wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pompa kaskada i fontanna
Autor Wiadomość
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-24, 15:30   

mirakol.76, Nie rób różańca dookoła. Zostaw puste miejsce na dojście do oczka. Kamienie możesz położyć kilka obok siebie, tak aby tworzyły miniskalniaki. Pobaw się i znajdziesz najlepsze rozwiązanie :)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
mirakol.76 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2011-11-24, 15:52   

kurcze dojście ok a kamieni to mam ze 20ton jak zrobię to oczko to reszta do wywiezienia
możne ułożyć z nich taką skarpę przy oczku
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-24, 17:26   

Obniż tą skarpę , wywal te kamienie jak wcześniej wspomniano. Oczko na środku ogrodu z kaskadą i tak małym rozmiarem powierzchni wody to nie najlepszy pomysł. Zdecydował bym się przenieść oczko jeżeli to możliwe , a jeżeli nie to proponuję coś w tym stylu, skarpa zarośnie jałowcem i kilka roślin które nie wymagają pielęgnacji (dziecko). Co kilka lat musiał byś tylko przystrzyc niektóre gatunki żeby się zbytnio nie rozrosły. Taka podglądowa fotka jak by mogło to wyglądać:




Nie mam dokładnych wymiarów i wyglądu reszty ogrodu więc próbowałem się "wstrzelić".
Oczywiście rośliny w oczku też znajdą swoje miejsce (miniaturowe lilie) , kilka prac kosmetycznych i będzie :good: . O rybach mam nadzieję nie myślisz ? chyba że będziesz je zimował w domu i ryby muszą być małe np. welonki.
Jeżeli miał bym robić coś z formy to tylko przy ogrodzeniu gdzie tworzy ono mniej więcej kąt 90* ze względu na kaskadę.
 
 
mirakol.76 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2011-11-24, 18:16   

PIOPIL Pięknie to wygląda może innym razem dużo pracy przede mną ale muszę coś wykombinować z tym co mam a mam kupę ziemni i kupę kamieni i co z tego stworzę to będę tak miał i proszę was o jakieś sugestie ja wiadomo jestem otwarty na różne propozycje z waszej fachowej strony. To jest moje pierwsze mini oczko i kaskada tak więc będę się cieszył z każdej rzeczy którą zrobię. Jak nabiorę doświadczenia to może pomyśle o rozbudowie ale to za parę lat jak dzieci podrosną.
Tak więc dziękuje wszystkim za fachową radę- poradę i za super pomysł
Może jeszcze ktoś się wypowie co z tego można zrobić
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-24, 18:23   

Wszystko zrobione na podstawie Twojego zdjęcia, wystarczy zmniejszyć skarpę i pokombinować z kamieniami bo masz naprawdę ładne sztuki. Zmienić trzeba ten różaniec i będzie cacy. Z formą nie jest tak łatwo ale poradzisz sobie, oglądaj galerie bo są niektóre tematy ciekawe.
 
 
mirakol.76 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2011-11-24, 18:59   

wiesz ale chcę zrobić kaskadę z kamienia i jak zmniejszę górkę to będzie strumyk
a chcę żeby woda na pułkach tz. pluskała coś jak mini wodospad
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-24, 21:22   

mirakol.76 napisał/a:
wiesz ale chcę zrobić kaskadę z kamienia i jak zmniejszę górkę to będzie strumyk
a chcę żeby woda na pułkach tz. pluskała coś jak mini wodospad


Tak wiem co chcesz zrobić. Na moim zdjęciu tego nie widać ale mniej więcej chciałem Ci ukazać jak to by wyglądało. Pompę masz dobraną więc teraz tylko działać :good:
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-25, 04:29   

mirakol.76 napisał/a:
wiesz ale chcę zrobić kaskadę z kamienia i jak zmniejszę górkę to będzie strumyk
a chcę żeby woda na pułkach tz. pluskała coś jak mini wodospad

Jak chcesz aby Ci ta woda pluskała, to uważam żę ta pompa będzie za mała. 2200 l/h przy przewyższeniu 1 m i długości węza 2 m, da Ci na wylocie ok 700 do 1000 l/h. Musisz wziąć pod uwagę straty wydajności na odległości ujście kaskady od pompy. Poza tym producent podaje max. wydajność na przewyższeniu 0m tzn. na wylocie z pompy. A z każdym metrem przewyższenia traci się na wydajności ok 700 - 1000l/h. Myślę wić że dla Ciebie pompa powinna mieć minimalnie 3500 l/h właśnie na wysokości tego 1 m, więc potrzebujesz pompy o maksymalnej wydajności ok 5000 l/h. Najwyżej założysz zawór kulowy, którym zdławisz nadmiar, a nadmiar mocy możesz kiedyś wykorzystywać przy zmianie wody w oczku.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2011-11-25, 06:13   

Dławienie przepływu zaworem to rozwiązanie bardzo nieekologiczne i nieekonomiczne, a to ile sie traci na wysokości zależy przedewszystkim od typu pompy (maksymalna wysokość podnoszenia i wydajność). Przy odpowiednim przekroju węża 2 metry długości mają nijaki wpływ na wydajność.
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
mirakol.76 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2011-11-25, 09:27   

witajcie
No to teraz się całkiem zakręciłem to ta pompa 2500l/h będzie za mała a miałem dziś zamówić kurde dobrze ze na tym forum jest dużo fachowców
to jeszcze raz wysokość kaskady 1m od górnego zbiornika do formy jest 3,20 ale węża 1/2 c jest od dna oczka-formy do górnego zbiornika jest dobre 4m to mówicie że ta W/w pompa będzie za mała to może 3500l/h Bo jeżeli ona będzie stała na dnie oczka a głębokość formy jest 50cm tj. 1,5m musi pchać wodę pod górę może lepiej kupić większą
Pawle dzięki za trafne spostrzeżenia jeśli możesz to proszę o twoją rade bo oglądałem opis budowy kaskady nie wiem czy to jest twoja ale dużo rzeczy ściągnąłem z tych fotek (zbiornik górny z tych doniczek) powiem Ci że na tym bazuje
http://pwoyno.fotosik.pl/...bum&add1=pwoyno
Ale nie wychodzi mi te układanie kamieni za dużo ich mam chciałem je zagospodarować do kaskady a tu są rożne opinie że kaskada za wysoka, różaniec itp. już sam się zastanawiam czy to jest sens budowy powiem że nie mam takiej wyobraźni jak to ma wyglądać nie mam porostu tego daru
Posiłkuje się tym forum i waszymi galeriami oczek super to wygląda
I od was wszystkich biorę porady za które bardzo dziękuje

Pawle to proszę cie o wypowiedź odnośnie tej pompy czy ta 3500l/h wystarczy i może ty masz jakieś propozycje odnośnie kompozycji tej kaskady zobaczy na fotki tak to wygląda na dzień dzisiejszy
Idę zaraz kombinować z tymi kamieniami wokół formy bo trochę to źle wygląda
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-11-25, 15:06   

Mirakol-jak będziesz się wzorował budową, do jakiej podałeś link, uważam, że zrobisz fantastyczne mini oczko :good:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
mirakol.76 
Początkujący


Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 18
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2011-11-25, 15:56   

tak mniej więcej będę to chciał zrobić tylko że będzie kamień polny bo mam jego ze 20ton może i więcej chcę jeszcze zrobić w koło całego oczka chodnik0- dróżkę
z kamienia
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-25, 16:07   

Ta "kaskada" na linku wygląda jak skocznia narciarska i nie jest dobrana proporcjonalnie do reszty , staraj się zrobić to naturalniej chyba że zależy Ci na takim wyglądzie j.w.

Określ się czy chcesz tam trzymać sezonowo ryby bo to wszystko zależy od tego. Jeżeli nie zamierzasz trzymać ryb to formę wyłożył bym mniejszymi otoczakami żeby nie było widać plastiku , a kaskada wg. własnego projektu.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-11-25, 16:31   

Piopil-obejrzyj załączony przez Mirakol^a link.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-25, 16:40   

Gosik napisał/a:
Piopil-obejrzyj załączony przez Mirakol^a link.


Gosik widziałem to wielokrotnie ... ktoś kto to robił nie zachował proporcji między wysokością kaskady a lustrem wody. Czegoś takiego nie powinno się robić bo wygląda jak wygląda. Skocznie narciarskie chyba nie są takie ładne. Nie wiem kto to robił ale wg. mnie nie jest to zrobione pod względem wizualnym tak jak powinno być. Chyba że właściciele sobie tego zażyczyli.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny