wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje maleńkie oczko - wila
Autor Wiadomość
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-03-14, 16:44   

wila napisał/a:
, męczy mnie tylko to wyciąganie lilii,- -wanna + obniżony poziom ma pewnie z 60 cm głębokości-niektóre oczka nawet tylu nie mają wybieranie wiadrem wody -wystarczy kupić pompkę głębinową do wody brudnej ( 80 zł) i sama się wypompuje, no, siły mam coraz mniej, a chętnych do pomocy ubywa.- Na to już nic nie poradzę :((
Półkę dało by się zrobić, wanna narożna ma takę niby półkę, teraz jest 20 cm. pod powierzchnią, po pogłębieniu byłaby 70 cm. Strefę przybrzeżną zrobiłabym z jednej strony, raczej niewielką, może ok. 20 cm. szerokości.To są tak niewielkie różnice centymetrowe, że nic bym nie ruszała, chyba że masz dużo zapasu folii po bokach tej wanny, to może warto.
Napiszcie, proszę, jakie problemy mogę napotkać przy realizacji, lub późniejszym użytkowaniu oczka, jeśli pogłębię je tak jak planuję.

Problemy takie, jak ma każdy oczkomaniak ( zakwit wody, glony,brak równowagi biologicznej), to są typowe problemy nowych oczek, a takie będzie Twoje, bo wkopywanie wanny musisz zacząć od jej wykopania, więc całą wodę wylewasz. Poza tym jeżeli nie masz wystarczającej ilości folii po bokach tej wanny, będziesz musiała zakupić nową, a to już wydatek kilkuset zł.Większe oczko potrzebować będzie filtracji, a w zimie napowietrzania ( zakup filtra + napowietrzacza) Tak w skrócie wygląda "całoroczność" oczka, a i tak nigdy nie będziesz mieć gwarancji, że ryby zimę przetrwają.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2012-03-14, 20:02   

wila napisał/a:
męczy mnie tylko to wyciąganie lilii, wybieranie wiadrem wody, no, siły mam coraz mniej, a chętnych do pomocy ubywa.


a po co tą wodę wybierasz, lilie uwiąż na sznurku i na zimę tylko wyciągnij i do wiaderka - cała praca
Oczko nie morze się kojarzyć z mordercza katorgą :)
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
wila 
Początkujący


Dołączyła: 13 Mar 2012
Posty: 14
Skąd: lublin
Wysłany: 2012-03-14, 21:11   

Hm, a ja myślałam, że skrytykujecie to moje oczko i będziecie mnie namawiać na przebudowę. Już wymyśliłam jak zaaranżuję otoczenie, jak zrobię strefę przybrzeżną i kamienie przestaną mi wpadać do wody. A tu masz, lilie na sznurku :hehe:
_________________
pozdrawiam Małgosia
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-15, 20:12   

Witaj :)
Moje pierwsze oczko miało wielkość zbliżoną do Twojej "wanny" ;)
Lilie zimowały w piwnicy, a karasiom udało się przeżyć w 20cm wody. Rozumiem Cię doskonale dlaczego chciałabyś zmienić fakt specjalnego traktowania oczka przed zimą. Może lepszym pomysłem byłoby pogłębienie oczka, ale już bez wanny. Nie musiałabyś trzymać się kształtu i wymiarów narzuconych, przez wannę. Większość z nas posiada oczka wyłożone jedynie folią bez jakichkolwiek wzmacniaczy dna ;)
Pozdrawiam :)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
wila 
Początkujący


Dołączyła: 13 Mar 2012
Posty: 14
Skąd: lublin
Wysłany: 2012-03-15, 20:32   

Cieszę się, że mnie rozumiesz :)
Wcale się nie upieram przy zakopywaniu wanny głębiej, myślałam po prostu że tak będzie lepiej. Ale jeśli takie pionowe ściany nie będą się osypywały, to może być bez wanny.
Jaką folią najlepiej zastosować ?
_________________
pozdrawiam Małgosia
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-15, 20:39   

wila napisał/a:
Cieszę się, że mnie rozumiesz :)

Jaką folią najlepiej zastosować ?


Zależy od finansów, najtańsza jest folia PVC. Grubość minimum 0,5mm. Oczko mi się bardzo podoba , chętnie bym zobaczył resztę ogrodu ;)
 
 
wila 
Początkujący


Dołączyła: 13 Mar 2012
Posty: 14
Skąd: lublin
Wysłany: 2012-03-15, 20:51   

Przy takiej wielkości oczka koszt folii nie zrujnuje mnie, mogę wybrać to co sprawdzi się najlepiej.
Cytat:
chętnie bym zobaczył resztę ogrodu

Ogród to trochę za dużo powiedziane, to wąziutki pasek wokół domu. W dodatku część jest w posiadaniu psa ;) Zdjęć nie mam.
Mam zdjęcia ogrodu w domu, ale nie wiem czy mogę zaśmiecać wątek 'oczkowy', boję się, że administracja mnie pogoni . :???:
_________________
pozdrawiam Małgosia
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-15, 20:59   

wila napisał/a:
boję się, że administracja mnie pogoni . :???:

Nie taki diabeł straszny ;) .
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny