wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko ukochane
Autor Wiadomość
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-22, 07:24   

Fajnie się zapowiada.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-27, 16:04   

To japonczyki czy euro kojaki??



ziemia z oczka po części wykorzystana :)


a najbardziej to chyba zadowolone są ptaki :)
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-07-27, 18:14   

Ołtarzyk w ogrodzie? Budda? :-D :-D Wszystko zaczyna nabierać kształtów :)
Wyglądają jak kojaki :good:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2015-07-27, 18:24   

dlaryus napisał/a:
To japonczyki czy euro kojaki??


Poznasz tylko po cenie: Jeśli za jednego płaciłeś do 10 zeta to rybka jest Euro Koi, jeśli zapłaciłeś około 80 zł- to japończyk ;)
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-27, 20:52   

drako napisał/a:
dlaryus napisał/a:
To japonczyki czy euro kojaki??


Poznasz tylko po cenie: Jeśli za jednego płaciłeś do 10 zeta to rybka jest Euro Koi, jeśli zapłaciłeś około 80 zł- to japończyk ;)


czyli europejczyki :)
 
 
czedox 
Początkujący


Dołączyła: 21 Cze 2015
Posty: 18
Skąd: oczko
Wysłany: 2015-07-29, 06:24   

ptaki mają raj :)
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-08-05, 19:52   

Jak to u was jest z parowaniem wody??? Upały straszne teraz i wody mi ubywa, nie wiem czy to przez parowanie czy mam gdzieś przeciek. Pare dni temu znalazłem przeciek na strumyku - poprawilem i było ze dwa, trzy dni ok (przynajmniej tak mi sie wydaje) teraz gdy zaczęły się te upały wody znowu ubywa wolniej niż przedtem ale jednak. Możliwe, że to przez parowanie??
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-08-06, 09:06   

dlaryus, bardzo możliwe robię dolewki 2 razy w tyg. i też mam wrażenie jakby była gdzieś dziura, ale wszystko wygląda ok. ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-06, 10:07   

dlaryus napisał/a:
Jak to u was jest z parowaniem wody??? Upały straszne teraz i wody mi ubywa, nie wiem czy to przez parowanie czy mam gdzieś przeciek. Pare dni temu znalazłem przeciek na strumyku - poprawilem i było ze dwa, trzy dni ok (przynajmniej tak mi sie wydaje) teraz gdy zaczęły się te upały wody znowu ubywa wolniej niż przedtem ale jednak. Możliwe, że to przez parowanie??

U mnie wyparowuje ok 10 cm na tydzień.
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-08-06, 11:16   

No to uspokoiliście mnie :)

[ Dodano: 2015-08-06, 20:00 ]
U mnie dalej jak na placu budowy :((

 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-08-07, 10:52   

dlaryus napisał/a:
U mnie dalej jak na placu budowy :((

E tam, fajna zabawa z kamieniami. Lubię dyskusje o szczegółach, dlatego może wkurzając, lekko mam nadzieję, co poniektórych - rzucę parę uwag od siebie.
Na placu budowy leżą cegły, pustaki tworząc charakterystyczny nieład. Jeżeli mam płaskie regularne kamienie, to nie ustawiam ich w nieładzie, bo to faktycznie kojarzy się z bałaganem na budowie. Z takich robię raczej murki o poziomych liniach, czy płaskie fragmenty posadzek.
Do odwzorowania bałaganu w naturze lepiej nadają się kamienie o nieregularnych kształtach i dostrzegam w kilku miejscach udane próby z takim podejściem. Unikałbym regularności na granicy wody - zarówno co do wysokości/wielkości kamieni wzdłuż linii wody, jak i w głąb lądu. Dobrze jest złamać tą regularność ustawiając nieco dalej od wody jakieś przypadkowe formy z większych głazów (bardzo mi się podoba fragment brzegu z pierwszego zdjęcia, przed pryzmą żwiru, od najwyższej krwawnicy w lewo. Idealnie wtopione w ziemię głazy. Za to reszta na prawo już dla mnie nie gra tak ładnie - okrągły głaz mógłby być albo niżej, zamiast tego płaskiego leżącego jakby porzucony na folii, albo gdzieś dalej). Niepożądana regularność może się też pojawiać właśnie przy próbie jej złamania powtarzaniem schematu - np. mały kamień->duży->mały->duży... Oczywiście plaża zazwyczaj bywa regularna, więc w tym miejscu drobne kamyki wyglądają dobrze, choć zrobiłbym ją szerszą, żeby złamać wrażenie wianuszka wokół wody.
Teraz chciałbym Cię spytać, co sądzisz o tym, co napisałem, nie pytam, czy moje uwagi są stosowne, ponieważ to są tylko moje odczucia i nikt nie ma obowiązku brać ich na serio.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-08-07, 13:28   

Te kamienie w wodzie coś świetnego :brawo: :brawo: Myślałam o czymś takim, ale u mnie nie ma opcji.

Fajnie to wszystko wygląda nabiera kształtów, kaskada jest bardzo ciekawa :good: , ale roślin trzeba jeszcze dużo, dużo, dużo :-D
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-08-08, 06:48   

wolanin napisał/a:
dlaryus napisał/a:
U mnie dalej jak na placu budowy :((

Za to reszta na prawo już dla mnie nie gra tak ładnie - okrągły głaz mógłby być albo niżej, zamiast tego płaskiego leżącego jakby porzucony na folii, albo gdzieś dalej). moje odczucia i nikt nie ma obowiązku brać ich na serio.


Faktycznie jak teraz się przyglądam zdjęciu to ten płaski kamień leży tam jak porzucony :)
Ułożyłem go tam dlatego żeby maskował mi wychodzącą rurę z oczka z założonym trójnikiem. Oczywiście nie jest to jeszcze koniec maskowania brzegów więc napewno coś z tym zrobię.

rewi napisał/a:
Te kamienie w wodzie coś świetnego :brawo: :brawo: Myślałam o czymś takim, ale u mnie nie ma opcji.

Fajnie to wszystko wygląda nabiera kształtów, kaskada jest bardzo ciekawa :good: , ale roślin trzeba jeszcze dużo, dużo, dużo :-D


Dzięki, wiem, wiem roślinki, roślinki i jeszcze raz roślinki - napewno będzie ich coraz więcej :)
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-08-11, 19:15   

Ja naprawdę jestem w szoku i tfutfu nie chcę zapeszać ale, no w szoku jestem - a może to normalne...
Wlałem wodę do oczka i oczywiście była kryształ, to oczywiste jednak po około tygodniu zaczęła robić się zielonkawa aż w końcu była zupełnie zielona - widoczność praktycznie zerowa. Myślałem, że będę musiał czekać do przyszłego roku aż kupię lampę UV i oczywiście masę roślin (które i tak zakupię) a tu poprawa klarowności wody - z każdym dniem coraz lepiej - już nawet widzę pompe która jest na 1,6 metra :yahoo:
Nie wiem, upały niesamowite a woda coraz lepsza, oby tak dalej :)
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-08-11, 20:13   

dlaryus napisał/a:
Nie wiem, upały niesamowite a woda coraz lepsza, oby tak dalej :)

Pogratulować :brawo: , widać filtr G-K wciąga wszystko. Czy woda płynie w nim raczej pod spodem?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny