wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko ukochane
Autor Wiadomość
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-13, 12:44   

renmir napisał/a:
A co z zimowaniem ryb i roślin bo w tak małej dziurze to chyba będzie ciężko?


Nie no te moje 4 ryby się przecież zmieszczą ;) a roślinki - po co mają zimować w dziurze? dadzą radę tam gdzie będą poustawiane :)

luzio dziurę powiększyłem 160cm długości 70 szerokości - wystarczy, musi wystarczyć :)
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2015-07-13, 14:02   

Zrób jak piszą koledzy,pogłęb te półki,w takiej dziurze folia będzie miała dużo fałd,wchodzą w nie ryby i tam giną.Zrób chociaż jakby pochylnię z tej dziury na płyciznę i boki pod łagodniejszym kątem,nie tak stromo.Półki też nie dookoła.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-07-13, 23:01   

dlaryus napisał/a:
luzio dziurę powiększyłem 160cm długości 70 szerokości - wystarczy, musi wystarczyć :)

Według mnie po prostu marnujesz potencjał. Masz bowiem wszystkie wszystkie strefy wody płytkiej a rezygnujesz z głębokiej, którą z czasem się docenia.
Powtórzę. Poszerzenie dziury nie zmieni ilości potrzebnej folii bo przecież i tak liczy się max głębokość oraz szerokość oczka. Jak już sobie ktoś zamierza ułożyć półki schodki itp. jest bez znaczenia. Za to proste i duże płaszczyzny są pod każdym względem wygodniejsze. I przy układaniu folii. I potem przy obsadzaniu roślinami.
Uważam także że duże strefy wody głębokiej ułatwiają walkę z glonami.
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-14, 14:57   

Namówiliście mnie, folia będzie dopiero w piątek a może nawet w poniedziałek więc ściachałem tą półkę, po obiedzie jak nabiorę siły (no i oczywiście przestanie padać) zjadę ją do samego dołu



 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-15, 08:31   

Znacznie lepiej to teraz wygląda :good:
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-15, 10:51   

Żwir do filtra GK jaką powinien mieć frakcję małą czy dużą? ma to jakieś znaczenie?
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2015-07-15, 14:35   

Żwir nie za drobny,żeby się nie zapchał zaraz.Różny,średnia średnica 2-3cm.Dołek teraz lepiej wygląda,dno zrób ze spadem i na samym dole denny odpływ.Dużą głębokością z jednej strony oczka dojedź do samej krawędzi,bez półek,tylko z ewentualną półką na zamaskowanie folii.Prościej się wkłada pompę.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-16, 13:17   

Oczko przygotowane do wyłożenia folią :yahoo: jeszcze tylko stare dywany, stara folia i geowłóknina i można rozkładać. Około 17stej się za to zabiorę jak przyjedzie pomoc bo sam to jej nawet nie dygnę - taki to ciężar, byle tylko nie padało :bum:





 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-16, 13:26   

Widzę dwa podcięcia, pierwsze z brzegu głębokie chyba na parę cm i kolejne głębsze. Czy możesz dokładnie opisać, jak planujesz wykończyć brzeg? I czy ten trawnik jest tak idealnie poziomy?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-17, 08:53   

Folia zamaskowana zostanie żwirem, chyba, jeszcze się zastanawiam. Trawnik oczywiście nie jest idealnie poziomy.
Woda leje się już od wczoraj, całą noc weszło już ponad 10 kubików a to jeszcze nie koniec...
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-07-17, 22:23   

dlaryus napisał/a:
Folia zamaskowana zostanie żwirem, chyba, jeszcze się zastanawiam. Trawnik oczywiście nie jest idealnie poziomy.
Woda leje się już od wczoraj, całą noc weszło już ponad 10 kubików a to jeszcze nie koniec...

Żwirem trudno zamaskować półki i szybko się obsypuje na dno,lepsze są płaskie kamienie.
_________________
Pozdrawiam Mirek
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-17, 23:17   

renmir napisał/a:
dlaryus napisał/a:
Folia zamaskowana zostanie żwirem, chyba, jeszcze się zastanawiam. Trawnik oczywiście nie jest idealnie poziomy.
Woda leje się już od wczoraj, całą noc weszło już ponad 10 kubików a to jeszcze nie koniec...

Żwirem trudno zamaskować półki i szybko się obsypuje na dno,lepsze są płaskie kamienie.


A pewno że tak - płaskie kamienie to jest to co chciałbym mieć i będę stopniowo maskował nimi oczko, narazie jednak brak kasy na zakup takiej ilości więc muszę się zadowolić tym co mam czyli żwirem - większość wsypię do filtra GK - reszta na maskowanie - tak to wyglądać będzie







12tyś litrów wlałem do oczka - kto mi teraz powie jaką pompę kupić - dobrą i energooszczędna??????????

Jutro mam nadzieję przerzucę żwir do filtra GK i spróbuję ułożyć kaskadę...
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-07-18, 23:01   

Wygląda ładnie ale trudno będzie Ci cokolwiek robić w oczku, zrób sobie choć w jednym miejscu jakieś stabilne zejście do wody.
_________________
Pozdrawiam Mirek
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-19, 00:02   

renmir napisał/a:
Wygląda ładnie ale trudno będzie Ci cokolwiek robić w oczku, zrób sobie choć w jednym miejscu jakieś stabilne zejście do wody.

Spokojnie o tym pomyślałem - zejście jest, nie będzie z tym problemu.

Co z tą pompą nikt nie poleci żadnej?? Jak kupię np taką Pompa CM 10 000 i puszczę na filtr GK to nie będzie za szybko woda przez niego przelatywac??

W filtrze GK żwir powinien być wysypany po brzegi? tak żeby woda płynęła pod nim czy może przepływać nad nim?? tak jak teraz mam - czy mam dosypać??


Pierwsza roślinka wokół oczka posadzona - mała ale z czasem się przecież rozrośnie


Strumyk jutro będzie maskowany



No i z tej okazji że oczko "prawie" skończone Świrek pierwszy raz wyszedł na podwórko :) ryb jeszcze nie ma a on już wypatruje


[ Dodano: 2015-07-19, 22:20 ]
Nikt się nie podejmie porady co do pompy?? No cóż mam dwa typy, jutro rano zamawiam, gdyby ktoś miał jakąś sugestię to pisać :)
Pompa NCM-10000 L/h lub Pompa NFP-10000 - chyba zamówię tą pierwszą.
Chociaż ta pierwsza ma średnicę wlotu/ wylotu 40mm a druga 50mm, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie??
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-21, 23:09   

Dzisiejsze próby ułożenia kaskady, myślę że zarys już jest, jutro dalej będę kombinował. 4 zdjęcia 3 warianty

 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny