Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Forum index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
preparat firmy Söll - Teichschlamm Entferner
Author Message
fotos88
Bywalec


Posted:    preparat firmy Söll - Teichschlamm Entferner [ !!! ]

Söll Teichschlamm Entferner
http://www.sklep.oczkowodne.net/p708,teichschlammentferner-500-g.html


W każdym stawie tworzy się z czasem muł stawowy np. poprzez liście, obumarłe mikroorganizmy, resztki pokarmu i odchody ryb. Mogą one prowadzić do procesów gnilnych, a woda staje się mętna i zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Söll TeichschlammEntferner uwalnia staw ogrodowy od mułu i osadów - w bardzo prosty sposób!


Skutek i korzyści:

* Podwójnie skuteczny wraz z SauerstoffAktiv
* Skuteczny przeciw gniciu i tworzeniu szkodliwych gazów
* Skuteczny przeciw gniciu i tworzeniu szkodliwych gazów
* Wiąże fosfór i zapobiega w ten sposób kwitnieniu glonów

Rozkład organicznego mułu stawowego. Dzięki naszej opatentowanej kombinacji minerałów warstwa sedymentacyjna zostaje aktywnie utleniona, a tym samym ulega rozkładowi. Metale ciężkie i inne niebezpieczne dla ryb składniki jak fosforan, będące podstawą pożywienia glonów, ulegają wiązaniu. Rezultatem jest widoczny rozkład warstwy mułu i efektywne zapobieganie kwitnieniu glonów. Zapachy gnilne zostają natychmiast zneutralizowane. Bakterie zapewniają czystą wodę. Mikroorganizmy o dużej aktywności rozpoczynają bezzwłocznie rozkład mułu, obumarłych glonów, resztek roślin, liści i substancji toksycznych dla ryb. W ten sposób zapewniają czystą, zdrową wodę stawową.


Dawkowanie:

45g z zawartości wiadra "składnik A" (wiadro) i 5g z zawartości worka (składnik B) na 1.000 litrów wody stawowej (dołączona miarka mieści 10g). W przypadku szczególnie silnych osadów mułu zalecamy podwójną dawkę. Oba składniki wymieszać z wodą, dobrze rozmieszać i rozprowadzić nad stawem za pomocą konewki


Aplikowanie

Środek może zostać użyty jeśli temperatura wody w zbiorniku przekracza 8°C. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po 48-u godzinach.

[img]http://www.oczkawodne.net/files/100/teichschlamm-entferner.jpg[/img]


Czy ktoś to stosował ?
To nie jest reklama, po prostu zastanawiam się nad kupnem tego preparatu.
 
 
ewa535
Przyjaciel forum



Posted:     [ !!! ]

Czy to nie jest taki środek jak nasz rodzimy Trigger 3 ?
Przynajmniej w opisie wygląda tak samo.
 
 
ILUSION
Oczkomaniak


Posted:     [ !!! ]

To jest to z Maja w ogrodzie ?
 
 
AurorA
Administrator
oczko wodne 5 m3



Posted:     [ !!! ]

to pewnie coś w podobie
http://www.sklep.oczkowodne.net/p44,tetrapond-sedimentminus-300-ml.html
sam nie stosowałem, ale wielu klientów mi to chwaliło
 
 
asianko
Bywalec



Posted:    Re: preparat firmy Söll - Teichschlamm Entferner [ !!! ]

[quote="fotos88"]Söll Teichschlamm Entferner
Preparaty do pielęgnacji zbiorników wodnych » Söll - nowoczesna technologia » Produkty do oczka wodnego » Biologiczne usuwanie mułu


Ja właśnie oczekuję na przesyłkę ,zamówiłam kilka dni temu.Skusilam się ,ponieważ nie bede miała czasu na odkurzanie oczka .Zobaczymy jak sie sprawdzi.Zamówiłam większe opakowanie na 20000 litrów .Mam zamiar w ten weekend sprawdzić jego działanie .
 
 
AurorA
Administrator
oczko wodne 5 m3



Posted:     [ !!! ]

[b]asianko[/b], chyba jeszcze woda za zimna. Ja bym się wstrzymał.
 
 
asianko
Bywalec



Posted:     [ !!! ]

[quote="AurorA"][b]asianko[/b], chyba jeszcze woda za zimna. Ja bym się wstrzymał.[/quote]

Wiem ,wiem ....kupię jutro termometr ,bedzie mierzona temperaturka :) .Też myslę ,że jeszcze z 2 /3 tygodnie do + 8 C wody - bo chyba taka jest wymagana.Jak trzeba będzie to poczekam i zdam relację .
 
 
duzers
Oczkomaniak


Posted:     [ !!! ]

To czekamy na opinie
 
 
fotos88
Bywalec


Posted:     [ !!! ]

[quote="ILUSION"]To jest to z Maja w ogrodzie ?[/quote]

Tak
 
 
Elendil
Przyjaciel forum



Posted:     [ !!! ]

Ja stosuję Sedimenta Tetry i z czystym sumieniem mogę polecić.
 
 
duzers
Oczkomaniak


Posted:     [ !!! ]

[quote="Elendil"]Ja stosuję Sedimenta Tetry i z czystym sumieniem mogę polecić.[/quote]Tomek może napisz co to za preparat i jak się go stosuje.
 
 
Elendil
Przyjaciel forum



Posted:     [ !!! ]

http://sklep.oczkowodne.net/p44,tetrapond-sedimentminus-300-ml.html

Woda mniej mętna i wyraźnie klarowniejsza po użyciu. Osadów też znacząco mniej. U mnie opakowanie wystarcza na półtora sezonu :)
 
 
duzers
Oczkomaniak


Posted:     [ !!! ]

Cena jest przystępna i opakowanie dość wydajne 40.000 litrów,jak na moje oczko 5000-6000 litrów to wystarczyłoby na kilka razy.Jeszcze jak polecacie,to warto.Gdybyście mieli porównać go np.z trigger 3 czy wspomnianym w temacie teichschlam entferner.Który warto kupić,pomijając cene
 
 
AurorA
Administrator
oczko wodne 5 m3



Posted:     [ !!! ]

Teichschlamm Entferner miałem wprowadzić do sklepu bo mam to od tego samego dostawcy ale ogólnie solll jest bardzo drogi a podejrzewam ze jakość wiele nie odbiega od tych markowych. Kiedyś ktoś mi mówił że to wszytko i tak robi soll bo maja oni opanowane 90% rynku tylko inne firmy pakują to i sprzedają ze swoim logo.
 
 
duzers
Oczkomaniak


Posted:     [ !!! ]

Narazie kupiłem trigger 3,zobacze czy są jakieś efekty,jak nie to spróbuje Sedimenta.Aurora może być tak jak piszesz,że wszystkie te preparaty to w sumie to samo.Mi chodzi głównie o częściowe pozbycie się osadów dennych.Wiadomo że cudów znowu się nie mogę spodziewać.
 
 
asianko
Bywalec



Posted:     [ !!! ]

Ja nie doczekałam się jeszcze przesyłki z Söll Teichschlamm ,pewnie idzie przez Madagaskar ;) .Kiedyś stosowałam właśnie trigger 3,ale mam dużo mułu z i pewnością teraz nie da rady . Jak juz sie doczekam tego preparatu i nie zadziała to ...przeprosze się z odkurzaczem ,którego niecierpię.
 
 
fotos88
Bywalec


Posted:     [ !!! ]

[b]asianko[/b], czekam na opinie o preparacie Söll Teichschlamm
 
 
asianko
Bywalec



Posted:     [ !!! ]

[quote="fotos88"] czekam na opinie o preparacie Söll Teichschlamm[/quote]

Ja czekam na preparat ,nie przysłali jeszcze . Biorąc pod uwagę temperaturę wody jaka jest wymagana i to ,że na części oczka wczoraj jeszcze był lód....w święta może będziemy testować .
 
 
prezes1
Bywalec



Posted:     [ !!! ]

ja też jestem ciekaw czy da rade w tamtym roku stosowałem trigera3 ale u mnie kompletnie nie było efektów tyle dobrze ze u mnie jeszcze woda jest ok ale jak zobaczyłem u tescia w sobote oko to szok taki muł na dnie a woda to moze z 10-15 cm potem to ciemna a raczej maziowa odchłań
 
 
asianko
Bywalec



Posted:     [ !!! ]

U mnie Tigger 3 też nie dawał efektów.
Co do Soll Teichschlamm czekam cierpliwie ,już wyslali :-D .
Szukam opinii w internecie i chyba nikt tego cuda nie stosował -dziwne to troszkę .
Znalazłam taki opis :

W każdym stawie tworzy się z czasem muł stawowy np. poprzez liście, obumarłe mikroorganizmy, resztki pokarmu i odchody ryb. Mogą one prowadzić do procesów gnilnych, a woda staje się mętna i zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Söll TeichschlammEntferner uwolnia staw ogrodowy od mułu i osadów - w bardzo prosty sposób!


Skutek i korzyści:

• Podwójnie skuteczny wraz z SauerstoffAktiv
• Skuteczny przeciw gniciu i tworzeniu szkodliwych gazów
• Skuteczny przeciw gniciu i tworzeniu szkodliwych gazów
• Wiąże fosfór i zapobiega w ten sposób kwitnieniu glonów

Rozkład organicznego mułu stawowego. Dzięki naszej opatentowanej kombinacji minerałów warstwa sedymentacyjna zostaje aktywnie utleniona, a tym samym ulega rozkładowi. Metale ciężkie i inne niebezpieczne dla ryb składniki jak fosforan, będące podstawą pożywienia glonów, ulegają wiązaniu. Rezultatem jest widoczny rozkład warstwy mułu i efektywne zapobieganie kwitnieniu glonów. Zapachy gnilne zostają natychmiast zneutralizowane. Bakterie zapewniają czystą wodę. Mikroorganizmy o dużej aktywności rozpoczynają bezzwłocznie rozkład mułu, obumarłych glonów, resztek roślin, liści i substancji toksycznych dla ryb. W ten sposób zapewniają czystą, zdrową wodę stawową.


Dawkowanie:

45g z zawartości wiadra "składnik A" (wiadro) i 5g z zawartości worka (składnik B) na 1.000 litrów wody stawowej (dołączona miarka mieści 10g). W przypadku szczególnie silnych osadów mułu zalecamy podwójną dawkę. Oba składniki wymieszać z wodą, dobrze rozmieszać i rozprowadzić nad stawem za pomocą konewki


Aplikowanie:

Środek może zostać użyty jeśli temperatura wody w zbiorniku przekracza 8°C. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po 48-u godzinach.



Teichschlamm Entferner - Idealny środek dla najbardziej wymagających klientów, polecany przez specjalistów z całego świata.


Modlę się ,żeby działanie mial jak w opisie .Nastawiłam się ,że wleję i samo się wszystko wyczyści ;) . Więc jak nie zadziała to :bum:
 
 
AurorA
Administrator
oczko wodne 5 m3



Posted:     [ !!! ]

Byłem w tamtym roku na szkoleniu z produktów Soll i jakoś to do mnie nie przemówiło. Oni produkują tego naprawdę masę i chcieliby by to cały czas lać i sypać do oczka, bo produkty są powiązane i po zastosowaniu jednego jest zalecany kolejny który najlepszy efekt daje z jeszcze następnym. Znam trochę chemię i biologie wody i momentami się czułem na tym szkoleniu jak na dobrym kabarecie :-D Najbardziej zaś mi się podobały glony śluzowate :hehe:
 
 
fotos88
Bywalec


Posted:     [ !!! ]

[quote="AurorA"] Najbardziej zaś mi się podobały glony śluzowate :hehe:[/quote]

nasze niteczki kochane ?
 
 
leszek50-57
Oczkomaniak



Posted:     [ !!! ]

Jakoś nie mam przekonania do chemii,bo zawsze trzeba coś pózniej łączyć,
tak jak pisze Arek :P
poz.Leszek
----------------
 
 
asianko
Bywalec



Posted:     [ !!! ]

[quote="leszek50-57"]Jakoś nie mam przekonania do chemii[/quote]

Preparat składa się z bakterii - to raczej nie chemia.
 
 
prezes1
Bywalec



Posted:     [ !!! ]

no i co stoimy w martwym punkcie asianko daj znac czy już wlałaś czy czekasz na pogode
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group