wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogrom w oczku
Autor Wiadomość
oxter 
Nowy


Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: K-ce
Wysłany: 2011-10-10, 10:05   Pogrom w oczku

Witam ,

Oczko mam z 4 lata , nie jest jakieś mega wielkie , można powiedzieć kałuża.
Zwykle zabieram czelodkę na zimę do piwnicy i tez tak miało być w tym roku.Nigdy nie maiłem żadnych problemów czasami jakaś rybka zniknęła ale to przypuszczam kotek albo sroki są sprawcami.
Wczoraj wszystko elegancko cały komplet pływa wesoło dziś rano przychodzę masakra z 30 rybek pozostały 3 ale takie liche że chyba dziś wieczora nie dożyją.
Nic nie zmieniałem wszystko jest jak było od 4 miesięcy , połowy ryb brakuje rozumiem że kot wpadł na mega śniadanie lub sroki i powyżerał bo wszystkie u góry pływały ledwo co , reszta martwa jakby poduszona.Woda zrobiła się jakaś mętnawa bo w nocy padał deszcz ( zwykle mi się tak dzieje -tez nie wiem czemu ).
Nie mam pomysłu o co chodzi ..teraz już po zawodach co mam robić na przyszłość ?
Nie wiem czy to może od tego deszczu ,raczej nie ma możliwości żeby ktoś coś dosypał nocą do oczka jakiś "życzliwy " więc co się stało ???
Ostatnio zmieniony przez oxter 2011-10-10, 10:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2011-10-10, 10:24   

Witaj.
Po 1. Nie wszyscy jesteśmy ze Śląska co to jest Czelotka??
Po drugie, z czego wykonane masz oczko, jaką ma głębokość, ile wody mieści, ile masz roślin . . itp itd. Napisz coś więcej na ten temat.
Deszcz nie zmywa Ci czasami ziemi z ogrodu do wody??
Sporo pomogły by zdjęcia.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-10-10, 10:41   

Artur napisał/a:
Nie wszyscy jesteśmy ze śląska. Co to jest Czelotka
Chyba chodziło o czeladkę.
Cytat:
czeladka żart. «gromadka domowników, zwłaszcza dzieci»
Oxter daj jakieś fotki, napisz coś więcej o oczku, czy woda z terenów przylegajacych do oczka podczas opadów deszczu wpływa bezpośrednio do niego, bo być może że jakiś syf z działki dostał się do oczka i to jest przyczyną śnięcia ryb.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2011-10-10, 10:44   

kordiankw napisał/a:
Chyba chodziło o czeladkę.

Wiesz, ja sie domyślałem, ale nie dość że po Śląsku to jeszcze z błędem.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
oxter 
Nowy


Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: K-ce
Wysłany: 2011-10-10, 10:55   

Oczko to forma z tworzywa - mam ją już 3 lata więc to można powiedzieć constans
Czelodka - to po prostu grupa rybek - faktycznie nie przypuszczałem że to może być regionalizm (karasie + 3 koi w tym wypadku ) Tak poprawiłem to sam - a błąd się wkradł ale jak stracisz w jedną noc całą obsadę to nie zawsze zwraca się uwagę na pisownię
Ilość roślin kilka sztuk głownie grzybienie , rdest ziemnowodny, strzałki -> constans od 3 lat
Ilość ryb w zaokrągleniu to 30 szt ale połowa to drobnica tylko kilka sztuk powyżej 15 cm

Nie sadze żeby coś wpłynęło z działki do oczka bo oczko ma przewyższenie na krawędziach- odpada

Jedyne co ,to z tego co widzę to woda nie jest taka jak zawsze tylko coś jakby zawiesinowata
Ostatnio zmieniony przez oxter 2011-10-10, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2011-10-10, 10:59   

Obawiam się ze to jednak ziemia z działki spływa Ci do oczka. Kant formy masz nad ziemią, czy równo z jej powierzchnia/? Jak możesz to cyknij jakąś fotkę jednak, zawsze to lepsze niż milion słów :)
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-10-10, 11:05   

Nie dałeś odpowiedzi na pytanie czy woda z terenu przylegajacego do oczka podczas opadów deszczu nie wpływa do niego, bo to mogło być przyczyną, że padły ci rybki. Oczko to forma z tworzywa więc pewnie niewielkie. 30 ryb to sporo, pewnie trochę szlamu na dnie oczka się zebrało, do tego doszły gnijace części roślin, może jeszcze przyducha i wszystko razem mogło doprowadzić do katastrofy. Trudno jednak diagnozować na odległość.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-10, 11:30   

Jeśli nie czyściłeś przez te 3 lata oczka i miałeś całkiem sporo rybek, to pewnie sporo w nim było osadu, a w osadzie zazwyczaj jest sporo amoniaku, siarkowodoru i innych szkodliwych gazów. Tyle, że jeśli tego osadu się nie rusza, to gazy te spokojnie same się co jakiś czas uwalniają. Skoro jednak twierdzisz, że nagły spływ wody opadowej, który mógłby zmącić osad, nie wchodzi w grę, to sądzę, że najlepiej będzie dać wodę do badania. Wtedy dokładnie dowiesz się, co było przyczyną.
 
 
oxter 
Nowy


Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: K-ce
Wysłany: 2011-10-10, 11:45   

Oczko czyściłem na wiosnę po zimie ( bo wtedy ryby brałem na zimowanie do piwnicy ),na wiosną wymieniłem wodę i od wiosny wszystko było ok.
Do wczoraj....
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-10-10, 11:48   

Chyba ta połowa ryb których brakuje nie wyparowała. Musiała być jakaś interwencja. Czy te które zostały maja jakieś ślady, rany?
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2011-10-10, 12:02   

oxter napisał/a:
Oczko czyściłem na wiosnę po zimie ( bo wtedy ryby brałem na zimowanie do piwnicy ),na wiosną wymieniłem wodę i od wiosny wszystko było ok.
Do wczoraj....
Wiesz, jest jeszcze coś takiego jak . . . życzliwy sąsiad. Nie masz jakiegoś zawistnego?? Może Ci cos wrzuca do oczka??
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
oxter 
Nowy


Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: K-ce
Wysłany: 2011-10-10, 12:12   

Nie raczej nie bo tez ma oczko u siebie.
Co do tych co poznikały to przypuszczam że to kooperacja kota+ sroki jak ryby były blisko powierzchni to tak jak na talerzu podane.

Jest tyko jeszcze jedna rzecz która mnie zastanawia zwykle jak ryby padną to kładą się na bok a tu niektóre stoją prosto w połowie głębokości nawet jak je wyciągniesz i wsadzisz znów do wody wracają tej pozycji to wygląda to tak jakby po prostu stały w połowie toni.
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-10, 12:14   

A mi się wydaje, że to nie kot ani sroki. Może prędzej wydra, skoro mówisz, że woda zmącona. Nie wiem czy to możliwe, bo nie podajesz lokalizacji oczka, ale takie rozwiązanie dla mnie jest najbardziej prawdopodobne.
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
oxter 
Nowy


Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: K-ce
Wysłany: 2011-10-10, 12:36   

nie no wydra nie da rady ,
w maju to zaskronek gościł ale go deportowałem :)
Zdjęcie kałuży mam ale to z okolic maja teraz troszkę inny układ roślinny jest.No ale pytacie o lokalizację.Środek ogródka,środek dzielnicy Katowic do lasu dość sporo wiec zwierzaczki typu wydra ....no bardzo wątpliwe.




Na wiosnę chciałem powiększyć go gdzieś 2 krotnie , no ale teraz to się zastanawiam
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-10-10, 12:43   

Oczko wyniesione ponad poziom gruntu, wiec to nie woda z działki. Nie można wykluczyć, że to jednak jakieś zwierzątko wpadło na małe co nieco. Dodatkowo tak jak radzą ci koledzy oddałbym wodę do analizy.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny