wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wszystkich i prosze o kilka rad :-)
Autor Wiadomość
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 11:44   

piotr urbanski napisał/a:
W końcu ktoś rozsądnie się wypowiedział. Życzę Ci powodzenia Mateusz, ale trochę dziwne miejsce wybrałeś do realizacji swoich marzeń.


Jeżeli uważasz że na terenie piaszczystym nie można założyć stawu gdzie będzie on zasilany rzeką to się mylisz. Wszystko zależy jaka ilość wody będzie do niego wpadać. Nie wiem jak wygląda ta owa "rzeczka" u kolegi ale wiadomo że jeżeli to jest mały strumyczek to się nie powiedzie. Niedługo wstawię zdjęcia stawów hodowlanych gdzie są one w lesie (teren piaszczysty) i są zasilane rzeką. Tutaj jest link do nich http://www.polnarzeka.pl/?GALERIA
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-10-07, 12:01   

piopil napisał/a:
piotr urbanski napisał/a:
W końcu ktoś rozsądnie się wypowiedział. Życzę Ci powodzenia Mateusz, ale trochę dziwne miejsce wybrałeś do realizacji swoich marzeń.


Jeżeli uważasz że na terenie piaszczystym nie można założyć stawu gdzie będzie on zasilany rzeką to się mylisz. Wszystko zależy jaka ilość wody będzie do niego wpadać. Nie wiem jak wygląda ta owa "rzeczka" u kolegi ale wiadomo że jeżeli to jest mały strumyczek to się nie powiedzie. Niedługo wstawię zdjęcia stawów hodowlanych gdzie są one w lesie (teren piaszczysty) i są zasilane rzeką. Tutaj jest link do nich http://www.polnarzeka.pl/?GALERIA


Tu masz odpowiedź jaka to rzeczka i chyba nie ma co robić chłopakowi nadziei i mącić w głowie bo raczej nie ma szans na utrzymanie wody przez cały rok w takim stawie. Wystarczy susza przez dwa miesiące tak jak teraz i :dupa: blada.
Cytat:
Obawiam sie o zasilanie, z tego wzgledu ze nowopoznany sasiad powiedzial mi, ze przez 12 lat nic nie plynelo tym rowem, dopiero od dwoch lat jest tam woda. I fatalnie byloby gdyby ow strumyk stracil np na sile.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 12:18   

Mateusz87 napisał/a:
Tylko prosze powiedzcie mi czy to bedzie tylko forma zgloszenia ze wybudyje taki staw, czy bede musial walczyc o pozwolenie ze wzgledu na zasilanie stawu ze strumyka?


Na wszystko co jest zasilane z "zewnątrz" trzeba mieć pozwolenie.

piopil, nie twierdzę, że się nie da, ale rozmawiamy o konkretnym przypadku i również kordiankw podziela te obawy jak widzę :)
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 12:23   

kordiankw napisał/a:


Tu masz odpowiedź jaka to rzeczka i chyba nie ma co robić chłopakowi nadziei i mącić w głowie bo raczej nie ma szans na utrzymanie wody przez cały rok w takim stawie. Wystarczy susza przez dwa miesiące tak jak teraz i :dupa: blada.


Wspomniałem wcześniej o możliwości uciekania wody , jeżeli strumień jest dość mocny (trzeba to sprawdzić osobiście) to jest możliwość zasilenia tego stawu żeby woda się utrzymywała.
Co do mącenia w głowie... podałem jakie są możliwości bądź jak kto woli sposoby utrzymania wody w stawie jakie stosuje się powszechnie , z własnego doświadczenia wiem że budowa zbiornika wodnego na terenie piaszczystym z ciągłym dostępem do wody nie jest niemożliwa. Chyba każdy racjonalnie myślący człowiek domyśli się że jeżeli nie uszczelniamy stawu to musi być ciągły dopływ wody . W tym przypadku zmniejszył bym powierzchnie stawu i brał się za uszczelnianie z możliwością podłączenia tego "strumienia" . Wszystko zależy jak wspomniałem od ilości doprowadzanej wody przez "strumień".
Przedstawiłem mu jaka jest sytuacja a nie mącę w głowie.



piotr urbanski napisał/a:


piopil, nie twierdzę, że się nie da, ale rozmawiamy o konkretnym przypadku i również kordiankw podziela te obawy jak widzę :)


Tak wiem o czym rozmawiamy ;) obawy obawami ale kolega może wstawi fotki tego strumienia to zobaczmy jak to wygląda ... bo teraz możemy sobie gdybać ;)
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-10-07, 12:38   

piopil napisał/a:
kolega może wstawi fotki tego strumienia to zobaczmy jak to wygląda ... bo teraz możemy sobie gdybać
Widziałem już rzeki o szerokości kilkudziesieciu metrów które wysychały w okresie suszy, więc fotka rowu wypełnionego wodą np. na wiosnę niewiele wniesie. Widziałem również wodę utrzymujacą się w stawach na terenach piaszczystych ale były to przeważnie stare wyeksplatowane żwirownie. Mateusz wspominał, że nie miałby problemów ze znalezieniem nabywców na piasek, więc może warto pójść w tym kierunku. Kopać tak długo aż sie dokopie do warstw nieprzepuszczających wody, przy okazji zarobi. :hehe:
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-10-07, 12:39   

Mateusz87 napisał/a:
W najnizszym miejscu dzialki wykopalbym stawik 5x6 czyli taki na ktory nie trzeba miec pozwolenia i sprawdzilbym wtedy czy woda by sie utrzymywala w takim stawiku. Tylko prosze powiedzcie mi czy to bedzie tylko forma zgloszenia ze wybudyje taki staw, czy bede musial walczyc o pozwolenie ze wzgledu na zasilanie stawu ze strumyka?


zgłoszenie to tylko jak jest izolowane inaczej cały koszmar biurokracji Cię czeka
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Mateusz87 
Początkujący


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Świetokrzyskie
Wysłany: 2011-10-07, 15:09   

Widze ze dyskusja sie rozwinela :-) Bardzo sie ciesze i dziekuje wszystkim za wyrazenie swojej opinii w tym temacie. Troche sie podlamalem tym co niektorzy napisali, ze staw nie ma racji bytu. Dlatego nie wiem czy warto ryzykowac swoje nerwy czas i pieniadze. Lecz postanowilem wykopac stawik 5x6 i wykopac go jak najglebiej. Nie bede go zasilal ze strumyka, zeby ominac zbedna biurokracje, tylko poczekam na wode gruntowa. Jesli sie pojawi to bede dzialal dalej, jesli nie, to piach sprzedam i pozegnam sie z marzeniami... W przyszlym tygodniu dam znac jak sie ma sprawa.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie. I oczywiscie temat jest wciaz otwarty i czekam na ewentualne uwagi :-D

[ Dodano: 2011-10-07, 16:04 ]
Aha... Jeszcze jedno pytanie. W jakim ksztalcie wykopac ten dol? W ksztalcie lejka czy ze stromymi brzegami?
_________________
:-)
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 17:29   

Bez znaczenia jeśli ma być tylko tymczasowy.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-10-07, 20:21   

:(( nawet jeżeli kopiesz 5 x 6, to musisz to zgłosić i to 30 dni przed wbiciem szpadla.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Sadownik 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: nowy sacz
Wysłany: 2011-10-07, 20:48   

kopałem ostatnio 2 stawy w ziemi ilasto-gliniastej i gościu miał obawy czy to trzymać będzie wode... a co dopiero teren piaszczysty...
kopać aż sie do wody do kopie?? i obniżyć swoja działkę o kilka metrów od innych??
Piopil nie bardzo to rozumiem...
moim zdaniem Twój pomysł jest taki jak by próbować nalać wody do sitka...


skoro liczysz zarobić na tym piasku to może po prostu za uzyskane pieniądze zainwestuj w folie ewentualnie glinę

Piopil a co do tych zdjęć te stawy mają xxx lat moze jakieś polodowcowe... nigdzie nie ma napisane ze zostały wykopane przez człowieka to myślę ze ten przykład nie jest adekwatny do danej sytuacji...
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 20:58   

Sadownik napisał/a:

kopać aż sie do wody do kopie?? i obniżyć swoja działkę o kilka metrów od innych??
Piopil nie bardzo to rozumiem...
moim zdaniem Twój pomysł jest taki jak by próbować nalać wody do sitka...




Przeczytaj wszystko dokładnie co napisałem . każdy ma granice rozsądku i nie będzie kopał na głębokość 1km w głąb? kopać sobie można tak całe życie. Działkę obniżasz w celu estetycznym głównie więc ja biorę pod uwagę wygląd przyszłościowy tego miejsca. Kolega może mieć teren niezbyt równy wtedy część obniża a resztę wyrównuje do pozostałych. Z tego co mi wiadomo to tereny nie są idealnie równe. To co miałem napisać to napisałem , wiem że na terenie piaszczystym można mieć staw więc kolega zrobi co będzie chciał . Powtarzam to też Tobie Sadowniku, napisałem jakie kolega ma opcje do wyboru , jak zasilić staw w wodę a jeżeli nie spełnia tych warunków to :dupa: , zrobi jak uważa.

Jak się nie ma stałego dopływu wody , uszczelnienia i wód gruntowych to wiadomo że wody nie będzie. To chyba normalne i o tym pisałem wcześniej. Nie byłem na tej działce więc nie widziałem jaka ona jest. Z opisu to jak z wróżenia z fusów. Proszę jednak o uważne czytanie. Podałem propozycje jak można sobie z tym poradzić.


Sadownik napisał/a:

Piopil a co do tych zdjęć te stawy mają xxx lat moze jakieś polodowcowe... nigdzie nie ma napisane ze zostały wykopane przez człowieka to myślę ze ten przykład nie jest adekwatny do danej sytuacji...



W tej kwestii bym dyskutował ;) ale kto nie zobaczył i nie robił tych rzeczy nie uwierzy. Nie będę przekonywał nikogo na siłę.
Tyle w tym temacie pozdrawiam

[ Dodano: 2011-10-07, 21:50 ]
I już się w tym temacie nie wypowiadam , co miałem powiedzieć to powiedziałem
Pozdrawiam
 
 
ZbigniewPGR 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2011-10-07, 22:08   

Zmartwię Cię jeszcze drogi kolego :) Prawdą jest fakt, że staw do 30m2 nie wymaga pozwolenia na budowę, ale każdy wykop powyżej 3m głębokości wymaga decyzji środowiskowej, a co za tym idzie musi ci ktoś sporządzić raport oddziaływania na środowisko :)
Jestem w trakcie załatwiania formalności, więc jestem na bieżąco. Pozdrawiam
 
 
ZbigniewPGR 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2011-10-23, 14:18   

Jak by nie było mało problemów, to doszedł mi kolejny problem. Dostałem pismo z ochrony zabytków i okazało się że w bliskiej odległości od mojego stawu znajduje się stanowisko archeologiczne, wpisane do rejestrów zabytków. Konserwator zabytków, zezwoli na budowę, jeśli przeprowadzę na swój koszt archeologicznych badań ratowniczych. Nie napiszę ile to kosztuje, bo byście dostali zawału i rezygnuję ze stawu. 1 ar badań kosztuje jedynie 2 tys zł, przy stawie 20 arów sami sobie policzcie. Pozdrawiam
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-23, 14:23   

To zrób kilka oczek wodnych, też będzie ładnie.
 
 
Mateusz87 
Początkujący


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Świetokrzyskie
Wysłany: 2011-10-24, 11:43   

Wznawiajac temat... Wiem ze nie kazdy pochwali to co napisze ale pragne sie tym podzielic i ewentualnie uslyszec jakies opinie. Posluchalem rady kolegi Piopila i wybralem najnizszy punkt na dzialce i zaczalem kopac, kopac i kopac :-) Po 4.5 m pojawila sie woda ktora w ciagu 20 minut podnisla sie do poziomu kolan. Po kilku dniach jednak, poziom przestal sie podnosic. Lecz nie chcialem sie poddawac i powiekszylem ow dol do pow ok 50 mkw regulernie podwyzszajac jego brzegi, po czym zasililem ze strumyka rura pcv 100 o dlugosci 55 metrow. Narazie nigdzie tego nie zglaszalem bo to taki eksperyment. Zdecydowalem sie ze wzgledu na to ze w przekroju geologicznym wykopu jest kilka dosyc grubych warstw gliny. Spietrzylem wode workami z piaskiem i rura wchodzi do stawiku ok 1 m ponizej gruntu. Woda leje sie bardzo duzym strumieniem i powoli jej przybywa. Prace trwaly 4 dni i koszt to 2200 zl. Jesli po jakims czasie okaze sie ze woda w stawie bedzie sie utrzymywac, to dzialam dalej juz legalna droga, jezeli nie, to zasypuje wykop i szukam innej dzialki :-) Porobie dzis fotki i przedstawie Wam jak wyglada to pobojowisko :-)
_________________
:-)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny