wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Artur
2011-01-11, 19:08
TARŁO RYB KOI / KARASIE
Autor Wiadomość
Ala 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-05-24, 12:00   

Może i ja przeniosę jedną gałązkę. Mam takie plast. oczko pod drzewami, którego jeszcze w tym roku nie napełniłam wodą. Do jakiej wielkości mogą urosnąć małe do jesieni?
Wczoraj oglądałam galerię. Jeszcze nie mam się czym chwalić, ale zaraz pójdę popstrykać kilka zdjęć moich zrujnowanych "jeziorek". Ciągle zaczynam od nowa jak ten Syzyf, może ktoś mnie pocieszy...
_________________
Pozdrawiam,
Ala
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-24, 12:22   

Ala napisał/a:
Może i ja przeniosę jedną gałązkę. Mam takie plast. oczko pod drzewami, którego jeszcze w tym roku nie napełniłam wodą. Do jakiej wielkości mogą urosnąć małe do jesieni?


Pamiętaj aby użyć wody z oczka w którym są gałązki. Młode do jesieni urosną na około 3 cm. Zalezy to w dużej mierze od częstotliwości karmienia i rodzaju karmy.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2006-06-03, 05:51   

stosuje technologie ustawiania krzeslisk swierkowych do tarla ploci
w stawie gdzie trzymam tarlaki ustawiam te krzesliska, potem oklejone ikra galezie przekladam do stawu o powierzchni 250m2, tam podciagam je do narybku jesiennego
narybkiem tym zarybiam Zatoke Pucka
w ubieglym roku w ten sposob wypuscilem ponad 142 tysiace sztuk narybku jesiennego
w ten sam sposob mozna postepowac z karasiami
wazne, aby przenosic galezie z ikra do osobnego zbiornika, gdzie nie ma innych ryb
w tym roku wpuscilem do zbiornika z wylegiem ploci 3 kg narybku amura wielkosci 10-12cm, sprawdze jak poradzi sobie z glonami
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-06-09, 16:48   Re: Potomstwo karasi ozd.Prosze o pomoc

ramirez napisał/a:
Witam panowie.

Od niedawna jestem posiadaczem oczka wodnego o ktorym zawsze marzylem(jakies 4mx3m,1.6m glebokosci) :D i mam kilka pytan do osob kompetentnych w tej materi.

W oczku oczywiscie zyja sobie zabki i inne organizmy ale nie o nich chcialem napisac :roll: .
Konkretnie to mam ok 10 karasi ozdobnych (rozne barwy) ok 15cm dlugosci i chcialbym dowiedziec sie cos o ich rozmnarzaniu.
Niestety jestem podlaczony do sieci modemem wiec niemoge sobie pozwolic na mozolne przeszukiwanie watkow :cry: .

Z tego co wyczytalem tarlo odbywa sie w maju-czerwcu czyli w obecnym czasie.
Musza byc spelnione w tym celu okreslone warunki?

tzn oczko mam wylorzone folia-moze trzeba na dno wysypac np gline?

Mam w oczku lilie i kaczence trzeba dolozyc jeszcze inne roslinki?

Slyszalem ze karasie sa obojniakami(niewystepuja roznice plci)??

forma oczka to owal, skladajacy sie z 3roznic glebokosc 1to jakies 20cm,nastepna to jakies 1cm i 3to 1.6m) czy w takim uksztaltowaniu wytrza mi sie moje karaski??

Moze sa jeszcze jakies watki o ktorych tu niewspomnialem a sa istotne?
Prosze o pomoc.Dzieki z gory.

Pozdrawiam Wladek :) :victory:



ramirez,
Slyszalem ze karasie sa obojniakami(niewystepuja roznice plci)?? :shock:
Kto ci opowiedział takie głupoty.samica na wiosne jest gruba od ikry i w tym czasie najlepiej jest rozpoznać płeć ryby, samiec jest smuklejszy.

a co do twoich innych pytań najlepiej na dno nic nie wysypuj , najlepiej by było żebyś dosadził jeszcze roślin podwodnych np: moczekę,wywłócznik,rogatek,rdestnicę. oraza rośliny przybrzeżne typu sit,tatarak karasie wycierją się na płyciznach tam woda się szybko ogrzewa i ikra ma dogodne warunki do rozwoju,a na rośliny przykleja się ikra. rośliny te to schronienie dla narybku i ikry. :pa:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2007-07-06, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
  Wysłany: 2006-06-10, 22:35   

nareszcie i moje ryby sie wytarły :yahoo: (w poprzedni poniedziałek) ale część ikry jest zielona i pokryta tak jakby włoskami reszta jest przeźroczysta i widać w niej jakby jakieś żyłki czy ktoś mi może powiedzieć z której sie wyklują rybki :?: (czy są szanse że z obydwoch) :?:
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-11, 01:05   

Te włoski to pleśń. zawsze cząść ikry zbieleje. Nic z niej nie będzie. zawsze jest jej mniej gdy w tarle uczestniczy więcej samców.

ps. Moje młode mają juz ponad centymetr. :D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Kr4x 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-11, 17:29   

Najczęściej ryby składają ikre na dużej głębokości? czy na "półkach" tam gdzue mam wysadzone rośliny?? :brawo: :?:

Ładne karasie ;=]
_________________
Stare oczko
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-06-11, 21:09   

Kr4x napisał/a:
Najczęściej ryby składają ikre na dużej głębokości? czy na "półkach" tam gdzue mam wysadzone rośliny?? brawo Question

Tarło i co zatym idzie ikrę w tym samym momęcie ryby składają na płyciznie w roślinach wodnych, nawet w trawie przy brzegu,czasami nawet na kamieniach jeśli brak roślinności. :roll:
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-06-25, 11:24   

Aurora dotleniasz wodę w wannie ? pytam bo mam pierwszy raz tarło i chcę część pozostawić w oczku a część przenieść do baseniku.
Szczególnie zależy mi na ikrze złorzonej przez parkę mieszaną na korzeniach pływającej kotewki.(karaś z weloniastym ogonem samiczka łaciata).
No i mam roblem dokupiś małą pomkę do baseniku czy nie pojemność ok 800 l ??.
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-06-25, 15:15   

Roman napisał/a:
dotleniasz wodę w wannie ? pytam bo mam pierwszy raz tarło i chcę część pozostawić w oczku a część przenieść do baseniku.
Szczególnie zależy mi na ikrze złorzonej przez parkę mieszaną na korzeniach pływającej kotewki.(karaś z weloniastym ogonem samiczka łaciata).
No i mam roblem dokupiś małą pomkę do baseniku czy nie pojemność ok 800 l ??.


Miałem kiedyś ikrę w zbiorniku, gdzie od poczatku dotlełniałem wodę i uchował mi się znikomy procent narybku. W starej wanience, gdzie na próbe były tylko rośliny (bez dotleniania), ikra i zielona woda, odsetek ten był znacznie większy i bardziej dorodny. Wnioski wyciągnij sam. Jeśli masz dużo roślin przybrzeżnych, to pozostaw część ikry w oczku. Przeżyją tylko najzdrowsze a dotlenianie dopiero jak troche podrosną :wink:

P.S. Woda musi być ta sama co w oczku, bo w przeciwnym razie ikra zbieleje i nic z tego nie będzie.
________
Pozdrawiam
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-25, 17:21   

U mnie w wannie jest mnóstwo roślin i stoi ona w miejscu zacienionym, więc woda się zbyt nie nagrzewa. Nie używam napowietrzania.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-06-28, 20:38   

3 dni temu zauwazylem male rybki, doslownie 1mm, jak przecinki, nie myslalem ze sa az tak male?? Mlode gupika sa 2 razy takie.. Nie wiem tylko czyje to, bo mam karasie, koi i orfy, ale najprawdopodobniej to karasie
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-29, 16:17   

U mnie trą się niemal ciągle. Są dni że gdy nabieram z oczka kubełkiem wodę do podlewania to łapie mi się kilkaset narybku. Póżniej rybki znikają i za jakiś czas znów mnóstwo drobiazgu. Dziś wypatrzyłem w kępie rdestnicy wybarwionego młodego, który miał juz ze 3 cm. :D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-06-30, 14:12   

AurorA
U mnie trą się niemal ciągle. Póżniej rybki znikają i za jakiś czas znów mnóstwo drobiazgu.


U mnie jest podobnie też ryby się trą niemal co tydzień i narybek znika i po czasie jest znawu pełno maleńkich rybek.Ale najsilniejsze rybki mają już ok 1 -1,5cm. :pa:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-06-30, 15:48   

A ja miałem tarło pierwszy raz albo zauważyłem po raz pierwszy.
Nic dziwnego gdybym nie wiedział że miałem tarło to naprawdę nie zauważył bym narybku, te drobiazgi są wielkości rozwielitki + ogonek.
Wczejniej nawet jak były to traktowałem to jako plankton.
Część przeniosłem do innego zbiornika a część w oczku lekko przegrodziłem siatką plastikową, silne i sprytne mają nieco szans na przeżycie.
Zauważyłem że najchętniej siedzą w korzonkach kotewki.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny