wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pompa kaskada i fontanna
Autor Wiadomość
mirakol.76 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2011-11-25, 16:42   

wiesz odnośnie ryb to na pewno mój mały wpuści parę sztuk, ale moim zdaniem chcę bardziej to przeznaczyć na roślinki bo uwielbiam jak coś kwitnie itp. po prostu sporo roślin skalnych na kaskadzie i w koło oczka
dziś troszkę się bawiłem i zrobiłem troszkę zmian ale z różańca nie zrezygnowałem muszę gdzieś te kamienie poutykać

[ Dodano: 2011-11-25, 16:46 ]
piopil i z twojej fotki co zrobiłeś podobają mi się kule tuje i kwiaty to chcę zrobić na dole kaskady w około
a rośliny skalne nie będą w koło oczka walnąłem się w pisaniu
tam coś z roślin nie wiem jeszcze sam
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-25, 16:53   

Jeżeli chodzi o rośliny wodne to zdecydował bym się na same lilie , oczywiście małe odmiany ze względu na formę , ewentualnie jeszcze pałkę drobną. Z ryb darował bym sobie karpie , karasie orfy itd. Potem możesz mieć problem z zimowaniem. Szukał bym ryb akwariowych które sezonowo wytrzymają w oczku np. wielopłetwy wspaniałe. Bardzo kolorowa ryba lub welony (wiem karasie) które nie dorastają do tak wielkich rozmiarów a problemów z wodą nie powinno być.
 
 
mirakol.76 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2011-11-25, 17:14   

ok same lilie miniaturki a w koło tej formy wewnątrz między kamieniem a formą też jakieś ktoś pisał poziomki nie wiem sam co tu można będzie posadzić ale to drugi plan ale za porady dziękuje bo nazwy roślin też sobie zapisuje i na pewno dokonam zakupu
U nas w Olsztynie dostaniesz tylko karasie czerwone pstrokate nic innego nie widziałem może przez neta szybciej by coś kupił tylko ryby to nie wiem sam czy by przeżyły rośliny to może tak
i tak chyba kupię przez neta rośliny nie będę jeździł od sklepu do sklepu więcej stracę na paliwie muszę poszukać dobry sklep, a może ktoś na forum sprzedaje rośliny?
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-11-25, 17:17   

Tak-Aurora ma sklep-masz na samej górze, po lewej stronie ekranu.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-25, 17:18   

Kupowania w sieci nie polecam , nigdy nie wiesz co dostaniesz. Chyba że dostaniesz wcześniej zdjęcie tego co kupujesz . Wstaw fotkę oczka gdzie stoisz przed nim. Ryby każdy sklep akwarystyczny sprowadzi Ci na zamówienie więc z tym nie powinno być problemu.
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2011-11-25, 17:37   

Piopil Ty się słyszysz ?
Chyba przegiąłeś trochę. Zdanie takie możesz oczywiście mieć ale chyba nie w każdym miejscu elegancko jest je wypowiadać. Szczególnie, że nowy nie pyta Cię co sądzisz o kupowaniu w sieci tylko prosi o polecenie dobrego sklepu.
To oczywiście moje zdanie. Wynika z faktu , że deprecjonowanie poczynań danej osoby bądż czegokolwiek w jego domu czy miejscu pracy i jeszcze w jej obecności, gdy nikt mnie o opinię nie prosi uważam za brak taktu i grubiaństwo.


Mirakol ja Ci wszystkich sklepów w sieci nie polecam bo nie mam z wszystkimi doświadczeń.
Ale ze sklepem Aurory mam i ten właśnie za Gosią mogę Ci polecić. Kupuję wyłącznie tam i jestem zadowolona . Faktycznie nigdy nie wiem co dostanę. Ponieważ oprócz oczywistej oczywistości czyli towaru zakupionego zawsze dodatkowo jakiś prezent od firmy. A jaki ? to zawsze miła niespodzianka.
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-11-25, 17:43   

Za Ewą dopowiem, że też parę razy kupowałem u naszego Admina i nigdy nie byłem rozczarowany stanem roślin, a zawsze dodatkowo dostawałem jeszcze jakieś gratisy. Moim skromnym zdaniem lepiej kupować na jesieni, bo ceny o wiele niższe, ale w tej chwili to już trochę późno.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
mirakol.76 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2011-11-25, 18:07   

to jest Artykuły do oczka wodnego Oczko Wodne
widzę że ma duży wybór i piękne lilie na fotce a w rzeczywistości to pewnie ok jak polecacie popatrzę sobie tylko nie wiem czy kupować na zimę lilie ale na skalniak to się skuszę jest parę fajnych roślinek, a one mrozu się nie boją
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-11-25, 18:19   

mirakol.76 napisał/a:
1m od górnego zbiornika do formy jest 3,20 ale węża 1/2 c jest od dna oczka-formy do górnego zbiornika jest dobre 4m to mówicie że ta W/w pompa będzie za mała to może 3500l/h Bo jeżeli ona będzie stała na dnie oczka a głębokość formy jest 50cm tj. 1,5m musi pchać wodę pod górę może lepiej kupić większą


na pewno wąż 1/2 cala jest za mały do tego i na nim będą straty, uważam ze i 3/4 jest za mały jednak te pompy aquael'a właśnie na taki wąż mają wylot.
Jak nie chcesz zbyt dużo wody to starczy 2500. Najlepiej zapoznaj się z wykresem Hmax i odpowiedz sobie na pytanie ile tej wody na kaskadzie potrzebujesz, oczko małe wiec ie ma co przesadzać

[ Dodano: 2011-11-25, 18:21 ]
mirakol.76 napisał/a:
widzę że ma duży wybór i piękne lilie na fotce a w rzeczywistości to pewnie ok jak polecacie popatrzę sobie tylko nie wiem czy kupować na zimę lilie ale na skalniak to się skuszę jest parę fajnych roślinek, a one mrozu się nie boją


w tym roku już roślin nie wysyłam
http://www.sklep.oczkowod...=aktualnosci#24
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2011-11-25, 18:30   

AurorA napisał/a:
...jednak te pompy aquael'a właśnie na taki wąż mają wylot...


Zrób koniecznie przejsciówkę na 1,5 cala, (10 cm węża 3/4 i przejściówka na 1,5)
Te pare centymetrów 3/4 nie będzie tak tłumić jak te pare metrów!

(A przez 0,5 cala to tak jak nadmuchiwanie pontonu przez słomkę do napojów)
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-11-25, 18:37   

hns napisał/a:
Zrób koniecznie przejsciówkę na 1,5 cala


dla takiej pompy to przesada, spokojnie wystarczy 32 mm ale i tak to wąskie gardło będzie tłumić wiec nie mam pewności czy jest sens
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
mirakol.76 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2011-11-25, 18:39   

ok aurora ale skalne rabatowe wysyłacie widzę że i pompy macie tylko dla mnie to musi być konkretnie jaka bo wykresy to nie dla mnie po prostu albo 2500 lub 3500 co do ilości wody to żeby się przelewała po pułkach kaskady nie wiem jak to jest , a dokładnie na jaki wąż jest ta pompa 1/2 czy 3/4 może można zastosować jakąś redukcję
a jak kupię tą większą 3500 aquela to co się stanie w nich jest regulacja przepływu coś tam zawsze będzie można ustawić chyba kupić lepiej większą niż się później rozczarować jak nie poda wody na kaskadę
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2011-11-25, 19:24   

mirakol.76 napisał/a:
ok aurora ale skalne rabatowe wysyłacie widzę że i pompy macie tylko dla mnie to musi być konkretnie jaka bo wykresy to nie dla mnie po prostu albo 2500 lub 3500 co do ilości wody to żeby się przelewała po pułkach kaskady nie wiem jak to jest , a dokładnie na jaki wąż jest ta pompa 1/2 czy 3/4 może można zastosować jakąś redukcję
a jak kupię tą większą 3500 aquela to co się stanie w nich jest regulacja przepływu coś tam zawsze będzie można ustawić chyba kupić lepiej większą niż się później rozczarować jak nie poda wody na kaskadę


Żeby sobie wyobrazić jak wygląda dany przepływ to przelicz na litry/sekunde:
2500l/h to niecałe 0,7 l/s czyli 7l/10s
3500l/h to niecały 1 l/s czyli 10l/10s
a potem nalej te 7, lub 10l do wiadra i wylewaj tak aby to trwalo 10s i już widzisz jak się to prezentuje.

a teraz trzy przykładowe pompy ze sklepu "szefa:

LAGUNA POWERJET MAX-FLO 3500
599 PLN, 55W, 3700 l/h, hmax 1,9metra
na wysokości 1 metra da coś koło 5 litrów w 10 sekund

Pompa fontannowa PFN-3500
243 PLN, 40W, 3300 l/h, hmax 2,8 m
na wysokości 1 metra da coś koło 6 litrów w 10 sekund
(jeżeli te 2,8m hmax nie jest przesadzone)

Pompa energooszczędna FTP 4600 Eco (jest w moim oczku)
358 PLN, 35W, 4500 l/h, hmax 2,6 m (wszystkie parametry sprawdzałem)
na wysokości 1 metra da coś koło 6 litrów w 10 sekund (wynik mojego pomiaru)

Przepływy te osiągniesz tylko przy przekroju węża conajmniej 1cal.
Przez 0,5 cala nie nalejesz w 10 sekund 5 litrów nawet z kranu (4 bar).
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2011-11-25, 19:31   

Mam od Arka 8 lilii (4 kupione w 2010 i 4 w 2011)
mimo "destylowanej" wody w moim oczku rosną super!
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
mirakol.76 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2011-11-25, 20:31   

hns dzięki za wyliczenia pomp wezmę tą
    Pompa fontannowa PFN-3500
    243 PLN, 40W, 3300 l/h, hmax 2,8 m
    na wysokości 1 metra da coś koło 6 litrów w 10 sekund
    (jeżeli te 2,8m hmax nie jest przesadzone)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny