wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
prawo cywilne a oczko wodne
Autor Wiadomość
jolusia 
Nowy


Dołączyła: 12 Lis 2011
Posty: 1
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-11-12, 15:57   prawo cywilne a oczko wodne

mam cząściowo ogrodzoną posesję brakuje jedynie bramy przez co jest dostępna z zewnątrz
czy mogę zrobić oczko wodne?
czy w przypadku gdy ktos bez mojej zgody wejdzie na teren i np wpadnie do oczka wodnego ponoszę jakąkolwiek odpowiedzialność?
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-11-12, 16:06   

Nie ponosisz, przewiąż taśmę od słupka do słupka. Oczko , jak masz domniemaną zgodę urzędu, możesz robić.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-11-16, 09:51   

Gosik napisał/a:
Nie ponosisz


nie byłbym taki pewny...
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2011-11-16, 12:16   

Dawno temu moja teściowa załamywała ręce , bo ciągle zlodzieje okradali ją na działce. Co kupiła nowy czajnik, naczynia, narzędzia czy inne pierdółki do domku to włamanie i po ptakach. W końcu zaczęłła wszystko chować do takiej zamykanej klapą piwniczki w tym domku. Nie pomogło. Ktoregoś razu wraca zadowolona z działki i opisuje nam jaką to zasadzkę na złodzieja zrobiła. Widły i kosy na sztorc w tej piwniczce a klapa otwarta. Szwagier zorientowany w prawie cywilnym w nocy pędził samochodem żeby zlikwidować tą smiercionośną pułapkę na złodzieja. O ile więc prawo się nie zmieniło to jest coś na rzeczy.
Pewnie nieumyślne spowodowanie śmierci bądż uszczerbku na zdrowiu.

[ Dodano: 2011-11-16, 12:20 ]
Angielskie i amerykanskie prawo w tym zakresie jest o wiele bardziej przyjazne dla właściciela , bo opiera się na znanej zasadzie "my home - my castle" . Ale w przypadku braku ogrodzenia penie i takie by nie zadziałało ;)
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Yuuki 
Nowy


Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-28, 12:04   

Witam!\
Głupie pytanie ale czy zrobienia oczka trzeba w jakiś sposób opodatkować jako wzrost wartości posiadłości albo coś w tym stylu? Właśnie odpalam pit program 2012 i zaczęło mnie zastanawiać czy nie powinnam od czegoś takiego podatku odprowadzic...
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2013-03-16, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-02-28, 12:46   

A z jakiego to przepisu chcesz podatek płacić...

Woda na działce dla jednych jest atutem dla drugich elementem niepożądanym. Prawo budowlane normuje to swoimi przepisami i jest to wszystko co trzeba zachować.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2013-03-01, 14:04   

Gosik napisał/a:
Nie ponosisz, przewiąż taśmę od słupka do słupka. Oczko , jak masz domniemaną zgodę urzędu, możesz robić.
Rozmawiałem dziś w tej sprawie z kuzynem który jest w mojej gminie wójtem i powiedział zę to nie wystarczy jak ktoś by się utopił to będą kłopoty z prawa cywilnego i rodzina utopionego by wygrała proces o odszkodowanie.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-03-01, 16:46   

Jurku, jeżeli wejście przewiązane jest taśmą, to wejście na teren przez osoby obce, traktowane jest jako wtargnięcie na cudzy teren.To co Twój kuzyn powiedział jest dziwne, bo prawo takie wtargnięcie traktuje jako bezprawne. Inaczej każdy złodziej łaziłby do woli po naszych działkach, a my chodzilibyśmy za nim i tylko ostrzegali aby uważał i się nie potknął, bo przegramy sprawę w sądzie-bzdura. Powinna być taśma ( na czas kiedy nie ma bramy) i ostrzeżenie "uwaga niebezpieczeństwo", albo "głębokie wykopy" To samo jest na placach budów, tylko taśmy i tablice ostrzegawcze.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2013-03-01, 18:00   

Gosiu ja ciebie rozumiem i popieram ale prawo inaczej traktuje złodzieja a inaczej dzieci do 15 roku które mają prawo nie wiedzieć co taśma oznacza i tylko o to mi chodzi.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-03-01, 21:00   

Gosik, to tylko tak prosto wygląda ale odpowiadasz za to co może się stać na twojej posesji. Jeżeli notoryczny złodziej utopi się w twoim oczu idąc na włam to... nie był złodziejem bo nie zdążył nic ukraść. Mogło by się to przytrafić np nieszczęsnemu listonoszowi, który szukając u ciebie schronienia przed szarżującym odyńcem dokonał by żywota w oczku. A pijaczek, któremu pomyliły się domki i ... . No i dzieci. Te są nieobliczalne.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
kierowniczek40 
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 21
Skąd: opolskie
Wysłany: 2013-03-01, 22:40   

Ja przed budową oczka zgłosiłem to w starostwie dołączyłem mapkę z zaznaczonym oczkiem i podanie po 30 dniach to się uprawomocniło i jest wszystko legalnie.Zgłosiłem to tak na wszelki wypadek bo jak by się utopił rasowy kot sąsiada to bym się nie wypłacił.Zawsze się można ubezpieczyć od takich nieszczęść.To również można by było posądzić kogoś jakby się potknął o wycieraczkę przed drzwiami i nos rozwalił.
_________________
kierowiczek
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2013-03-02, 11:04   

Bo u nas jest prawo zasrane i dla bogaczy a nie da przeciętnego zjadacza chleba
a powinno być tak jak w krajach niby demokratycznych,jak wlazłeś w nie swoje to mogę
ci łeb ukręcić i był by spokój z kradzieżą i plondrowaniem działek :-D
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-03-03, 09:33   

jurek47 napisał/a:
Gosik napisał/a:
Nie ponosisz, przewiąż taśmę od słupka do słupka. Oczko , jak masz domniemaną zgodę urzędu, możesz robić.
Rozmawiałem dziś w tej sprawie z kuzynem który jest w mojej gminie wójtem i powiedział zę to nie wystarczy jak ktoś by się utopił to będą kłopoty z prawa cywilnego i rodzina utopionego by wygrała proces o odszkodowanie.


Jak ja takie teksty lubię. A skąd to wiadomo czy się wygra proces sądowy ? Wszyscy w tym kraju wydajemy wyroki zanim sprawa na wokandę stanie...
Szansa, że wygra jest taka sama jak to że sąd dowali im jesszcze za 1000 inych powodów, o których nawet nie masz nie masz pojęcia.
Po pierwsze obowiązek dbania i zapewnienia im bezpieczeństwa spoczywa na rodzicach lub prawnych opiekunach tego dziecka. Pytanie pierwsze gdzie byli owi rodzice....
...siedzieli pili sobie wódeczkę czy kaweczke zatem nienależycie wywiązali się ze swoich obowiązków nie dopilnowali dzieci chociaż widzieli, że znajduje się akwen wodny...powinni zachować czujność i niedopuścić do takiej sytuacji.

i proszę nieprawdaż że sprawa nabiera innego wyglądu...

Jak by to było takie oczywiste to wszystkie jeziora musiałyby być ogrodzone wysokimi płotami bo inaczej państwo jako ich właściciel nie wypłaciło by się wszystkim utopionym
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2013-03-03, 11:56   

A mi to się wydaje że się zbliżamy cywilizacyjnie do tej bogatszej części Europy, i jak nie mamy problemów to sami je sobie stwarzamy!
Niemcy też uwielbiają dyskusje na temat "...czy w drodze do pracy wchodząc do sklepu po papierosy jestem ubezpieczony przez pracodawce?..."
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
Zac 
Entuzjasta



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 559
Skąd: DĘBICA,podkarpackie
Wysłany: 2013-03-03, 14:35   

Np. Wisi tabliczka ,,zly pies,, ktos wchodzi lekcewarzac to i zostaje pogryziony smiertelnie.I co wtedy??? Tez wlasciciwl odpowida???
Nikt obcy bez naszej zgody Ci nie moze wejsc na posesje.
_________________
Ptaki są moją pasią-golębie to ukoronowanie tej pasji.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny