wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko ukochane
Autor Wiadomość
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-06-23, 21:22   

Ryba znaczy się gdzie byś zrobił filtr GK???

Jest jeszcze taka opcja:


 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-23, 22:12   

Witam. Filtr K-G jest bardzo ważnym elementem składowym oczka wodnego, ale nie zawsze dekoracyjnym. Wg mnie najlepiej umieścić go w takim miejscu, aby nie "rzucał się" w pierwszej kolejności w oczy . Ja umieściłbym taki filtr w odległości kilku lub kilkunastu metrów od oczka, za krzewami, drzewami pod płotem. U mnie filtr K_G przyczynił się nie tylko do zwiększenia czystości wody, ale stał się miejscem rozrodczym dla żab. Ponieważ w filtrze K-G nie ma ryb, składany przez żaby skrzek ma większe szanse na przetrwanie.
U mnie filtr K-G ma wymiary 1 x 4 m i głębokość około 60 cm i wygląda tak:

Pozdrawiam Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-06-24, 22:49   

Jest to jakaś myśl. Zamiast jednego wielkiego oczka lepiej zrobić 2 połączone i wyspecjalizowane. Jedno głębokie z niewielką obsadą roślin i rybami. A drugie płytsze jako filtr K-G właśnie. Oba połączyć rzeczką i będzie fajnie.
Możesz nawet zrobić oczka po obu stronach obecnej ścieżki, którą będzie przecinać rzeczka.
Co do dekoracyjności filtra K-G to u mnie jest na pierwszym planie i nie jest źle. Kwestia obsady roślin.
No ale u ciebie zdecydowanie lepiej dać K-G dalej.

Ten drugi przedstawiony przez ciebie zarys wydaje się być ciekawy. Tam w głębi dać oczko filtracyjne. Wykopaną ziemię rzucić między tą wielką choinkę i drzewka po lewej. Zrobić duży skalniak z ładnie wciętym kaskadowym strumykiem. Tu uczulam że kaskady typu "kapliczka" są jednak mocno badziewne i nienaturalne. Ale rozumiem że to wynik braku miejsca itp. Natomiast tutaj elegancka górka między drzewami nie będzie zbyt sztuczna. Ładnie obsadzona roślinnością będzie naturalną ścianką ze źródełkiem do oczka K-G.
Potem rzeczka mostek i pod domem fajne duże, głębokie oczko z rybkami. Na pierwszym planie.
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-05, 23:13   

Wiem, to może i chore no ale co zrobić, oczka jeszcze nie mam a lilie już kupione :yahoo: 6 szt. każda po 10 złociszy, dwie białe, dwie żółte i dwie czerwone, największe mają chyba z 1,6m


do tego kilka strzałek wodnych, a gdyby nie to że nie mam gdzie tego narazie ulokować zakupiłbym duuuuużo więcej roślinek.

Oczko jutro, albo pojutrze zostanie wykopane, potem folia i myślę, że do końca tego tygodnia rośliny trafią na swoje miejsce - oby tylko do tego czasu wytrzymały.

Jeśli chodzi o oczko to będzie wyglądało to tak:
Oczko będzie przed choinką około 8-9m długości 4-5m szerokości. Tu gdzie ten "piękny, artystyczny rysunek" będzie kaskada (prosta, dwa większe kamienie jako podstawa i jeden płaski z którego woda będzie spadała w formie wodospadu, bezpośrednio do oczka. Z lewej strony wężem woda będzie podawana do filtra schowanego za choinką.



Filtr zrobię z jakiejś beczki, gąbka, szczotki zasilany od dołu, górą woda będzie wpadała do filtra GK



Filtr ten będzie miał z 60 cm wysokości i około 70-80 szerokości a długość... no nie zmierzyłem ale z 4 metry spokojnie. Następnie tam gdzie się kończy - woda będzie spływała - taką mini kaskadą...



I tu poprzez strefę bagienną, albo jakiś mały strumyczek (jeszcze tego dokładnie nie zaplanowałem) czyściutka i krystaliczna (hehe mam taką nadzieję) będzie wracała do oczka



Taki jest plan a jak to wyjdzie to się okaże :-D
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-07-06, 09:07   

Lilie zdołuj w jakimś basenie lub wannie powinny dotrwać :good:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-06, 09:49   

Dokładnie. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to powyciągaj rośliny z tych worków bo się ugotują i wrzuć do jakiejś balii czy baseniku i postaw to wszystko w cieniu.
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-07-06, 11:53   

Nie jestem pewien tylko czy nie za blisko tej choinki się ulokowałeś. Przemyśl to.
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-06, 20:56   

Tak, tak lilie od razu poszły w cień i w baniaki. Vivit a dlaczego za blisko? co to przeszkadza? jest z tym jakiś problem?
Kurde miał chłop przyjechać z minikoparką a wyjechał na urlop...
 
 
choina79 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 191
Skąd: Wołów
Wysłany: 2015-07-06, 22:05   

moim zdaniem tez za blisko bedzie ladnie duuzo smieci w oczku
 
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-09, 19:59   

Niestety nic nie jest tak jak sobie człowiek zaplanuje....
Oczko powinno być już wykopane, nie ma koparki za to jest łopata i deszcze które nie pozwalają pracować :( no i jakby tego było mało to w ziemi same cegły, płytki, butelki, żarówki, kable, syf, gruz i śmieci - masakra!





 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-11, 22:15   

Wykopaliska zakończone sukcesem :yahoo:



Teraz jeszcze tylko wyrównać półki...
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-07-11, 23:02   

Zdecydowanie powiększyłbym objętość tej głębokiej dziury. Teraz jest mało praktyczna. Nawet folię będzie ciężko tam załadować. Skoro masz fajną strefę płytką z tyłu. Oraz strumyk. To dałbym sobie spokój z tymi półkami po bokach i od frontu. Nic ci nie dadzą. Usuń je i zrób dużą głębię gdzie będzie chłodna woda latem. Mniej narażona na glony. Schronienie dla ryb itp.
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2015-07-12, 22:01   

Oj luzio uwierz mi, gdyby nie ograniczał mnie budżet, który mam przeznaczony na folię to bym i pogłębił i poszerzył i powiększył oczko....
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-07-12, 22:18   

A co z zimowaniem ryb i roślin bo w tak małej dziurze to chyba będzie ciężko?
_________________
Pozdrawiam Mirek
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2015-07-12, 22:30   

dlaryus napisał/a:
Oj luzio uwierz mi, gdyby nie ograniczał mnie budżet, który mam przeznaczony na folię to bym i pogłębił i poszerzył i powiększył oczko....
Ale przecież to praktycznie niczego nie zmieni. wys x szer pozostanie taka sama więc i folia będzie taka sama.
Powiększ dziurę by mieć komfort psychiczny ;)
Głębokie oczko to fajne oczko :)
Ale oczywiście dziura powinna być konkretna ...
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny