wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2007-01-27, 21:34
Moje oczko(a nawet mały stawik)
Autor Wiadomość
Przemo 
Początkujący


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 26
Skąd: Bełk(okręg Rybnicki)
Wysłany: 2006-07-18, 18:16   Moje oczko(a nawet mały stawik)

A oto zdjęcia które jak narazie zrobiłem.











W najbliższym czasie zamieszcze jeszcze kilka fotek mam nadzieje ze juz z lepsza jakościa wody.Wiem ze nie ma narazie zaduzo roślinek ale nad tym pracuje i za niedługo sie to i owo pozmnienia :wink:
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-07-18, 20:01   

Krajobraz fajny, oczko też, faktycznie troszkę brak roślinek
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-07-18, 20:58   

Podnieś poziom wody jak możesz.Będzie to lepiej wyglądało.
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Przemo 
Początkujący


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 26
Skąd: Bełk(okręg Rybnicki)
Wysłany: 2006-07-18, 21:29   

Ale zaduzo chlorowanej wody nie moge wlac ponieważ szkodzi on ryba.Przewaznie stan wody w porownaniu z tym co widac na zdjeciach jest wyzszy o prawie metr i dochodzi prawie maxymalnie po brzegi bo w takich wypadkach zamykam odpływ poniewaz nadmiar wody nikomu nie szkodzi a co do roślinek to powoli zaczynam zamawiac.Może ktoś by mi poradził jakie roslinki ładnie sie prezentuja .Aktualnie zamowiłem 20 wywłoczników kłosowych.I czekam az dodtra ale nie mam pomysłu na inne roslinki wiem ze dokupie napewno jeszcze z 2 lilie jedna rózowa i moze jeszcze jedna biała :)

[ Dodano: 2006-07-18, 21:31 ]
Pozatym moze mi ktoś podac jak sie oblicza objetość ?? bo mi wyszło ze misci mi sie ok 60 tys litrow wody :???:
 
 
 
Joanna 
Początkujący


Dołączyła: 30 Mar 2006
Posty: 49
Skąd: Chełm
Wysłany: 2006-07-18, 21:52   

Ciekawe oczko, a masz tam jakieś łagodne dojście dla zwierząt i ptaków :?:
 
 
Przemo 
Początkujący


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 26
Skąd: Bełk(okręg Rybnicki)
Wysłany: 2006-07-18, 21:56   

Jak staw jest pełny to kazde zwierze ma bezproblemowy dostep ale ostatnio zauwazyłem ze ptaki dostosowały sie do niskiego poziomu wody i również daja sobie rade stoja na kamieniach gdzies po srodku stawu po prawej stronie(na wysokości lili)Psy również sobie radza a co najwazniejsze nie powoduja uszkodzeń folii :D

[ Dodano: 2006-07-18, 21:58 ]
Mogłby ktoś podać linki do jakiegoś zestawu pompy +filtru wodnego,który by oczyscił wode moze byc nawet na 10 000l chodzi o to zeby woda stała sie choć troszke bardziej przejżysta(chyba dobrze napisałem ) :roll:
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-18, 23:08   

Niski poziom wody i nie widać półek na rośliny błotne i bagienne. Jak dopełnisz oczko nie będzie gdzie ich posadzić, a to właśnie ta grupa roślin stanowi o urodzie oczka. Z roślin podwodnych polecam rdestnicę połyskującą powinny się tez sprawdzić osoki aloesowate i coś co pływa po powierzchni - żabiściek, pistia, hiacynt -dla innych roslin niestety nie widzę tu miejsca. Musisz mieć jakieś szybko rosnące gatunki aby konkurowały z glonami.

Nie sądzę by to oczko mogło zmieścić 60 m3 - oblicz w miarę dokładnie pojemność i dopiero myśl o urządzeniach technicznych, abyś nie kupował na darmo. zastanów się tez nad lampą uv powinna CI pomóc w uzyskaniu czystej wody.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Przemo 
Początkujący


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 26
Skąd: Bełk(okręg Rybnicki)
Wysłany: 2006-07-18, 23:15   

Półek nie ma sa tylko lekkie ukosy ponieważ poniżej kamieni przymocowane jest cos w stylu szyny na ktoa starczy założyc haki ktore nastepnie zachacze o doniczke i sie wszystko trzyma pieknie narazie testowałem na doniczce 10kg wypełnionej po brzegi ziemia i sie trzymało teraz pozostaje tylko kupic roslinki
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-07-21, 19:25   

ładne oczko ale mało roślinek i niski poziom wody powinieneś coś o tym pomyśleć. :pa:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Przemo 
Początkujący


Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 26
Skąd: Bełk(okręg Rybnicki)
Wysłany: 2006-07-21, 20:50   

Zaniedługo bedzie lepiej wygladać ponieważ zakupiłem lilie biało rózowa +dostałem grais mała lilie jeszcze nawet nie ma kwiatu może za rok sie pojawi .Do tego włożyłem ok 40 wywłóczników,2 pałki oraz 4 strzałki a jutro pewnie przyniose jeszcze z 40 kolejnych wywłóczników ponieważ z tego co widze moje rybki zjadły juz ok 15:P mimo tego ,że sa karmione 3 razy dziennie :D a co do stanu wody juz go podwyższyłem o jakieś 10cm jak sie ochłodzi to zapełnie cały stawik
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny