wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko ukochane
Autor Wiadomość
Leszek Garwolin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 161
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2015-11-01, 07:44   

Dopoki powierzchnia oczka nie zamarznie to nie uruchamiaj.bedzie cienki lod robisz dziurke i niech chodzi.
_________________
Leszek
 
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-01-08, 21:54   

Leszek Garwolin napisał/a:
Dopoki powierzchnia oczka nie zamarznie to nie uruchamiaj.bedzie cienki lod robisz dziurke i niech chodzi.

Nie zdążyłem :( kilka dni nieźle pomroziło ale już temperatura na plusie, powinno się roztopić. Myślę że przez te kilka, kilkanaście dni ryby się nie poduszą...
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-04-11, 17:30   

zdjecia poznikały :-| :bum:
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-04-24, 11:21   

Dobra w szybkim skrócie (po utracie wszystkich zdjęć)
Rok temu kupiłem domek z ogrodem i wiadomo pierwsze co to wykopanie oczka. Trzeba było przerobić ogród a wyglądał tak:

Zacząłem kopać:

Zalałem oczko wodą i przystąpiłem do maskowania brzegów:

Skończyłem maskowanie i zabrałem się za resztę ogrodu obserwując oczko i pływające w nim rybki :)

W tym roku dokończyłem maskowanie, zdarłem całą darń pseudo trawy, rozłożyłem kable do oświetlenia ogrodu a teraz tylko przekopać teren, wyrównać i posiać nową trawę:

No i pytanie może ktoś coś poradzi, mam łupek i wymyśliłem sobie takie ścieżki w tej nowej pięknej trawie - takie pojedyncze kamienie - tylko nie wiem czy nie jest tego za dużo?
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2016-04-27, 07:09   

dlaryus napisał/a:
takie pojedyncze kamienie - tylko nie wiem czy nie jest tego za dużo?

Jest dobrze,ścieżki muszą być tam gdzie chcesz chodzić.Tylko tę dwupasmówkę w lewym dolnym rogu zdjęcia zlikwiduj,zrób pojedyńczą i potem rozjazd albo rozstaje dróg.
Aż mnie ciarki przeszły jak na zdjęciu zobaczyłem stan po usunięciu trawnika, ty go zdarłeś łopatą????
Problem z kamiennymi ścieżkami jest przy koszeniu,muszą być idealnie równo z trawnikiem,jak wystają to kosiarka zawadza,jak są za nisko to trawa na nie włazi i zarasta.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-04-27, 20:29   

zbiho napisał/a:

Aż mnie ciarki przeszły jak na zdjęciu zobaczyłem stan po usunięciu trawnika, ty go zdarłeś łopatą????

No właśnie łopatą :) a teraz tą samą łopatą trzeba to przekopać...
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-04-27, 22:15   

No jeśli to zrobiłeś osobiście to jestem też pod wrażeniem. Mam dużo mniejsze połacie do takiej roboty ale nie biorę się bo jak o tym pomyślę to mi się odechciewa.
Natomiast co do kamiennych ścieżek to owszem dobry pomysł choć ja osobiście staram się sugerować by nie chodzić tymi samymi drogami, nie wydeptywać ścieżek :P
Kiepsko mi z tym idzie. Ścieżki powstają a jedyne co osiągnąłem to łatkę psychola, który by chciał by latać nad trawnikiem :)
Ale i to jest dobre bo ludzie kojarzą że należy się zastanowić czy ich działanie nie przyczyni się do uszkodzenia fragmentu mojego trawnika...
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-04-27, 22:32   

Tez w tamtym roku zakładałem spory trawnik i prace na takim obszarze ułatwil mi rototiler :) miałem ma początku kępy trawy chwasty przeleciałem raz po tygodniu kolejny raz i było można siać trawę :-D naprawdę polecam
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-28, 07:23   

Jendras napisał/a:
Tez w tamtym roku zakładałem spory trawnik i prace na takim obszarze ułatwil mi rototiler :) miałem ma początku kępy trawy chwasty przeleciałem raz po tygodniu kolejny raz i było można siać trawę :-D naprawdę polecam

Jeżeli do przygotowania trawnika stosować r... ...glebogryzarkę, to najlepiej dużą, ryjącą głęboko. Te amatorskie przekopują ziemię na pół łopaty. Spotykałem się z opisami niezadowolonych klientów którym w ten sposób założono trawnik - potem sporo rzeczy spod niego powychodziło.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-04-28, 07:43   

Mam duży ogród warzywny glebogryzarke mam dużą jakieś 80 kg wagi huskwarny wbija się na dobre 30 a 40 cm czasami jak jest naprawdę twardo trzeba dwa razy niestety. Ale masz rację kiedyś testowalem tak mała glebogryzarke to jest strasznie lekka i nawet ma problem żeby się wbić na 10 cm 😕
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-04-28, 16:31   

No właśnie chodzi o to że glebogryzarka nie da rady, tu chyba nigdy nie było kopane, jest strasznie twardo...

[ Dodano: 2016-04-28, 17:34 ]
luzio napisał/a:
Natomiast co do kamiennych ścieżek to owszem dobry pomysł choć ja osobiście staram się sugerować by nie chodzić tymi samymi drogami, nie wydeptywać ścieżek


No to właśnie dlatego chcę ułożyć te kamienie, będziemy chodzić po kamieniach i trawa nie będzie udeptana :)
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-04-28, 20:39   

dlaryus napisał/a:

No to właśnie dlatego chcę ułożyć te kamienie, będziemy chodzić po kamieniach i trawa nie będzie udeptana :)

Taka jest teoria :) Po prostu bronię się przed tym rozwiązaniem bo takie duże płaszczyzny trawy bez niepotrzebnych wtrętów są efektowniejsze... Tak czy siak jak już będziesz układać te kamienie to z tego co kojarzę odstępy między nimi nie powinny być zbyt duże. Jakieś 5-10cm. Trawa lubi takie szpary i będzie mocna. Nie będzie też zbyt narażona na deptanie. Jak się przyłożysz to i efekt będzie niezły.
A poza tym to jaki masz plan co do środkowej ścieżki, z lewej strony oczka? Nie lepiej całościowo to wykamieniować zamiast robić wąski pasek trawy z kamieniami po środku?
Z drugiej, prawej strony oczka też wygląda to nie do końca przemyślane. Bo ludzie pewnie będą woleć iść blisko oczka by sobie popatrzeć. Na twoim miejscu wolałbym chyba wtopić te ścieżki w obrzeże oczka. Dzięki temu uzyskasz więcej jednolitej trawnej płaszczyzny oraz zrobisz umożliwisz naturalne podejście do oczka.
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-05-03, 11:49   

luzio napisał/a:
dlaryus napisał/a:

No to właśnie dlatego chcę ułożyć te kamienie, będziemy chodzić po kamieniach i trawa nie będzie udeptana :)

A poza tym to jaki masz plan co do środkowej ścieżki, z lewej strony oczka? Nie lepiej całościowo to wykamieniować zamiast robić wąski pasek trawy z kamieniami po środku?


Masz rację, nie fajnie by to wyglądało - dlatego zrezygnowałem z niej całkowicie...
luzio napisał/a:
Z drugiej, prawej strony oczka też wygląda to nie do końca przemyślane. Bo ludzie pewnie będą woleć iść blisko oczka by sobie popatrzeć. Na twoim miejscu wolałbym chyba wtopić te ścieżki w obrzeże oczka. Dzięki temu uzyskasz więcej jednolitej trawnej płaszczyzny oraz zrobisz umożliwisz naturalne podejście do oczka.


Akurat blisko oczka mam jeszcze obrzeże z cegły po którym bez problemu można się przejść chcąc popatrzeć na rybki
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2016-05-06, 10:07   

Prace porządkowe wokół oczka trwają....


Ktoś mi powie co to za roślina??
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2016-05-06, 11:00   

Bardzo mi się podoba :) obrzeżenie z cegieł wygląda ciekawie, sam kiedyś coś takiego chciałem ;) a roślina to turzyca błotna :)
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny