wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomost przy oczku
Autor Wiadomość
silpe 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 297
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 2012-02-22, 21:37   

Albo :)
www.terrafina.pl/deski.html
_________________
oczko 36m³
http://www.youtube.com/wa...feature=mh_lolz
pozdro-- Piotrek
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-02-22, 21:41   

O! to niedaleko mnie, mam kilka km. Dzięki. :yahoo:
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-23, 09:53   

cześć,
coś za coś. Mnie tworzywa sztuczne odrzucają. Jeśli drewno, to nawet poczciwa sosna, ale dobrze zaimpregnowane plus wosk! I olać ponowne malowania, dopóki się nie rozpadną. Minie kilka lat. Oczywiście impregnacja taka, robisz jakieś koryto i wrzucasz je, piją na maksa. Potem schnięcie i malowanie woskiem. I 10 lat masz temat z głowy (ja mam olchowe co prawda, ale nie tak dobrze zabezpieczone sztachety i już 15 lat na deszczu i większość bardzo OK).
Oczywiście chcesz mieć bajer i trwałość - polecam teak (nawet bez impregnacji), ale jak zobaczysz cenę to zwątpisz.
Uczciwie mówiąc to ja jakoś w te pomosty nie mogę uwierzyć, moim zdaniem one często psują efekt oka. Ale co człowiek to gust.
Pozdr, Bajbas
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-02-23, 11:13   

Będę broniła pomysłu Arka , bo domyślam się co che zrobić i mi się ten pomysł podoba :)
Prawdopodobnie Arek nie chce zwykłej prostokątnej tratwy z lądu w kierunku wody tylko coś oryginalniejszego.
Tu pierwsza fotka przy tekście pokazuje coś podobnego
http://www.pl.all.biz/g73749/

Tu czwarty rząd fotek, zdjęcie środkowe

http://www.ogrodynaturalne.pl/ogrody.php?m=11

Co do dylematu naturalne czy kompozyt to kwestia indywidualna choć wyczuwam , że obóz krytykujący ;) nie widział tarasu z takich desek w realu i trochę przesadza z tą negacją wszystkiego co w 100 procentach nie jest z natury.
Podobnie sprawa się ma z kamieniem naturalnym i konglomeratem. Naturalny szlifowany marmur czy inny trawertyn piękna i droga rzecz, tylko utrzymanie tego to nie lada ambaras. Natomiast konglomeraty wyglądaja często do złudzenia identycznie a przez różne dodatki nie musimy truchleć czy na schodach została kropla wody czy nie takim środkiem umyliśmy podłogę.
W końcu w przypadku pomostu liczy się efekt końcowy i wygoda. No chyba , że ktoś chce być globalnie ekologiczny. Ale to raczej niemożliwe w 2012 roku , bo przecież chyba nikt z nas nie mieszka w domu szachulcowym zbudowanym z drewna i gliny i zrezygnował z samochodu , bo do pracy jeździ konno tak ?
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-02-23, 12:59   

ewa535 napisał/a:
bo przecież chyba nikt z nas nie mieszka w domu szachulcowym zbudowanym z drewna i gliny i zrezygnował z samochodu , bo do pracy jeździ konno tak ?

Podoba mi się Twój tok myślenia :good:
Podobnie jest ze zlewozmywakami z "marmuru" czy "naturalnego kamienia". Wyglądają tak, że mój kolega po geologii bez przeprowadzenia testu ognia ;) nie mógł rozpoznać czy to kamień czy polimetakrylan etylu (Patent DuPonta a Artur musi to znać bo to było przez płot od niego ).
Prawdą też jest, że zrobienie jakiegoś elementu z tak trwałego materiału unieruchaamia naszą inwencję twórczą na kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt lat bo gdy przestanie się podobać to szkoda rozwalić. Wymiana paru zwykłych desek na pomoście co kilka lat na pewno nie nadszarpnie portfela a i pozwoli wprowadzić jakieś zmiany i udoskonalenia.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-23, 18:14   

wszystko rzecz gustu. Silikony też trudno rozróżnić od wersji naturalnej, mimo to ...
Ja osobiście cenię sobie pewną dawkę przemijania w ogrodach, to że co roku wszystko startuje itd. W końcu po jaką cholerę co roku latać po ogrodzie i urabiać się po pachy, niektórych sztucznych roślin też (z pewnej odległości ;) nie rozróżnicie od naturalnych. Więc może ... :-)
Osobiście jestem zauroczony drewnem, zapachem, każdy gatunek inny wygląd, zapach itd. choć ten ostatni pogubi się przy impregnacji. Ale jak wyżej, co kto lubi, ja wolę niedoskonałe i przemijające wersje, ale naturalne.
:piwko: Bajbas
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2012-02-23, 21:47   

Z egzotyków najlepsze jest bangkiraj ,z tego drewna budują chaty na palach w wodzie. Jeżeli chodzi o drewno na taras to tylko kwestia zabezpieczenia,ja bym radził dąb lub akację.Najpierw pomaluj olejem do drewna /na zewnątrz/,można go podgrzać do 50st.C.Tylko z dala od płomienia bo wybuchnie.Pokryć lakierem alkidowym . lub innym na podstawie benzyn lakowych.Tarasy które robiłem 20 lat temu jeszcze mają się dobrze,inwestorzy nie narzekają.Wiadomo że trzeba konserwować..
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-02-23, 22:10   

No.... sporo argumentów. Nie ukrywam, że kompozyt jest trwały, drogi i ładny i... i nic poza tym. Nie ma duszy! Idę w drewno, tym bardziej, że tylko tak uzyskam to co zostało zaprojektowane. Pomost ma się zacząć już 7 metrów od wody, a prawa strona ma się stykać z zielenią i w niej się chować, przed samą wodą skręca w lewo na 4 metry. Dlaczego tak ? Zawsze kiedy szedłem na ryby i widziałem już z daleka właśnie podobny pomost serce skakało na maxa. Marzeniem było mieć to w ogrodzie.

Teraz kwestia wybrać drewno. Czy trzeba impregnować dookoła czy tylko boki i góra ? Moczenie w impregnacie odpada, chyba, że zakupię już zaimpregnowane jak więźbę.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-23, 22:17   

Jak już zamierzasz brać się za impregnację to zdecyduj się na zaimpregnowanie całości. Inaczej impregnacja nie ma sensu.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-24, 14:48   

ontario_ab napisał/a:
Moczenie w impregnacie odpada, chyba, że zakupię już zaimpregnowane jak więźbę.
nigdy! one są zabezpieczone solą, a ta Ci zaraz zostanie wypłukana. Lakiery też bym odradzał, piękna rzecz dopóki powłoka szczelna, wystarczy, że popęka i kicha. Oleje tak, ja ostatnio szaleję z woskiem, bo nakupiłem do korka, potem zmieniła się koncepcja i teraz go wykorzystuje np. na okna. Impregnat banalna sprawa, kupujesz jaki drewnochron czy inną markę (niektóre już mają w sobie wosk), który ma różne anty .... Wystarczy, że zrobisz z folii korytko i zamiast bawić się w malowanie będzie je tam wrzucał, inne rozwiązanie, rura do kanalizacji szczelnie zaczopowana. I jedziesz, można oczywiście malować. Mniej kasy na impregnat. Jak się drewno opije, wysycha i wosk, czy olej. Ja wolę woski. Choć w domu mam blaty kuchenne z drewna, najpierw olej (pokost) potem wosk. Woskiem raz na jakiś czas przepastujesz to swoje cuda i no froterka ;)
Czy całość, moim zdaniem przycięte dechy. W całości nie, bo nigdy nie wejdzie Ci dobrze zabezpieczenie np. pod deskę w miejscu gdzie leży na legarze. Jak widzisz, każdy by zmajstrował to inaczej.
Powodzenia, Bajbas
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2012-02-24, 15:06   

Bajbas napisał/a:
olej (pokost)
Olej a pokost to nie to samo
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-24, 18:48   

jurek47 napisał/a:
Olej a pokost to nie to samo
mój błąd, potocznie zawsze nazywałem pokostem olej lniany. Akurat blat mam posmarowany najpierw olejem, potem pokostem (naturalnym), postudiuje różnice!
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-02-24, 19:55   

Czy te środki zabezpieczą deski przed butami brudnymi od ziemi, trawy itp. ? Chodzi o to by nie pozostawały ślady jak po lakierowanej desce.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2012-02-24, 21:02   

Pokost to olej lniany z dodatkami zagęszczającymi i do wysychania ,a oleje to wyciągi nie tylko z lnu ale innych roślin , a nawet z orzechów.Oraz bardzo nowoczesne dodatki których w czasach pokostu nie znano.Porównywanie ich to nie jest wielki błąd ,ale jednak różnica jest.
Wracając do podestu to już pisałem że po oleju pomalować lakierem i na pewno będzie dobrze.Bardzo ważna sprawa ,drewno musi być suche i to dobrze suche.Nie dosuszone pod wpływem słońca się nagrzewa i pęka a tam wchodzi woda i robi swoje.Jest taka mentalność że jak na zewnątrz to może być mokre bo i tak zamoknie .Mam 30 lat pracy w tym interesie więc trochę się człowiek nauczył,choć twierdzą że się uczy całe życie i głupi umiera.pozdrawiam

[ Dodano: 2012-02-25, 11:52 ]
Ten podeścik mam drugą zimę ,jest malowany jak pisałem ,jest z olchy i nic się nie dzieje choć kapci nie używam.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-02-25, 12:28   

Jakby forum miało funkcję facebooka napisałbym:
ontario_ab Lubi wasze posty ! :good:
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny