbijam delikatnie lub pomagam wrzatkiem.

Wczoraj jednak postanowiłem zastosowac plywak z komora wydziubana nożykiem i odprowadzeniem gazów oraz na srodku wmontowalem grzałkę 200w zzeby woda wokol przerebla troche sie rozpusciła i patrze pływaja małe gadziny. pokrywa lodowa u mnie ma okolo 35cm ,po drugie jakby gdzie z 10-15cm wody wyparowala i mneijszy poziom wody jest ale to juz tak od ponad miesiaca ,pewnie to ten lód.

wiec rzeczywista przestrzeń dla rybek to około 45cm .

Zbytnio nie przejmowalem sie rybkami bo moj wujek obok na działce ma oczko od 10 lat i nie stosuje napowietrzacza ,czasem wlaczy pompke w oczku i to tez nie w każdą zime i rybki zawsze zimuja bez problemu :)


Jeśli chodzi o zachwaszczony ogródek to prowadze go z ciotką , która mówi ze babki i stokrotki łądnie wygladają z czym ja sie nie zgadzam, bo wiekszość na tym zdjeciu to stokrotek podcietych przez kosiarke a jak nie koszone to zacnie wyglada :)



Następna sprawa ŚCINKI. na żywo nie sa tak jaskrawe jak na zdjeciu ,myślalem o zwyklej korze i taka tam byla wczesniej ale jakos tak nijako wygladała a teraz ten kontrast z zielenią jest bardzo fajny i wbrew temu co mzoe sie wydawac całkiem ladnie sie komponuejz otoczeniem i nie wyglada sztucznie .

[ Dodano: 2012-02-10, 15:51 ]
Juz na jesieni scinki troszke wyblakly ,kilka deszczy zmyło farbke i wyglada to jzu naturalniej
:)
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2012-02-10, 19:03   

fajnie sie to twoje oczko prezentuje i czy to prawda ze zastosowałeś filtr akwariowy?
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-10, 20:47   

customize.com napisał/a:

Juz na jesieni scinki troszke wyblakly ,kilka deszczy zmyło farbke i wyglada to jzu naturalniej
:)


Ścinki z drzewa wydzielając resztki farby do gleby niszczą ją pod względem chemicznym. Odbija się to potem na roślinach . Równie dobrze można sobie glebę pomalować na zielono i będzie wyglądało jak trawnik dywanowy. Pomyśl nad usunięciem tego cholerstwa i zastąpieniem "naturalnym" materiałem , np korą. ;)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2012-02-10, 23:46   

customize.com napisał/a:
Oczko jest wyłożone folia 0,2mm

Oczko fajne, ale folia dość cienka :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
customize.com 
Nowy


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-10, 23:58   

folia dosc cienka ale u sasiada 8 lat wytrzymala tak sama a napewno we wczesniejszym terminie bedzie jakas przebudowa .

jesli chodzi o filtr ,tak zastosowalem filtr akwariowy kubelkowy i działa świetnie ,w srodku ma poleczki .na jednej mam wegiel ,na drugiej zeolit ,3cia ceramika i podklady na kazdej warstwie z takiej jakby watoliny ale to oryginalnie bylo.

Świetnie sie sprawuje i oczko ma przejrzystośc do samego dna :)
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-11, 08:32   

Filtr akwariowy niczym się nie różni od oczkowego. Może tym że ma pompę wbudowaną w pokrywie.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny