wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomost przy oczku
Autor Wiadomość
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2012-02-25, 13:34   

Arek, a u mnie sprawdza się deski na pomoście ze żłobkowanej antypoślizgowo daglezji. Gdzieś czytałem że drewniany jacht zgnił z wyjątkiem elementów z daglezji.
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-25, 20:09   

jurek47 napisał/a:
Pokost to olej lniany z dodatkami zagęszczającymi i do wysychania ,a oleje to wyciągi nie tylko z lnu ale innych roślin , a nawet z orzechów.
owszem są np. są np. rzepakowe ;) poważnie to ja bym mimo tego co piszesz nie lakierował/ Powłoka z lakieru musi popękać. Ja to przerabiałem na oknach. Szczególnie ciemne drewno. Zgoda pełna co do dobrego wysuszenia i nasączenia olejem/pokostem. Im lepsze drewno to oczywiście tym lepiej. A tak z innej beczki, dosyć łatwo zrobić taką platformę z betonu zazbrojonego a na wierzchu kamień, całość przeszlifowana i zaimpregnowana. Ale po cholerę Wam te mola? :-o
Bajbas
ps. i mostki!
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2012-02-25, 22:33   

Bajbas napisał/a:
Ale po cholerę Wam te mola
Nie rozumiem twojej irytacji , każdy lubi co innego .Ja uwielbiam drewno ,może zawodowe zboczenie,nie cierpię betonu.a zabezpieczenie dobre drewna to sztuka.Wybacz ale mam w tym dość praktyki aby się nie obawiać jak sam robię.Z tego żyłem i musiałem robić dobrze bo bym nie miał inwestorów.

[ Dodano: 2012-02-25, 23:14 ]
Bajbas napisał/a:
a na wierzchu kamień, całość przeszlifowana i zaimpregnowana
Coś podciąga mi pod grobowiec.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-26, 15:21   

Jurek to nie irytacja, daleko mi do niej. Oczywiście, ze każdy dłubie jak lubi i chce. Przy dużym oczku, jak ktoś lubi w kapciach przy oczku pić piwo/kawę i schodzi np. z domu nad oko, to te pomosty są w dobrych proporcjach. Tak ma bodajże "Drako". W mniejszych oczkach różnica w oglądzie oka, z brzegu a z pomostu - małego jest niewielka. Z drugiej strony duży pomost, daje dobry ogląd ale psuje oko. Znam takie jedno oko, dokładnie skopane przez pomost - fakt, tam wyjątkowo duże i w centralnym miejscu.
Co do kamienia, bardzo luźny pomysł. On z definicji, nie nadaje się na folię - ciężar nóg. Co do grobowca, to masz złe skojarzenia, bo nie chodzi o taki kamień i aż takie szlifowanie. Ja też baaardzo lubię drewno i jeśli już to bym robił z drewna molo :)
:piwko: na molo i poza molo :piwko: Bajbas
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2012-02-27, 00:59   

Jurek47, te Twoje dechy na pomoście fajne , ale nierdzewka jak dla mnie to już nie bardzo pasuje . Rozumiem ze musi być ze względów konstrukcyjnych ale przykryłbym ją drewnem żeby jej widać nie było
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Alek 
Nowy


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-03-30, 12:05   

Hej wszystkim! Idzie wiosna i na swojej działce planuję prace remontowe z dużym rozmachem. Jestem złotą rączką i mam zmysł architektoniczno - inżynierski (tak sądzę :) ). Chce porobić wodne kaskady, klika pomostów, może małe zjeżdżalnie. Będzie to idealne miejsce dla mojej rodziny. Myślałem nad miejscowym zastosowaniem metalowych kratownic z wypustkami, antypoślizgowymi. Zimowa porą, śnieg mniej będzie się osadzał na powierzchni. Drewno jest w planach, ale w mniejszej ilości ( trudniejsze w utrzymaniu i konserwacji). Poszukuję zatem, relatywnie niedrogich materiałów, czy możecie coś polecić drodzy doświadczeni w temacie? Czy sądzicie, że to dobry pomysł z budową pomostu z takich materiałów?
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-05-01, 20:01   

Konstrukcja pomostu, czy raczej małego tarasu przy oczku zrobiona, jutro ostatnie spawy i kładę deski. Po przymiarkach widzę, że deski (30mm) nie są płaskie. Czy jak zostaną przykręcone to się naprostują. Będą przykręcane od dołu na początku, w środku i na końcu (każda sześcioma wkrętami). Zaimpregnowałem olejem Superdeck z Sadolin.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2012-05-03, 19:26   

ontario_ab napisał/a:
Czy jak zostaną przykręcone to się naprostują. Będą przykręcane od dołu na początku, w środku i na końcu (każda sześcioma wkrętami).
Jeżeli drewno jest w miarę świeże to tak, ale jeżeli deski będą mocowane wkrętami moga urywać sie łebki od wkretów na skutek naprężenia drewna. U sąsiada urywają się nawet w płocie bo ma je mocowane do metalowych ceowników, ale to akurat nie problem, natomiast ty planujesz mocowanie od dołu, więc jesli deski bedą przykrecane do metalu powinieneś zastosować grubsze wkręty.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-05-03, 21:07   

Wkręty są 5mm. Deski przed dokręcaniem docisnąłem imakiem, potem po nawierceniu otworów dałem wkręty. Dzisiaj skończyłem całość, wrzucę niebawem fotki.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Ondrasza 
Uczestnik



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2012
Posty: 73
Skąd: Kiekrz
Wysłany: 2012-05-11, 07:28   

Fotki, fotki proszę, bo też będę pomost klecić i chciałabym podejrzeć :-D
_________________
Znajdziesz mnie też tutaj:
http://quadro-zielona-pracownia.blogspot.com/
Zapraszam.
 
 
Lukilu 
Nowy


Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4
Skąd: Łodź
Wysłany: 2012-05-23, 08:17   

to wg mnie dobre rozwiązanie. Kratownice metalowe coraz częściej stosuje się w unowocześnionych parkach miejskich. Pręty łączące są bardzo proste w użyciu i antykorozyjne. Zapewne posłużą na lata. Jako wykonawca podobnego zlecenia mogę polecić firmę Sakostal, jest jednym z czołowych konkurentów na rynku stalowy
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2012-05-23, 21:27   

Ja uwielbiam drewno ,może zawodowe zboczenie,nie cierpię betonu.a zabezpieczenie dobre drewna to sztuka.Wybacz ale mam w tym dość praktyki aby się nie obawiać jak sam robię.

Jestem własnie na etapie projektu pomostu.Mam już wbite bale dębowe o śr 20cm i teraz dylematy?
-z jakiego drewna zrobić konstrukcję,dodam ze na początku chciałem pójść na łatwiznę robiąc podstawę ze stali,drewno jednak wygrało.
-deski powoli się robią,tylko obawiam się ze będą ze świeżej dębiny która po impregnacji(nie mam zielonego pojęcia jak je dobrze zabezpieczyc) bedzie schła i się wyginała.

Dodam ze jest to pomost do stawu a nie do oczka.Ciekawostką bedzie podest montowany w połowie bali,reszta bedzie służyła jako barierka :yahoo:
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-05-23, 21:31   

Do zabezpieczenia polecam Sadolin Superdeck. Jaką da trwałość to nie wiem bo malowałem 3 tygodnie temu, ale deski nie brudzą się od chodzenia, nawet od błota, a tego się najbardziej obawiałem. Niestety nie jest tani, ale żaden olej nie jest tani. Schodzi go więcej niż napisali na puszce.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
TOMY 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 134
Skąd: włocławek
Wysłany: 2012-06-02, 12:36   

Moze ktoś mi podpowiedziec czym zaimpregnowac deski na pomost?Sadolin Superdeck zapewne jest dobry ale ta cena trochę mnie przeraża,dodam ze mam do pomalowania 80 dech.
Pozdrawaim Tomek
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-06-03, 22:51   

Jaka deska to pierwsze pytanie ? tzn materiał z jakiego jest wykonana.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny