wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko ukochane
Autor Wiadomość
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-01-14, 16:41   

No masz rację - tak będzie najprościej i najłatwiej. Dzięki :)
Takie oczko rozumiem, że robiło by jako filtr glebowo-korzenny tak? Oczywiście gdy będzie mocno obsadzone roślinkami

Bo jeśli chodzi o strumyk to raczej nie ma go gdzie u mnie umiejscowić prawda??
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-01-14, 17:11   

dlaryus napisał/a:
Takie oczko rozumiem, że robiło by jako filtr glebowo-korzenny tak?

Dokładnie. U mnie najpierw było tylko "bagno" do tego celu. Teraz dorobiłem to małe oczko głownie dla żab, żeby było gdzie przekładać uratowane przed rybami skrzeki.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-01-16, 17:50   

Jeszcze jedna prośba a mianowicie chodzi mi o to jakie roślinki mógłbym kupić do swojego oczka a jak widzicie strefa płytka bardzo niewielka - tylko jedna półka na ok 25 cm. Strome ściany, chciałbym jakieś roślinki podwodne ale moje dno ma bardzo małą powierzchnię, stoją tam już dwie donice z liliami i jak wstawię więcej to ryby w zimie nie będą miały gdzie siedzieć. Pistie i hiacynty to wiadomo ale co jeszcze by się nadało uwzględniając to gdzie mógłbym je usadowić.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-01-16, 18:38   

dlaryus napisał/a:
jak wstawię więcej to ryby w zimie nie będą miały gdzie siedzieć

Tym bym się akurat nie przejmował. Moje liny pochowały się tak skutecznie, że ich nie widzę od dawna a są pomarańczowo-żółte. Gdy tylko woda się ochładza to szukają takich zacisznych kryjówek. Zatopione osoki są oblegane. Przy dnie mam też rogatka a w tym wszystkim lilie.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-01-17, 16:31   

No i przyszła :x chociaż nikt jej tu nie zapraszał.
I gdzie te kolorowe oczko??


To pierwsza zima w moim oczku.
Rybki żyją :)
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-01-21, 19:53   

A gdybyś poprowadził strumień wokół oczka i zrobił kładkę?, strumyk jest płytki, nie uszkodzi korzeni drzewa, a tym bardziej że strumień musi być na podsypce, aby woda spływała do oczka. Ta fontanna, której lilie wodne nie cierpią, podawałaby wodę do początku strumyka, czyli płytkiego zbiornika, gdzie traszki i żaby natychmiast znajdą w nim schronienie. Dalej woda płynęłaby wokół drzewa i wpadała do oczka albo przy kaskadzie, albo zaraz za nią.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-01-22, 17:27   

Gosiu dzięki wielkie za ten pomysł, bardzo mi się spodobał :) Teraz nie mam czasu aby to sobie przemyśleć, no i wiadomo że muszę to przedyskutować ze swoją żoneczką.
Pomysł jest ciekawy tyle tylko, że chyba nie będzie miejsca na ten strumyk po lewej stronie oczka bo jak widać na tym zdjęciu oraz na tym zimowym od oczka do siatki nie ma nawet 2m a jeszcze rosną tam krzewy kwitnące i stoi pergola z jeżyną, no i tamtą stroną najczęściej chodzimy...
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-03-01, 10:07   

Dzisiaj przyszła do mnie paczka - kupiłem skrzyp zimowy no i oczywiście kolejne pytanie do doświadczonych oczkomaniaków: czy mogę włożyć go już do oczka?? czy trzeba poczekać aż zrobi się cieplej? No i czy wystarczy jak go ulokuję w samym żwirze??
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2012-03-01, 13:29   

Daj do oczka,posadż go w doniczce a najlepiej w koszu i i obsyp żwirem,zrobi się cieplej to już będzie sobie rósł a z kosza i tak ucieknie,sam ci się rozrośnie w żwirze
_________________
pozdrawiam :) Mariusz
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-03-13, 18:51   

Gosik napisał/a:
Na pewno jest ich więcej, ale się pochowały. Jak ten maluch się nie schowa, to nie wróżę mu przeżycia zimy.


No i miałaś rację Gosiu :(

Dzisiaj znalazłem ją dokładnie w tym miejscu w którym była przed zimą tyle tylko że już nieżywa. Nie zeszła na dół i zamarzła w tym lodzie..

A wracając do filtra g-k w mini oczku które chcę zrobić (bo już ciepło i powoli trzeba zacząć działać) czytam i czytam na forum o tym i mam mętlik w głowie. Nie wiem już czy takie mini oczko będzie czyścić wodę bo do tego potrzebny jest jeszcze strumyk - najlepiej jak najdłuższy - u mnie nie ma takiej opcji.
Mini oczko do którego woda będzie wlewała się dzięki pompie (oczywiście powoli) na dnie keramzyt zasypany zwirem i rośliny no i woda z tego oczka będzie wlewała się bezpośrednio do oczka głównego. Zda to egzamin czy nie??
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-13, 19:01   

dlaryus napisał/a:


A wracając do filtra g-k w mini oczku które chcę zrobić (bo już ciepło i powoli trzeba zacząć działać) czytam i czytam na forum o tym i mam mętlik w głowie. Nie wiem już czy takie mini oczko będzie czyścić wodę bo do tego potrzebny jest jeszcze strumyk - najlepiej jak najdłuższy - u mnie nie ma takiej opcji.
Mini oczko do którego woda będzie wlewała się dzięki pompie (oczywiście powoli) na dnie keramzyt zasypany zwirem i rośliny no i woda z tego oczka będzie wlewała się bezpośrednio do oczka głównego. Zda to egzamin czy nie??


Może powiedz mi co chcesz uzyskać tym strumieniem/mini oczkiem? klarowną wodę czy może stabilne parametry wody? Mini oczko da radę ale musisz trochę nad nim popracować. Ile posiadasz ryb i jakie?
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-03-13, 19:48   

Cytat:
Mini oczko do którego woda będzie wlewała się dzięki pompie (oczywiście powoli) na dnie keramzyt zasypany zwirem i rośliny no i woda z tego oczka będzie wlewała się bezpośrednio do oczka głównego. Zda to egzamin czy nie??

Z obserwacji mojego mini oczka uważam, że wysypywanie dna keramzytem czy żwirem raczej się nie sprawdzi. Takie oczko to doskonały odstojnik dla mułu, który poruszony przez ryby w oczku głównym pompa podaje do mini. Pod koniec sezonu wywaliłem ze trzy wiadra tego cymesu na kompost. Co ciekawe to w tym mini rośliny rosły 2 razy intensywniej niż w głównym. Trochę się to kłóci z moim wyobrażeniem hydroponiki bo przecież roztwór składników pokarmowych powinien być taki sam w tym zamkniętym układzie. U mnie za mini oczkiem zamiast strumienia jest bagienko zarośnięte różnym zielskiem i w czyszczeniu wody daje radę.
Tu parę ujęć z powstawania tego "cudaka" ;)

http://forum.oczkowodne.n...r=asc&start=480
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-03-13, 20:31   

dlaryus napisał/a:
Gosik napisał/a:
Na pewno jest ich więcej, ale się pochowały. Jak ten maluch się nie schowa, to nie wróżę mu przeżycia zimy.


No i miałaś rację Gosiu :(

Dzisiaj znalazłem ją dokładnie w tym miejscu w którym była przed zimą tyle tylko że już nieżywa. Nie zeszła na dół i zamarzła w tym lodzie..

?

No bardzo mi przykro :-(
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
dlaryus 
Bywalec


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 258
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-03-13, 20:57   

[quote="piopil"]
dlaryus napisał/a:

Może powiedz mi co chcesz uzyskać tym strumieniem/mini oczkiem? klarowną wodę czy może stabilne parametry wody? Mini oczko da radę ale musisz trochę nad nim popracować. Ile posiadasz ryb i jakie?


wode miałem nie najgorszą ale tak chodzi mi o klarowną wodę

mam 6 karasi i dwa karpiki
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-03-14, 00:23   

dlaryus napisał/a:


A wracając do filtra g-k w mini oczku które chcę zrobić (bo już ciepło i powoli trzeba zacząć działać) czytam i czytam na forum o tym i mam mętlik w głowie. Nie wiem już czy takie mini oczko będzie czyścić wodę bo do tego potrzebny jest jeszcze strumyk - najlepiej jak najdłuższy - u mnie nie ma takiej opcji.
Mini oczko do którego woda będzie wlewała się dzięki pompie (oczywiście powoli) na dnie keramzyt zasypany żwirem i rośliny no i woda z tego oczka będzie wlewała się bezpośrednio do oczka głównego. Zda to egzamin czy nie??


Jak najbardziej zda egzamin. Może być ze strumykiem , może i być bez. U mnie działa już dwa lata woda super . Na przedstawionej fotce widać połączenie filtra z oczkiem. Strumyk ? zatoczka ? Nie wiem jak to nazwać ale akurat wszystkie kamienie maskujące i mostek są zdemontowane i wyraźnie widać co i jak.




Dokładna zasada budowy takiego filtra zaczyna się na tej stronie. Podkreślam, że pomysł wart wzorowania ponieważ działa wszystko do dziś niezawodnie i skutecznie :)
http://forum.oczkowodne.n...er=asc&start=90
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny